Lustrzany sufit w pokoju (17 zdjęć): poszerz przestrzeń

Jeśli lubisz niebanalne rozwiązania we wnętrzu, możesz wybrać lustrzany sufit z podświetleniem. Ozdabiając je pomieszczeniami swojego mieszkania, zwiększysz ich prawdziwą wielkość i wprowadzisz do projektu domu romantyczną tajemnicę.

Lustrzany sufit w korytarzu

Co to jest lustrzany sufit napinany?

Sufit lustrzany będzie doskonałym rozwiązaniem dla małych mieszkań. Wizualnie rozszerza przestrzeń. Ten efekt jest oparty na zasadzie fizycznej: odbijanie promieni światła, błyszcząca powierzchnia podwaja jej ilość. Jest to szczególnie ważne w przypadku wąskich korytarzy i korytarzy. Lustro nie ma własnego koloru, odzwierciedla kolory innych obiektów, dzięki czemu można je dopasować do każdego projektu. Jeśli zdecydujesz się zrobić w swoim mieszkaniu lustrzany sufit z oświetleniem, musisz zdecydować o jego wyglądzie.

Rodzaje sufitów lustrzanych:

 • napięcie z filmu,
 • zębatka,
 • panel,
 • kafelkowy.
Niezwykły sufit lustrzany we wnętrzu

Rozciągnij

Lustrzany sufit napinany wykonany jest z gęstej folii PVC z efektem odblaskowym. Jest instalowany w specjalnych ramkach profili. Słowo "lustro", zastosowane do sufitów opartych na materiale PVC, nie jest całkowicie prawdziwe. To nie jest szklany sufit, efekt ten uzyskano dzięki połyskowi na folii.

Możesz kupić błyszczące sufity podwieszane wykonane z materiału PCV w różnych kolorach. Szeroki wybór różnych kolekcji pozwoli Ci wybrać godną opcję. Sufity z folii PVC od europejskich producentów mają swoje własne cechy: przyjemny, błyszczący wygląd, doskonałą elastyczność i dobry współczynnik odbicia.

Napinanie sufitu lustra
Napinanie sufitu lustrzanego ze wzorem

Rack

Sufit podwieszany z lustrzanym odbiciem ma prostą konstrukcję stojaków i metalowych pasków. Reiki wykonane z aluminium, posiadają powłokę z najcieńszej warstwy chromu. Nadaje się do montażu sufitów w miejscach o wysokiej wilgotności. Szczeliny między panelami mogą być wypełnione wkładkami lustrzanymi lub lampami, te wstawki tworzą dodatkowy efekt wizualny wysokości sufitu i odbijają jasne promienie świetlne, dzięki czemu pomieszczenie staje się bardzo jasne.

Panel

Panele lustrzane do sufitu z podświetleniem były po raz pierwszy popularne w biurach, klubach i centrach handlowych. Stopniowo ta nowość weszła do codziennego życia masowego konsumenta. Zaczęli robić fałszywy sufit do salonu, kuchni i łazienki. Często takie panele znajdują się w korytarzu lub korytarzu. Możesz po prostu przykleić panele samoprzylepną folią lustrzaną. Należy jednak pamiętać, że nie toleruje sąsiedztwa gorących żarówek, więc oświetlenie wymaga specjalnych świateł.

Producenci oferują szeroką gamę szklanych paneli lustrzanych o różnych wzorach, zabarwieniu. Wybierając panele szklane, należy wziąć pod uwagę, że materiał szklany jest bardzo delikatny i uciążliwy.

Sufit lustrzany

Kafelki

Płytki lustrzane na suficie produkowane są w różnych typach:

 • plastikowe płyty sufitowe z lustrzaną powierzchnią. Efekt lustra płytek uzyskuje się za pomocą specjalnej farby z cząstkami metalu;
 • płytki z konwencjonalnego lustra ze ściętą krawędzią. Są bardzo ciężkie i wymagają ostrożnej obsługi.

Plastikowe płytki są popularne, ponieważ jest to opcja budżetowa do tworzenia lustrzanych sufitów z oświetleniem. Płytki lustrzane są często używane w postaci wkładek.

Kafelkowy lustrzany sufit w salonie
Lustrzane kafelki na suficie w salonie

W pokojach pokoje mają lustrzane sufity

Dobrze zaprojektowany projekt radykalnie zmieni lokal mieszkania, nada mu wyrafinowania i luksusu. Sufit lustrzany można zainstalować nawet w toalecie.

