Pokrowce na krzesła (50 fotek): stylowe modele dekoracyjne

Najbardziej nieodzownym meblem w każdym domu jest krzesło. Na nim siedzimy, kiedy mamy obiad, obiad, śniadanie, kiedy czytamy, pracujemy przy komputerze, robimy na drutach. Jednym słowem spędzamy dużo czasu siedząc. Przy odpowiednim podejściu narzędzie do siedzenia może zmienić niepozorny dodatek do stołu w ekstrawagancki mebel. Z reguły często stajemy wobec problemu, gdy ukochane rzeczy pod wpływem czasu, aktywności fizycznej i środowiska po prostu się starzeją. Ręka nie wznosi się, by wyrzucić ulubione krzesło, na którym jesteś już przyzwyczajony do siedzenia. Rama jest nadal całkiem odpowiednia, ale miękka część krzesła nie wygląda już zbyt atrakcyjnie. Alternatywą jest zmiana miękkiej tapicerki lub założenie na nią osłony. W rezultacie otrzymasz swoje ulubione antyki w zupełnie nowej, przekształconej formie. Przy pomocy wyjątkowej osłony cała sytuacja w domu może stać się zupełnie inna. Jest to bardzo wygodne, jeśli nie ma pieniędzy na nowe meble, ale naprawdę chcę zaktualizować zwykłe wnętrze.

Czarne miękkie pokrowce na krzesła
Dziane pokrowce na krzesła
Pomarańczowa nakładka na krzesło

Podstawowe funkcje okładek

Pokrowce na krzesłach pomogą rozwiązać powyższe problemy: zadania estetyczne i funkcjonalne, a także ochronne. Zewnętrzny atrakcyjny wygląd tylko zakupionych mebli byłby pożądany, aby przedłużać jak najdłużej. W tym przypadku będzie to prawdziwy ratownik peleryna na krześle, a które pozwoli zaoszczędzić od zanieczyszczeń, a nawet z pazurów zwierząt domowych, bardzo kochający uczyć się nowych rzeczy. Zwłaszcza pokrowce na meble znów są modne. Mogą być albo codzienne, albo uroczyste, a nawet sezonowe, co jest bardzo opłacalne. Płaszcze na krzesła używane są nie tylko w kuchni, teraz można je zobaczyć wszędzie w salonie, w sypialni dziecięcej oraz w jadalni.

Szare pokrowce na krzesła
Dżinsy do krzeseł
Czerwona pokrywa na krzesło

Pokrowiec na krzesło w kolorze beżowej tkaniny
Miękkie siedzisko na krzesło

Pokrycie tkaniną z krzesłem
Czerwony i czarny pokrowiec na krzesło
Czerwona obwoluta z tkaniny na całe krzesło
Szara pokrywa na siedzisko krzesła
Niebieska aksamitna poszewka na krzesło
Dekoracyjna różowo-niebieska osłona na krzesło
Kwiaty jako dekoracja krzeseł na weselu

Kwiaty jako dekoracja krzeseł na weselu

W jakim stylu mogę się zgłosić?

Aby zaktualizować wnętrze za pomocą pokrowca na krzesła, zajmie to trochę, mianowicie 1,5-2 metry tkaniny. Jeśli gospodyni sama nie może uszyć, będzie musiała poprosić o pomoc w pracowni. W każdym razie pieniądze będą zdecydowanie tańsze niż zmiana foteli na zupełnie nowe. Dodatkowo, przy pomocy nowej peleryny, jeśli chcesz, możesz podkreślić styl we wnętrzu.

Jasny różowy pokrowiec na krzesło

Jeśli mówimy o materiale do dopasowania pokrowca, tkanina bawełniana będzie wyglądać świetnie na tle wiejskich stylów Prowansji lub kraju. Angielski kraj preferuje paski lub zapinane na guziki. Do eko-stylu nadają się do futerałów wykonanych z tkanin o grubych włóknach. Bardzo oryginalny wygląd zawinięty w wory, ozdobiony słonecznikiem. Aby nadać nowoczesnemu brzmieniu mieszkanie, najlepiej jest użyć dżinsu lub dżinsu. To płótno jest wspaniale połączone z drewnem.

