Rośliny domowe we wnętrzu, projekt i rozmieszczenie (57 zdjęć)

Rośliny domowe we wnętrzu są dość eleganckim elementem dekoracyjnym. Pomagają stworzyć atmosferę harmonii w domu. Również kwiaty w salonie tworzą i utrzymują przydatny i naturalny dla człowieka mikroklimat. Na przykład philodendron, dracena i sansevieriya utrzymują równowagę tlenową, a wszelkiego rodzaju fosy, aloes, dracen i bluszcz oczyszczają powietrze w pomieszczeniu z zanieczyszczeń wszelkich toksycznych substancji. Są kwiaty, które wprowadzają nastrój, dają spokój i poczucie ciepła, przekształcając różne pokoje. Mogą istnieć sztuczne i żywe rośliny. Które z roślin najlepiej nadają się do dekoracji pomieszczeń?

Kwiaty pokoju w jadalni

Aloes we wnętrzu

Duże rośliny we wnętrzu

Rośliny ozdobne we wnętrzu

Rośliny domowe w domu

Rośliny domowe w sypialni

Język Teschin we wnętrzu

Tropikalne rośliny domowe

Kręcone rośliny doniczkowe

1

Dekoracje wnętrz roślin

Bezdyskusyjną rolą roślin domowych we wnętrzach pomieszczeń jest to, że utrzymują one konieczny poziom wilgotności względnej około 50%, co jest szczególnie ważne w sezonie grzewczym. W rezultacie wyeliminowano stosowanie nawilżaczy powietrza.

Rośliny domowe we wnętrzu mieszkania muszą być wydawane poprawnie, dlatego zaleca się stosowanie następujących zaleceń:

 1. żywe kwiaty należy wybierać ze smakiem;
 2. należy zapewnić właściwą opiekę, a także właściwie rozwijać plantacje;
 3. ważne jest, aby wybrać rodzaje i rodzaje zielonych roślin, które będą ozdabiać wnętrze przez cały rok, szczególnie w przypadku kwiatów.
Salon ozdobiony różnymi żywymi roślinami

Roślina doniczkowa w doniczce

Rośliny domowe w salonie

Rośliny domowe we wnętrzu

Rośliny doniczkowe w biurze

Dekorowanie pomieszczeń z uwzględnieniem kwitnienia roślin powinno odbywać się z uwzględnieniem następujących zasad:

 1. W zimie kwitną tsiklamen, azalia, orchidea i begonia;
 2. Na wiosnę kwitnie gloksynia, kalanchoe, dzwonek isofila, erharis i klon pokojowy;
 3. w lecie kwitnie hoya (bluszcz woskowy), agapant, a także ampel Pelargonium;
 4. Jesienią koreańska chryzantema, kalia etiopska, indyjski azalia i senpolia (fiołek Uzumbara).

W projektowaniu pomieszczeń często stosuje się gatunki liściaste z plantacji, np. Cyperus, mirt, Sansevieria, laurowy szlachetny i fatsia. Umieszczenie roślin liściastych w projekcie służy jako uzupełnienie wnętrza, dlatego musi mieć oryginalny kształt liści i elegancką sylwetkę. Na przykład gałęzie roślin ampel, malowniczo zwisające, dość elegancko dopełniają wystrój wnętrza. Podobną rolę dla roślin doniczkowych we wnętrzach pełni monotonia kolaeryjska, bezskrzynkowa i Kalanchoe. Ich umieszczenie w pięknych wazach ściennych stworzy niezwykłą atmosferę w pomieszczeniu.

