Rolety bez wiercenia: cechy konstrukcyjne (22 zdjęcia)

Co to są zasłony bez wiercenia i jak je zainstalować samodzielnie jest interesujące dla wielu konsumentów. Jest to dość prosta konstrukcja, zapewniająca łatwość obsługi i proste czynności podczas zamykania i otwierania. Wymagane są rolety na oknach z tworzyw sztucznych bez wiercenia, które w razie potrzeby można zainstalować niezależnie.

Odmiany i cechy struktur

Zanim zawiesisz rolety na ramie okna, musisz się zapoznać z:

 • z istniejącymi strukturami;
 • z zasadą ich pracy;
 • z cechami systemów mocowania.

Kurtyny bambusowe bez wiercenia

Beżowe zasłony bez wiercenia

Ochrona przed słońcem w postaci zasłon na plastikowych oknach może być kilku rodzajów. Dopiero po zapoznaniu się z funkcjami każdego projektu będziesz mógł wybrać jedną z następujących opcji:

 • Mini (Mini) - otwarty system typu rolkowego z bębnem, na którym nawijany jest materiał;
 • "UNI" i "UNI2" to zamknięte systemy z szmatką w kasecie.

Rolety w oknach "Mini" odnoszą się do wariantu budżetowego, ich mocowanie odbywa się bez perforowania ramy. Prosta konstrukcja składa się z ruchomego trzpienia uchwytu, na którym zamocowany jest specjalny arkusz. Dzięki niezawodnemu mocowaniu z jednej strony, materiał można prostować, składać i przechowywać w zmontowanym położeniu.

Zasłony bez wiercenia z czarnymi otworami

Zasłony z kwiatowym nadrukiem bez wiercenia

Jedyną wadą takiej lekkiej konstrukcji jest zwijanie się zasłon pod własnym ciężarem z otwartym skrzydłem i kołysaniem napływającego powietrza, ale jest to całkowicie rozwiązalny problem. Za pomocą magnesów można zamocować rozciągniętą roletę w dolnej części ramy.

Mini bułki bez wiercenia są bardzo popularne ze względu na dostępność, zwięzłości, prostoty i łatwości montażu na każdym oknie.

Zamknięty system ochrony przeciwsłonecznej w oknach bez wiercenia wymaga kompaktowego pudełka. Taka konstrukcja tworzy tkaninę ochrony przed niekorzystnym wpływem środowiska - nie blakną, nie kurz, nie traci swoją pierwotną postać:

1
 • Zasłony kasetowe "UNI" (Uni) składają się z laminowanego pudełka, które jest prezentowane w szerokiej gamie kolorów i imitacji naturalnego drewna. Pozwala to wybrać ochronę przeciwsłoneczną dla dowolnego koloru okna z podwójnymi szybami. Po obu stronach systemu zainstalowane są stopery, które pełnią funkcję prowadzenia i zapobiegania niewspółosiowości podczas otwierania i zamykania. Rolowana zasłona zwinięta w kasetę nie przeszkadza w otwarciu okna. W ruchu ostrze napędzane jest łańcuchem.
 • «UNI2» Modelarstwo (UNI2) - podwójna konstrukcja wariant z mechanizmem sprężynowym. Zamontowane rolety do okien plastikowych bez wiercenia. System ten jest osadzony na górze i na dnie naczynia, co pozwala na otwarcie się z dołu do góry lub górnej warstwy w górę i w dół na dole. Systemy UNI2 żaluzji mogą być w kolorze, składający się z wzorów i konstrukcji i mają różne stopnie przepuszczalności światła, zapewniając w ten sposób żądany poziom oświetlenia w pomieszczeniu.

Rolety dzień-noc bez wiercenia

Zasłony na oknie wykuszowym bez wiercenia

Zwiększona funkcjonalność posiada kasetę rolety „zebra”, składający się na przemian z grup - Zasłony (szczególnie gęstej tkanki) i dimauta (z przezroczystego materiału). Oba typy ostrzy są przesunięte w wyniku tego zmienia się natężenie światła i może sprawić, że okno „głuchy”. To wystarczy, aby naprawić system niewidomych i cieniowanie jest gotowy do pracy. Ostrza dążyć kompletna bez podnoszenia, ale ze względu na napięty dopasowanie do okna zapewnia niezawodną ochronę przed blaknięciem zasłony, zasłony, tapety i tapicerki.

