Lustrzana ściana we wnętrzu (50 zdjęć): płytki, mozaika i inne opcje dekoracyjne

Każdy chce, aby ich dom był tak komfortowy i piękny, jak to tylko możliwe. Nowoczesne materiały, różnorodne faktury i kolory, wiele technik projektowania i żetonów umożliwiają wykonanie w pokoju i apartamencie najśmielszych pomysłów. Dlatego nie bój się ich - dzięki możliwościom technicznym, które są teraz, możesz sobie pozwolić na prawie każdy projekt i wykończenie. Na przykład bardzo popularny jest obecnie projekt mieszkań i domów za pomocą zwierciadła. Lustra tworzą kompozycje, obrazy, panele, naklejki, ozdabiają je całymi ścianami - oraz w sypialni, na korytarzu, a nawet w kuchni. W artykule przyjrzymy się osobliwościom projektu mieszkania z lustrzaną ścianą, jego cechami i w jakich obszarach domu lustro wygląda najbardziej logicznie i pięknie.

Lustra w złotej ramie we wnętrzu salonu

Obecność lustrzanego płótna jest w stanie wizualnie powiększyć przestrzeń, która w większości przypadków wszystko jest osiągnięte, aw przypadku nieudanego rozmieszczenia elementów, zmniejszyć jego powierzchnię. Dlatego należy ostrożnie podchodzić do wyboru i aranżacji elementów, zwłaszcza w korytarzu i kuchni, jak w najmniejszych, zwykle w przestrzeniach mieszkalnych.

Duża lustrzana ściana w salonie
Lustro na ścianie w korytarzu domu
Lustro ściana płytek w łazience

Zastosowanie luster we wnętrzu mieszkania

Rozważmy, w jakiej formie najczęściej używane jest lustro przy rejestracji lokalu mieszkalnego:

 • Często spotyka się i elegancko wygląda w każdym pomieszczeniu typu dekoracja, która jest w pełni monolitycznym litym lustrzanym panelem. Takie dekoracyjne ściany z litego lustra mogą pozwolić właścicielom przyzwoitego mieszkania. W małych pomieszczeniach - przynajmniej w sypialni, nawet na korytarzu - projekt w postaci solidnego panelu lustrzanego nie wygląda tak imponująco.
 • Odpowiednie płytki mogą dekorować pomieszczenie, nadając mu stylowy wygląd. Prawidłowo umieszczone płytki sprawią, że pomieszczenie będzie bardzo ciekawe i luksusowo urządzone. A jeśli użyjesz mozaiki - pełnej lub jako panel - możesz zrobić z łazienki rodzaj disco baru. Ten stylistyczny odbiór z dekoracyjnymi kafelkami znajduje się w stylowych i aktywnych apartamentach młodzieżowych.
 • Dekoracyjne drzwi szafy są najczęstszym sposobem użycia szmatki lustrzanej w projektowaniu nowoczesnych apartamentów. Taki wystrój jest doskonały dla tych, którzy nie pozwalają, aby przestrzeń domu zajmowała osobną ścianę pod lustrem. Również z powodzeniem można zastosować w tym przypadku i lustro tapety.
 • Lustra w ramkach są również popularną metodą. Jest to najstarsza wersja projektu pokoju. Teraz w sprzedaży można znaleźć różne wersje lusterek w ramkach: zarówno podłogę, jak i ścianę, można kupić i bez ramek. Świetnie będą wyglądać na korytarzu, w sypialni i kuchni. Wszystko zależy od projektu konkretnego pomieszczenia i możliwości materiałowych. Co więcej, ramy mogą być nawet plastikowe - nowoczesne materiały również mogą być bardzo stylowe w tym projekcie. Nawet lustrzana ściana w salonie w takim wykonaniu będzie dobrze wyglądać.
Lustro ścienne w jasnej sypialni
Duża lustrzana szafa w przedpokoju
Lustro ścienne w salonie z kominkiem
Szafka z lustrem w pokoju dziecięcym

