Projekt jadalni: przytulny i stylowy (35 zdjęć)

Sto lat temu w domu bez stołówki nie wydano - to był nie tylko ważny, ale i obowiązkowy pokój. To było w jej rodzinie miało zjeść obiad i kolację, były obchodzone wszystkie główne święta, uroczystości rodzinne, w tym pokoju przyjęto wielu gości. Ale w czasach sowieckich małe mieszkania stały się rzeczywistością, a jadalnia zaczęła być połączona z salonem lub wyposażyć kuchnię tak, aby jednocześnie służyła do posiłków. Ta praktyka istnieje nawet teraz, ale dobre stare tradycje zaczynają powracać, a wnętrze jadalni teraz podnieca nie tylko właścicieli domów wiejskich, ale także właścicieli mieszkań miejskich.

Jadalnia
Jadalnia
Jadalnia

Jadalnia połączona z kuchnią

Ta opcja jest wygodna, ponieważ wygodnie jest służyć na stole, a gospodyni może komunikować się z gośćmi podczas gotowania potraw. Projekt kuchni według stylu powinien odpowiadać tej części pomieszczenia, która jest przeznaczona na jadalnię. Oddziel obszar roboczy od miejsca odpoczynku i obiadu można podzielić na strefy; Pomóżcie kompetentnemu układowi kuchni, a także kilka prostych sztuczek:

  • Możesz postawić ladę barową, która posłuży jako wizualna granica dla dużej kuchni;
  • strefy powinny być wykończone różnymi materiałami, połączone według schematu kolorów, użyć płytki na podłodze w kuchni i laminatu w jadalni;
  • Przeznaczeniem strefy można się zajmować za pomocą światła, za pomocą lamp wiszących, kinkietów, a nawet lamp podłogowych.

Dziś zjednoczenie w jednej wielkiej strefie kuchni, jadalni i salonu to ulubiony ruch projektowy, popularne nowoczesne rozwiązanie każdego domu.

Jadalnia
Jadalnia
Jadalnia

Jednak wnętrze kuchni-jadalni powinno zawsze być holistyczne z minimalną izolacją stref. W jadalni znajduje się stół i krzesła, jeśli pozwala na to przestrzeń - mała szafka z przyborami do herbaty, elementy dekoracyjne. W tych okolicznościach ważny jest dobry system wentylacyjny, który niezawodnie chroni obecnych przed całkowitym rozprzestrzenianiem się zapachu gotowania.

Jadalnia
Jadalnia

Jadalnia

Jadalnia w stylu klasycznym

Wnętrze jadalni w stylu klasycznym powinno być niezwykle surowe, bez ekscesów. Meble lepiej preferować z naturalnego drewna, jeśli krzesła są z miękką tapicerką, to powinny pasować do koloru zasłon, lepiej jest preferować delikatny pastelowy zakres. W takiej jadalni jest więcej niż odpowiednie (zwłaszcza jeśli jadalnia jest duża) duże kryształowe żyrandole i te same kinkiety ścienne. Klasyka wymaga wzięcia pod uwagę zasady symetrii podczas aranżacji wystroju i małych akcesoriów.

Jadalnia

 

Jadalnia

Klasyczne style zazwyczaj oznaczają obecność rzeźb na oparciu krzesła i oryginalne kandelabry, tu są odpowiednie antyki. Stół powinien być umieszczony w samym środku pokoju. Jeśli jadalnia znajduje się w dużym wiejskim domu, konieczne jest wyposażenie w nią kominka. Wnętrze jadalni w stylu klasycznym zakłada obecność jasnych kolorów: beżowego, jasnoszarego, pistacjowego, ale możliwe jest i złote odcienie, jasny fioletowy kolor, który idealnie łączy się z wystrojem srebrnego koloru.

Klasyczna jadalnia powinna być świąteczna, ale ciepła i przytulna. W klasycznym wystroju wnętrz zazwyczaj znajdują się lustra.

Wizualnie powiększają pomieszczenie i nadają mu "blask". Lustro powinno być zainstalowane w taki sposób, aby odzwierciedlało stół jadalny. Jadalnia jest zwykle ożywiona miękkimi tekstyliami domowymi, dywanem na podłodze i dużymi zasłonami.

Jadalnia

Wnętrze salonu-jadalni jest urządzone w tym samym stylu, ale w tym przypadku w pokoju zazwyczaj znajduje się więcej mebli tapicerowanych, sof i foteli, stolików, lamp podłogowych, centrum muzycznego i telewizora. Wnętrze niewielkiej jadalni można wizualnie zmienić, umieszczając duże lustro od podłogi do sufitu w pokoju, używając jedynie jasnych kolorów (idealnie białych odcieni) podczas dekoracji, dzięki czemu mały pokój będzie wizualnie bardziej przestronny.

Jadalnia
Jadalnia

Jadalnia w stylu high-tech

Wnętrze nowoczesnej jadalni można rozwiązać w modnych stylach: minimalizm lub popularna high-tech. To styl, w którym kochankowie wolą żyć w szybkim rytmie, poza tym zaawansowany technologicznie może wizualnie zwiększyć przestrzeń.

