Kombinowane zasłony we wnętrzu: możliwość kombinacji (25 zdjęć)

Modnym kierunkiem w projektowaniu okien w pokoju jest zastosowanie tkanin, które różnią się fakturą i kolorem. Tylko w przypadku odpowiednio dobranych płócien tandemowych można łączyć zasłony, aby dekorowały i uzupełniały wnętrze. Oryginalne produkty harmonijnie pasują do salonu, sypialni, przedpokoju, środowiska dziecięcego, a nawet w kuchni tworzą przytulność, mogą całkowicie przekształcić pokój.

Satynowe zasłony łączone

Połączone zasłony z bando

Funkcje kombinowanych zasłon

Stworzenie unikalnego wizerunku zasłon jest łatwe, dzięki dostępności bogatego asortymentu nowoczesnych tkanin i specjalnych akcesoriów, służąc nie tylko jako dekoracja, ale również służącego do łatwego zarządzania. Zawsze można wybrać warianty z gęstych dwu- lub trójkolorowych zasłon i lekkiego tiulu, który zaspokoi wszelkie gusta i życzenia właścicieli, wprowadzi specjalną atrakcję w obecnym stylu wnętrza i stanie się dominującym obiektem przyciągającym ogólną uwagę.

Połączone aksamitne zasłony

Połączone beżowe zasłony

Opcje kombinacji

Istnieją różne sposoby łączenia tkanin tekstylnych:

  • Według koloru i ornamentu. Możesz użyć różnych opcji, ale zawsze główny nacisk kładziony jest na tonację lub wzór. Połączone zasłony z kwiatami mogą być wsparte przez jeden z obecnych odcieni, który wzmacnia efekt i nadaje wyrazistości płótnom.
  • Według różnych tekstur. Dobrze połączone są gęste i lżejsze tkaniny. Jest to bardzo korzystna opcja, ponieważ zasłona, składająca się z różnych płócien, jest wygodna do regulacji oświetlenia w pomieszczeniu o różnych porach dnia. Na przykład, w słoneczny dzień, gęste zasłony chronią pomieszczenie przed bezpośrednim promieniowaniem, a przy pochmurnej pogodzie nie staną się przeszkodą w dotarciu do światła ulicznego. Ponadto kombinacja ta ma wysokie walory estetyczne i dominują połączone zasłony we wnętrzu.
  • Według długości. Krótkie zasłony są połączone z długimi. Krótki top spełnia jedynie funkcję dekoracyjną.

Najczęściej stosowaną kombinacją są zasłony w dwóch kolorach, tandem ten nadaje się do podwójnych zasłon, które można łatwo dopasować do pory roku. Specyfika tego modelu polega na tym, że różne tkaniny są zszyte ze sobą, dzięki czemu są niezbywalne i tworzą dwustronne zasłony. Ta opcja nie może obejść się bez specjalnych akcesoriów, które nie tylko będą korzystne do uzupełnienia, ale także pomogą w zarządzaniu zasłonami - aby otworzyć "złą stronę".

Połączone białe zasłony

Połączone zasłony z kwiatami

1

Połączone zasłony w pokoju dziecinnym

Sposoby łączenia płócien

Twórz zasłony łączone na wiele sposobów:

  • Pionowo - płótno jest ułożone i zszyte równolegle do siebie (często używane w zasłonach na oczkach).
  • Poziomo - stosowany głównie w połączeniu kolorowych płócien i ozdobnych, czasem z fakturą.

W zależności od położenia płótna możesz ukryć lub zwiększyć wysokość sufitu. W przypadku niewielkich przestrzeni dwa kolory powinny być połączone pionowo, w przypadku wysokiego poziomu można zastosować poziomy układ pasków tkaniny. Oryginał ma szerokie poziome wykończenie, umieszczone na górze. Ta wersja składa się z dwóch tkanin w różnych kolorach i jest idealna do zasłon na oczkach. Jeśli użyjesz jasnych kolorów, wizualnie powiększy się otaczająca przestrzeń, ciemniejsze odcienie zmniejszą wysokość sufitu.

Komfort i wygoda w pomieszczeniu tworzą zasłony w dwóch kolorach tkaniny, w których na obwodzie znajduje się obrzeże innego koloru. Ta opcja pozwala na użycie kontrastowych i matowych materiałów monofonicznych lub połączenie ich ze wzorami. Możesz również prawidłowo wybrać mały wzór, łącząc go z dużym nie-jasnym nadrukiem lub połączyć tkaniny z ornamentem w różnych odcieniach. Każda z tych opcji jest odpowiednia dla zasłon na oczkach.

