Panele do sufitu: instalacja własna rękami (23 zdjęć)

Jeśli rozpocząłeś remont w mieszkaniu, prawdopodobnie zastanawiałeś się, jak wybrać projekt sufitu w każdym pokoju. Na przykład sufit w pokoju z pianką lub sufit napinany w sypialni będzie dobrze wyglądać, ale tutaj sufit w toalecie lub suficie na balkonie lepiej jest budować z paneli PCV.

Panele 3D na suficie

Panele na suficie balkonu

Płyty z tworzyw sztucznych i sufity lepiej schować kuchnie, gdyż w tych obszarach jest często dużo wilgoci, dymu i dymu oraz płyty z tworzywa sztucznego PCW jest zawsze możliwe, a jeśli to konieczne, ściereczką zwilżoną, na przykład w roztworze detergentu, ścierania. PCV panele sufitowe w łazience nie pogorszy nawet gdy uderzony przez strumień wody i tworzyw lustrzanych paneli na suficie będzie wyglądać w pokoju po prostu wspaniały, zwłaszcza jeśli jest to bez szwu panel.

Beżowe panele sufitowe

Dekoracyjne panele na suficie

Wykończenie sufitu za pomocą paneli PCV, a także wykończenie sufitu panelami MDF, nie jest zbyt skomplikowaną procedurą. (Dla tych, którzy nie wiedzą, informujemy, że MDF to płyta pilśniowa o średniej gęstości).

Drewniane panele na suficie

Płyty PCV, jak również większości rodzajów drewna, w tym fornirowane lub pokryte korka lub fornirowane, łatwy do cięcia i łatwe zamocowanie paskami w urządzeniu z paneli sufitowych z własnych rąk.

Sufit w salonie w piance lub suficie w korytarzu płyt wiórowych z powłoką forniru - to jest piękne, ale łazienka jest lepiej zainstalować Sufity podwieszane z paneli z tworzyw sztucznych. Należy także pamiętać, że panele PCV suficie w kuchni lub MDF paneli na suficie korytarza będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli zdecydujesz się zrobić napraw.

Panele na suficie w domu

1

Błyszczące panele na suficie

Jak samemu wykonać sufit z plastikowych paneli?

Dla tych, którzy nie wiedzą, czym są te podwieszane sufity, informujemy, że są to plastikowe paski o długości 3 lub 6 metrów i szerokości 25 lub 30 centymetrów. Ich krótkie końce są odcięte, a długie wykonane są w formie zamków, które są rodzajem tych, które są dostępne dla płyt laminowanych.

Montaż paneli z tworzywa sztucznego odbywa się na drewnianej lub metalowej ramie z profilu używanego podczas instalowania materiału takiego jak GKL.

Wszystkie rodzaje wykończeniowych paneli z tworzywa sztucznego wewnątrz są puste z usztywnieniami. Ze względu na to, że mają takie cechy jak wystarczająco duża wytrzymałość i niewielka waga. Aby pokryć sufit płytami z tworzywa sztucznego, potrzebujesz również specjalnych profili, również wykonanych z tworzywa sztucznego.

Rodzaje profili PCV do paneli z tworzyw sztucznych na suficie

Tak więc, w przypadku montażu pokrycia sufitowego lub ściennego, należy również zakupić następujące profile:

 • "Start" (konieczne, aby zamknąć koniec paneli);
 • "Profil F" (przeznaczony do zamykania końca paneli w rogach wraz z przejściem do ściany);
 • "Profil H" (stosowany do budowy paneli PVC na długości);
 • "Zewnętrzny narożnik" i "wewnętrzny narożnik" (są nieco podobne, ale w konstrukcji są tak rozmieszczone, że jeden jest lepiej używany do zamykania końców paneli na zewnątrz, a drugi, w wewnętrznych narożnikach);
 • "Listwa sufitowa" (jest stosowana, gdy ściana nie jest ściankowana, a sufit wykonany jest z paneli z tworzywa sztucznego i stanowi w rzeczywistości "ulepszony profil początkowy");
 • "Narożnik uniwersalny" (rzadko używany, ponieważ chociaż można go zastosować pod dowolnym kątem, efekt uzyskany z estetycznego punktu widzenia nie wygląda zbyt imponująco).

Następnie zastanowić się, jak zrobić panele sufitowe PVC w suficie łazienki w szafie lub w przypadku, gdy ściany pomieszczeń są już pokryte płytkami, które nie osiągnie pułap szorstkie 5-10 centymetrów.

Panele na suficie w kuchni

Panele z litego drewna na suficie

Montaż ramy

W przypadku proponowanym do rozpatrzenia istnieją dwie opcje: możesz dołączyć szkielety tuszy nad płytką lub możesz - i bezpośrednio na nim. Drugi sposób musi zostać natychmiast wyeliminowany, ponieważ jest potencjalnie niebezpieczny, co może prowadzić do uszkodzenia ceramicznej okładziny ścian.

Jeśli chodzi o pierwszą opcję, to ciekawe rozwiązanie jest następujące: kupić tynk gipsowy Knauf ROTBAND i zastosować ją na płytki w postaci wąskiego paska pięciu centymetrów szerokości, spoczywającej na płytki z gotowej powłoki. Pozwala to uzyskać koincydencję płaszczyzny, na której ma zostać zamocowany profil, z płaszczyzną powierzchni wykładziny.

Prowadnice można mocować za pomocą kołków-gwoździ natychmiast po "chwycie" tynku, czyli za kilka godzin. W takim przypadku, jeśli budujesz sufit w łazience z płyt lub sufitu na balkonie, używaj tylko ocynkowanych profili do ramy, ponieważ są to miejsca o dużej wilgotności.

