Nowoczesne oprawy we wnętrzach (45 zdjęć)

Nowoczesne wnętrza zakładają takie samo nowoczesne oświetlenie. Dlatego minimalizm, styl loftowy, hi-tech i inne powinny odpowiadać ultranowoczesnej orientacji i mieć środowisko, które najlepiej to podkreśla. Styl hi-tech jest znany z uzależnienia od czystych linii, powierzchni chromowanych, geometrii i minimalizmu. Dlatego też należy wybrać wysokiej jakości oprawy oświetleniowe, utrzymane w tym samym duchu. W artykule przyjrzyjmy się, jakie żyrandole, lampy podłogowe i kinkiety mają w stylu hi-tech i jak je właściwie wybrać.

Biały żyrandol w stylu high-tech w kuchni
Oryginalny żyrandol w stylu high-tech
Piękne oświetlenie w kuchni w stylu high-tech

Zawiera zaawansowane technologicznie osprzęt

Jakie są główne cechy żyrandola, lampy i lampy w stylu high-tech, które odróżniają je od reszty różnorodności oświetlenia:

 • Lampy w stylu high-tech odznaczają się akcentowanym nowoczesnym wyglądem. Tutaj nie widać żadnego rocznika - wszystko jest nowe, jasne, zwykle chromowane lub plastikowe. Materiały są sztuczne. Metody montażu są wbudowane w punkt lub zawieszenie. Trudno sobie wyobrazić ceramiczne lampy pastoralne lub tekstylne w nowoczesnym wnętrzu. Najczęściej używane szkło, plastik i metal. Są to trzy główne typy materiałów, z których wykonano większość opraw w tym stylu.
 • Lampy w tym stylu są zaawansowane technologicznie i funkcjonalne. Nie mają uciążliwego, nadmiernego wystroju. Uliczne i domowe żyrandole sufitowe oraz kinkiety ścienne wykonane są z wysokiej jakości polimerów z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii.
 • Główną cechą wyróżniającą są błyszczące powierzchnie. I nie będzie to brąz z brązu lub pozłocenie, ale srebro, stal, chrom i nikiel. Dobre dopasowanie do takich modeli do dekoracji kuchni, a także przydatne jako oświetlenie uliczne.
 • Często używa się kubizmu i konstruktywizmu. Te trendy projektowania współczesnych czasów są najlepszym sposobem na przekazanie stylu i zaawansowanego technologicznie stylu high-tech. Ta funkcja jest szczególnie widoczna, gdy widzisz modele sufitów punktowych lamp.
 • Podkreślono proste linie, geometrię i wyrazistość. Bez dwuznaczności i niedopowiedzenia. Wszystko jest niezwykle proste, jasne i zrozumiałe. Wbudowane modele punktowe najlepiej demonstrują tę funkcję.
 • Forma tych stołów i urządzeń ściennych przypomina wszystkie znane z ławek szkolnych kształty geometryczne - kostki, kule, kule, trapezoidy itp. Modele uliczne są zwykle znacznie prostsze.
 • Oprawy high-tech rzadko są gładkie, najczęściej ostre skoki i podarte, połamane linie.
 • Istnieje pewna przewaga na rzecz niezwykłości. Funkcjonalność w stylu high-tech traci dekoracyjność. Najważniejsze jest to, że wnętrza są ściśle zgodne ze stylem, a jego praktyczność i wygoda dla właścicieli domu są lekko przesunięte na drugi plan. Zatem reflektory sufitowe mogą być ustawione w sposób ścisły, bez uwzględnienia aranżacji mebli, a modele z zawieszeniem ulicznym są bardziej obiektem sztuki niż urządzeniem funkcjonalnym.
 • Futurystyczne i niektóre fantasy. Modele zawieszone i osadzone mogą, oprócz wyraźnej geometrii, przyjmować również bardzo dziwne kształty.
 • Oprócz zastosowania czysto technicznych materiałów - metalu i plastiku - nowoczesne oprawy nie są obce i piękne. Zatem lampy sufitowe i lampy wiszące można układać z kryształkami, ozdobionymi kryształowym dekorem. Tak wykwintne wzornictwo może stać się prawdziwym dziełem sztuki, jakimkolwiek oryginalnie prostym światłem. Ale dzieła tego autora mogą być dość drogie.
 • Styl żyrandola i biustonosza to styl "przyszłych" wnętrz w formie, w jakiej wyglądają w filmach fantasy. Wszyscy widzieli w kinie ogromne statki kosmiczne z chromowanymi wnętrzami - funkcjonalne i bez zbędnych detali. Tak więc te obrazy najlepiej charakteryzują wygląd urządzeń high-tech.
 • Lampy te są najlepiej pasującymi nowoczesnymi lampami LED. Potężne i "długie gry", są także wytworem nowoczesnego rozwoju naukowego. Modele z sufitem punktowym, jak również na zewnątrz z tymi lampami, nie będą wymagać wymiany przez długi czas.
Lampy w kuchni w stylu high-tech
Kinkiet w stylu high-tech
Oryginalne oświetlenie salonu w stylu high-tech

