Kozetka we wnętrzu: figlarne linie w życiu codziennym (22 zdjęcia)

Kozetka to mała podwójna sofa bez oparcia. Zewnętrznie wygląda, jakby połączyli razem dwa krzesła i postawili między nimi miękki stołek. Nogi tego mebla mogą mieć cztery lub sześć. Tył kozi zazwyczaj wpada do podłokietnika. To miejsce jest zaokrąglone. To rozwiązanie konstrukcyjne pozwala usiąść pół na pół i prowadzić swobodną rozmowę z przeciwnikiem.

Satynowa torba tapicerska z satynową tapicerką
Koza w aksamitnej tapicerce

W dawnych czasach koziołek zastępował kanapę. Na kanapie leżeli. Później rozmowa w takiej sytuacji stała się nieprzyzwoita, panie wolały podczas rozmowy pokazać wyrównaną postawę.

Biały szlafrok
Przykryć kurtkę

W tym samym czasie koza była uważana za kanapę dla zakochanych. Dwie osoby mogą znajdować się na niej w przyzwoitej odległości od siebie, ale jednocześnie umieścić na grzbiecie dłoni i lekko dotknąć palcami.

Koza we wnętrzu strychu
Klasyczna sukienka w stylu

Koza: zalety modelu

Latawiec ma wiele zalet. Po pierwsze, jest bardzo kompaktowy. W przeciwieństwie do konwencjonalnej sofy, ten mebel nie zajmuje dużo miejsca, można go umieścić nawet w małym pokoju. Po drugie, koza nadaje się do różnych stylistyki. W związku z tym możesz poruszać się w dwóch kierunkach.

Możesz odtworzyć jeden z klasycznych stylów: barokowy, klasycystyczny, neobarokowy. W tych stylach kozy były używane w starożytności. Ale nie mniej skutecznie taka miniaturowa sofa będzie wyglądała iw nowoczesnych wnętrzach, zwłaszcza jeśli jest wykonana w duchu minimalizmu bez nadmiernego wystroju.

Sofa-kozetka
Oryginalny design kozła

Koza we wnętrzu salonu

Koza w nowoczesnym wnętrzu

Teraz spójrzmy na tym samym czasie, co sala może pomieścić sofa z szezlongu i jak najlepiej, aby to zrobić:

  • W sypialni zamiast bankietu można użyć kozła, umieszczając go u stóp łóżka. Na tej mini-sofie możesz przeczytać książkę przed pójściem spać lub napić się herbaty.
  • W salonie kozioł można umieścić w rogu lub w pobliżu okna. Jeśli masz kominek, będzie idealnie pasował przed nim.
  • Możesz umieścić koset na balkonie lub na loggii. Potrzebne są tylko miniaturowe meble.
  • W kuchni koziołek można umieścić obok stołu jadalnego zamiast miękkiego kąta.
  • Kosette zmieści się nawet w wąskim korytarzu. Jest bardzo wygodnie zdjąć buty, siedząc nie na zwykłym niskim stołku, ale na miękkiej sofie. Co więcej, w tym miejscu pozostawi przyjemne pierwsze wrażenie z domu.
  • Szafka lub domowa biblioteka kozła nada szczególny urok.
Czarna skórzana tapicerka
Kanapa-łóżko

Jak widać, nie ma takiego pomieszczenia, w którym ten uniwersalny mebel nie pasowałby. Współcześni projektanci wykonują kozy w klasycznych stylach, wyhaftują ich tkaniny, a także wykonują je w nowoczesnych i modnych stylach. To pozwala wybrać najlepszą opcję dla każdego gustu.

Red Art Nouveau Goat
Koza w nowoczesnym designie

Nowoczesna koza wielofunkcyjna

W małych nowoczesnych apartamentach meble powinny być nie tylko piękne, wygodne, ale i funkcjonalne. Jeśli szukasz tylko takich mebli, nie musisz zrzucać kozetki. Teraz w sklepach znajdziesz rozkładaną sofę z kozą. Oczywiście historyczne prototypy tych mebli nie miały funkcji spania, ale w nowoczesnych modelach się pojawiły. Wystarczy wyłączyć podłokietnik, a otrzymasz przytulne łóżko pojedyncze.

Koza w paski
Koza na korytarzu
Stolik nocny

Ponadto można znaleźć transformatory krzeseł, które w stanie zdemontowanym zamieniają się w kozę. Jest to bardzo wygodne. Kiedy nie potrzebujesz dużo siedzeń, możesz opuścić krzesło, a przed przybyciem goście rozkładają go i zamieniają w wygodną sofę dla kilku osób.

Skórzany szlafrok w stylu prowansalskim
Koza w szarym wnętrzu
Nowoczesny design kozła

Dziś można kupić kozetkę nie w każdym sklepie meblowym, trzeba patrzeć. Ale wszystkie siły spędzone na poszukiwaniach są tego warte. Ten niezwykły i elegancki mebel idealnie pasuje do stylowego projektu mieszkania lub domu.

Spódnica w formie lakonicznej
Ciemny drewno szlafrok
Koza z szufladą
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

38 − = 29