Mała roślina w koszu na stole w salonie
Cyklamen w białej doniczce doskonale udekoruje Twoje wnętrze
Cyklamen w niezwykłej doniczce
Salowa roślina azalia
Roślina doniczkowa
Agapanthus w białych doniczkach
Koreańska chryzantema
Dekoracyjne ściany z żywych roślin

Kaktusy we wnętrzu

Najpopularniejsze rośliny we wnętrzu

 1. Nowoczesne wnętrze domu we wnętrzu domu może być bardzo różne, ale wśród
  kwitnących okazów szczególnie wyróżnia się orchidea. Te kwiaty idealnie pasują do wystroju wnętrza, który jest wykonany w stylu klasycznym. Fani roślin ozdobnych często wybierają ficus, palmę, potwory i draceny. Potrzebne są zielone hippeastrumy i anturium. Moda na egzotyczne rzeczy jest dziś równie ważna jak zawsze.
 2. Dekoracji mieszkań często towarzyszy użycie jukki i bentarneya. Takie duże rośliny we wnętrzu mieszkania są często używane w przestronnych kuchniach i salonach. Takie żywe rośliny o potężnej łodydze świetnie prezentują się w minimalistycznych wnętrzach.
 3. W projektowaniu mieszkania wygląda najlepiej. Ma wspaniałe ozdobne liście, które przez cały rok wyglądają jasno i atrakcyjnie. Opieka nad ficus jest bezpretensjonalna. Fiszki o różnobarwnych liściach są dziś szczególnie popularne. Jego umieszczenie jest korzystne zarówno dla zewnętrznego wyglądu przestrzeni, jak i z punktu widzenia mikroklimatu. Te rośliny zielone emitują pewne substancje biologicznie czynne, które przyczyniają się do oczyszczania powietrza ze szkodliwych bakterii.
 4. W pokojach dziecięcych zaleca się stosowanie dracenu i fiołków. Doskonale nawilżają powietrze, dzięki czemu mogą z łatwością wymienić jonizator. W projektowaniu tego pomieszczenia nie zaleca się umieszczania potworów, ponieważ jest to trująca roślina. Ponadto kaktusy dla dzieci nie są najlepszą opcją.
 5. Ci, którzy wolą oglądać kwitnące rośliny doniczkowe w projektowaniu pomieszczeń mieszkalnych, mogą otrzymać poradę dotyczącą zakupu kamelii. Jeśli zorganizujesz dla niej dobrą opiekę, możesz cieszyć się kwitnieniem przez 2 miesiące. Wśród innych kwitnących gatunków w modzie - Cleaver, Stephanotis, Ehmeya i Gardenia.
Dekoracyjny panel z żywymi roślinami w salonie
Niezwykły układ roślin na ścianie
Salon w stylu orientalnym z wieloma roślinami
Wysokie żywe rośliny w jasnych doniczkach
Nowoczesny salon w stylu eko
Rośliny domowe mogą również skutecznie oddzielać przestrzeń mieszkania

Roślina doniczkowa

Rośliny domowe w kuchni

Rośliny domowe w dekoracji schodów

Sztuczne rośliny we wnętrzu

Pielęgnacja sztucznych roślin nie jest wymagana, zawsze wyglądają pięknie. To dlatego dla wielu sztucznych kwiatów są idealnym rozwiązaniem. Ostatnio jednak umieszczenie sztucznych roślin we wnętrzu mieszkania uznano za wulgarne, co wskazuje na całkowity brak smaku, ponieważ takie sztuczne kwiaty wytwarzano przy użyciu tanich materiałów i w nieskomplikowanych formach. Ponadto sztuczne rośliny miały nienaturalne jaskrawe kolory, co pogarszało sytuację.

Dzisiaj sztuczne rośliny stały się bardzo podobne do prawdziwych kwiatów. Producenci oferują szeroką gamę kolorów dekoracyjnych, które są wykonane z wysokiej jakości materiału, a także z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Sztuczne rośliny są pełne ich różnorodności, ich wygląd jest bardzo trudny do odróżnienia od naturalnych żywych traw, krzewów, kwiatów i drzew. Nie potrzebują opieki, ale tutaj konieczne jest prawidłowe podejście do sprawy.