Płyty MDF na suficie

Montaż paneli na suficie

Montaż na panelu

Jak naprawić panele PCV? Oczywiście w różnych profilach. Najpierw musisz wziąć pierwszy panel i uczynić go nieco krótszym (od trzech do pięciu milimetrów) niż dostępna szerokość pokoju. Do cięcia plastikowych paneli można za pomocą małej piły lub elektrycznej układanki, a także oderwać krawędzie papierem ściernym lub pilnikiem, starając się nie zgnieść panelu. Nie zapomnij również usunąć folii z plastikowych paneli przed montażem, ponieważ w zmontowanej formie, aby usunąć z nich cienką powłokę ochronną będzie dużym problemem.

Panelowanie sufitu za pomocą paneli

Panele z pianki na suficie

N
astępnie rozpoczynamy wąski koniec pierwszego panelu w plastikowym profilu początkowym i lekko wyginając panel, ustawiając drugi koniec na przeciwległej ścianie. Następnie musisz przesunąć ten panel do najbliższej ściany i włożyć go szerokim bokiem do rowka profilu na tej ścianie. Jeśli to konieczne, możesz użyć wąskiej szpatułki lub noża, uważając, aby nie uszkodzić materiału.

Plastikowe panele na suficie

Jak naprawić panel do profili? Za pomocą wkrętów samogwintujących i podkładek. Trzeba to również robić bardzo ostrożnie, nie zapominając, że zbierają one sufit z paneli, które łatwo ulegają uszkodzeniu, nawet przy niezbyt silnych wpływach mechanicznych. Jeśli bit zeskoczy z łba śruby, może łatwo przebić panel, który po tym najprawdopodobniej będzie musiał zostać zastąpiony nowym. Zaleca się, aby wywiercić otwór w ścianie profilu i musieli skręcać śruby: pozwoli to na szybkie zebranie sufit obejmujące panele w kuchni, w łazience oraz w każdym innym pomieszczeniu bez uszkodzenia materiału, niezależnie od tego, czy panele drewniane na suficie lub rack paneli używany lub panele PCV do sufitu.

Panele PCV na suficie

Plastikowe płytki na suficie

Po złożeniu (zadokowaniu) wszystkich paneli na suficie z wyjątkiem jednego, pozostaje zdecydować, jak zamontować ten ostatni panel? Przyciąć go tak, aby był o kilka milimetrów mniejszy niż odległość między ścianami, zmniejszona o szerokość jednego profilu montażowego. Następnie wsuń panel w jeden profil, aż się zatrzyma, a jego swobodnie zwisający koniec zostanie włożony bez problemów do drugiego profilu, delikatnie przesuwając panel w jego kierunku.

To wszystko. Zrobione. Sufit jest złożony. Jednak naprawa jeszcze się nie zakończyła, ponieważ niezależnie od tego, czy sufit jest przymocowany do balkonu lub sufitu w sypialni, czy do sufitu na korytarzu, czy do sufitu w łazience, wciąż trzeba zdecydować, jak zrobić otwory na lampy.

Mogą być pre-cut „na ziemi” poprzez obliczenie z góry, w barze, gdzie jest to konieczne, lub wyciąć już „na miejscu”, za pomocą wiertarki lub korony, a nawet prosty nóż kuchenny, jako materiał paneli z PCV są bardzo miękkie i cięcie bez wysiłku.

Różowe panele na suficie

Panele na srebro na suficie

Zalety sufitów PCV

Jeśli nie możesz w żaden sposób zdecydować, jak naprawić sufit w kuchni lub w toalecie, to czas, aby dowiedzieć się, co otrzymasz, jeśli w naprawie tych pomieszczeń użyjesz plastikowych paneli PCV jako materiału wykończeniowego:

 • możliwość wyrównania stropu z wadami jego powierzchni o dowolnym charakterze bez konieczności zmiany kształtu starej powłoki;
 • łatwość instalacji lamp dowolnego typu;
 • możliwość ukrywania pod powłoką z tworzywa sztucznego różnych komunikatów;
 • lekkość konstrukcji (jest lżejsza i w technologii montażu w porównaniu z sufitami gipsowo-kartonowymi);
 • poprawisz izolację akustyczną i izolację termiczną pomieszczenia;
 • nie trzeba używać „mokre” procesów budowlanych (na przykład, nie trzeba płaszcz wymagane dla sufitów podwieszanych płyt gipsowych), nie mają nic do ukrycia, farby, itd.
 • a najważniejszą zaletą w naprawie sufitów za pomocą paneli PCV jest stworzenie najbardziej odpornej na wilgoć osłony sufitowej;
 • twój pułap nigdy nie stanie się spleśniały i nie zmieni się z biegiem czasu, nawet pomimo powodzi zorganizowanej przez sąsiadów z góry;
 • taka powłoka sufitowa może być wielokrotnie montowana i demontowana.

Szare panele na suficie

Panele na suficie w łazience

Czy są jakieś wady?

 • Wielopoziomowe plastikowe sufity nigdy się nie zbierają: estetycznie niezbyt efektowny spektakl.
 • W większości przypadków plastikowe panele w każdym pomieszczeniu nie wyglądają jak wyrafinowanie i kosztowna dekoracja pokoju.
 • Między panelami, nawet gołym okiem, widać połączenia.

Zakres zastosowania paneli z tworzyw sztucznych jest z reguły ograniczony do łazienek, korytarzy, loggii i kuchni. W takich przypadkach możliwe jest zastosowanie stropu wykonanego z tworzywa piankowego lub stelaża metalowego z cienkiej taśmy aluminiowej, zamontowanego z tak zwanych paneli rack.

Panele na suficie wiejskiego domu

Lustrzane panele na suficie

Panele na złoto na suficie

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

15 − 6 =