Kombinowane dwukolorowe zasłony

Połączone fioletowe zasłony

Kombinowane niebieskie zasłony

Rozwiązania kolorystyczne i materiał: łączymy zasłony w dwóch kolorach

Łącząc zasłony w oknach, należy obserwować harmonijne połączenie palet. Pomyślne przejście jest tworzone przez:

  • Kolor brązowy z beżem. Jest to najbardziej kompatybilny tandem, który jest w dobrej harmonii z meblami w stylu high-tech i klasyki. Oryginalne ciasne beżowe zasłony z brązowym tiulem lub odwrotnie zasłony z organzy mogą być lekkie, a zasłony w brązowym kolorze. Odpowiednie zasłony w przedpokoju, sypialni, przedpokoju, biurze. Aby ozdobić okna w pomieszczeniu z wysokim sufitem, można użyć zasłon na brązowych oczkach z jasnym paskiem na górze. W ciemnych pomieszczeniach racjonalne jest łączenie płócien z odcieni białych z beżowymi przy minimalnej ilości ciemnych kolorów.
  • Dobrze wyważone zielone zasłony i lekkie białe zasłony z organzy lub welonu, które nie zakłócają przedostawania się świeżego powietrza przez otwarte okno i światło uliczne. Rozwiązania projektowe przewidują stosowanie lambrekinów w różnych wersjach - buff, de-jabo, svagi, tie, chill lub bell.

Istnieje wiele kombinacji kombinacji kolorów, ale ich wybór należy traktować ze szczególną ostrożnością, gdy do dekoracji okien stosuje się rzymskie zasłony z zasłonami lub tiulem. Wybór w dużej mierze zależy od modelu zasłon rzymskich, które można zainstalować nad otworem okna lub bezpośrednio na ramie, ponieważ zależy to od funkcji, jaką zasłony rzymskie wykonają podstawowe lub wtórne.

Połączone zasłony w salonie

Połączone zasłony w biurze

Połączone rolety w klatce

Miękkie i lekkie powinny być zasłonami do sypialni. Najczęściej do takich pomieszczeń wykonano zasłony z organzy, które można ozdobić koronką z gipiury, co nadaje produktowi uroku i pikanterii.

Doskonałym rozwiązaniem dla podkreślenia wyrafinowania i nieważkości będą zasłony wykonane z welonu w dwóch kolorach. Kontrastujące odcienie, na przykład, jasnoczerwone i białe, fascynujące. To idealne rozwiązanie do salonu. W zasłonach do sypialni pożądane jest stosowanie delikatnej i delikatnej palety.

Połączone krótkie zasłony

Połączone czerwone zasłony

Połączone zasłony z lambrekinem

Dekoracja okienna we wnętrzu

Służy do ozdabiania otworów okiennych i różnych tkanin, z których szczególne miejsce zajmują zasłony z organzy, charakteryzujące się lekkością, niezwykłym pięknem i możliwością nadania każdemu wnętrzu luksusu i wyrafinowania. Barwne rozwiązanie zasłon z organzy jest dość różnorodne, ale najczęściej stosowane są pastelowe odcienie. W przypadku bardzo jasnych pomieszczeń, przezroczyste tkanie jest wybierane bardziej ciemno.

Połączone zasłony z lnu

Połączone zasłony z organzy

Połączone zasłony z pick up

Nowoczesne wnętrza zdobią rzymskie zasłony, które zyskały szeroką popularność. Jest to jedna z tych opcji dekoracji, gdy produkty o różnych kolorach idealnie pasują do przezroczystych zasłon organzy. Do każdego pomieszczenia odpowiednie rzymskie zasłony z tiulową ramą z okna. Ten tandem nadaje się zarówno do salonu, jak i kuchni.

Osobną niszą w projektowaniu kombinowanych zasłon zajmują specjalne zapięcia: oczka, które nadają firanom styl i indywidualność. Odrębne zasłony na prostych płótnach oczek, gładko opadające i tworzące prawe fałdy. Zasadniczo, te zasłony o różnych kolorach są harmonijnie połączone z jasnym przezroczystym tiulem.

Połączone zasłony w paski

Połączone rolety rzymskie

Połączone zasłony w sypialni

Głównym warunkiem zastosowania dwóch zasłon w projekcie okna jest nie tylko ich połączenie, ale także harmonia z otaczającym środowiskiem - styl wnętrza, meble, przedmioty dekoracyjne.

Opcja łączona - tiul i rolety oferowane są w różnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Mogą to być zarówno długie, jak i krótkie zasłony z falbankami. To te zasłony w kuchni - czego potrzebujesz!

Połączone zasłony z ich tkaniny w dwóch kolorach

Połączone zielone zasłony

Połączone żółte zasłony

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 51 = 60