 1. Sztuczne rośliny i kwiaty mogą zmieścić się nie w każdym wnętrzu. Na przykład wysokie bukiety, ciężkie wieńce i tkane kwieciste girlandy są dość dobrze połączone z klasycznym stylem.
 2. Jeśli pokój urządzony jest w stylu minimalistycznym, wówczas sztuczne kwiaty powinny być wybierane orientalnymi motywami. W tym celu idealnie nadają się jaśminowe, bambusowe i ryżowe słomki.
 3. Niezły dodatek do wnętrza w stylu hi-tech sztucznych kompozycji kwiatowych. Rośliny ozdobne długo będą ozdabiać wnętrze, a także wypełniać je uczuciem inspiracji i piękna, nie trzeba ich opuszczać. W tym stylu najlepiej używać sztucznych kompozycji stłumionych delikatnych kolorów.

Sztuczne rośliny mają pewne zalety, jednym z nich jest to, że nie wymagają opieki. Raczej wymaga się opieki minimalnej. Wystarczy zetrzeć sztuczne kompozycje z kurzu. Ponadto, należy zadbać o sztuczne kwiaty przed słońcem, ponieważ są one podatne na wypalenie.

Piękna sztuczna trawa w garnkach
Sztuczne kwiaty we wnętrzu
Sztuczne kwiaty i kule nowego roku we wnętrzu
Sztuczna trawa w garnku do dekoracji mieszkania
Wysoka sztuczna roślina w garnku
Dekoracyjny wodospad i sztuczne rośliny w łazience wnętrza

Rośliny domowe w stylu loftu

Maranta we wnętrzu

Roślina doniczkowa z małymi liśćmi

Monstera we wnętrzu

Dłoń we wnętrzu

Paproć we wnętrzu

Zawieszone rośliny domowe

Zasady wyboru żywych roślin

 1. Przy wyborze roślin do pokoju dziennego zaleca się zakup szerokich gatunków liściastych. W kuchni lepiej jest umieścić rośliny, które mogą tolerować zmiany temperatury.
 2. Dekorując sypialnię, należy unikać dużej liczby roślin w pomieszczeniach, szczególnie tych, które aktywnie pochłaniają tlen. Pożądane jest umieszczenie Kalanchoe lub Aloe, ponieważ nocą wzbogacają one otaczającą przestrzeń tlenem.
 3. Jeśli kupisz piękną roślinę, to niezależnie będzie w stanie zadowolić oko i przyciągnąć uwagę. W połączeniu z innymi kopiami może się zagubić.
 4. Częstym błędem jest chęć umieszczenia obok małej rośliny i dużego kwiatu. Mały egzemplarz w tym przypadku będzie zupełnie niewidoczny obok wielkiego przystojniaka. Zaleca się umieszczanie małych roślin doniczkowych w grupach, aby w ich wnętrzu powstawał zespół.
 5. Wybierz odpowiednią metodę instalacji instalacji. Mogą to być wiszące kosze, regały piętrowe, stojaki podłogowe, pionowe panele ścienne, stołowa lub dekoracyjna doniczka podłogowa.
 6. Nie wolno nam zapominać, że kwiaty wymagają należytej opieki. Tylko wtedy stworzą przytulność w domu.
Wnętrze szafki z żywymi roślinami
Salon ze świeżymi kwiatami jest wygodniejszy
Spektakularny duży panel z żywymi roślinami we wnętrzu salonu
Ściana z żywymi roślinami w przestrzeni roboczej
Rośliny sprawiają, że minimalistyczne wnętrze jest bardziej interesujące
Przestrzeń wystawowa z żywymi roślinami domowymi
Rośliny w salonie przemysłowym
Rośliny domowe w salonie

Rośliny domowe w stylu Prowansji

Rośliny domowe w stylu retro

Rośliny domowe w stylu shebbi-chic

Shefler jest w łazience

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

35 − 29 =