Parapet z marmuru – luksusowy detal nowoczesnego wnętrza (23 zdjęcia)

Do produkcji parapetów używać różnych materiałów. Najbardziej popularnymi opcjami są parapety z PVC lub kamień. Do produkcji kamiennych parapetów używano różnych surowców: sztucznego kamienia, marmuru, granitu. Znajomość zalet i wad materiału ułatwia wybór właściwego produktu.

Beżowy parapet z marmuru

Parapet z białego marmuru

Marmurowy parapet z obrazem

Kamienne parapety mają kilka zalet:

  • Nie bój się zmian wilgotności (dotyczy produktów zainstalowanych w ogrzewanych pomieszczeniach);
  • nie wymagają specjalnej stałej pielęgnacji (nie zaleca się stosowania produktów zawierających dodatki ścierne);
  • trwałe;
  • są przyjazne dla środowiska (w przeciwieństwie do plastikowych parapetów).

Parapety z marmuru i granitu nadają się do montażu w różnych pomieszczeniach. Negatywnym momentem przy wyborze parapetu jest cena (zależna od parametrów produktu, formy i rodzaju materiału).

Parapet z marmuru z czarnymi smugami

Parapet wykonany z marmuru w klasycznym wnętrzu

Marmurowy blat roboczy

Parapety wykonane z białego marmuru są najbardziej poszukiwane. Biały kolor doskonale pasuje do wnętrz różnych stylów. Cięcie kamienia charakteryzuje się jednolitym i gładkim wzorem, który jest uważany za wyjątkowy. Ogólnie rzecz biorąc, marmur ma szeroką paletę kolorów. Możesz zamówić marmurowe parapety kremowe, szare, jasnobrązowe, ciemnoczerwone. Dzięki interesującemu wzorowi powierzchni parapety wykonane z naturalnego materiału mogą stać się główną ozdobą wnętrza i sprawią, że pomieszczenie będzie cieplejsze lub cieplejsze.

1

Parapet wykonany z marmuru z miękiszu granitu

Parapety z marmuru są coraz bardziej popularne ze względu na demokratyczną cenę i imitację marmurowej faktury. Płótna są odporne na wstrząsy, zadrapania. Materiał charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, jednorodnością odcieni (dotyka płyt jednej partii) bez plam i żył. Płyty wykonane ze sztucznego marmuru nie są porowate i dlatego nie wchłaniają ani nie wydzielają wilgoci.

Parapet z marmuru

Czarny parapet z granitu i marmuru

Wyjątkowość materiału to możliwość dostosowania modeli dowolnych parametrów i odcieni. I to oczywiście sprawia, że ​​parapety wykonane ze sztucznego kamienia są bardzo poszukiwane podczas tworzenia niestandardowych wnętrz. Opcjonalnie, projekt, w którym próg przechodzi do blatu lub płyt o kształtach promienia. Brak szwów zapobiega występowaniu pleśni i grzybów.

Parapet wykonany ze sztucznego marmuru

Kamienny parapet

Marmurowa instalacja parapetu

Etapy montażu parapetu

Aby zamówić produkt, parametry okien i otworów są najpierw dokładnie mierzone. Parapety z marmuru mają standardową grubość 20 mm (lub 30 mm). Cała instalacja odbywa się w kilku etapach.

  1. Procesy przygotowawcze - ułożenie niszy pod parapetem. Nadmiar betonu lub cegły jest wybijany, a w dolnej części stoków odbywa się przycinanie bocznych powierzchni produktu. Na tym etapie niepożądane jest nadmiernie gorliwe, ponieważ im mniej luk, tym lepsza instalacja marmurowego parapetu. Miejsce instalacji jest oczyszczone z uszkodzonego materiału budowlanego, kurzu za pomocą odkurzacza budowlanego.
  2. Instalacja prób. Parapet zostaje włożony do przygotowanej niszy. Ważne jest, aby zapewnić małe nachylenie płyty na zewnątrz. Konieczne jest również sprawdzenie odległości między profilem marmurowym a profilem okiennym - powinna być minimalna. Parapet jest usunięty.
  3. Powierzchnia niszy jest zagruntowana i pokryta klejem do płytek. Ponadto klej nakłada się na tył płytki. Parapet jest zainstalowany w niszy i wciśnięty pod ramę. Prawidłowe położenie marmuru jest kontrolowane przez poziom budynku.
  4. Pozostałości kleju należy natychmiast usunąć. Ważne jest, aby usunąć nadmiar zarówno z przodu, jak iz tyłu. Jeśli kleista masa nie zostanie natychmiast usunięta, może impregnować marmur. Po oczyszczeniu wyschniętego kleju pojawią się plamy, które można usunąć tylko za pomocą związków kwasowych lub konieczne będzie wypolerowanie marmurowych parapetów.
  5. Jeśli pomiędzy płytą a ramą okienną są szczeliny, są one delikatnie usuwane z nadmiaru kleju i uszczelniane. I wybierz uszczelniacz, który nie zawiera kwasów octowych i ma doskonałą przyczepność do naturalnych kamieni.

Dzień po montażu powierzchnia parapetu jest pokryta specjalnymi związkami zapobiegającymi wchłanianiu różnych cieczy do marmuru. Instalacja marmurowych parapetów okiennych i parapetów z PCV może być prowadzona niezależnie, nie jest wymagana żadna specjalna wiedza ani urządzenia.

Parapet z brązowego marmuru

Parapet z marmuru

Marmurowy parapet w kuchni

Zasady pielęgnacji powierzchni marmuru

Marmur ma porowatą strukturę. On i kamień, ale jak gąbka pochłania wodę i inne płyny. Plamy ze związków pigmentowanych (zelenka, wino, kawa) są trudne do usunięcia, dlatego główne środki konserwacyjne na parapecie są zapobiegawcze. W tym celu marmurowe parapety są najpierw czyszczone wilgotną szmatką. Mocne gleby są zm
ywane specjalnymi związkami. Następnie parapet z marmuru jest traktowany specjalnymi impregnacjami, zapobiegając wnikaniu ciekłych barwników w pory. Impregnację stosuje się do marmuru dwa razy w roku. Nie zmieniają odcienia kamienia, nie tworzą filmu i nie pozostawiają plam.

Parapet wykonany z aglomeratu kwarcu

Parapet z marmuru w mieszkaniu

Ważne jest również wzięcie pod uwagę cech pielęgnacji polerowanych i nieoszlifowanych powierzchni. W pierwszym przypadku środki służą do wzmocnienia połysku kamienia, aw drugim przypadku do podkreślenia wzoru
marmur, jego kolor i faktura (za pomocą pasty ochronnej z silikonu).

Mały parapet z marmuru

Parapet wykonany z naturalnego marmuru

Parapet z marmuru ze złotymi żyłkami

Charakterystyczną cechą marmuru jest kruchość, dlatego niezwykle ważne jest, aby wykluczyć uderzenia w powierzchnię i upadek ciężkich przedmiotów.

Parapet z polerowanego marmuru

Półokrągły parapet z marmuru

Marmurowy parapet ze smugami

Marmurowe parapety wyglądają świetnie w każdym stylu, można je nazwać długoterminową inwestycją we wnętrzu. W tym celu ważne jest, aby zrozumieć i pamiętać, że marmur nie jest kapryśny w pielęgnacji, ale wymaga pełnego szacunku leczenia.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

7 + 2 =