Meble w stylu wiejskim we wnętrzu (50 zdjęć)

Styl wiejski nie ma określonej narodowości. Ale biorąc pod uwagę, że w języku angielskim "kraj" oznacza "wiejski", można założyć, że pochodzi on z Anglii. Niemniej jednak wiele krajów jest związanych z Dzikim Zachodem, który łączy go z Ameryką. Niektórzy generalnie uważają, że kierunek został wymyślony przez skandynawskich projektantów. Najważniejsze jest to, że nawet dziś ten styl ma wielu fanów na całym świecie i to jest najważniejsze.

Szara kanapa z kutego żelaza w wiejskim stylu

W naszych czasach, mówiąc o kraju, mamy na myśli uśredniony obraz stylu wiejskiego. Z prostotą, ponieważ mieszkańcy są nowymi drogimi meblami po prostu nie mogą sobie pozwolić, ale przyjazne dla środowiska i bardzo zbliżone do naturalnych mebli. W każdym kraju styl ma swoją narodowość i kolorową funkcję. Niemniej jednak podstawowa koncepcja kraju pozostaje niezmieniona.

Niezależnie od tego, czy chodzi o meble z rosyjskiej chaty, amerykańskie ranczo, szwajcarski domek czy angielski domek, można go bezpiecznie nazwać - country. Najczęściej styl wiejski służy do ozdabiania kuchni, jadalni i salonów. Bardzo rzadko używane do dekorowania sypialni, jeszcze rzadziej, prawie nigdy nie jest używane w dekoracji pokoi dziecięcych.

Krzesło i pulpit w stylu wiejskim

Jeśli wolisz kraj, zanim zaczniesz umeblować pokój meblami, upewnij się, że spełnia on podstawowe i niezmienne wymagania stylu, a mianowicie prostotę, wygodę i praktyczność.

Meble wiejskie powinny mieć następujące cechy:

 • Masywność, szorstki wygląd.
 • Szorstka i nieoszlifowana powierzchnia.
 • Wyczyść prawidłowe linie, klasyczne formy.
 • Imitacja antyku lub naprawdę antyczne meble.
 • Meble wykonane ręcznie lub sztucznie tworząc takie wrażenie.
Meble kuchenne w stylu rustykalnym

Coraz częściej do wnętrz w stylu wiejskim używane są drewniane lub wiklinowe akcesoria meblowe. W tym stylu, jeśli chcesz, możesz zaprojektować cały dom. Z bezpośrednim wyborem mebli z góry określ styl kraju, który kraj wolisz. W końcu meble różnych krajów, takie jak ogólne trendy, będą się znacząco różnić, mając w istocie swoje charakterystyczne cechy.

Uwaga dla hostess! Szorstkie, surowe otoczenie będzie wyglądać bardziej korzystnie w dużych lub przynajmniej nieograniczonych pomieszczeniach. Małe pokoje wymagają bardziej płynnych linii i delikatnych kształtów.

Drewniane meble kuchenne w stylu wiejskim

Kolorystyka mebli w stylu wiejskim

 • Przewaga lekkich spokojnych pastelowych tonów.
 • Odważne akcenty i jasne odcienie są niedopuszczalne.
 • Błyszczące powierzchnie w tym stylu są absolutnymi tabu.
 • Idealne kolory mebli są brązowe i białe, a także ich pochodne (beżowy, czekoladowy, kość słoniowa itp.).
 • Bardzo aktualny dla kraju jest delikatny niebieski i jasnozielony kolor.
 • Ciemne meble ton dać sullenness pokoju, a nawet chłód, a po połączeniu z ciemne ściany zrobić poważną sytuacją byłoby oczywiście sprzeczne z podstawową teorią stylu wiejskim.
 • Ciemne ściany dobrze łączą się z jasnymi lub kremowymi meblami. Złote akcesoria meblowe sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej eleganckie, ale nie pretensjonalne, a także optycznie powiększy pomieszczenie.
Drewniane meble w jadalni w stylu wiejskim
Sofy, stoły i półki na książki w stylu wiejskim

Meble kuchenne w stylu rustykalnym

W meblach kuchennych przedmioty z liniami prostymi i kształtami o najprostszym wystroju staną się odpowiednie, a bez tego lepiej.

