Niebieskie zasłony: najlepsze opcje na dekorowanie mieszkań (27 zdjęć)

Stylowe i oryginalne wnętrze wykorzystuje zasłony. Nawet stylistyczne kierunki, w których obfitość tekstyliów na okna nie jest pożądana (na przykład styl skandynawski, w którym rolety są surowo zabronione), nadal implikuje obecność przynajmniej minimalnej ozdoby do otworów okiennych.

Niebieskie satynowe rolety

Niebieskie zasłony z bando

Zasłony na oczkach, zasłonach, jasnych, ażurowych kompozycjach, masywne lambrekiny, minimalistyczne kanwy na płótnie - wśród wszystkich rodzajów, typów i wzorów, nie jest łatwo znaleźć opcję, która zapewni specjalną estetykę i komfort w mieszkaniu. Rozpocznij wyszukiwanie opiera się na wyborze koloru bazowego.

Niebieskie aksamitne zasłony

Beżowe i niebieskie zasłony

Niebieski we wnętrzu

Cała niebieska paleta emanuje specjalnym chłodem, powściągliwością. Zasłony w kolorze niebieskim są ucieleśnieniem arystokratyzmu, wyrafinowania, specjalnego lakonicznego uroku. W zbyt ciemnym pokoju będą wyglądać ponuro i niewłaściwie, a jeśli umieścisz takie tkaniny w słonecznej kuchni lub wymyślisz ciekawą kompozycję we wnętrzu salonu, zalaną światłem słonecznym, boisko i atmosfera ulegną radykalnej zmianie.

Biało-niebieskie zasłony

Niebieskie zasłony zaciemniające

Jeśli pomieszczenie jest zazwyczaj dość ciemne (strona północna) lub pokój jest niewielki, niebieskie zasłony powinny być "rozcieńczone" innymi elementami, jaśniejszymi i cieplejszymi. Inną opcją jest porzucenie klasycznego nasyconego niebieskiego płótna na rzecz jaśniejszych odcieni palety nieba. W takim przypadku delikatne zielone zasłony z impregnatami niebieskim i seledynowym będą dobrze wyglądać.

1

Niebieskie zasłony w pokoju dziecinnym

Niebieskie zasłony w oknie wykuszowym

Niebieskie zasłony we wnętrzu, jeśli są właściwie używane, mogą wizualnie poszerzyć pomieszczenie, dzięki czemu jest on bardziej przestronny i jeszcze wyższy. Zasłony w pasie (wyłącznie w pionie) stworzą nie tylko zwykły morski kolor, ale także wizualnie podniosą wysokość sufitu. Ważne jest, aby preferować czyste nasycone kolory.

Z koncepcji monochromatycznej lepiej zrezygnować z oryginału. Klasycznie urządzony pokój z dużą ilością niebieskich tekstyliów wydaje się zimny i nudny. Jeśli połączysz szare zasłony i niebieskie tkaniny, okaże się szczególnie ponury.

W małym pokoju wrażenie będzie podobne, ale apartamenty będą wyglądać znacznie mniej niż są w rzeczywistości, więc w przypadku niebieskich zasłon jest ważne, aby wybrać dobrych partnerów w kolorze i fakturze, wtedy pokój dosłownie się zmieni.

Niebieskie i niebieskie zasłony

Luksusowy wybór odcieni

Paleta kolorów jest dość bogata i pozwoli Ci wybrać idealny niebieski odcień, który naprawdę pozwoli Ci rozwiązać zadania projektanta. Nie zakładaj, że odcienie nieba są ograniczone do czystego błękitu, ciemnego błękitu i odcieni seledynu.

Niebieskie zasłony w salonie

Niebieskie bawełniane zasłony

Dzisiaj szczególnie istotne są następujące tony:

 • Chabrowy niebieski;
 • Lawenda;
 • Ametyst nieba;
 • Akwamaryn;
 • Azure;
 • Indygo;
 • Szafir;
 • Delikatny fiolet z odcieniami turkusowymi;
 • Kobalt;
 • Intensywny niebieski.

Warto pamiętać, że przy niebieskich zasłonach ważne jest prawidłowe połączenie nie tylko mebli i elementów dekoracyjnych, ale także tonów panujących w dekoracji ścian, podłogi, sufitu. Na przykład rolety z indygo nie mogą być używane w pomieszczeniu o niebieskim wykończeniu. Paleta jest nasycona pod każdym względem, dlatego podejście do tworzenia wykwintnego wnętrza powinno być dokładne.

Niebieskie zasłony ze szczotkami

Niebieskie zasłony w stylu kolonialnym

Bezkonkurencyjne duety kolorystyczne

Ciemnoniebieskie zasłony lub kompozycja z lekkimi zasłonami z indygo są dość tolerancyjne pod względem kombinacji kolorów.

Zawsze harmonijnie i łatwo wygląda tekstylia o czystym niebieskim odcieniu z odcieniami tego samego spektrum (turkusowy, fioletowy, lawendowy).

Neutralne, niebieskie rzymskie zasłony lub inne podobne "niebiańskie" tkaniny z podobnymi odcieniami wyglądają na zielone, białe, wszystkie odcienie szarości i beżu. Na szczególną uwagę zasługują duety w odcieniach słońca, czerwieni i fioletu. Taka kombinacja może być idealna lub zrujnować starannie przemyślaną i harmonijną kompozycję.

