Oliwkowa tapeta we wnętrzu: podstawowe kryteria korzystania z piśmienności (22 zdjęcia)

Będąc w poszukiwaniu najlepszej odpowiedniej opcji kolorowania, bierzemy pod uwagę wiele opcji. Niezmiernie ważne jest, aby kolor wybranej tapety harmonijnie połączony z ogólnym pomysłem na projekt był przyjemny dla percepcji. Kolor we wnętrzu spełnia jedną z dwóch funkcji. To wypełnia pokój żywą, żywą atmosferą, lub, przeciwnie, pomaga stworzyć spokojne, spokojne otoczenie. Z jego pomocą można podkreślić wyjątkowy smak właściciela mieszkania.

Oliwna tapeta z wizerunkiem roślin

Oliwkowa tapeta we wnętrzu to uniwersalna opcja dekoracji. Ten kolor składa się z różnych tonów nasycenia. Może to być paleta zielona, ​​beżowa, żółta i szara. Praca z taką tapetą jest prosta, ponieważ płynnie łączą się z innymi kolorami i wymyślają różne pomysły na styl.

Tapeta z oliwek w stylu klasycznym

Łącząc tapetę z inną paletą, możesz osiągnąć różne efekty. Kolor oliwkowy spodoba się każdemu bez wyjątku, ponieważ nie przeładowuje przestrzeni, ale wypełnia ją świeżością, harmonią i pacyfikacją.

Tapety z oliwek są połączone z różnymi stylami. Ten kolor jest uważany za "dorosły". Dlatego rzadko jest stosowany w pokojach dziecięcych. Jeśli jednak kompetentnie pokona, on i on będą mogli znaleźć godną aplikację.

Oliwkowa tapeta w domu

Oliwna tapeta w salonie

Popularne odcienie dla kombinacji

Wielu nie chce użyć tapety w kolorze oliwkowym do ścian, ponieważ nie wiedzą, z czym je połączyć. Te obawy są daremne. Paleta oliwkowa jest bezbłędnie łączona z innymi kolorami. Rozważ popularne kombinacje kolorów:

 • Połączenie brązu i zieleni. W tej wersji wnętrze będzie powściągliwe i dopracowane.
 • Kolor oliwkowy i beżowy - nienaganna kombinacja. Ta delikatna i ciepła kombinacja wypełni pokój wygodą i harmonią. Beżowe wzory i oliwkowe tło czynią przestrzeń spokojną.
 • Połączenie koloru białego i oliwkowego. Kolor biały doskonale uzupełnia oliwkową tapetę, wypełniając pomieszczenie światłem i przytulnością.
 • Połączenie oliwki i żółtego. Ta kombinacja spodoba się miłośnikom jasnych i chwytliwych akcentów. Pokój, urządzony w tym stylu, wypełni się duchem romansu i arystokracji.
 • Kolor oliwkowy i miękki niebieski - niezwykłe i harmonijne połączenie kolorów. Niebieski kolor wypełni przestrzeń nutami wiosennej świeżości.
Tapeta z oliwek w stylu wiejskim

Funkcje używania oliwek w różnych pokojach

Intrygujący kolor oliwki w salonie to opcja wygrana-wygrana. Połączenie oliwkowego koloru, maksymalnego naturalnego światła wygląda łatwo i wypełnia pokój świeżością. Jeśli wybrałeś tapetę z oliwek, to lepiej wybrać meble lekkie, beżowe, mleczne. Jeśli kolor mebli i ścian będzie taki sam, to pokój okaże się nadmiernie ponury.

Oliwkowa tapeta nad łóżkiem

Możliwe jest podkreślenie powściągliwości oliwek za pomocą prostych i ścisłych linii. Jeśli chcesz wypełnić przestrzeń klasykami, dodaj do niej czekoladowe, brązowe, pszeniczne odcienie. Doskonałym dodatkiem do tapet oliwnych w salonie będą zasłony i tkaniny, dopasowane tonem. Rozcieńczyć monotonną oliwkową barwę różnorodnymi jaskrawymi akcentami we wnętrzu w postaci poduszek, waz, pamiątek itp.

Praktyczny i miękki kolor oliwki będzie doskonałym rozwiązaniem dla kuchni. Tapeta tego koloru jest przydatna w kuchni z praktycznego lub estetycznego punktu widzenia. Na tle oliwek najmniej zauważalne zanieczyszczenie. Kolorystyka wpływa na apetyt. Oliwkowe tapety w kuchni świetnie wyglądają w połączeniu z ciemnymi i lekkimi meblami. Najbardziej harmonijna tapeta w kuchni wygląda w stylu prowansalskim, high-tech i klasycznym.

Tapeta z oliwek w kuchni
Oliwna tapeta we wnętrzu salonu

Kolor oliwkowy w sypialni będzie nienagannym rozwiązaniem dla konserwatystów. Jeśli nie tolerujesz zmian i zasad, ten kolor będzie doskonałą opcją. Jeśli dodasz odrobinę czekolady, czerni, bieli do oliwki, otrzymasz harmonijne klasyczne wnętrze. Monotonia we wnętrzu może być rozcieńczona jasnymi akcentami. Zdobądź oryginalną jasną sypialnię, jeśli połączysz oliwną tapetę z jasnymi kolorami ścian.