Czarno-biała okładka na krzesło

Do klasycznego wnętrza potrzebne będą bardziej uroczyste peleryny. Dodadzą styl brakującej arystokracji. Aby uszytkować pokrowce o tak wyrafinowanym kierunku w designie, wybierz płótna o spokojnych i szlachetnych odcieniach. Ale uwierzcie mi, powściągliwe i jednocześnie luksusowe peleryny w kolorze czerwonym będą wyglądać w klasycznej wersji wnętrza nie mniej spektakularnie.

Satynowa fioletowa poszewka na krzesło

Porady dla gospodyni domowej! Aby dopasować okładkę, wybierz tylko gęsty i mocny materiał, który jest w stanie wytrzymać stałą aktywność fizyczną i pranie. Dotyczy to zwłaszcza krzeseł, które znajdują się w kuchni i salonie.

Białe świąteczne pokrowce na krzesła
Pokrowiec na siedzenie z wzorem geometrycznym
Czerwone i białe świąteczne pokrowce na krzesła
Piękna ozdoba świątecznej okładki na krześle
Prosta dekoracyjna okładka na krzesło wykonane ze stuły
Pokrowiec na krzesło w klasycznym stylu
Wstążki w dekoracji świątecznych krzeseł
Pokrowiec na kwiaty

Krzesła na krzesła

Przypadki są warunkowo podzielone na 3 typy:

  • Ściśle osadzony
  • Bezpłatny
  • Okładki

Pierwsza metoda szycia jest najtrudniejsza, wymaga rąk doświadczonego mistrza, ponieważ potrzebny będzie szczegółowy pomiar.

Różowa elastyczna skrzynia na krzesło

Okładki na uroczystości, święta i wesela są pięknie stworzone przez dwa pozostałe sposoby szycia. Ponadto, jeśli mają być różne formy krzeseł. Rzeczywiste na dziś są dokładnie uniwersalnymi modelami darmowego krawiectwa. Pomagają siedzeniu być nie tylko bardziej praktycznym, ale także bardziej atrakcyjnym z estetycznego punktu widzenia. Forma i faktura produktu zależy od życzeń właścicieli, ich wyobraźni i preferencji smakowych, ale nadal trzeba wziąć pod uwagę wielkość i kształt stołka.

Jasna okładka na krześle w kropki

Dodatkowymi dekorowanymi przedmiotami mogą być łuki, broszki, wstążki i organza. Lot wyobraźni nie jest ograniczony, wybierz to, czego pragnie twoje serce. Modele uniwersalne nie zawierają podłokietników, więc pasują do krzeseł dla różnych stylów i rozwiązań konstrukcyjnych. W rzeczywistości takie przypadki - to po prostu pelerynka, która jest noszona na oparciu krzesła, a jednocześnie przymocowana specjalnie szytymi sznurowadłami. Oprawy są częściowo ozdobione różnymi akcesoriami, kokardkami lub wstążkami, guzikami lub haczykami i mogą być całkowicie niewidoczne. Niektórzy mistrzowie używają błyskawicy, prostej lub kwiecistej, częściej są zszywane z boku, aby zapewnić niezawodne mocowanie.

Biała i niebieska okładka na krzesło

Istnieją modele okrągłych i kwadratowych pelerynek, które są związane z nogami stołka za pomocą wiązań, aby były bardziej miękkie i wygodniejsze w noszeniu. Ich głównym celem jest praktyczność i wygoda. Istnieje również zmodyfikowana wersja „pigułki”, gdzie pokrywa płótno jest zabezpieczona gumką, bezpiecznie blokując go, aby zapobiec ślizganiu podczas użytkowania.

W arsenału uniwersalny model obejmuje obejmują płaszcze, poszewki, mogą one być o różnych długościach, przy czym pokrywa na całej długości w stolcu, lecz tylko z jednej części. Takie okazy są również nazywane skróconą okładką. Takie peleryny zwykle szyte są nie z grubej tkaniny, ale z jaśniejszego, przewiewnego, a nawet lekko przezroczystego materiału.

