Niebieskie meble we wnętrzu (20 zdjęć): ciekawe kombinacje

Kolor niebieski we wnętrzu jest często używany. Ten szlachetny cień ma rzadką właściwość - jest odpowiedni w każdym pokoju w mieszkaniu. Jego różne odcienie i kombinacje z innymi kolorami zawsze wyglądają interesująco, jasno i wykwintnie. W artykule przyjrzyjmy się, jak niebieskie meble są używane podczas dekoracji mieszkania.

Niebieska kanapa w salonie

Funkcje

Ten kolor ma wiele odcieni - od niebieskiego do fioletowego. Dlatego jeśli przychodzisz do studia mebli i zamawiasz zestaw w kolorze niebieskim do pokoju dziecięcego lub kuchni, musisz przedyskutować, jakiego rodzaju cieni chcesz. Różnica w jednym lub dwóch tonach może odegrać decydującą rolę - miękkie niebieskie lub ciemnoniebieskie meble wyglądają zupełnie inaczej w łazience iw sypialni.

Niebieska kanapa w białym salonie

To kolor spokoju i spokoju. Rozluźnia, ale także promuje koncentrację umysłu. Dlatego idealnie nadaje się do łazienki, świetnie prezentuje się w sypialni. A w pokoju dziecięcym zmniejszy poziom "chuligaństwa" dziecka, uspokajając go.

Zestaw z niebieską fasadą w kuchni

Psychologowie twierdzą, że niebieski może zaostrzyć wszystkie nasze odczucia - zarówno wizualne, jak i dotykowe, a nawet smakowe. Dlatego właściwe jest meble kuchenne tego cienia, będzie dobrze wyglądać we wnętrzu łazienki oraz w przedszkolu. Niebieski budzi również zmysłowość - niż nie jest okazją do umieszczenia mebli w niebieskiej sypialni.

Niebieskie meble, wystrój i wykończenie w salonie

Nie zaleca się wyposażania mieszkania w niebieskie meble osobom, które są skłonne do długich refleksów, są bierne i depresyjne. Niebieskie meble we wnętrzu mieszkania mogą dodatkowo wzmocnić ich pesymizm.

Niebieska duża sofa i oliwne zasłony w salonie
Brązowo-niebieskie meble w salonie

Niebieskie meble w różnych pokojach

Dowiemy się, jakie funkcje są w użyciu niebieskie meble podczas dekoracji różnych pomieszczeń w domu.

Pokój dziecięcy

 • W tym pomieszczeniu ten kolor jest używany dość często - wszystkie odcienie niebieskiego mają właściwości kojące. Ponadto kolor pomaga koncentracji i pomaga dzieciom opanować wiedzę szybciej i pewniej.
 • W tym kolorze w pokoju dziecięcym można ozdobić zupełnie inne meble: łóżko i szafę oraz stoły z krzesłami, półkami i innymi przedmiotami.
 • Konieczne jest, aby ten kolor we wnętrzu pokoju dziecinnego został rozcieńczony innymi lub kilkoma bardziej wyrazistymi i pozytywnymi kolorami. Jeśli pokój dziecięcy wyposażony jest tylko w niebieskie meble, a ponadto nadal będą te same zasłony i zasłona ścienna, wtedy pokój wywoła przygnębiające wrażenie.
 • Ultramaryna lub niebieski kolor pokoju dziecięcego sprzyja dobrej nauce, ponieważ te odcienie bezpośrednio wpływają na ośrodki mózgu, które są odpowiedzialne za uwagę i koncentrację.
 • Jeśli dziecko jest spokojne i apatyczne, lepiej nie używać niebieskich mebli w swojej sypialni. Dominujący niebieski może sprawić, że dziecko będzie jeszcze bardziej apatyczne. Ale jeśli masz hiperaktywną spermę, to bardzo polecane są niebieskie meble.
Niebieskie meble w przedszkolu