Lustrzany panel w przestronnej łazience
Lustrzana ściana i szafka łazienkowa
Lustrzane panele w sypialni
Ściana z drewna i lustra w salonie
Lustro w sypialni
Nowoczesne wnętrze z lustrzaną ścianą
Lustrzana ściana z toaletką

Lustrzana ściana z toaletką
Duże lustro w łazience
Lustro ścienne w jadalni

Jak najlepiej umieścić lustrzaną ścianę

Jeśli zdecydowałeś, że potrzebujesz ściany lustrzanej, nie jest zbyteczne, aby nauczyć się kilku zasad, które pomogą ci wdrożyć ten projekt z najmniejszymi stratami materialnymi i estetycznymi:

 • Nie umieszczaj dużych elementów mebli w pobliżu panelu lusterka, takich jak ogromne plastikowe konstrukcje - zdjęcia, instalacje. Odzwierciedlenie nieporęcznych i masywnych mebli sprawi, że twój pokój będzie już wizualnie i znacznie mniejszy niż jest w rzeczywistości. Lepiej jest, jeśli panel lustra odbija wolną przestrzeń. Wtedy wizualnie wydaje się, że pokój jest więcej niż dwa razy. Ta metoda jest szczególnie pożądana w wąskim korytarzu.
 • Jeśli lustrzana ściana odbija źródła światła, na przykład, żyrandol, kinkiety, inne lampy, to sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej komfortowe, lekkie. Również ten projekt doda przestrzeni do przestrzeni wizualnej. Ponadto, jeśli okno zostanie odzwierciedlone, sprawi to, że pomieszczenie będzie bardziej przestronne i lekkie. Ale tylko wtedy, gdy okno znajduje się po prawej lub lewej stronie lustra. Jeśli jest wprost przeciwnie, nie będzie żadnego podobnego efektu.
 • Nie jest konieczne posiadanie jednego panelu naprzeciw innych lub lustrzanej ściany naprzeciwko niektórych konstrukcji z tymi samymi elementami - na przykład, jeśli używasz zarówno mozaiki, jak i tapety. Takie złożone zniekształcenie może dać niepożądany efekt krzywizny przestrzeni. I w takim pomieszczeniu jest to czysto psychologiczne, nie będzie pożądane - przynajmniej w sypialni, przynajmniej w korytarzu, przynajmniej w kuchni. Nawet halucynacje, zniekształcenie percepcji i inne niepożądane efekty mogą się rozpocząć.
 • Jeśli istnieje potrzeba uzyskania pełnego przeglądu, w tym od tyłu (taka potrzeba jest na przykład w garderobie), to w przypadku lustrzanej ściany lub szafki lepiej jest umieścić dekoracyjne ozdobne lustra podłogowe w ramie. Dekoracja płytek lub paneli tutaj będzie niewłaściwa.
 • Nie zaleca się tworzenia lustra w wąskim pomieszczeniu lub korytarzu. W tym przypadku można osiągnąć tylko efekt jeszcze większego zwężenia przestrzeni.
 • Wszelkie elementy, które rozbijają całe płótno jak ramki, regały, mozaika, tapeta wizualnie redukują i zniekształcają pomieszczenie w mieszkaniu. Dlatego, aby naprawić na ścianach takie plastikowe i drewniane elementy muszą być bardzo równe, w przeciwnym razie znajdziesz się w królestwie z krzywymi zwierciadłami.
Stylowe okrągłe lusterko we wnętrzu

Stylowe okrągłe lusterko we wnętrzu
Lustro na ścianie w korytarzu
Lustrzana ściana w klasycznym salonie
Lustrzana ściana na korytarzu
Lustrzany panel do podkreślenia jadalni we wnętrzu
Niezwykła ściana lustra w sypialni
Piękna lustro ściana w łazience
Lustro na ścianie w korytarzu
Lustro ścienne w łazience
Lustro w kuchni
Szafka z lustrem we wnętrzu
Duże lustro na korytarzu