Minimalizm i odcienie zieleni to doskonałe rozwiązanie na korytarz. Meble z naturalnego drewna podkreślają elegancję oliwek. Doskonałym dodatkiem będą zasłony do oliwkowej tapety, dopasowane tonem.

Oliwkowa tapeta w minimalistycznym wnętrzu
Monochromatyczne tapety z oliwek

Praktyka używania tapety we wnętrzu

Tapety w kolorze oliwkowym we wnętrzu koją i pomagają zawierać negatywne impulsy. Wpływa pozytywnie na układ nerwowy. Jest wygodnie dla osoby, która znajduje się w pokoju wykonanym w kolorze oliwkowym. Ludzie, którzy wybierają kolor oliwkowy, mają naturę jedno-umysłową. W przypadku tapety w kolorze oliwkowym zaleca się preferowanie mebli z piasku, żółci, bieli, beżu.

Tapeta z oliwek z kwiatowym wzorem
Tapeta w paski z oliwek

Jeśli ściany są pomalowane na jasnobeżowy kolor, można bezpiecznie wybrać kolor mebli z oliwek. Nie zapomnij o używaniu oliwkowych akcesoriów w salonie. Figurki, poduszki, zasłony, dywaniki, wazony tego koloru idealnie będą pasować.

1
Tapeta z oliwkowym nadrukiem
Tapety z oliwkowym nadrukiem i jasnymi ptakami

Zastosowanie koloru oliwkowego ma pozytywny wpływ na przestrzeń pomieszczenia. Często oliwka nazywa się brudnym zielonym kolorem. Jednak ta nazwa jest niezasłużona. Rzeczywiście, w praktyce oliwka może nieco zasłonić przestrzeń, czyniąc ją ponurą z brakiem światła. Ale ten problem można łatwo rozwiązać, jeśli przestrzega się pewnych zaleceń:

 • Nie zapomnij połączyć oliwkowego koloru z jasnymi tonami we wnętrzu.
 • Tapeta z oliwek najlepiej jest stosować w pomieszczeniach o doskonałym oświetleniu. Jeśli naturalne światło jest słabe, wymagane jest stworzenie sztucznego światła, jak najbliżej niego.
 • Poza żyrandolem zaleca się stosowanie w pomieszczeniu różnorodnych źródeł światła: kinkiety, lampy podłogowe, lampy itp. Pomagają wypełnić przestrzeń miękkim i naturalnym światłem.
 • Łączenie kolorów jest konieczne kompetentnie, zgodnie z ogólną decyzją stylistyczną.
 • Wymagane jest prawidłowe dobranie zasłon do tapety. Z oliwkowym kolorem nienagannie wyglądają zasłony w odcieniach tapety, a także beż, piasek, krem, delikatnie różowe kolory.
 • Zastosowanie lekkich i przewiewnych tkanin we wnętrzu. Za ich pomocą możesz stworzyć holistyczną atmosferę w pokoju, wypełniając ją delikatnością, wygodą, przytulnością i harmonią. Zasłony są zalecane do wyboru w oparciu o stylistykę pokoju i odcień oliwki.
Tapety z wzorem oliwkowym
Oliwkowa tapeta z sitodrukiem
Tapeta z oliwek w sypialni

Cechy kombinacji kolorów ścian podłogi i sufitu

Pewna kombinacja kolorów ścian, podłogi i sufitu pomaga wizualnie zwiększyć lub, przeciwnie, zmniejszyć pomieszczenie. Obecnie bardzo popularne jest stosowanie kombinacji gradientów. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie kombinacji lekkiego sufitu, ciemniejszych ścian i podłogi, dopasowanych do odcienia, aby stworzyć harmonijne wnętrze. Ta metoda jest stosowana głównie przy wykańczaniu pomieszczeń monochromatycznych. Ta opcja jest odpowiednia dla każdego pomieszczenia.

Oliwna tapeta w jadalni
Tkankowa tapeta oliwkowa

Kontrastowa kombinacja polega na pomalowaniu podłogi, ścian i sufitu w różnych i przeciwnych kolorach. Połączenie jasnej oliwki, brązu i bieli wygrywa. Jest to klasyczna opcja, która jest idealna na wszystko.

Oliwkowa tapeta z wzorem
Tapeta z oliwek w łazience

Jeśli sufit w pomieszczeniu jest niski, zaleca się preferowanie jaśniejszych odcieni w projekcie. W takim przypadku ściany mogą być monofoniczne lub kontrastowe. Jeśli ściana w pokoju ma niewłaściwe proporcje, możesz pomalować krótkie ściany w jasnej kolorystyce i zawęzić lub rozciągnąć w wyciszony. Taka opcja pomoże złagodzić niedociągnięcia.

Tapeta z oliwkowo-winylowej

Używanie przeciwnych kolorów jest popularnym rozwiązaniem. W tym przypadku sufit jest ciemny, a ściany mają jasny kolor. Ta kombinacja nadaje się do pomieszczeń o różnych geometriach.

Kolor oliwkowy we wnętrzu to modne rozwiązanie, które nie straci na znaczeniu przez długi czas. Jest tajemniczy, uspokaja i symbolizuje mądrość. Kolor ten doskonale łączy się z różnorodną paletą. Tapeta z oliwek jest praktyczna, mniej podatna na zabrudzenia. Taką tapetę można wykorzystać w każdym pomieszczeniu, wybierając odpowiednie meble i akcesoria.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

6 + 3 =