Kolor koralowy we wnętrzu (18 zdjęć): udane kombinacje

Do tej pory kolor koralowców jest bardzo popularny w Europie Zachodniej i jest szeroko stosowany w aranżacji wnętrz. U nas nie jest tak twierdzony i całkowicie nadaremny. W końcu koralowy kolor wnętrza nadaje każdemu pomieszczeniu indywidualny, niepowtarzalny wygląd. Niezależnie od tego, czy jest to pokój dzienny, sypialnia lub pokój dziecinny, kuchnia, łazienka czy pomieszczenie gospodarcze. Czas, abyśmy poznali niesamowity koralowy kolor.

Koralowa ściana w wnętrzu

Różowo-pomarańczowo-czerwony kolor kojarzy się z kolorem czerwonych koralowców, dlatego nazywany jest "koralowym". Kolor ten ma kilka odcieni i zależy od stopnia jasności i nasycenia jego składników. W zależności od odcienia koralowy kolor może być jasny, jasny lub ciemny.

Jasnoróżowo-pomarańczowe odcienie - miękkie, ciepłe, spokojne, lekko zalotne, słodkie. Kuchnie są najlepszym miejscem do zastosowania jasnego koloru koralowego.

Jasny koral i biel w sypialni

Jasny koral - gorący, nasycony, aktywny kolor. Dodaj go do wystroju pokoju dziecięcego (na przykład zasłony lub tapetę tego koloru) - to sprawianie, by było zabawne, odważne, pełne życia.

Ciemny koralowy kolor z dominującym odcieniem czerwieni doda wnętrzu szlachetności i wyrafinowania. Sypialnia jest dokładnie tym pomieszczeniem, w którym ten kolor będzie najbardziej odpowiedni.

Ten naprawdę uniwersalny kolor może określić nastrój każdego pokoju!

Ciemny koralowy kolor we wnętrzu salonu

Funkcje koloru

Kolor koralowy we wnętrzu ma kilka cech:

  • Ten kolor wydziela ciepło. Nadmiar koloru koralowego we wnętrzu może prowadzić do tego, że atmosfera w pomieszczeniu stanie się "gorąca" i "duszna". Aby temu zapobiec, należy rozcieńczyć koralowiec zimniejszymi odcieniami. Na przykład przy dekoracji kuchni. I można sztucznie "izolować" pomieszczenia, malować ściany w koralu lub przyklejać na tapetę tego koloru. I jako, dodając różne detale i akcesoria, wykonane w koralowych tonach.
  • Wizualnie zbliża obiekty. Dlatego nie jest konieczne przyklejanie tapety koralowej na wszystkich ścianach w małym pomieszczeniu. Ponieważ w tym przypadku pokój wydaje się jeszcze mniejszy. W takim przypadku najlepiej zastosować kombinację kilku kolorów, w których koral będzie działał jako jasny akcent (panele, abstrakcyjne fragmenty, tapeta na jednej ze ścian).
  • Kolor koralowy, w dużych ilościach, staje się zbyt nachalny i nudny. Znacznie więcej wygrywa ten kolor w drobnych detalach (zasłony, meble, dodatki, tapety z koralowym ornamentem). Nacisk kontrastowy na małe rzeczy jest głównym wołaniem koloru koralowców. Takie akcenty mogą być dużo. Powinny mieć różną strukturę i rozmiar.
  • Kolor koralowy to kolor kameleona. Ten sam odcień koralowca można dostrzec w jednym przypadku na czerwono, w innym - na różowo brzoskwiniowym. Dlatego też, używając koloru koralowca we wnętrzu, zawsze należy wziąć pod uwagę wszystkie dostępne źródła oświetlenia w pomieszczeniu, a także interakcję tego koloru z kwiatami, sąsiadami. W końcu pokój nie powinien być zbyt ciemny lub odwrotnie - jasny krzyk.
Lekkie żaluzje koralowe
Złota koralowa tapeta w łazience
Połączenie różnych odcieni koralowców
Nasycony koralowy kolor w salonie
Sypialnia beżowa i koralowa

Tworzenie akcentu we wnętrzu

Kolor koralowy we wnętrzu powinien być jego "atrakcją", a nie dominującą. Jeśli ta dekoracja ścian - jedna ściana koralowego odcienia wystarczy jako kontrast do innych ścian. Lub - wystrój paneli. Jeśli ta tapeta jest lepsza niż neutralny kolor z motywem roślinnym lub koronkowym ornamentem koloru koralowego. Wystarczy podłoga lub sufit w kolorach koralowców. Obraz uzupełni inne akcenty w różnych odcieniach koralowca (meble, zasłony, dodatki itp.)

