Plaster “American”: esencja, możliwości zastosowania i technologia aplikacji (20 zdjęć)

Mieszanki tynków dekoracyjnych są integralnym elementem wzornictwa w większości kategorii nowoczesnych pomieszczeń. Powłokę można nakładać na całą powierzchnię, a także na poszczególne elementy architektoniczne: kolumny, nisze, panele. Tutaj drobno rozproszony wypełniacz jest odpowiedzialny za stworzenie struktury reliefowej. Jako spoiwa stosuje się wapno, krzemian żywicy, polimer akrylowy, silikon, cement, gips.

Stucco American
Biały amerykański tynk
Tynk marmurowy
Tynk dekoracyjny

Plaster "American" tworzy powłokę, która na zewnątrz imituje krople deszczu, jest to właściwość ceniona wśród projektantów wnętrz. Pochodzi z Ameryki Łacińskiej, która określa nazwę produktu.

Zakres materiału wykończeniowego

"Amerykański" jest używany w obiektach, które są narażone na duże obciążenie operacyjne, w szczególności są to instytucje kultury i handlu, instytucje edukacyjne i medyczne, biura i centra biznesowe. Z kolei dekoracja zewnętrzna jest popytowa na aranżację budynków stacji i lotnisk, idealnie układa się na ścianach wykonanych z lekkich cegieł, bloków gazowych i piankowych.

Amerykański tynk w klasycznym wnętrzu
Amerykański tynk na ścianach domu

Ponieważ mieszanina ma zwiększoną przyczepność i wysoką paroprzepuszczalność, tynk służy do ozdabiania ścian w łazienkach i basenach.

Tynk dekoracyjny
Tynk dekoracyjny

Zalety wdrożenia powłoki "krople deszczu"

Typ rozważanych wykończeń ma następujące zalety:

 • Dla każdej witryny i elementu architektonicznego można stworzyć unikalny projekt powłoki;
 • wzmocnienie izolacji akustycznej pomieszczenia;
 • ochrona powierzchni ściany przed zanieczyszczeniem, ich ogólne wzmocnienie;
 • Możliwość zastosowania tryskacza pneumatycznego, który może znacznie zwiększyć szybkość pracy.

Nie można ignorować faktu, że tynk "amerykański" może obniżyć koszty wykończenia o prawie jedną trzecią w porównaniu do kosztów, które idą na malowanie lub tapetowanie podobnych obszarów. Pokrywę można naprawić, można ją łatwo przywrócić nawet w warunkach, w których nie ma możliwości zablokowania przejścia osób odwiedzających ten obszar.

Faktura tynku amerykańskiego
Stiuk"американка" на фасаде

Istnieją 4 główne typy zasięgu:

 • drobna frakcja przemysłowa - ukrywa niedoskonałości powierzchni, wymaga minimalnego przygotowania podłoża, oszczędna;
 • fasada - duże pęknięcie, odporne na zmiany temperatury, opady i wandalizm;
 • z kolekcji "komfort" - w popycie w segmencie mieszkaniowym łączy lekkość i czystość, beże, szarości, odcienie czekolady są powszechne;
 • wyspecjalizowane biuro.
Tynk gliniany"американка"
Stiuk"американка" в гостиной
Stiuk"американка" в декоре крыльца

Specyfika i technologia aplikacji

Ścianę należy najpierw dokładnie oczyścić z kurzu, starych wykończeń, zabrudzeń, usunąć luźny beton i cegłę. Przed nałożeniem, mistrzowie dokładnie mieszają kompozycję do uzyskania jednolitej konsystencji. Do przygotowania suchych mieszanin używać czystej czystej wody. Narzędzia, które będą potrzebne do pracy ręcznej:

 • szpachle-szpachle (szerokie i wąskie);
 • szmergiel;
 • pędzel i wałek do malowania.
Stiuk"американка" с перламутром
Zastosowanie tynku"американки" пневмоковшом
Przygotowanie ścian przed nałożeniem tynku

Za pomocą szerokiej łopatki na ścianę nakładany jest tynk dekoracyjny "amerykański", powinien być równomiernie rozciągnięty na całej powierzchni. Aby rozwinąć, potrzebny jest wałek, a "płaszcz" powinien być okresowo nawilżany. Powłokę prasuje się za pomocą pływaka, łopatki, podczas symulacji tworzy się imitacja kropel deszczu. Jeśli planowane jest wykończenie dużych powierzchni, rozwiązaniem racjonalnym będzie połączenie łyżki zbiornika, pracującej w połączeniu ze sprężarką pneumatyczną.

Malowanie tynku"американки"
Tynk dekoracyjny"американка" в прихожей

Mieszaninę pozostawia się do wyschnięcia na około dzień po obróbce papierem ściernym. Następnie ściana jest dokładnie szlifowana, a ostatnim krokiem jest nałożenie lakieru lub farby. Gdy konieczne jest uzyskanie wielu odcieni, ściana jest pokryta farbą w kilku przyjęciach.

Tynk dekoracyjny"американка" с рисунком
Tynk dekoracyjny"американка" в столовой

Tynk "American" - jest to ekonomiczna powłoka dekoracyjna, która ma wizualny efekt kropelek na powierzchni. Krajowy rynek profili oferuje użytkownikom szeroką gamę odcieni, pozwalając w krótkim czasie na dekorację lokali mieszkalnych, publicznych i przemysłowych.

1
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 9 = 10