W stylizowanej kuchni wiejskiej często można znaleźć takie akcesoria meblowe:

 • Masywny stół wykonany z nieskomplikowanego drewna, dla którego wygodnie będzie złożyć całą rodzinę.
 • Proste formy najbardziej zwykłych drewnianych krzeseł, stołków lub ławek.
 • Antyczne bufety, odrestaurowane lub odnowione przez opiekuńczych właścicieli, jeśli to konieczne. W końcu meble antyczne cenione są o wiele bardziej niż sztucznie starzone. Każda rzecz o rzadkości ma swoją historię, kiedy została wykorzystana przez naszych przodków. Mieli własne życie, a my mieliśmy własne, a meble, których używali wtedy, a teraz my, pozostaną na zawsze swego rodzaju wspólną płaszczyzną.
 • Sofy kuchenne proste i wyluzowane.
 • Skrzynie na zawiasach lub półki muszą być wykonane we wspólnym stylu rustykalnym. Jeśli na strychu nie ma mebli, możesz używać rzeczy ze staroświecką imitacją.
 • Z honorem stare skrzynie lub kosze do przechowywania przyborów kuchennych uzupełnią, a nawet całkowicie uzupełnią stary wizerunek antyków.
Zestaw kuchenny, stół i krzesła w stylu rustykalnym

Znany jest fakt, że kraj nie akceptuje nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego wystawionych na pokaz. To sprawi, że proces obsługi niezastąpionych urządzeń kuchennych będzie bardzo trudny. Fani tego stylu powinni z góry pomyśleć, jak piękne jest ukrywanie niezbędnych urządzeń elektrycznych. Przede wszystkim, w celu ich wygodnej obsługi, tak aby ich codzienne użytkowanie nie powodowało niedogodności dla właścicieli.

Meble kuchenne w stylu rustykalnym

Meble kuchenne w stylu wiejskim uwielbiają wszystkie rodzaje starych potraw, talerze ceramiczne, kubki i garnki. Te małe rzeczy dodadzą wnętrzu dodatkowego poczucia komfortu i przytulności. Takie akcesoria dobrze wyglądają zarówno na półkach, jak i na ścianach. Kosze wiklinowe dla wszelkiego rodzaju przysmaków, puszek na herbatę i oczywiście kwiaty - wszystkie te akcesoria będą niezbędne pomocników w tworzeniu wnętrza w stylu kraju. Możliwe jest tworzenie różnorodnych kompozycji kwiatowych, zarówno z roślin sztucznych, jak iz żywych. Obowiązkową cechą takich występów florystycznych są stylowe wazony lub doniczki.

Meble w kuchni-jadalni w stylu wiejskim
Kuchnia z barem w stylu wiejskim
Brązowe meble kuchenne z wyspą w stylu wiejskim
Kuchnia-jadalnia w stylu rustykalnym
Wnętrze kuchni w stylu rustykalnym
Funkcjonalna kuchnia w wiejskim stylu
Szafka w stylu country
Meble w jadalni w stylu wiejskim
Kuchnia z wyspą w stylu wiejskim
Narożnik biało-brązowy w stylu wiejskim
Kuchnia z półwyspem w stylu wiejskim
Białe i brązowe meble do jadalni w stylu wiejskim
Drewniane meble do kuchni w wiejskim stylu
Szafka na szafki Country
Meble ogrodowe
Kremowe meble do jadalni w wiejskim stylu

Wystrój salonu w stylu rustykalnym

W tej chwili bardzo powszechnym zjawiskiem jest połączenie salonu, jadalni, przedpokoju, a nawet kuchni. W takim przypadku cała zunifikowana przestrzeń powinna być wykonana w tym samym stylu. A ponieważ kraj woli wyłącznie naturalne materiały, warto zapomnieć o sufitach napinanych, linoleum i panelach z tworzyw sztucznych. Nie należy patrzeć w ten styl szklanych, błyszczących i chromowanych powierzchni. Jednak zastosowanie kucia artystycznego, szczególnie imitującego stary metal lub brąz, będzie musiało się przydać. Do salonu najczęściej wybiera się drewniane meble z sosny, dębu lub wiśni.

1
Białe i beżowe meble w salonie w stylu rustykalnym

W takim jednolitym pokoju odpowiednie byłyby meble "z odrobiną antyku":

 • Szafki bez polerowania.
 • Meble tapicerowane, pokryte grubą szmatką w naturalnych odcieniach (beżowy, niebieskawy, delikatny zielony, żółtobrązowy).
 • Półki na książki zawieszone pod sufitem.
 • Skrzynie.
Sofa w stylu wiejskim

Wykończenie wnętrza pomoże ozdobnym akcesoriom, najlepiej wykonanym własnoręcznie lub w stylu ręcznie robionym. Na przykład domowe poduszki lub koce, haftowane serwetki, obrusy, narzuty ze szmat, pokrowce na stołki z grubego włókna. Wnętrze jest również wspaniale pasują lampy biurko z niezwykłych, ekscentrycznych mały cień, świeczniki i figurki z drewna, brązu lub ceramiki.

