Lamp of Edison: miękka poświata we wnętrzu (26 zdjęć)

Żarówka elektryczna, która była używana od dzieciństwa, została wynaleziona przez amerykańskiego wynalazcę Thomasa Edisona i została nazwana jego imieniem. Lampa Edison to sztuczne źródło światła, w którym pod wpływem prądu elektrycznego ciało promieniuje światłem. Najczęściej stosowanym w tym celu jest włókno spiralne wolframowe. Aby wyizolować źródło światła z zewnętrznej ekspozycji, umieszcza się je w szklanej kolbie. Specjalne uchwyty mocują wolfram tak, aby nie stykał się z zewnętrzną powłoką.

Lampa Edisona w sypialni

Lampa Edison w jadalni

Lampa z lampą Edison

Pierwsze próbki zostały wykonane w wersji próżniowej - powietrze zostało wypompowane wewnątrz szklanego naczynia. Teraz robią to z lampami małej mocy. W modelach o dużej mocy, gaz obojętny jest pompowany. Zmniejsza straty ciepła, czyni pracę urządzenia oświetleniowego bardziej racjonalną i opłacalną.

Lampa LED Edison z kloszem

Lampa Edisona z puszek

Zalety i wady

Pomysłowy wynalazca wymyślił urządzenie oświetleniowe z wieloma zaletami, które do tej pory po 100 latach nie tracą na aktualności.

  • Tanie. Jest to jedna z głównych zalet w porównaniu z innymi urządzeniami oświetleniowymi.
  • Łatwy w instalacji. Nawet dziecko wkręca żarówkę do gniazda.
  • Lampy mają długi okres eksploatacji.
  • Dostępne - można kupić w dowolnym sklepie.
  • Uniwersalny - pasuje do wszystkich domowych produktów oświetleniowych, a do niedawna konsekwentnie stosowany w produkcji. Żyrandole, lampy stołowe, kinkiety, małe reflektory sufitowe - lampy żarowe są odpowiednie wszędzie.
  • Przyjazny dla środowiska. Naturalne komponenty zewnętrzne i szklana izolacja wewnętrznych treści pozwoliły stworzyć przyjazne dla środowiska urządzenie oświetleniowe. Na początku XX wieku było to rewolucyjne odkrycie, które pozwoliło na porzucenie lamp naftowych i świec, znanych z sadzy i dymu.

Kinkiet z lampą Edison

Lampa Edisona pod brązem

1

Na świecie nie ma ideału, a lampy, które służyły przez wiele lat, mają również wiele negatywnych cech.

  • Kruchość. Cienka szklana bańka wymaga starannego obchodzenia się z takimi urządzeniami oświetleniowymi.
  • Niska wytrzymałość spirali wolframu. Niesamowicie cienkie włókno łatwo ulega awarii przy najmniejszych wahaniach.
  • Zła ekonomia. Przed wynalezieniem lamp LED prosta żarówka nie miała alternatywy. Wraz z nadejściem konkurentów pojawiło się pytanie, że większość energii starych lamp zużyto na ogrzewanie wolframowej spirali. Dzisiaj jest to główna słabość lamp.
  • Słaba jakość światła. Żółtawy odcień, który towarzyszy nawet lampie o dużej mocy, źle wpływa na oczy.

Lampy nie można oglądać, ponieważ ostre i jasne światło przecina oczy. Jednak w związku z tym, że jest to najtańszy i najtańszy rodzaj lamp, popularność wynalazków Edisona nie jest zagrożona.

Lampa Edison czarna

Lampa Edison na drewnianym stojaku

Aplikacja

Odkrycie Edison wpadło w codzienne życie i sfery przemysłowe. Wymiana starych źródeł światła szybko minęła. Dla wygody w życiu codziennym lampy były noszone, a abażury rozpraszały światło, czyniąc je nie tak ostrym i przyjemniejszym w odbiorze. W tym celu użyto metalu, tkaniny, szkła matowego i innych materiałów. Sprawili, że oświetlenie było wygodniejsze.

Górną częścią wystroju lamp były kryształowe żyrandole. Niesamowite kształty zapalniczek sufitowych na kilku poziomach, z dużą liczbą kryształowych płyt, sprawiły, że pomieszczenie, w którym taki żyrandol jest ustawiony uroczyście i promiennie.