Żyrandol i kinkiet w stylu high-tech w łazience
Czerwona i biała lampa sufitowa

Czarna lampa ścienna
Oświetlenie łazienkowe w stylu high-tech
Biały żyrandol
Metalowa lampa podłogowa
Okrągły żyrandol

Zalety opraw high-tech

Jakie pozytywne aspekty oświetlenia są nieodłączne tylko w tym stylu:

 • Zastosowanie wysokiej technologii do produkcji modeli. W tym tomie żaden styl wnętrza nie może pochwalić się tą zaletą. Taka adaptacyjność i zgodność z najnowszymi wymogami nauki i mody sprawi
  ają, że żyrandole i kinkiety w stylu high-tech dosłownie dzieła sztuki współczesnej, które nie tylko odzwierciedlają rzeczywistą rzeczywistość, ale częściej niż pokazuje nam projekty przyszłości. Na przykład niektóre modele osadzone mogą reagować na ruch i włączać się w razie potrzeby.
 • Wyraźna zwięzłość, jak to tylko możliwe, pomaga wpisywać żyrandole i biustonosz w nowoczesne wnętrza. Nawiasem mówiąc, mogą być stosowane nie tylko w mieszkaniach tego samego stylu, ale także nowoczesne lampy tego kierunku "będą dobrze" czuć się w minimalistycznym stylu i we wnętrzach poddasza. W końcu te trendy łączą nowoczesne trendy i podkreślają "miejski" modny styl.
 • Brak wystroju. Jeśli lampy stołowe i kinkiety w stylu klasycznym lub prowansalskim mogą pochwalić się obecnością różnych "dekoracji" i małych wykwintnych elementów, które mogą być brane pod uwagę przez wiele godzin, lampy o wysokiej technologii nie mają wcale wystroju. Ta okoliczność bardzo łagodzi wzrok i mózg - przy współczesnym przesyceniu informacji bardzo pożądane jest, aby oczy spoczywały na prostych rzeczach, do których nie trzeba się zagłębiać.
 • Oryginalne rozwiązanie inżynieryjne pomysłów. Ponieważ nie ma innych nowoczesnych lamp, innowacja jest nieodłączna. W ten sposób łączy się najbardziej zaawansowane technologie i najśmielsze rozwiązania projektowe, tworząc piękne przykłady sztuki oświetleniowej, w tym ulicznej, wbudowanej, punktowej i wiszącej.
 • Typy urządzeń typu String umożliwiają wykorzystanie wielopoziomowego oświetlenia do tworzenia iluzji wielowymiarowej przestrzeni. Ten efekt wygląda naprawdę imponująco, dzięki czemu pokój jest magiczny i fantastyczny. Do realizacji tego pomysłu łańcuchy sznurkowe przychodzą na pomoc sufitom napinanym. Również dzięki żyrandolom i kinkietom w stylu hi-tech możesz idealnie zonegować przestrzeń każdego pomieszczenia, w tym dużego.
 • Minimalizm tkwiący w lampach w tym stylu, pozwala na wykorzystanie ich w dowolnych, nawet miniaturowych pomieszczeniach. Ponadto, jeśli reszta sytuacji utrzyma się w tym stylu, mały pokój będzie wyglądał wizualnie na większy. Ale najlepsze w małych pomieszczeniach są wbudowane modele sufitów punktowych.
 • Sufitowe żyrandole i kinkiety ścienne w stylu high-tech idealnie współgrają z minimalistycznymi meblami i innymi dekoracjami.
 • Wygląd wiszący lub lampa podłogowa w stylu high-tech ma taki model, że jest to kompletny, kompletny projekt, który jest idealny sam ze względu na swoją zwięzłość. Do takiego produktu nie chcesz dodawać ani odejmować niczego. Wszystko jest przemyślane, proste i genialne. A na biurku, na ścianie, na suficie punktowym i na ulicy - te lampy są zwykle doskonałe.
 • Ze względu na swoje zaangażowanie w geometrię i minimalizm lampy hi-tech są również bardzo eleganckie. Są w stanie nadać pokojowi niezbędny prestiż i prestiż, co pokaże gościom sukces właściciela domu.
Futurystyczne lampy high-tech w salonie-kuchni
Metalowe żyrandole w jadalni
Reflektor sufitowy
Czarno-złoty żyrandol w stylu high-tech
Stylowy żyrandol z metalu
Żyrandole w kuchni w stylu high-tech
Kinkiet z metalu
Żyrandol geometryczny
Lampa kierunkowa
Ściana z podświetleniem