Duże lustro na korytarzu

Gdzie jest najlepsza lustrzana ściana we wnętrzu

 • Opcje lustra są świetne, gdy łazienka wymaga dekoracji. Za pomocą oddzielnych elementów panelu lustra można osiągnąć silny efekt. Wszystko, co najlepsze we wnętrzu łazienki, będzie wyglądać jak kafel pokryty odrobiną patyny. Daje to pomieszczeniom pewien rocznik i daje efekt starożytności. Ramy lepiej używać plastiku - nie boją się wody i wyglądają stylowo.
 • W sypialni lustro wygląda najlepiej na czubku łóżka. Aby poprawnie wybrać rozmiar lustra w tym przypadku, zacznij od rozmiaru łóżka. Ogromne łóżko królewskich rozmiarów jest dość "ciągnące" i równie wielkie lustrzane odbicie. I odwrotnie, skromne łóżko będzie dobrze wyglądać obok tego samego panelu.
 • Doskonałym wyborem do sypialni będą również pojedyncze przedmioty w czubku łóżka, ozdobione oprawioną ramą. A jeśli sypialnia jest w jasnych kolorach, wówczas ciemne ramki staną się stylowym wystrojem. Możesz użyć do ramek, nawet plastikowych, ale pomalowanych pod drzewem.
 • W miejscach, w których gromadzą się goście, a cała rodzina spędza czas, na przykład w salonach, kuchni, wystrój lustra należy umieścić ostrożnie. Ponieważ w takich pomieszczeniach często dochodzi do przebu
  dzenia, chodzenia, aktywności, wiele lusterek może wywołać efekt topnienia, a wszyscy obecni będą się poruszać w oczach. Dlatego w salonie projektanci polecają umieszczenie luster za sofami, fotelami.
 • Doskonałe miejsce, w którym można zastosować lustro - hol wejściowy. W korytarzu gromadzi się wiele osób naraz, więc możesz używać dowolnych luster o dowolnych rozmiarach i kształtach - zrobią to płytki o różnych kształtach, specjalne panele i każdy inny wzór.
Duże lustro w sypialni
Lustro ścienne w salonie z barem śniadaniowym
Duże lustro w ramie we wnętrzu korytarza
Lustro ścienne w jadalni
Lustro ścienne w salonie
Lustro ścienne i lustro łazienkowe
Lustro ściana w sypialni po łóżka
Panel lustrzany we wnętrzu
Lustrzane płytki we wnętrzu
Lustrzany fartuch w kuchni
Lustrzane panele w jadalni

Jak nie robić

Jak nie zarejestrować pokoju:

 • Nie stawiaj ciemnych, ponurych przedmiotów, czarnych mebli itp., Naprzeciwko lustrzanych ścian, co może zwiększyć wrażenie mroku z pokoju.
 • Nie umieszczaj lustrzanej ściany w korytarzu naprzeciwko drzwi wejściowych. Niepożądane jest również, lustra, zwłaszcza duże, naprzeciwko łóżka.

Podsumowując: zachowaj ostrożność podczas pracy z elementami lustrzanymi. Arkusze powłok są bardzo delikatne, ale ponadto są dość niebezpieczne. W przypadku nieostrożnego obchodzenia się z urządzeniem można uzyskać bardzo bolesne i niebezpieczne obrażenia. Najlepiej, jeśli lustro jest montowane przez profesjonalistów. W takim przypadku zagwarantujesz szybką i wysokiej jakości konstrukcję bez strat i nieprzyjemnych konsekwencji. To samo dotyczy mozaiki lub specjalnej tapety.

Letnia altanka z dużym lustrem
Ciemna ściana lustra w mieszkaniu
Lustrzana ściana w salonie z białymi ścianami
Duża łazienka z wieloma lustrzanymi powierzchniami
Szafki z lustrem na korytarzu
Warianty lustrzanych ścian we wnętrzu
Duże lustra we wnętrzach
Lustro ścienne w pokoju
Duże lustro na korytarzu
Ściana okrągłych lusterek
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

47 − = 44