Pułap “gwiaździste niebo” we wnętrzu: miliony galaktyk nad głową (22 zdjęcia)

Sufit napinany "gwieździste niebo" to jedno z najpopularniejszych rozwiązań wykończeniowych w nowoczesnych mieszkaniach. Szerokie wprowadzenie technologii świetlnych pozwala tworzyć unikalne kompozycje, które nawet pod względem polityki cenowej stają się coraz bardziej dostępne każdego dnia.

Biały sufit"звездное небо" в спальне
Czarny sufit"звездное небо"

Historia powstania "gwiazdowych" trendów w dekoracji

Uważa się, że pomysł stworzenia sufitu napinanego o "niebiańskich" motywach pochodzi z Ameryki. Bill Witherspoon - artysta i osoba kreatywna - raz pilnie odwiedzający gabinet dentystyczny nie mógł zapłacić za usługi. Klient zaoferuje dentystom oryginalny sposób zapłaty: Bill postanowił udekorować sufit szafy rysunkami naśladującymi niebo. Odwiedzający dentystę zareagowali entuzjastycznie na tak nietypowy projekt, biorąc pod uwagę, że siedząc w fotelu, mogli je podziwiać w nieskończoność. Z czasem imitacja rozgwieżdżonego nieba stała się jedną z najbardziej poszukiwanych instalacji w nowoczesnym aranżacji wnętrz.

Pułap"звездное небо" в детской

Pułap"звездное небо" в интерьере детской

Opcje dla każdego gustu

Przełom technologiczny umożliwia wykonanie różnorodnych projektów dekorowania sufitu: ze strukturami na zawiasach, światłowodami, diodami LED, z wykorzystaniem wielkoformatowego druku fotograficznego, łączącego niesamowitą ilość tradycyjnych materiałów wykończeniowych i nowych urządzeń technicznych. Biorąc pod uwagę "kosmiczną" koncepcję wystroju, dziś możemy wyróżnić dwa główne rodzaje sufitów, które pozwalają nam uzyskać efekt gwiaździstego nieba:

  1. Dynamiczny sufit to dość agresywne rozwiązanie, które wymaga użycia dynamicznych efektów i różnych programów do regulacji jasności, migotania kolorów i intensywności migotania. Taki sufit pod rozgwieżdżonym niebem byłby bardziej odpowiedni w salonie lub w kuchni, by stworzyć świąteczny nastrój. W sypialni lub pokoju dziecięcym zbyt dynamiczny obraz będzie pracował żmudnie;
  2. Statyczny sufit - imitacja gwiezdna, gładka i naturalna, fascynująca z gładkimi skurczami. Taki stosunkowo neutralny migotliwy dekor może się zrelaksować, przygotowując się do spania.

Z pozycji ceny i bezpieczeństwa preferowana jest "statyka". W procesie instalacji wymagana jest mniejsza elektronika, a sufit podwieszany "gwiaździste niebo" jest łatwiejszy i bardziej niezawodny. Dynamiczny sufit wygląda spektakularnie w klubach, kawiarniach i innych miejscach rozrywki.

Pułap"звездное небо" в доме
Pułap"звездное небо" с фотопечатью

Najpopularniejsze warianty sufitu "kosmicznego"

Sufit "gwiaździste niebo" z migotaniem lub bez niego jest uniwersalną opcją dla praktycznie każdej lokalizacji. Rozwiązanie wykończeniowe uzupełni wyjątkową sytuację w kuchni, wniesie część magii do pokoju dziecięcego, sprawi, że atmosfera w sypialni będzie romantyczna i relaksująca, a salon zmieni się w centrum sztuki współczesnej. Pozostaje tylko określić technikę aranżacji mieszkań.

Sufity napinane i grafika

Najpopularniejszym sposobem zrobienia "przestrzeni" w mieszkaniu jest użycie sufitu napinanego z rozgwieżdżonym niebem, wykreślonym jako obraz graficzny. To niezwykle proste i zawsze piękne. Na matowym filmie, prawdziwe zdjęcie przestrzeni kosmicznej jest stosowane w wysokiej jakości.

Ta opcja może być uzupełniona równie prostymi kinkietami. Przy pomocy urządzeń oświetleniowych łatwo jest stworzyć stłumione światło, zmierzch.

Drukowanie zdjęć jest często uzupełniane podświetleniem LED - popularną i całkowicie ekologiczną opcją, która pozwala podziwiać "gwiazdy" ze specjalnej perspektywy. Gwiazdy nie będą jasne i jasne, ale otoczenie samo w sobie będzie bardzo widowiskowe.

Pułap"звездное небо" с галактиками
Pułap"звездное небо" в гостиной

Światłowód i realistyczne motywy kosmiczne

Światłowód jest popularnym materiałem do tworzenia szczególnie realistycznych motywów kosmicznych. Sufity naprężeniowe "gwiaździste niebo" są tworzone przez galaktykę małych świecących kropek, które działają jak gwiazdki.

Średnica maleńkich źródeł wynosi 0,25 mm. Głównym źródłem światła są specjalne generatory światła i kable światłowodowe. Szczególnie popularne są gotowe systemy składające się z jednego potężnego generatora i ponad stu włosków światłowodu.

Pułap"звездное небо" в интерьере
Pułap"звездное небо" в домашнем кинотеатре

W rzeczywistości, migotanie sufitów projektowania przestrzeni może być tworzone w dowolnym formacie, regulującym intensywność obrazu, moc migotania, jasność świateł, eksperymentowanie z trybami i różne cechy. Na przykład, w oświetleniu mogą być używane tylko białe punkty migania lub kolorowe elementy, oświetlenie sufitowe może zmieniać kolor, intensywność blasku, jarzyć się i nagle gasnąć.