Ważnym punktem, który musi być brany pod uwagę we wnętrzu salonu - jest obecność ognia, pożądane jest, że ogień był prawdziwy, ale jeśli nie ma opcji, nadające się i sztuczne. Ale właściciele prywatnych domów mogą pozwolić sobie na prawdziwy luksus w postaci prawdziwego rosyjskiego piekarnika, w którym można przygotować jedzenie. Jeśli chcesz, skonstruuj go sam. Cóż, a jeśli nie jest obecny, zwracając się o pomoc do profesjonalistów.

Meble w salonie z kominkiem w stylu wiejskim

Styl kraju jest prosty i złożony. Główną trudnością jest wpasowanie sprzętu AGD w wiejskie wnętrze, co jest wyraźnie poza ogólnym kierunkiem stylistycznym. Ale gdzie jest współczesny człowiek bez kina domowego, symulatora czy komputera. Wszystkie te urządzenia i urządzenia zapewniają natychmiastową wygodę i różnorodność w codziennym życiu. Te ekspertami w swojej dziedzinie, a mianowicie, że projektanci są w stanie umiejętnie „ukryć” niepożądanych elementów we wnętrzu, i kontrast, podświetlenie, a nawet podkreślać.

Meble w salonie w stylu wiejskim
Meble z wikliny w stylu wiejskim
Przytulna sofa w stylu francuskim
Sofa z kwiatowym nadrukiem w stylu wiejskim
Przytulny salon z jadalnią w stylu rustykalnym
Żółte i niebieskie meble w salonie w stylu country

Żółte i niebieskie meble w salonie w stylu country
Drewniane meble w stylu wiejskim
Różne rodzaje mebli domowych w stylu wiejskim
Meble drewniane i skórzane w stylu wiejskim
Lekki fotel w stylu wiejskim
Akcesoria do salonu w stylu wiejskim
Beżowe i szare meble do salonu w stylu rustykalnym
Krzesło wiklinowe w stylu wiejskim
Beżowe i czarne meble w salonie z kominkiem w stylu wiejskim

Pokój w stylu rustykalnym

Jeśli zdecydujesz się zaprojektować sypialnię w wiejskim stylu, wiedz, na podstawie tego, możesz uczciwie nazwać się wzorowym przykładem przytulności.

Pokój w tym przypadku przewiduje:

 • Duże drewniane łóżko, zawsze z zagłówkiem.
 • Stoliki nocne z drewna różnych ras.
 • Szafka z surowego, nieprzetworzonego drewna.
 • Toaletka.
Meble do sypialni w stylu wiejskim

Wybierając tekstylia do mebli do sypialni, użyj tej palety kolorów, która jest już dostępna we wnętrzu. Odpowiednia zieleń, terakota, złoto-fioletowy, tekstylia w kwiatku i małe komórki również nie bolą.

Tkanina do tapicerki meblowej powinna być wykonana z materiałów wysokiej jakości, odpornych na stres fizyczny i zanieczyszczenia. Idealnym wariantem jest szycie pokrowców na meblach, które następnie można podać w pralni chemicznej lub постирать. Wszystkie te niuanse zapewniają styl kraju, ponieważ jego istotą jest komfort, prostota i jednoczesny funkcjonalizm.

Łóżko w stylu kraju w sypialni

Jeśli chcesz stworzyć atmosferę, w której przeważają motywy wiejskie, świeże powietrze i naturalność mogą być nie tylko we własnym domu, ale nawet w mieszkaniu w centrum metropolii, najważniejsze jest przestrzeganie jego podstawowych zasad.

Meble wykonane z drewna do sypialni w stylu rustykalnym
Lekka śmietana w sypialni w wiejskim stylu
Stylowe akcesoria łazienkowe w wiejskim stylu
Brązowa komoda i piękne akcesoria w łazience w wiejskim stylu
Białe meble w łazience w wiejskim stylu
Szmaragdowa krawężnik pod zlewem w łazience
Lekkie meble w łazience w wiejskim stylu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

2 + 8 =