Meble w stylu art deco (50 zdjęć): elegancja i szok w jednej butelce

Styl art deco (art deco, art deco), przetłumaczony na rosyjski oznacza "sztukę dekoracyjną", powstał na początku XX wieku we Francji. Kontynuuje tradycję nowoczesności, pochłaniając wpływ konstruktywizmu, klasyki i etnologii. Harmonijne połączenie ozdobnych krzywych i prostych linii ma podkreślać dobrobyt i elegancki szyk.

Piękna sofa, fotele i stolik kawowy w stylu Art Deco

Ten styl został oficjalnie zarejestrowany w Paryżu na Międzynarodowej Wystawie w 1925 roku, gdzie po raz pierwszy pojawiła się nazwa "art deco". Po nieszczęściach pierwszej wojny światowej ogłosił radość życia w chwili obecnej. To było najbardziej popularne w Ameryce, na które ta wojna ledwie dotknęła. W architekturze jest to słynny budynek Chryslera na Manhattanie. Gwiazdy Hollywood w kinie iw rzeczywistości żyły we wnętrzach art deco, w nowoczesnym kinie ten styl odzwierciedla film "The Great Gatsby". Wraz z nadejściem II wojny światowej moda masowa tego stylu została zakończona, ale Art Deco nie traci na znaczeniu i ma masę zwolenników po dziś dzień.

Stół i krzesła w kuchni w stylu Art Deco

Główne różnice w stosunku do Art Deco i Art Nouveau Art Nouveau w faktu, że Art Deco jest zadowolony rozdrobniony, najważniejsze jest dla niego efekt zewnętrzny i dekoracji, etap linii i wieloaspektowy, główny motyw - zwierząt i sprzętu. Nowoczesność - to zakrzywione linie, motywy roślinne i jednolitość stylu. Art Nouveau opiera się na funkcjonalności i twierdzi, że jest uniwersalny.

Charakterystyczne cechy art deco:

 • linie zygzakowate;
 • stylizowane promienie słoneczne;
 • gradacja;
 • trapeziforma;
 • formy krzywoliniowe;
 • naprzemienne pasm światła z ciemnym, tak zwanym motywem fortepianowym;
 • kontur lub ramka.
Meble w jadalni w stylu Art Deco
Niebieskie kanapy w stylu Art Deco w salonie
Beżowo-czarne i biało-złote meble w jadalni
Biało-czarne meble w stylu Art Deco
Niezwykłe designerskie meble w stylu Art Deco
Wąska kuchnia czarno-biała w stylu Art Deco

Biała kuchnia w stylu Art Deco
Beżowe i czarne meble we wnętrzu art deco

Meble w stylu Art Deco

Meble Art Deco charakteryzują się połączeniem ciemnego drewna inkrustowanego z błyszczącymi metalowymi elementami wykonanymi ze stali lub mosiądzu. Jest to kontrast polerowanego metalu z eleganckimi teksturami rzadkiego drewna lub kamienia, motywami zygzaków i promieni słonecznych. Takie meble harmonijnie wpasowują się w nowoczesne wnętrza każdego pomieszczenia.

Promienie można znaleźć w kształcie, wykończeniu i wystroju. To promienie dzięki naturalnej pasmowości elementów w stylu art deco. Paski służą zarówno do dekoracji ścian, jak i mebli, a w meblach paski mogą być nie tylko kolorystyczne, ale również kształtowe. Na przykład rozbieżność promieni w krokach, tak jak w wieloetapowych konstrukcjach architektury babilońskiej i asyryjskiej.

Niezwykła sofa w stylu Art Deco

Paleta kolorów w stylu Art Deco to neutralny ton: połączenie czerni i bieli, brązu, szarości, beżu, srebra i odcieni metalu. Inne kolory, takie jak czerwony lub zielony, są dozwolone w stonowanych odcieniach.

Meble tapicerowane, konstrukcja, która jest inspirowana przez babilońskiego zigguratu, schodkową postać trapezu charakterystycznego wnętrza - skóra. Stylizacja geometrii jest zapewniona przez linię kontrastujących kolorów, która powtarza kontur. Ostrość, geometria kątowa lub abstrakcja, elementy w stylu "high-tech". Materiały są używane wyłącznie naturalne.