Koralowe zasłony w jadalni
Koralowa pościel w sypialni
Piękne koralowe ściany w sypialni
Koralowa sofa we wnętrzu salonu
Koralowa komoda z szufladami

Połączenie z innymi kolorami

Bardzo ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru w odniesieniu do kolorów sąsiadujących z odcieniami koloru koralowego. Wszakże odpowiednio dobrane kolory-sąsiedzi zapewnią wnętrzu malowniczy kontrast i nadają mu elegancji. I do tego trzeba tylko wiedzieć, które z kolorów spektrum są dobrze połączone z odcieniami koloru koralowego.

Koralowa ściana w jadalni

Wyobraź sobie: turkusowy kolor wody morskiej, koralowców, kamieni i piasku, algi w różnych kolorach, kolorowe e
gzotyczne ryby. Tak więc paleta kolorów okazała się! Są to odcienie czerwieni, zieleni, błękitu, brązu, żółci. Jest turkusowy, niebieski, szary, złoty, biały.

Teraz trochę bardziej szczegółowo o tym, które kolory są najkorzystniejsze w połączeniu z kolorem:

  • Białe, beżowe, mleczne, kremowe, kremowe. Są doskonale łączone z kolorem korali czerwonych i są niezwykle użyteczne, na przykład podczas dekoracji salonu w stylu secesyjnym.
  • Delikatne odcienie zieleni i błękitu, chabrowy błękit, mięta, pistacja. Te kolory w połączeniu z koralami i "rozcieńczone" szarymi i brązowymi dekoracyjnymi elementami stworzą przytulną romantyczną atmosferę. Będzie odpowiedni podczas ozdabiania kuchni i jadalni. Należy również dodać, że koral jest uważany za "apetyczny" kolor, a zatem bardzo odpowiedni we wnętrzu kuchni.
  • Połączenie bzu i fioletu z koralem dodaje romantyzmu. A ametyst, śliwka, fiolet - powoduje poczucie luksusu. Te kombinacje kolorów są bardzo odpowiednie do dekoracji szafek i sypialni.
  • Odcienie niebieskiego, żółtego, zielonego, turkusowego. W połączeniu z detalami wykonanymi w kolorach koralowych (meble, zasłony, częściowo tapety), kolory te wyglądają bardzo nietypowo i nowocześnie. Wesoły, słoneczny lub morski nastrój stworzony przez nich świetnie nadaje się do dekoracji pokoju zabaw dla dzieci.
  • Specjalna wzmianka zasługuje na turkusowy kolor - kolor wody morskiej. Woda morska jest naturalnym środowiskiem dla koralowców, więc te dwa kolory są najbardziej połączone ze sobą. Efekt interakcji koralowych i turkusowych jest niesamowity i oszałamiający! Ponieważ turkusowy kolor jest zimny, doskonale równoważy gorący koral. Te dwa kolory są identyczne w ich nastroju, dlatego też turkus w równych proporcjach z koralowcem może być stosowany przy projektowaniu każdego pomieszczenia. Na przykład w kuchniach.

Każda z powyższych kombinacji kolorów może służyć do projektowania pomieszczeń o dowolnym przeznaczeniu. Wszystko zależy od osobistych preferencji, wyobraźni i gustu projektanta. Ważne jest, aby nie nakładać na siebie różnych kolorów, ale na zmianę. Ostatecznie wszystko powinno wyglądać harmonijnie i nie przypominać "ciasta francuskiego".

1
Koralowa sofa we wnętrzu pokoju
Koralowe akcenty we wnętrzu
Koralowe akcenty w pokoju
Koralowe ściany w jadalni - kuchnia
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

31 + = 36