1

Aby rozciągnąć sufit, im
itując kosmos, zawsze szczęśliwy, światłowód jest uzupełniony jasnym wzorem. Drukowanie zdjęć pozwoli Ci podziwiać sufit w świetle dziennym, a oświetlenie na światłowodzie gwarantuje magiczny spektakl w ciemności.

Okrągły sufit"звездное небо"
Pułap"звездное небо" в интерьере квартиры

Skala planetarna na suficie nowoczesnego mieszkania

Biorąc pod uwagę tak szerokie możliwości technologiczne, projektanci niestrudzenie oferują fantastyczne pomysły na wystrój. Osobna uwaga zasługuje na dwupoziomowy sufit z wizerunkiem planety.

Szczególnym wyrafinowaniem jest to, że centralnym elementem sufitu jest ogromne ciało niebieskie. Aby rysunek wyglądał realistycznie i kolorowo, używane jest to samo drukowanie zdjęć. Obraz może być uzupełniony przez inne gwiazdy, ale w szczególnym przypadku nie wymagają dodatkowego akcentowania.

Rozciągnięty sufit"звездное небо"

Za pomocą diod emitujących światło lub światłowodów, sylwetka planety jest podświetlona, ​​nadając obrazowi szczególną mistyczną i romantyczną konotację. Złożone projekty pozwalają kontrolować "nastrój" niebiańskiego obiektu. Gwiaździste niebo w sypialni może emanować delikatnym, różowym światłem, a w nastroju właścicieli mieszkań zmieniać intensywność światła i paletę kolorów.

Dla fanów akcji i efektów specjalnych możesz dodać zdjęcie gwiaździstego nieba na suficie przez nagłe "zdarzenia". Na przykład urzekający upadek meteorytu lub jasny "deszcz gwiezdny".

Pułap"звездное небо" с планетами

Diody LED - gwiazdki

Wykorzystanie diod LED nadal uważane jest za dość kosztowną przyjemność, ale uzasadnioną pod względem bezbłędności działania, bezpieczeństwa i niezawodności. Nic dziwnego, że sufit z tektury gipsowej "gwiazdowego nieba" lub wystroju magicznej przestrzeni w łazience wielu ekspertów poleca do zrobienia za pomocą diody emitującej światło.

Diody LED odgrywają rolę gwiazd. Są ułożone w taki sposób, że dwupoziomowy sufit napinany naprawdę wygląda jak kosmiczna pustka. Lepiej z wyprzedzeniem przemyśleć wystrój i sprawić, by był on niezwykle skuteczny i realistyczny.

Podwieszany sufit"звездное небо"

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że sufit "gwiaździste niebo" nie będzie migotać ani migotać. Diody LED mogą działać tylko w trybie stabilnym. Elementy oświetleniowe są dość duże, więc rozproszenie gwiezdnego promieniowania nie działa. Zamiast tego, nawet z największych diod LED, można dowolnie budować konstelację, a nawet układać kilka znaków zodiaku.

Taki sufit "gwiaździste niebo" w pokoju dziecięcym zadowoli małych amatorów astronomii. Ogromne "gwiazdy" można uzupełnić jasnymi rysunkami nie tylko na suficie, ale także na ścianach. W ten sposób z prostego pokoju dla dziecka możesz stworzyć prawdziwe miejsce dla magicznych przygód.

Pułap"звездное небо" с принтом

Nawiewniki światłowodowe i kryształowe

Sufit w formie gwiaździstego nieba jest szczególnym wyrafinowaniem. Wielu, decydując się na podobny wzór, woli nie oszczędzać. Dotyczy to zarówno jakości i wyłączności materiału, jak i skuteczności samego zgłoszenia tak niezwykłego elementu wnętrza.

Pułap"звездное небо" с созвездиями

Jedną z najbardziej skutecznych opcji dekorowania dwupoziomowego sufitu jest połączenie tradycyjnych elementów z włókna światłowodowego i kryształowych dyfuzorów Swarovski. Technologia oparta jest na standardowych kompozycjach, uzupełnionych o pomocnicze elementy twarzy. Imitują również blask gwiazd.

Pułap"звездное небо" в спальне

Takie kompozycje wyglądają bardzo nietypowo. Dla wiszącego sufitu "gwiaździste niebo", stworzonego w tak wyrafinowany sposób, ważne jest, aby wybrać odpowiednie wnętrze. Klasycznie neutralna lub neutralna Prowansja wygląda bezbronnie.

Pułap"звездное небо" светодиодный

Fluorescencyjny blask

Tworzenie "przestrzeni" na suficie w dowolnym pomieszczeniu, zwykle nie ograniczając się do dwóch lub trzech technik. Istnieją jednak dość godne kompozycje. Szczególną uwagę należy zwrócić na rysunki fotograficzne wykonane przy pomocy farby fluorescencyjnej.

Sufit z rozciągliwej tkaniny"звездное небо"

Za dnia sufit wygląda zwyczajnie. W nocy wyraźnie widać spektakularne wzory gwiezdne. Jest to prosty, niedrogi sposób na udekorowanie absolutnie każdego rodzaju pokoju.

Pułap"звездное небо" с точечными светильниками

"Przestrzeń kosmiczna" w nowoczesnych mieszkaniach jest idealnym rozwiązaniem dla każdego lokalu. To najbardziej spektakularne i fantastyczne rozwiązanie dla pokoju dziecięcego. Przy pomocy tajemniczego migotania atmosfera w sypialni ulega przekształceniu. Pozostaje tylko ustalić z kluczową koncepcją wystroju i wybrać najbardziej odpowiednią technologię w każdym przypadku.

Pułap"звездное небо" в квартире-студии
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 46 = 53