W salonie

Salon - szczególne miejsce w domu, dlatego projekt sufitu w nim odgrywa ważną rolę. Dla najbardziej skutecznego rodzaju wykończenia sufitu w hali, powołuje się na lustro. Aby mówić o zaletach takiego wystroju, nie ma potrzeby, trudniej jest wybrać odpowiednią opcję. Prawie wszystkie rodzaje lustrzanego sufitu tworzą wytworne wnętrze salonu. Jeśli używasz prawdziwych luster, sufit w pokoju wygląda elegancko. Ale ten projekt jest zbyt drogi. Dlatego możesz wybrać pokrycia z tworzyw sztucznych.

1
Lustrzany sufit w salonie

Ważną cechą błyszczących sufitów jest gra z odcieniami. Możesz wybrać nie tylko lekkie, ale także eleganckie czarne lustra z podświetleniem. Takie sufity nie mają sztywnych kątów i równomiernie wypełniają halę odbitym kolorem. Światło, odbite od sufitu, wnika w najdalsze kąty salonu. Gra świateł stanie się fascynująca, jeśli we wnętrzu dodasz dot-fixy.

Piękny lustrzany sufit w salonie

W korytarzu

Przy projektowaniu wnętrz pokoje często mają problem z korytarzem lub korytarzem z wąską i zaciemnioną przestrzenią. Sufit podwieszany z reflektorami nie tylko zwiększa objętość korytarza lub korytarza, ale również stanowi piękną dekorację sufitu. Korzystając z kombinacji wielopoziomowych projektów, łącząc je z różnymi wstawkami, możesz stworzyć ekskluzywne sufity.

Lustrzany sufit w korytarzu

W łazience

Sufit lustrzany w łazience jest idealnym rozwiązaniem do wizualnego wypełnienia swojej przestrzeni. Bardziej odpowiednie są tutaj sufity dachowe wykonane z profili aluminiowych. Cechy tego materiału obejmują właściwości odporne na wilgoć.

Takie sufity są łatwe w montażu, więc można je zainstalować samodzielnie. Złożoność to tylko instalacja reflektorów. Ale nie dla każdego wnętrza łazienki jest lustrzany sufit szafy, wszystko zależy od jej stylu.

W sypialni

Rozmieszczenie lśniącej sufitu w sypialni jest kontrowersyjnym problemem. Wielu projektantów nie zaleca wykonywania lustrzanego sufitu w sypialni. Motywują to tym, że zasypianie i budzenie się pod lustrem sprawia, że ​​trudno jest czuć się komfortowo.

Ale jeśli ci to nie przeszkadza, to jest idealnie dopuszczalne, aby taki sufit. Lustra otwierają przestrzeń i dodają blasku do wystroju sypialni. Są one połączone z nowoczesnymi stylami.

Odbicie lustrzane w sypialni

W kuchni

Od takiego piękna lepiej odmówić i w kuchni. Silne parowanie, zmiany temperatury sufitu lustro w kuchni wytrzymać, ale będzie musiała być często myte, w przeciwnym razie pokrycie będzie miało nieporządek. Ponadto, błyszczące sufity wymagają utrzymania idealnej czystości w kuchni.

Jeśli salon, korytarz lub korytarz, łazienka, taki sufit jest bardzo odpowiedni, to w toalecie kilku właścicieli mieszkań odważy się to zrobić.

Lustrzany sufit w jasnej kuchni
Lustrzany sufit w jadalni
Lustrzany sufit w czarno-białej kuchni

Zalety i wady sufitu lustrzanego

Wszystkie rodzaje sufitu lustrzanego mają wiele zalet:

 • sprawiają, że sufit jest wizualnie wysoki;
 • pokój staje się znacznie lżejszy;
 • mają dobrą odporność na wilgoć i chemikalia;
 • łatwy do zainstalowania;
 • poszerz przestrzeń;
 • mieć dobrą izolację akustyczną;
 • można zamontować na nierównych powierzchniach.
Oryginalny sufit podwieszany

Podobne projekty mają wady:

 • szklane sufity są bardzo delikatne, dlatego nie zaleca się ich instalowania w pokojach dziecięcych;
 • chociaż proces pielęgnacji takich powłok jest bardzo prosty, muszą one być często myte, ponieważ wszelkie błyszczące powierzchnie szybko ulegają zanieczyszczeniu.
 • sufity lustrzane - to nie jest opcja budżetowa, nawet panele wykonane z materiału PVC mają dość wysoki koszt.

Niewiele wad lustrzanych sufitów można łatwo wyeliminować. Aby osiągnąć idealny połysk, pomoże roztwór mydła lub płyn do mycia szkła. Roztwór nakłada się lekko i natychmiast wyciera suchą, miękką ściereczką.

Okrągły sufit z lustrem w domu
Lustro sufit w łazience
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

68 − 65 =