Jadalnia
Jadalnia

Ostre kształty i bezpośrednie, szybkie linie tego stylu nie stoją w sprzeczności z pomysłem zorganizowania stołówki. Stół ze szkłem powinien harmonizować z krzesłami o nowoczesnych kształtach. Jako dekor należy użyć różnych chromowanych "technicznych" akcesoriów z nitami i okuciami. Lustro naprzeciwko stołu jest odpowiednie, zwiększy przestrzeń. Powinno być dużo światła: lampy obrotowe na wspornikach i stojakach, ukryte oświetlenie LED w miarę możliwości. Bardzo dobrze jest kupić chromowany żyrandol z perforacją, podkreśli on ogólną stylistykę.

1
Jadalnia
Jadalnia

Kolor wnętrza nowoczesnej jadalni powinien być dokładnie przemyślany. Może to być nie tylko monochromatyczne połączenie bieli i czerni, ale także bardziej interesujący kontrast kolorów:

  • czarny z czerwonym;
  • żółty z jasnoniebieskim;
  • czerwony z jasnozielonym;
  • fioletowy z białym.
Jadalnia

Jeśli w stylu hi-tech całe studio jest obramowane, co jest dość powszechne, a jadalnia połączona jest z salonem i kuchnią, wszystkie meble w kuchni powinny być bardzo funkcjonalne, ale wykonane w nowoczesnym stylu.

Jadalnia

Jadalnia w stylu wiejskim

Ulubionymi projektami projektantów są jadalnie i kuchnie w stylu wiejskim; ten styl jest szczególnie dobry w drewnianym domu. Może się różnić w swoim stylu, ponieważ jest to styl wiejski, a tradycje wszystkich narodów są różne, ale użycie naturalnych żywych materiałów jest zawsze charakterystyczne we wnętrzach takich mieszkań. Przede wszystkim ten styl pojawił się na amerykańskich preriach, dlatego w twojej jadalni powinny być kwiaty: nie tylko w wazonach i doniczkach, ale także suche w postaci kompozycji na ścianach, na podłodze, na stole.

Jadalnia
Jadalnia
Jadalnia

Żyrandol w stylu kraju może być kuty, z odcieniami wykonanymi z tkaniny utkanej z pręta wykonanego z lin. Najważniejsze jest, abyś wziął te same kinkiety. Musisz bardziej znieść jednolitość stylu, jeśli udało ci się kupić wiejskie żyrandole z abażurami, dobrze jest szukać tej samej tkaniny na sprzedaż i uszyć z niej obrus i serwetki. Mogą być ozdobione koronką i falbankami. Dziś kraj nie jest taki niegrzeczny, stał się elegancki, delikatniejszy i bardziej harmonijny.

Ciekawą kolorystykę jadalni zapewnią oryginalne szydełkowane zasłony, dywaniki z ornamentami, piękna wiklina wykonana z abażurów winorośli i meble z rattanu.

Zgodnie z tradycją można zawiesić lustro na biurku, ale rama musi być wykonana zgodnie z resztą wystroju. W każdym przypadku projektowanie wnętrz wiejskich wymaga obowiązkowego stosowania naturalnych i naturalnych kolorów.

Jadalnia
Jadalnia

Jadalnia w stylu Prowansji - to także rodzaj kraju, ale zdecydowała się we francuskim stylu. Taką jadalnię można urządzić w stylu "lawendowym", umieszczając małe doniczki z pachnącą rośliną jako dekoracją, zbierając ozdobne elementy, kupując meble w stylu shebbi-chic.

Jadalnia

Jadalnia w stylu skandynawskim

Jadalnia w skandynawskim stylu będzie wyglądać bardzo korzystnie, w tym projekcie dużo bieli, niekoniecznie w zimnym odcieniu, można użyć mlecznego lub kremowego odcienia. Biały malowany stół i krzesła o prostych kształtach, duże lustro również w białej oprawie i bufet z naczyniami kontrastował w tym stylu z jasnym dekoracyjnym wykończeniem. Wystrój w tym stylu powinien być jasny: ma kolor czerwonej wiśni, niebieskiego kobaltu, a także zielonkawo-zielonego odcienia. Takie odcienie powinny być wybrane obrusy, serwetki, tekstylia.

Jadalnia
Jadalnia
Jadalnia

Nawiasem mówiąc, w tym stylu jadalnia w wiejskim domu jest szczególnie dobra, piec z ogrzewaniem drewnem idealnie wpasuje się w ten styl lekki, może być wyłożony dekoracyjnymi kafelkami i stać w rogu jadalni.

Jadalnia
Jadalnia

Wszystko powinno być racjonalne, funkcjonalne i troskliwe. Skandynawski styl dobrze prezentuje się w dużych pomieszczeniach, więc opcja łączona (kuchnia-jadalnia-pokój dzienny) jest odpowiednia, szczególnie jeśli mieszkanie jest małe.

Jadalnia
Jadalnia

Rozważaliśmy kilka opcji aranżacji jadalni w prywatnym domu lub w mieszkaniu, ale w rzeczywistości jest wiele opcji. Jadalnia może być zarówno kuchnią, jak i salonem, ale w każdym razie powinna być przytulna. Aby to zrobić, należy dokładnie przemyśleć wnętrze jadalni, wybrać odpowiednie meble, zaplanować oświetlenie i zakupić akcesoria.

Jadalnia
Jadalnia
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

25 − 23 =