Gdzie użyć

Zastanów się w jakich wnętrzach najbardziej odpowiednie będą najbardziej zaawansowane urządzenia:

 • Jeśli kupisz taki sufit lub wbudowane lampy do swojego mieszkania, ważne jest, aby jego meble zostały zaprojektowane w odpowiednim stylu. Jeśli masz dom - delikatny styl Prowansji lub tradycyjny i godny szacunku styl klasyczny, to ultranowoczesna lampa wisząca lub podłogowa hi-tech w takich wnętrzach nie pasuje.
 • Jeśli mówimy o pokojach w domu, to najlepiej w takim miejscu, w którym lampy stołowe będą wyglądać w salonach, dobrze jest umieścić je w kuchni. Dadzą tym "gościnnym" pokojom niezbędną urbanistykę i styl. Modele uliczne zapalą się i udekorują lokalną przestrzeń.
 • Lampa wisząca lub podłogowa w stylu high-tech to wspaniałe rozwiązanie do oświetlania sal konferencyjnych, centrów biznesowych, biur i restauracji o ściśle prestiżowej stylistyce. W takich pomieszczeniach czasami używane są nawet modele uliczne.
Kinkiet w stylu high-tech
Niezwykła lampa stołowa w stylu high-tech
Lampa sufitowa w stylu high-tech w salonie-kuchni
Paski LED w stylu high-tech na obwodzie salonu
Metalowa lampka nocna
Czarno-biała lampa punktowa
Oświetlenie korytarza w stylu high-tech
Oryginalne oświetlenie łazienkowe w stylu high-tech
Czarna lampa
Niezwykły biały żyrandol

Jak wybrać

Kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci szybciej i łatwiej wybrać odpowiednie żyrandole i kinkiety w stylu high-tech:

 • Należy pamiętać, że teraz są na sprzedaż lampy high-tech, wyposażone w pilota zdalnego sterowania. Ich zaletą jest to, że za pomocą pilota można nie tylko włączać i wyłączać urządzenie, ale także regulować jasność oświetlenia. Tak więc, jeśli to konieczne, możesz stworzyć zmierzch w pokoju, a jeśli chcesz pracować z dokumentami - spraw, aby jasność "w pełni". Zazwyczaj konsola jest wyposażona we wbudowane modele, ale wersje uliczne często mają tę zaletę.
 • Do kuchni pożądane jest wybranie lampy wiszącej lub podłogowej z najpotężniejszymi lampami. Pomieszczenie powinno być dobrze oświetlone - jasne oświetlenie ułatwia szybkie i wygodne gotowanie.
 • Rozważ wysokość sufitu w domu przy wyborze produktu. Jeśli są niskie - do 2,5 m - lepiej kupić żyrandole i kinkiety, które są przymocowane za pomocą płyty montażowej. Uratujesz to miejsce, a wysokie gospodarstwa domowe nie będą walić głową w nisko wiszącą lampę. Im bardziej płaskie jest światło, tym lepiej. Idealna opcja - modele osadzone.
 • Jeśli sufit zostanie skierowany do sufitu, dostaniesz nasycone jasne światło w pomieszczeniu, a jeśli spadnie - światło stanie się rozproszone i miękkie.
 • Jeśli chcesz, aby pomieszczenie było cieplejsze i nadaj mu farby, a następnie pobierz tapetę i kinkiety z kolorowymi odcieniami. O dziwo, ale wśród modeli w stylu high-tech są często spotykane i takie.
 • Jeśli chcesz oświetlić dużą przestrzeń, lepiej w tym przypadku nie kupować wiszącej lub podłogowej lampy z matowym szkłem. Nie przepuszcza światła i istnieje ryzyko, że pokój stanie się nieco mroczny. Ale w małym pokoju bardzo przydatne mogą być oprawy wykonane z matowego szkła.
Żyrandol i oświetlenie punktowe we wnętrzu sypialni z miejscem pracy w stylu high-tech
Lampa podłogowa w salonie w stylu high-tech
Czarne lampy w salonie w odcieniach szarości w stylu high-tech
Płaski żyrandol i oświetlenie punktowe w jasnym salonie z kominkiem

Płaski żyrandol i oświetlenie punktowe w jasnym salonie z kominkiem
Reflektory we wnętrzu kuchni w stylu high-tech
Lampy sufitowe i stołowe w stylu high-tech we wnętrzu sypialni

Lampy sufitowe i stołowe w stylu high-tech we wnętrzu sypialni
Niezwykły biały żyrandol
Metalowa lampa ścienna
Czarne lampy wiszące
Metalowa lampa wisząca z kryształami
Niezwykłe oświetlenie salonu
Podświetlenie w kuchni
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

4 + 6 =