Poduszka ortopedyczna poduszkowa: cechy zdrowego snu (63 zdjęcia)

Poduszka w formie wałka zapewnia całkowite rozluźnienie mięśni ramion podczas snu. Wynika to z równomiernego rozkładu masy ciała. Poduszka ortopedyczna podczas układania pod głową pomaga poprawić krążenie krwi w dłoniach i szyi, zmniejszyć bóle głowy, normalizować sen. Taki obiekt jest bardzo przydatny dla osób, których praca związana jest z siedzącym trybem życia. Dobrze jest również umieścić wałek pod szyją lub pod spodem, aby uzyskać wygodną pozycję ciała. W przypadku obrzęku lub skurczu nóg, pożądane jest, aby poduszka do poduszki leżała pod kolanami, co zapobiega powstawaniu żylaków.

Satynowa poduszka-koralik
Aksamitna poduszka-rolka

Poduszka Poduszka satynowa

Poduszka z aksamitu

Beżowa poduszka na poduszkę

Poduszka biała poduszka

Poduszka poduszki czarno-biała

Poduszka klasyczna

Poduszka w kolorze poduszki

Bezsenność, ból szyi i głowy może wynikać z nieprawidłowo dobranej poduszki. Bujne poduszki negatywnie wpływają na stan górnej części kręgosłupa, dlatego klasyczną poduszkę należy zastąpić długim twardym poduszką-wałkiem. Tylko to nie pozwoli tułowia kręgosłupa piersiowego, działając jako wsparcie dla szyi.

1
Biała poduszka-rolka

Poduszka Poduszka z kwiatami

Poduszka na poduszkę w przedszkolu

Poduszka na poduszkę

Poduszka poduszkowa jest długa

Poduszka poduszka na podwójne łóżko

Poduszka pod poduszkę pod głowę

Dekoracyjne poduszki-rolki

Ozdobny wałek-poduszkę stosuje się w każdym pomieszczeniu domu, w miejscu, w którym znajduje się sofa. Konfiguracje produktu mogą mieć różne: proste cylindryczne, "kość", "podkowa" i wiele innych.

Poduszki poduszkowe na sofę służą nie tylko do umieszczenia pod górnym grzbietem, niższym grzbietem lub głową. Produkt może być używany jako łokcie lub nogi. Zakres dekoracyjnych poduszek-rolek zależy od wyobraźni ich właściciela. Poduszka-poduszka musi koniecznie być połączona kolorem z kolorem sofy.

Poduszka-poduszka w klasycznym stylu
Dekoracyjna poduszka-rolka

Poduszka poduszki niebieska

Poduszka poduszka w salonie

Poduszka z poduszką

Poduszka poduszki brązowa

Poduszka ze skóry

Specjalne wypełniacze

Producenci zamienili poduszkowiec w prawdziwy środek zaradczy. Poduszka do spania do spania może mieć wiele różnych wypełniaczy. Najczęstszym wypełniaczem są łuski gryki, niedrogie i przyjazne dla środowiska. Ponadto poduszka do spania może być wypełniona pianką poliuretanową, lateksem i wieloma innymi materiałami. Coraz częściej można znaleźć produkty z efektem pamięci, w stanie dostosować się do konturów ciała i zapewnić dodatkowe wsparcie pleców. Kobiety chętnie używają poduszek na szyję z efektem chłodzenia, które zdaniem producentów przedłużają młodość.

Poduszka dziecięca
Wałek dla dzieci

Czerwona poduszka na poduszkę

Poduszka poduszkowa na łóżku

Poduszka na pościel

Poduszka z poduszkami w stylu art nouveau

Poduszka na poduszkę z napisem

Poduszka na poduszkę z poszewką na poduszkę

Poduszka prosta poduszka

Wybór

Ponieważ ortopedyczna poduszka amortyzująca jest zaprojektowana do spoczynku na boku, wysokość poduszki powinna odpowiadać odległości od początku szyi do końca barku. Na komfortową pozycję ciała podczas snu wpływają inne czynniki:

 • wypełniacz-wałek;
 • twardość i inne cechy materaca;
 • masa ciała;
 • ulubione pozycje we śnie.

Najlepiej jest, gdy kładziesz się na poduszce-poduszce, ponieważ elastyczność i objętość produktu dla każdej osoby są indywidualne. Jeśli w pozycji leżącej na plecach doszło do całkowitego rozluźnienia szyi i ramion, poduszka idealnie pasuje. Należy pamiętać, że poduszka na szyję nie powinna być dociskana pod ciężarem osoby. Dzięki dobrze dopasowanej poduszce poduszkowej, osoba budzi się z przyjemnym uczuciem lekkości w całym ciele iz dobrym nastrojem.