W zależności od potrzeb używano lamp o różnej mocy. Z tego wskaźnika zmienił się również rozmiar.

Lampa stołowa Edisona

Oświetlenie lampy Edison

Lampa z wisiorka Edisona

Przez czas, który upłynął od czasu wynalazku, lampa Edisona nie zmieniła projektu. Jest to szklana bańka, wewnątrz której znajduje się żarzący się element. Zmienia się tylko zewnętrzna część opraw - w zależności od mody i nowych technologii zmieniają się sufity, lampy podłogowe i kinkiety. Lampa pozostaje niezmieniona, co jest wkręcane w oprawę oświetleniową. Do zastosowania w specjalnych warunkach projekt lamp był zróżnicowany w zależności od potrzeb.

Wąskie i długie lampy do użytku przemysłowego, małe o małej mocy do przyrządów optycznych, latarki ręczne i technologie, konwencjonalne lampy stołowe, mikroskopy, alarmy - to nie jest pełny zakres zastosowania wynalazku Edisona. Wyrażenie, że niemożliwe jest wyobrazić sobie nasze życie bez wynalezienia utalentowanego Amerykanina, nie jest formalnością, lecz stwierdzeniem faktu.

Lampa Edison o niezwykłym designie

Lampa Edison w salonie

Innowacje dla większej efektywności

Dzisiaj lampy ubiegłego wieku zyskały drugi wiatr. Lampa z lampą Edison nawiązuje do stylu "retro", tworzy ciepłą, przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Nowe technologie umożliwiły wydajniejszą pracę lamp, zmniejszając zużycie energii na ogrzewanie żarnika wolframowego. Stop wolframu i osmu sprawia, że ​​włókno jest bardziej trwałe, a wpompowanie do kolby gazów obojętnych zmniejsza utratę energii potrzebnej do nagrzania stopu.

Lampa sufitowa Edison

Lampka nocna Edisona

Lampa Edison w stylu retro

Nie demontuj lampy samodzielnie i odkręć podstawę.

Dekoracyjna dekoracja opraw w połączeniu z nowymi technologiami pozwala stworzyć kameralną i komfortową atmosferę w pomieszczeniu. Lampy Edison we wnętrzu nowoczesnego domu nie straciły na znaczeniu i nie zamierzają zrezygnować z pozycji. Urządzenia te, wykonane przy użyciu nowych technologii, są bardziej ekonomiczne i efektywne. Miękkie, złote światło, które promieniują, zdobywa miłośników domowego ciepła i komfortu.

Industrial Edison Lamp

Lampa Edison w kuchni

Lampa Edisona

Płacąc hołd modom i otwarciu Thomas Edison, nowocześni projektanci stworzyli nowe lampy LED w stylu, który imituje początek ubiegłego wieku. Lampy LED Edison doskonale pasują do wnętrza pokoju, starzeją się w starym stylu. Tworząc ogólną atmosferę na początku XX wieku, lampy te mają zalety typowe dla standardowych żarówek LED. Z reguły są to lampy stołowe, konstrukcje oświetleniowe ze specjalnymi uchwytami, wykonane w jednolitym stylu antycznym.

Lampa Edison w stylu loftu

Żyrandol z lampą Edison

Lampa żarowa Edison

Pomimo faktu, że wynalazek amerykańskiego inżyniera przez wiele lat i dziś nazywa się jego znaleźć lampę retro Edison, choć dzięki nowoczesnej technologii, jej znaczenie, nie traci. Nowa zasada w produkcji lamp pozwala konkurować z popularnymi lampami LED. Nawet wynalazcy lamp LED pod wieloma względami powtarzali rozwój Edisona. Podstawą wszystkich lamp jest zasada słynnego Amerykanina - pod wpływem prądu elektrycznego źródło zapewnia światło dla środowiska. Nowe lampy używają innego źródła, ale działa w szklanej kolbie, podobnie jak pierwsza lampa.

Lampa podłogowa z lampą Edison

Lampa Edison z rur

Lampa Vintage Edisona

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 6 = 1