Czerwono-beżowa jadalnia w stylu Art Deco

Główne materiały:

 • drewno;
 • inkrustowane kością słoniową i macicą perłową;
 • lakierowane powierzchnie;
 • aluminium;
 • stal;
 • szkło;
 • skóra;
 • skóra zebry;
 • skóra krokodyla;
 • bambus;
 • błyszczące płytki.
Srebrno-brązowe meble w jadalni w stylu Art Deco
Srebrno-czarne meble w jadalni w stylu Art Deco
Brązowo czarne meble w pracowni art-deco
Fioletowe meble tapicerowane we wnętrzu w stylu art deco
Fotele brzoskwiniowe w stylu Art Deco
Pokój dzienny w biało-niebieskiej kolorystyce w stylu Art Deco
Złoty fiolet salon-kuchnia

Meble do salonu w stylu Art Deco

Wnętrze salonu w stylu Art Deco zakłada geometryczny ornament stosowany w dekoracji pokoju. Osiągnąć ten paski podłogowa (dywan lub linoleum, łączący paski światła i ciemności powłoki) wielostopniowego sufity forma, ozdobione oświetlenia, krawężniki zdobienia wspólny sufitu i ścian.

Meble w stylu Art Deco do salonu zwykle wymagają obecności marmurowych blatów, kutych żelaznych krat i elementów dekoracyjnych w postaci słońca, trójkąta, kółek i zygzaków. Miękkie włoskie meble w stylu art-deco do salonów są bardzo popularne na całym świecie i są oznaką dobrego smaku. Meble w stylu Art Deco to tapicerka nie tylko ze skóry, ale również z tkanin o geometrycznych wzorach.

Meble w pięknym salonie w stylu Art Deco

Ten styl zapewnia ogromną przestrzeń dla wyobraźni. Odpowiednie żyrandole w stylu marokańskim lub tiffany, kombinacje kolorów metalu, kości słoniowej i drewna rzadkich ras. W meblach szafkowych geometryczne linie przechodzą w zaokrąglone fasady, szklane wstawki harmonizują z metalowymi uchwytami. Wybierając obrazy do salonu w stylu art deco preferencji jest dać żeńską sylwetkę stylizowane wizerunki dzikich zwierząt i abstrakcji, a powinien mieć na uwadze, że obraz powinien być trochę.

1
Piękne fotele i stół do salonu art deco

Meble i wystrój wnętrz można stosować ozdoby afrykańskie, obiektów poddanych samochodowych lub lotniczych, jako materiały dekoracyjne stosowane kamienie półszlachetne, skóra krokodyla, rekina, stingray, bambus, kości słoniowej. Wybór tego stylu do salonu jest ucieleśnieniem estetyki. Często do salonu używane są ręcznie ekskluzywne meble wykonane z egzotycznych gatunków drewna. Zalecane są luksusowe stoły z wykładanymi blatami, krzesłami i fotelami takimi jak trony. Niezwykle i znakomicie, połączenie białej skóry i ciemnego drewna będzie wyglądać w meblach tapicerowanych.

Oświetlenie salonu implikuje nasycenie, oprócz wystarczającego światła naturalnego powinna być masa lamp trapezowych, sferycznych, w formie wieży. Kryształy i błyszczące metalowe elementy załamują światło i tworzą niezwykłe efekty optyczne. Światło służy głównie do podkreślenia wnętrza. Meble mogą być z różnych zestawów, ale kolor i tekstura powinny być połączone.

Luksusowe meble w przytulnym salonie w stylu Art Deco
Purpurowe sofy i pufa w stylu art deco w salonie
Biała modułowa sofa w stylu Art Deco
Puf z nadrukiem zebra w salonie
Zielone i szare meble w stylu Art Deco w salonie
Beżowa sofa i fotele w salonie w stylu Art Deco

Beżowa sofa i fotele w salonie w stylu Art Deco
Beżowy i brązowy meble w stylu art deco
Szare i beżowe meble w salonie
Turkusowe i brązowe meble w salonach
Różowa sofa we wnętrzu Art Deco
Czarno-białe meble w salonie w stylu Art Deco
Czarne, brązowe i złote kolory w salonie w stylu Art Deco

Meble do sypialni w stylu Art Deco

Sypialnie w stylu Art Deco są wybierane przez kreatywnych ludzi, którzy nie akceptują standardowego ustawienia. Eksperymenty w dekoracji pozwolą na znalezienie linii między klasyką a nowoczesnością, dekoracją i funkcjonalnością. Meble w sypialni wykorzystuje wyszukane postumenty, kredensy, kredensy z intarsjami i rzeźbione elementy. Meble do sypialni dobierane są według następującej zasady: szafki, pó
łki, stoliki nocne i inne meble powinny być ciemne, jeśli ściany są lekkie i odwrotnie. Obecność niezwykłego krzesła, pufy lub wyszukanej toaletki do sypialni w tym stylu jest obowiązkowa. Meble i akcesoria powinny być przydzielane bez łączenia się w jeden.