Pokój dzienny

 • W głównej sali domu odpowiednie są również niebieskie meble, ale w ograniczonej liczbie. Nie należy ustawiać salonu, składającego się z całkowicie monochromatycznych odcieni. Zbyt zimne warunki sprawią, że pomieszczenie nie będzie wystarczająco wygodne.
 • Najlepiej we wnętrzu salonu jest połączenie niebieskiego i innego odcienia. Może być pomarańczowy, szary, biały lub inny, bardziej nietypowe kolory. Takie kombinacje z reguły wyglądają bardzo stylowo, powodują, że salon jest surowy, ale jednocześnie przytulny i wyrafinowany. W tych kolorach mogą być wykonane jako szafki i miękkie meble do salonu.
 • Aby zaprojektować ten pokój, nie używaj jednego odcienia koloru, ale kilka. Tak więc projekt stanie się bardziej interesujący.
 • Szary i beżowy są wspaniałymi "towarzyszami" przy dekoracji salonu. Pokój będzie wyglądał szlachetnie i elegancko. Meble tapicerowane o odpowiednim kolorze to w tym przypadku wspaniałe rozwiązanie.
Niebieskie meble w salonie

Niebieska kanapa w salonie

Kuchnia

Meble kuchenne są niebieskie - stylowe i oryginalne rozwiązanie. Ponadto taka przesłanka przyczyni się do Twojego pragnienia utraty wagi - ten projekt kuchni nie powoduje dużego apetytu.

 • W takiej kuchni będzie miło być - pokój turkusowy lub ultramaryna jest w stanie uspokoić i uspokoić. Meble kuchenne mogą być absolutnie różnymi niebieskimi odcieniami - od jasnego do ciemnego. Jednak zbyt zimne odcienie lodu w kuchni nadal nie są zalecane.
 • Podobnie jak we wszystkich innych pomieszczeniach, nie zaleca się stosowania w kuchni w pełni monochromatycznej. Wystarczy kupić zestaw mebli o niebieskim kolorze i zatrzymać się na tym. Stoły, tapety, zasłony, akcesoria we wnętrzu kuchni lepiej używać innych kolorów - być może kontrastujących.
Niebieski apartament w kuchni

Sypialnia

 • Niebieskie, miękkie meble to doskonałe rozwiązanie do sypialni. Kojący efekt tego odcienia przyczynia się do relaksu i szybkiego, wygodnego snu.
 • Nie używaj zbyt ciemnych odcieni błękitu w sypialni - są one w
  stanie przezwyciężyć melancholię i powodować melancholię. Najlepsza opcja - jasne, czyste i jasne odcienie: niebieski, turkusowy, lazurowy. To zalecenie dotyczy również łazienki.
 • Połączenie beżu, czekolady lub bieli jest doskonałą opcją do dekoracji sypialni. Pokój będzie wyglądał stylowo i przytulnie, pełen świeżości i spokoju.
 • Uzupełnij wystrój sypialni dużymi lustrami - powiększą pomieszczenie i uczynią go lżejszym, nadają mu przejrzystości i lekkości. W łazience ta metoda będzie również świetnie wyglądać.
Niebieskie meble w sypialni

W innych kolorach

Z białym

To klasyk tego gatunku. Przypominający styl morski. Szczególnie dobrze w morzu żarliwym stylem jest pokój dziecięcy chłopca.

Ta kombinacja jest bardzo świeża i lekka. Istnieje poczucie przestronności, chłodu, morza i nieba z chmurami przychodzą na myśl. W łazience i sypialni będzie wyglądać bardzo odpowiedni i harmonijny.

Połączenie jest raczej zimne - dlatego, aby nie zamieniać pokoju w lodową jaskinię, należy rozcieńczyć wnętrze łazienki lub kuchni jasnymi kolorami - czerwonymi, żółtymi i pomarańczowymi.

Niebieski i biały salon

Z czarnym

We wnętrzu mieszkania ta kombinacja wygląda źle. Nie zalecane. Tworzy bardzo przygnębiony, przygnębiony nastrój. Nie nadaje się do łazienki, ani szczególnie do pokoju dziecinnego.