Poduszka poduszkowa
Wałek w stylu eko

Pomarańczowa poduszka Poduszka Pomarańczowa poduszka

Poduszka na poduszkę ortopedyczna

Poduszka poduszkowa w formie podłokietnika

Rolka do poduszki

Poduszka poduszkowa w pasku

Zastosowanie poduszki-poduszki dla dzieci

Istotne znaczenie ma stosowanie poduszki dla dzieci w postaci poduszki. Ma świadomość, że małe dziecko śpi na boku i odgrywa rolę wsparcia dla słabych mięśni dziecka. Wesołe dziecięce poduszki-rolki produkowane są w postaci różnych zwierząt: kotów, psów, tygrysów. Są przyjemne w dotyku i mają kolorowe, jasne kolory.

Opieka

Poduszka walec nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Zdejmowaną pokrywę należy od czasu do czasu prać ręcznie lub pralką. Osusz poduszkę w formie wałka, zaleca się w wentylowanym miejscu, z dala od gorących akumulatorów i unikania ekspozycji na słońce. Nie należy używać czyszczenia na sucho, aby zapobiec impregnacji środków chemicznych przez substancję wypełniającą i powodować alergie.

Poduszka pod głową
Poduszka-rolka z bawełny

Poduszka na poduszkę na korytarzu

Poduszka poduszkowa z nadrukiem

Poduszka na poduszkę w stylu Prowansji

Jak samodzielnie uszyć poduszkę?

Jak samemu zrobić poduszkę-rolkę, w Internecie można zobaczyć wiele klas mistrzowskich z instrukcją krok po kroku. Poduszka-poduszka jest wykonana ręcznie z łatwością. Wycinamy detale, szyjemy poszewkę, wypełniamy ją wypełniaczem, dodajemy guziki i sznurowadła. Proces produkcji wymaga:

 • Wałek wykonany z gumy piankowej;
 • mrugnięcia i cienki materiał rzadkiego tkania do rozciągania gumy piankowej;
 • tkanina na poszewkę;
 • Tematy pasujące do koloru;
 • dwa duże guziki lub pędzle;
 • koronki do cant;
 • łącznik;
 • maszyna do szycia.

Wszystkie niezbędne akcesoria można kupić w wyspecjalizowanych sklepach, które sprzedają tkaniny i różne akcesoria.

Poduszka-rolka w stylu country

Poduszka Poduszka ze wzorem

Różowa poduszka na poduszkę

Poduszka na poduszkę w sypialni

Poduszka na poduszkę ze szwem

Poduszka na poduszkę na podnóżek

Poduszka Poduszka ze wzorem

Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór tkaniny, z której uszyta jest poszewka. Zwykle do tego celu stosuje się welur, gobelin, satynę i inne materiały. Kolor wybierany jest według gustu, biorąc pod uwagę wnętrze pomieszczenia. Boki poduszki-rolki są ozdobione detalami, które można łączyć w kolor lub odwrotnie.

Poduszka-poduszka w klatce
Poduszka liniowa

Istnieje kilka sposobów uszyć wałek-poduszkę. Najczęściej spotykane jest wytwarzanie trzech części: podstawowego elementu w postaci prostokąta i dwóch bocznych części. Aby idealnie dopasować poszewkę do poduszki, musisz uważnie wykonać pomiary.

Poduszka-wałek z syntetycznym wypełniaczem
Poduszka na nogi

Poduszka z weluru

Poduszka na poduszkę z haftem

Poduszka poduszka zielona

Oprócz pełnej gumy piankowej poduszka-walec pod łbem może być wykonana z miękkiego mrugnięcia. Aby to zrobić, materiał jest zwijany do pożądanej średnicy i owinięty blisko gazy lub innego materiału o rzadkim splocie.

Pasiasta poduszka-rolka
Poduszka-płyta w stylu Prowansji

Ciekawym wariantem poszewki na poduszkę-poduszkę jest poszewka "sweetie". Duża tkanina z prostokątnej tkaniny zamienia się w piankową formę gumową, jest ciągnięta za pomocą wstążek z każdej strony, a poduszka wygląda jak duży cukierek.

Poduszka-poduszka na szyję
Poduszka-wałek dla psa

Nie jest złym pomysłem zrobienie ozdobnego poduszkowca w dowolnym celu razem z dziećmi. Fantazja dzieci jest nieograniczona i z konieczności wprowadzą niezwykłe pomysły do ​​projektu takiego obiektu dla domu.

Poduszka walec w sypialni

Poduszki-rolki są przeznaczone dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie i zdrowie bliskich osób, zwłaszcza dzieci. Oryginalne wielofunkcyjne poduszki-rolki do spania pomogą radzić sobie z problemami górnego odcinka kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych, eliminują bóle głowy, normalizują sen i zapobiegają niektórym chorobom. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji i uzupełniają wnętrze pokoju, będąc oryginalną ozdobą.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 13 = 22