Rolety rzymskie bez wiercenia

Zasłony bez wiercenia z wzorem

Stosując rolety bez wiercenia, nie trzeba używać śrub samogwintujących, które łamią integralność ramy, a po zdjęciu osłony przeciwsłonecznej otwory, które powstały, będą musiały być zamknięte.

Zasłony bez wiercenia w salonie

Zasłony bez wiercenia we wnętrzu

Metody instalacji

Żaluzje można przymocować do podwójnie oszklonego okna na dwa sposoby:

 • za pomocą zaczepów, które są przymocowane do ramy w pozycji otwartej. Zasada instalacji jest identyczna jak zacisk lub zwykły spinacz do papieru;
 • za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej (gęstej taśmy).

W pierwszym przypadku instalacja rolet bez wiercenia odbywa się za pomocą specjalnej klamry, która wychwytuje liść okna od góry. Ta metoda jest specjalnie zaprojektowana do instalacji systemu "Mini". Rolety mogą być również instalowane na drewnianych oknach.

Rolety bez wiercenia

Rolety bez wiercenia

Mocowanie rolety w drugim przypadku, dwustronna taśma klejąca, która znajduje się na etapie produkcyjnym na taśmie lub na bębnie. Podczas montażu folia ochronna jest usuwana z taśmy samoprzylepnej i nakładana na odtłuszczone specjalnym roztworem powierzchni ramy. Ci, którzy instalują rolety po raz pierwszy, powinni wiedzieć, że zanim powiesz zasłony, musisz bardzo dokładnie zidentyfikować punkty, w których zostaną umieszczone zapięcia systemu. Wiedząc, jak naprawić rolety, możesz sam przeprowadzić instalację.

Zapinanie zasłon w zimie odbywa się poprzez wstępne podgrzanie ramy za pomocą suszarki do włosów.

Rolety kasetowe bez wiercenia

Mocowanie zasłon bez wiercenia

Rolety rzymskie bez wiercenia

Prostota jest roletą rzymską, bez wiercenia zamocowanego za pomocą uniwersalnego gzymsu na ramie lub w otworze okiennym. W przypadku kurtyn tego typu odpowiedni jest teleskopowy gzyms, który umieszcza się bezpośrednio w otworze okna i jest regulowany. Ścierki są montowane w kierunku góra-dół przez "harmonijkę", której stopień skurczu jest regulowany według potrzeb.

Niebieskie zasłony bez wiercenia

Zasłony bez wiercenia w jadalni

Roman zasłony są instalowane na plastikowe okna na różne sposoby, w tym specjalne klamry taśmy klejącej. Nowoczesne systemy mocowania umożliwiają mocowanie rolet rzymskich do okien z tworzyw sztucznych i mogą być montowane za pomocą jednostki sterującej, taśm lub lin. Tego rodzaju zasłony nadają się do loggii i balkonów, są również wygodne do zawieszenia na tarasie iw letniej altance, najważniejsze jest, aby wybrać właściwą metodę instalacji.

Zasłony bez wiercenia na oknie strychu

Zasłony bez wiercenia na plastikowym oknie

Zasłony plisowane bez wiercenia

Korzyści

Nowoczesne metody pozwalają na przymocowanie gotowych rolet do ramy bez specjalnych wysiłków. Takie systemy zyskały zwiększone zapotrzebowanie i dzięki licznym zaletom udekorowały otwory okienne:

 • Żaluzje typu kasetowego można zawiesić w pobliżu okna, w wyniku czego tworzą jedną całość z profilem.
 • Nadaje się do każdego pomieszczenia i stylu wnętrza.
 • Nie zajmuj parapetu.
 • Różnią się one prostą pielęgnacją i konserwacją.
 • Zwiększ estetykę dużego lub małego okna.
 • Może pełnić funkcję niezależnego elementu dekoracyjnego we wnętrzu i doskonale komponować się z tradycyjnymi zasłonami, tiulowymi zasłonami.

Wiedząc, jak zainstalować różne rodzaje zasłon na oknie z tworzywa sztucznego, możesz sobie poradzić bez odwoływania się do specjalistów. Systemy mocowania są bardzo wygodne i łatwe w montażu, nie uszkadzając wyglądu i integralności plastikowego profilu.

Kurtyny tekstylne bez wiercenia

Zasłony z wzorem bez wiercenia

Rolety bez wiercenia

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

9 + 1 =