1
Niebiesko czarne meble w salonie

Z żółtym

Świetne połączenie. Ale najważniejszą rzeczą tutaj jest nie zapominać, że tylko odcienie jednej skali będą wyglądać dobrze i harmonijnie: zimny niebieski z zimną żółcią, a także ciepłe odcienie. Połączenie wygląda dobrze w sypialni i pokoju dziecinnym.

Słoma i błękit chabrowy nadają się do dekoracji w stylu rustykalnym. Daj pokojowi kuchnię lub łazienkę komfort i ciepło, ale trochę wybacz wnętrze.

Niebieskie i żółte meble we wnętrzu

Pomarańczowy

Najbardziej zwycięska kombinacja. Idealne połączenie w każdym wnętrzu. Pokój dziecięcy i pokój dzienny szczególnie korzystają z tego połączenia.

Nie wybieraj zbyt jasnych odcieni dla tych kolorów. Neonowa pomarańcza i krzykliwy turkus tworzą kombinację zbyt męczącą dla oczu. Wybierz wyciszone kolory, szczególnie w sypialni.

Sypialnia niebiesko-pomarańczowa

Z czerwonym

Jest to niepokojące połączenie układu nerwowego. W takiej sypialni nie można szybko zasnąć. Zaleca się używać tylko wtedy, gdy jeden z kolorów jest dominujący, a drugi w znacznie mniejszych ilościach go uzupełnia. Na przykład niebieskie, miękkie meble z pomarańczowymi podłokietnikami.

Niebieskie i czerwone akcenty w salonie
Czerwono-niebieska jadalnia

Z zielonym

Niezbyt dobra kombinacja, ponieważ te dwa odcienie łączą się ze sobą - z daleka nie można ich w ogóle odróżnić. Aby harmonijnie wybrać meble do kuchni lub łazienki w tych kolorach, odcienie powinny być jasne, a między nimi trzeba wyznaczyć wyraźną granicę. Pamiętaj, aby używać jasnych akcesoriów o ciepłych kolorach.

Niebieska sofa i zielony wystrój w salonie

Z szarym

Cudowne połączenie - surowe i eleganckie. Doskonała opcja do dekoracji salonu. Połączenie szarości i niebieskiego nadaje pomieszczeniu styl i szlachetność. Ładny wygląd i w sypialni.

Zalecenia

Przydatne wskazówki dotyczące prawidłowego doboru mebli w kolorze niebieskim w mieszkaniu.

Ponieważ ten kolor ma zimne spektrum, lepiej jest urządzić takie umeblowane pomieszczenie, w którym panuje obfite naturalne światło. W ciemnych, ponurych wnętrzach kuchni lub salonu fioletowe lub niebieskie meble tylko pogorszą sytuację.

Niebieskie i białe łóżko w sypialni

Jest to niezwykle ważne przy dekorowaniu pokoju niebieskimi meblami i właściwym doborze oświetlenia. Pożądane jest użycie we wnętrzu kilku lamp znajdujących się na różnych poziomach. Może to być żyrandol sufitowy, kinkiety na ścianach i światło punktowe wokół obwodu pomieszczenia. Takie oświetlenie sprawi, że pomieszczenie będzie przytulne, a niebieskie meble - zarówno miękkie, jak i gabinetowe - nie spowodują ponurych skojarzeń.

Niebiesko-biała nowoczesna kuchnia

Ściany najlepiej pomalować ciepłym neutralnym odcieniem. Pomogą w tym odcienie szarości, beżu i piasku. Dzięki temu miękkie i szafkowe niebieskie meble będą wyglądały harmonijnie na tle ścian.

Jeśli nie chcesz, aby pokój przypominał biuro lub biuro, rozcieńczyć wnętrze kuchni lub pokój dziecięcy aktywnymi, wesołymi kolorami.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

40 − 38 =