Oświetlenie LED i neonów okien: zalety (21 zdjęć)

Efektywne dekoracyjne podświetlenie okna może sprawiać wrażenie zarówno na tych, którzy są w środku lokalu, jak i na przechodniach. Ponadto oryginalne świecące okno może pełnić funkcję ogólnej dekoracji domu.

Oświetlenie LED na balkonie
Oświetlenie okien salonu

Często okna są ważnym atrybutem każdego wnętrza. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii każde zwykłe okno może stać się prawdziwym dziełem sztuki, które wieczorem można zobaczyć nawet z dużej odległości.

Dekoracyjne oświetlenie fałszywego okna

Dziś oświetlenie okien jest najczęściej wykorzystywane do dekoracji budynków mieszkalnych i administracyjnych.

Najbardziej efektywną i ekonomiczną opcją jest oświetlenie gzymsu. W tym przypadku światło jest emitowane wzdłuż linii stycznej, ale w celu zwiększenia wrażenia wizualnego światło można ustalić wzdłuż konturu ze wszystkich stron.

Projekt iluminacji wzdłuż obwodu pozwala osiągnąć maksymalny poziom jasności.

Oświetlenie okna w pokoju dziecinnym
Girlanda LED w oknie
Podświetlenie LED za pomocą taśmy LED

Podświetlenie LED: zalety, funkcje instalacji

Dekorując nowoczesne budynki, oświetlenie LED jest bardzo popularne. Wykonuje się ją za pomocą paska LED, który jest instalowany na dowolnej powierzchni zewnętrznej w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać.

Fałszywe okno z podświetleniem
Oświetlenie okien w salonie

Ulica wykorzystuje głównie pasmo IP65. Wewnątrz lokalu z reguły instalowana jest taśma IP33.

Godne uwagi jest to, że działanie taśmy LED nie wymaga obecności wysokiego napięcia, dlatego ten rodzaj oświetlenia okiennego jest najbardziej ekonomiczny. Ponadto taśma LED nie nagrzewa się podczas pracy, więc korzystanie z taśm jest całkowicie bezpieczne dla okien. Drewniane i plastikowe powierzchnie i ramy, ozdobione diodami LED, nie pogarszają się i nie wypalają się. Ogólnie taśmy LED są niezawodną ozdobą i charakteryzują się długą żywotnością.

Podświetlany gzyms na balkonie
Lampy w iluminacjach okien w salonie

Cechy oświetlenia LED

Aby wykonać podświetlenie okna za pomocą taśmy LED, nie trzeba wkładać dużego wysiłku. Proces instalacji tego typu oświetlenia rozpoczyna się od pomiaru pomieszczenia. Istnieje pomiar okien i przęseł. Zmierzone parapety i wysokość ściany. Następnie wybiera się optymalne punkty oświetlenia.

Światło LED Strip
Świecące naklejki na oknie

Aby zakres kolorów był wysokiej jakości, konieczne jest wybranie odpowiednich miejsc do oświetlenia. Istnieje oznaczenie punktów za okablowanie. Następnie wybiera się punkty mocowania taśmy i zasilacza. Pod listwą LED zamontowano grzejniki. Pomagają one usunąć ciepło emitowane przez taśmy podczas pracy. Następnie otwór jest zamknięty od wewnątrz. Jeśli nie zostanie to zrobione, wyjściowy kolor przepływu może być zbyt ciemny.

Program podświetlania może być całkowicie dowolny. Jest wybierany na podstawie indywidualnych preferencji. Możesz łatwo wybrać program, który będzie optymalnie dopasowany do konkretnego projektu.

Szczególnie popularne jest oświetlenie LED w zimie. Ta metoda dekoracji ma znaczenie w przeddzień święta Nowego Roku. Możesz ozdobić swój dom nawet na własną rękę. Jeśli jednak nie masz pewności co do swoich umiejętności, lepiej skorzystać z usług profesjonalistów.

Oświetlenie panoramicznych okien
Plastikowe okno w sypialni

Oświetlenie neonowe: zalety użytkowania

Inną opcją do oświetlania budynków nocą jest neonowe oświetlenie okien. Dzięki temu efektowi możesz zwrócić uwagę na swoje okno i stworzyć poczucie komfortu w pokoju. Projekt Neon ma wiele niezaprzeczalnych zalet. Jedną z korzyści jest to, że blask tego gatunku jest wygodny dla ludzkiego oka. Ponadto podświetlenie działa zupełnie bezgłośnie. Nie należy również zapominać, że jest to bezpieczna opcja oświetlenia, ponieważ nie jest ona palna.

1
Oświetlenie LED okien we wnętrzu
Podświetlenie okna salonu

Neonowe oświetlenie to także świetny sposób na reklamę. Dzięki niemu nie trzeba kupować drogich banerów. Dzięki nowoczesnym innowacyjnym technologiom możesz na szkle tworzyć różne wzory, napisy, rysunki. To okno wygląda jasno, ekstrawagancko i wypełnia pokój wyjątkowym wyglądem. Okna z neonami mogą być całkowicie w różnych pokojach:

  • Oryginalne okno z podświetlaną lampą będzie niezrównanym rozwiązaniem dla kuchni. To niestandardowe, modne rozwiązanie do wnętrz przypadnie do gustu każdemu bez wyjątku.
  • Podświetlane okno idealnie nadaje się do pokoju dziecięcego. Dziecko będzie zachwycone tak fantastyczną atmosferą. Niezwykłe oświetlenie pomoże wypełnić pomieszczenie wyjątkowym i przytulnym światłem.
  • Podświetlenie neonu będzie zwycięską opcją dla sypialni. Pomoże to stworzyć przytulną i romantyczną atmosferę.

Zasada działania neonówek, że gazy szlachetne (neon, argon itd.) Mogą emitują fotony, wynikające z oddziaływania strumienia elektronów. Rozkład strumienia świetlnego wynosi 360 stopni.

Oświetlenie okna w łazience
Okno w łazience ze światłem

Oświetlenie takie z reguły powstaje na bazie szklanych kolb zawierających gaz obojętny. Ten produkt jest delikatny, dlatego należy zachować ostrożność podczas instalacji. Bańka szklana ma zwiększony poziom wrażliwości na wpływy zewnętrzne. Instalacja tego typu oświetlenia jest trudna i wymaga profesjonalnego podejścia.

Oświetlenie witrażowe

Do pracy neony nie mogą obejść się bez wysokiego napięcia. W związku z tym do jego instalacji używany jest specjalny transformator-przetwornik.

Oświetlenie okna z żółtą girlandą

Oświetlenie neonowe może mieć wiele kolorów. A różne kolory mogą promieniować nawet jedną tubą. Kolor zależy od składu komponentu. Jeśli hel jest używany, kolor może być różowy lub pomarańczowy. Używając argonu, możesz uzyskać niebieski kolor. Neon pozwala uzyskać czerwony kolor.

Podświetlenie LED

Podświetlenie LED, w przeciwieństwie do neonów, ma dłuższą żywotność. Jest w stanie działać w temperaturach od -50 do +60 stopni. Niemniej jednak przy właściwym wykorzystaniu obu rodzajów oświetlenia okna stają się oryginalne i atrakcyjne.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

35 + = 44