Meble rzeźbione – ażurowe wnętrze (26 zdjęć)

Wyjątkowe rzeźbione drewniane meble mają piękny widok i wyjątkową fakturę. Dekorując produkty za pomocą intarsji, rzeźbienia, mozaiki powstaje niepowtarzalne wnętrze, podkreślające smak i indywidualność właścicieli.

Rzeźbione meble w stylu barokowym
Rzeźbione białe meble
Rzeźbione meble w domku

Rzeźbione drewniane meble są idealne do każdego wnętrza. Doskonale harmonizuje z różnymi stylami: imperium, nowoczesnością itp. Takie meble wykonane własnymi rękami, zachowują ciepło rąk i duszy mistrza, jego ducha i kreatywnego wyglądu. Piękne, misterne meble z harmonią linii i doskonałych proporcji przyciągają uwagę niezależnie od lokalizacji: kuchni, sypialni, salonu.

Rzeźbiony bufet
Rzeźbione meble z dębu
Rzeźbione meble w stylu shebbie-chic

Tworzenie ekskluzywnych mebli to żmudny i złożony proces, ale ciekawy i twórczy dla mistrza. Ręcznie robione meble są zwykle wytwarzane w jednym egzemplarzu, ponieważ produkcja seryjna jest nieopłacalna. Do produkcji mebli z litego drewna wykorzystywane są cenne rodzaje drewna: teak, orzech, buk, brzoza, dąb. Materiał ten jest wytrzymały, giętki w pracy, nie narażony na choroby, dzięki czemu idealnie nadaje się do rzeźbionych mebli drewnianych. Drewno ma naturalny kolor, w tym biały i naturalny odcień.

Rzeźbione meble w stylu etno
Rzeźbione meble w salonie

Rzeźbione plecy łóżka

Robienie rzeźbionych mebli

Proces obróbki drewna wymaga doskonałej dokładności i uwagi. Praca mistrza związana z rzeźbą artystyczną jest bardzo odpowiedzialna i złożona. Pomimo wysokich kosztów ręcznie robionych mebli, sporo osób chce kupić ekskluzywne luksusowe przedmioty. Do produkcji mebli z litego drewna stosuje się różne rodzaje nici:

 • ulga;
 • płaskorzeźba;
 • kontury;
 • geometryczny;
 • szczelinowy;
 • faktura;
 • rzeźbiarski.

Rzeźbiony wystrój mebli stanowi doskonały dodatek do drewnianych mebli z rzeźbionymi fasadami. Ozdoby są rzeźbionymi nogami na meble, rozety, tralki, elementy ozdobne i inne elementy. Elewacje mebli wykończone są lakierem, złoceniami, patyną.

Rzeźbiony stół
Rzeźbione krzesła z wystrojem
Rzeźbiona toaletka

Rzeźbiarze zamawiają stoły, krzesła, szafy, łóżka, sofy, fotele, wykonane w różnych stylach. Rzeźbione meble z masywu wykonane są zarówno w stylu klasycznym, podobnym do antyków, jak i rustykalnym, etycznym, gotyckim i innym.

Rzeźbiony zagłówek
Rzeźbiona komoda
Rzeźbiony stół

Rzeźbione łóżka wykonane z drewna

Rzeźbione meble we wnętrzu każdego pokoju wyglądają świetnie, szczególnie nadają się do drewnianego łóżka do sypialni w stylu klasycznym, co jest istotne przez cały czas. Łóżka są rokokowe lub barokowe z ciekawymi, dziwacznymi elementami. Wystrój rzeźbionego drewna może być dyskretny lub wręcz przeciwnie przyciągający wzrok.

Rzeźbione łóżko
Rzeźbione nogi mebli
Rzeźbione szafki na buty

Zanim zamówisz łóżko, musisz wziąć pod uwagę projekt sypialni, kolorystykę. Jeśli w sypialni dominuje styl klasyczny, zagłówek wykonany jest z delikatnego rzeźbienia, paneli. W stylu barokowym masywne wezgłowia są wykonane z ornamentami o wdzięcznych rzeźbach. Wysokość zagłówka jest również wykonana zgodnie z wnętrzem sypialni. Wysokie oparcie bardziej ukazuje piękno drzewa i oryginalność planu mistrza. Nogi łóżka w stylu powinny odpowiadać grzbietowi.

Rzeźbione naczynia stołowe
Rzeźbione meble w stylu Prowansji
Rzeźbione meble w stylu rokoko

Zalety rzeźbionych mebli z drewna

Unikatowe rzeźbione meble z drewna są uważane za elitarne elementy wnętrza, dzięki szeregowi zalet:

 • Wyłączność. Produkty z drewna wyglądają oryginalnie dzięki odcieniom i rysunkom, które się nie powtarzają. Rzeźbione drewniane elementy nadają meblom jeszcze większą wyjątkowość.
 • Estetyka. Produkty ze szlachetnych gatunków drewna, szczególnie dębu, wyglądają solidnie i luksusowo, co podkreśla wysoki status właściciela. Dzięki dekoracjom meble są najbardziej eleganckie i oryginalne.
 • Trwałość. Elementy mebli wykonane z drewna są zawsze wykonywane bardzo jakościowo i służą właścicielom przez długi czas, będąc wartością rodzinną.
 • Specjalna energetyka. Naturalny materiał ma pozytywny wpływ na ludzkie ciało.
 • Ekologiczna kompatybilność. Drewno nie zawiera szkodliwych substancji. Tworzy doskonały mikroklimat w pomieszczeniu, reguluje wilgotność.
 • Wysoka wytrzymałość. Produkty przez długi czas nie tracą właściwości, łatwo tolerują różne temperatury.

Ponadto rzeźbione drewniane meble mają wiele zalet w stosunku do miękkich mebli. Na przykład wystarczy go wytrzeć wilgotną szmatką lub gąbką, a meble nabiorą świeżości.

Rzeźbiona szafka we wnętrzu
Rzeźbiona szafka łazienkowa
Rzeźbione krzesło w stylu średniowiecza

Drewniane meble, zwłaszcza rzeźbione meble z dębu, wskazują na wysoki status właściciela i jego nienaganny smak. Produkty są ekologiczne i utrzymują się przez długi czas. Wysokie ceny na ręcznie wykonane meble całkowicie odpowiadają jego jakości, urodzie i żmudnej pracy mistrza.

1
Rzeźbione szafki w stylu vintage
Rzeźbiony stolik kawowy
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 5 = 5