1
Mięta różowa okładka na krzesełko dla dzieci

Pelerynka na stołku nie jest wieczna, zwłaszcza jeśli jest używana nie tylko do uroczystych wydarzeń, ale w życiu codziennym, gdzie są małe dzieci i zwierzęta domowe. Niemniej jednak całkowicie sobie radzą z przypisanymi im funkcjami. Czasami płótno na gumce w jej składzie ma wodoodporne elementy, co jest bardzo praktyczną i wygodną cechą okładki, zwłaszcza, że ​​znajduje się w kuchni.

Są takie peleryny, które są używane wyłącznie w drogich restauracjach na wesela, bankiety i inne uroczyste przyjęcia, nazywane są również przypadkami luksusowymi. W domu, mogą kontemplować tylko podczas kolacji, bankietów, przyjęć lub osób długo oczekiwanych wysokich rangą, możliwe dla pojedynczego romantyczny wieczór dla miłośników.

Brązowo-biała, aksamitna pokrywa na krześle

Normalnie SEW obejmuje takie wykorzystanie tylko najdroższe materiały podkreślają korzystny szlachetnego pochodzenia, pokazując w jaki sposób właściciele domów mogą być gościnni i bogaty. Najczęściej takie modele składają się z długości podłoża, takie jak oparciach foteli są zazwyczaj preferowane wysokie i falbanki, kokardy, wstążki, a drugi dodatkowy wystrój, który jest wymagany do stworzenia krzesło niezwykłego, niemal do monarchy tronowej. Rzadko w dekoracji krzesła można użyć grzywki, obfitości fałd i kwiatowych elementów.

Takie zatytułowane okładki wymagają odpowiedniej opieki. Nie tolerują wiszących na nich obcych przedmiotów, ubrań czy toreb. I nie jest właściwe mieć taki gest, zwłaszcza, że ​​powieszenie ogromnego ładunku na oparciu krzesła zazwyczaj kończy się przewracaniem go do tyłu. Istnieje więc możliwość uszkodzenia zarówno drogiego płaszcz
a jak i przedmiotu do siedzenia.

Beżowa elastyczna narzuta na krzesło
Kwiat torebka na bujanym fotelu
Czerwone i szare pokrowce na krzesła
Beżowe pokrowce na krzesła
Pasiaste, białe i szare pokrowce na krzesła kuchenne
Szare pokrowce na krzesła
Szara beżowa okładka na krzesło
Dzianinowe siedzisko krzesła

Wybór materiału do szycia pokrowców na krzesłach

Nie każdy materiał nadaje się do szycia przyszłej okładki bękarta. A wszystko dlatego, że musi być gęste, wysokiej jakości, przyjemne w dotyku i co najważniejsze - atrakcyjne wizualnie.

Zielona osłona krzesełka dziecięcego

Kilka wariantów najbardziej aktualnego materiału na pokrycia do szycia:

  • Krepina-satyna. Dość elegancka odmiana tkaniny, dzięki której powstają tak efektownie wyglądające fałdy i zestawy. Zapewniony jest wykwintny wygląd przyszłego przypadku.
  • Gabardin. Tkanina ma dobrą elastyczność i gęstość, chociaż sam materiał jest raczej cienki w dotyku.
  • Biflex / Lycra. Bardzo gęsty i elastyczny materiał, idealnie rozciąga się we wszystkich kierunkach.

Mały sekret dla kochanek! Aby harmonijnie pokonać płaszcze na krześle we wnętrzu, potrzebne jest połączenie kolorowego i dekoracyjnego obrusu z zasłonami.

Szara elastyczna skrzynia na krzesło
Pokrowce na krzesła w klasycznym wnętrzu
Piękne miękkie pokrowce na krzesła
Białe pokrowce na krzesła
Białe pokrowce na krzesła do jadalni
Pokrowce na kwiaty do jadalnych krzeseł
Szare pokrowce na krzesła do jadalni
Skórzane pokrowce na krzesła do jadalni
Czerwona aksamitna pokrywa na krześle
Beżowa stylowa na krzesło
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

36 + = 39