Czarne i fioletowe meble w stylu Art Deco w sypialni

Pokój w déco techniki charakteryzuje się miękkie formy, co przyczynia się DNA z ozdobnym zagłówkiem prostokątny lub owalny. Również tył łóżka może mieć kształt wielostopniowy, kształt trapezowy lub trapez z promieniami. Głównym elementem łóżka w stylu art deco - zagłówkiem tapicerowane w skóry, jedwabiu lub aksamitu, dostępnej metaliczny błyszczące wystroju. Obfitość poduszki starannie ułożone, połączona z zagłówkiem odcienia koloru i ozdobiona kontrastowym wykończeniem podkreślają nienagannym stylu. Takie łóżko na grubych nogach powinno być ucieleśnieniem przyjemności luksusu. Eleganckim akcentem jest skóra zebry przed łóżkiem.

Białe meble w stylu Art Deco w sypialni

Lustra pomagają optycznie powiększyć sypialnię, sprawiają, że jest lekka i przestronna. Styl art deco wymaga dużo światła, przestrzeni i czystości, co przyczyni się do powstania luster na drzwiach szafek, na toaletce i oczywiście lustrze w postaci promiennego słońca.

Beżowe i białe meble w stylu Art Deco w sypialni

Ściany mogą być ozdobą w déco sypialnia sztuki, pozwoliły malowidła, wewnętrzne naklejki, kolaże, dekoracje ścienne, ale może wykonywać funkcję lub tło dla mebli, czy funkcja głównym naciskiem nie powinny mieć przesyt wnętrz drobnych szczegółów.

We wnętrzu używane są okrągłe kształty: owale, koła, elipsy, fale, łuki. Taka postać może być wyświetlana w drzwiach, na suficie lub na podium.

Biało-srebrne meble w stylu Art Deco w sypialni
Toaletka do sypialni w stylu Art Deco

Projekt łazienki w stylu Art Deco

Wybór łazienki w stylu art deco może określić połączenie luksusu i minimalizmu charakterystycznego dla tego stylu. Styl art deco w łazience to kompozycja ekskluzywnych przedmiotów, które go tworzą. Producenci nowoczesnej kanalizacji wskazują, że luksus stał się wyrafinowany - połączenie faktur, materiałów i linii, bez zbyt wielką pompą złocenia. Przejrzyste i graficzne formy szkła i ceramiki, części podium i chromu zadowolą gust najbardziej wymagających estetów.

Piękne meble i dekoracje do łazienki w stylu Art Deco

Charakterystyczną cechą łazienek w stylu art deco jest zastosowanie mozaiki, marmuru, szkła, stali i drewna, konieczne jest również, aby mieć wyłączne centralny element kompozycji o szczególnej wartości artystycznej. Może to być unikalny zlew, lampa lub lustro. Łazienka jest najdroższym z pokoi dla wcielenia art deco, warto o tym pamiętać przy wyborze stylu.

Mała łazienka w stylu Art Deco

W łazience oświetlenie art-deco, oprócz głównego zadania, pełni funkcję wystroju. Właściwe umieszczenie i zaakcentowanie światła stworzy wyjątkową atmosferę w łazience. Musi mieć podświetlenie powinno mieć lustro.

Ważnym elementem mebli do łazienki w stylu art deco jest szafka pod zlewozmywakiem. Kolor - czarny, heban lub ajwory, zostanie połączony z różnorodnością powłok, które oferują producentom styl art deco. Powłoki błyszczące, mozaikowe, imitujące skórę krokodyla lub węża. Styl art-deco jest prowokacyjny, więc możesz bezpiecznie używać motywów zoomorficznych w najbardziej nieoczekiwanych miejscach, na przykład pod prysznicem w postaci głowy zwierzęcia.

Czarne meble w stylu Art Deco w łazience

Mimo swojej pretensjonalności styl art deco nie pozwala na dodatkowe rzeczy, szczególnie w łazience. Artykuły higieny osobistej mogą zniszczyć cały urok idealnego wnętrza, dlatego w przypadku szczoteczek do zębów i innych drobiazgów należy zapewnić wygodną i piękną szafkę. Ale ekskluzywna butelka na mydło w płynie, wręcz przeciwnie, stanie się prawdziwą ozdobą.

Czerwony i biały cokół w stylu art-deco w łazience
Czarne stylowe meble w łazience Art Deco
Czarno-biała kuchnia z barem w stylu art deco
Srebrna komoda w stylu Art Deco
Czarno-biała nowoczesna kuchnia
Mięta sofa w czarno-białej kuchni
Beżowo-brązowe i czarne meble w stylu Art Deco
Brązowe meble w stylu Art Deco
Czarno-biała modna jadalnia w stylu Art Deco
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 35 = 44