Niebieskie zasłony z lambrekinem

Niebieskie zasłony z lnu

Wartościowe rekomendacje

Aby nie popełnić błędu, zawsze możesz użyć kombinacji, które stały się klasyką typu win-win:

 • Niebieskie i białe zasłony stykają się ze sobą stylowo, harmonijnie, swobodnie. Wnoszą lekkość do wnętrza, pewną świeżość. Podobne kolory są łączone w różne warianty: paski, wzory, ozdoby etniczne, ozdoby z kwiatami i różne animalistyka lub surowe wzory geometryczne;
 • Niebieskie płótno w oknach i żółte, cytrynowe lub pomarańczowe elementy są
  jasną i bardzo pozytywną opcją. Odpowiednie zasłony w pokoju dziecinnym, kuchni lub w miniaturowym salonie. Jednak od nadmiernej kreatywności zawsze można odmówić na rzecz bardziej przytulnych i relaksujących kompozycji. Na przykład, żółte zasłony i niebieskie tkaniny lub zielone zasłony z oliwkowym abażurem i akwamarynowymi akcentami stworzą ciekawy design w stylu śródziemnomorskim, plażowym, tropikalnym;
 • Niebieskie rolety z kwiecistymi nadrukami lub różowymi akcentami mogą wydawać się nieco niezwykłą kombinacją, ale ta opinia jest błędna. Jest to kombinacja win-win. Niebieski "pesymista" i różowy "optymista" doskonale uzupełniają się nawzajem, równoważą pokój, sprawiają, że wnętrze w salonie lub hali jest bardziej kompletne i doskonałe. Lepiej jest wybrać kurtyny świetlne na oczkach lub niezbyt szczelne zasłony.
 • Niebieskie zasłony na oczkach lub wisiorki z czerwonymi elementami - to złożona kompozycja, ale przekupująca jej nasycenie. Aby kompozycja wyglądała nieco bardziej powściągliwie, można uzupełnić akcesoria o beżowy ornament lub dodatki w ciemnym kolorze (np. Czekolada lub ciemny szmaragd).

Niebieskie zasłony z organzy

Niebieskie zasłony w paski

Niebieskie zasłony z nadrukiem

Sypialnia

Jeśli sypialnia w domu jest królestwem snu i odpoczynku, zasłony zaciemniające (niebieskie, indygo i seledynowe) są idealnym rozwiązaniem. Ciemnoniebieskie zasłony ze złotymi, beżowymi, pastelowymi wzorami stworzą nastrój szczególnego relaksu, spokoju, wygody.

Niebieskie zasłony w stylu prowansalskim

Niebieskie proste zasłony

Jeśli użyjesz drogich gęstych tkanin, takich jak aksamit i brokat, do wykonania zasłon we wnętrzu, możesz ukryć się przed światłem nawet w słoneczny dzień. Zawsze w kameralnym otoczeniu sypialni wyglądają dobre zielone zasłony z zasłonami lub lekkimi elementami powietrza w kolorze niebieskim i seledynowym.

Niebieskie rzymskie rolety

Niebieskie zasłony z obrazem

Główna zasada: gotowa kompozycja nie powinna drażnić, powodować zbyt gwałtownej reakcji, wyciąć oczy. Na przykład złote zasłony z niebieskimi elementami lub zasłony z akwamarynu i duże odciski cytryny będą nieodpowiednie.

Niebieskie rolety

Niebieskie zasłony w sypialni

Pokój dzienny

Rolety w kolorze niebieskim, zbliżone do akwamarynów, a nawet w kolorze butelkowej zieleni, stworzą atmosferę życzliwości i wygody w salonie. Szare zasłony lub zasłony w tonacji bogatej w śliwkę można "wiwatować" złotymi monogramami. Takie dekoracyjne przyjęcie będzie wyglądało luksusowo w sali stylizowanej na rokokowe lub barokowe.

Projektanci zalecają, aby nie nadużywać niebieskich odcieni we wnętrzu. Jeśli jednak wybierzesz niebieskie rolety, lepiej będzie, jeśli w pokoju będzie jeszcze jakiś wystrój w podobnym tonie. Najlepiej wybrać małe atrybuty: ramki do zdjęć, pamiątki, doniczki lub doniczki z kwiatami.

Niebieskie zasłony z wzorem

Pokój dziecięcy

Do pokoju dziecięcego lepiej jest wybrać rolety lub zasłony wiszące z jaskrawymi akcentami kolorystycznymi. Wybór tekstyliów w dużym stopniu zależy od tego, który pomysł projektowy został pierwotnie postawiony.
Na przykład dla przyszłego kapitana możesz stworzyć prawdziwą kabinę za pomocą zasłon w pasku. Dla młodej księżniczki bardziej odpowiednie są zasłony na niebieskich oczkach lub nawet wzór imitujący pochmurne niebo.

Niebieskie zasłony welurowe

Ważne jest, aby pamiętać, że miejsce przeznaczone dla dzieci powinno być bezpieczne, a nie tylko piękne. Lepiej wybierać niebiesko-szare zasłony z bielizny po pobitych tkaninach, biorąc pod uwagę zainteresowania i preferencje dziecka. Dla ekologicznie czystych i bezpiecznych rodzajów noszą satynę i jedwab.

Niebiesko-zielone zasłony

Niebieski kolor zasłon, zasłon i firan można znaleźć we wnętrzach biur i biur, w kawiarniach i restauracjach. Wiele hoteli specjalnie wybiera taką neutralną paletę, aby stworzyć relaksującą, swobodną atmosferę.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 3