Klasyczne style we wnętrzu (21 zdjęć): tworzenie pięknego designu za pomocą wystroju

Do chwili obecnej istnieje wiele różnych stylów wnętrza. Wyewoluowały jako ewolucja ludzkości, nauki i technologii. Podstawowe style wnętrza przyszły do ​​nas od czasów starożytnych. Większość ludzi woli klasyczny styl we wnętrzu.

Kuchnia klasyczna

Klasyczny styl wnętrza apartamentu obejmuje:

  • Grecki styl.
  • Styl rzymski.
  • Styl romański.
  • Styl gotycki.
  • Renesans.
  • Barok.
  • Rokoko.
  • Klasycyzm.
  • Nowoczesny.

Wszystkie klasyczne style wnętrza są ozdobione dużą ilością przedmiotów dekoracyjnych (żyrandole, zasłony, figurki, obrazy itp.). Rozważmy główne style klasyczne w porządku ich historycznego rozwoju.

Antyczny styl we wnętrzu

Grecki styl

Architektura grecka jest standardem we wszystkich stylach wnętrz. Grecy założyli system zamówień (system kolumn i belek), który jest integralną częścią wystroju domu w stylu klasycznym. Starożytne greckie wnętrze charakteryzuje się jasną kolorystyką i brakiem luksusu. Elementy projektu w stylu greckim obejmują: marmur, freski, wazony i amfory.

Główną cechą stylu greckiego są wysokie sufity. Do dekoracji prywatnego domu lub przestronnego mieszkania, wysokie sufity wspierane są przez majestatyczne kolumny z sztukateriami. Masywny żyrandol na łańcuchach ze złoceniami stanie się centrum salonu lub gabinetu.

Grecki styl we wnętrzu korytarza

Meble powinny być proste, wykonane z naturalnych materiałów. Skórowanie siedzeń ze skóry lub weluru jest wykluczone. Nogi mebli są wklęsłe na zewnątrz, co nadaje pomieszczeniu harmonię.

Akcesoria w greckim stylu reprezentowane są przez obrazy bohaterów starożytności, ceramiczne figurki mitycznych zwierząt, amfory, malowane przybory. Dekoracja okna za pomocą szmatki nie jest typowa. Len i naturalna bawełna są rzadko używane.

Grecki styl we wnętrzu salonu
Grecki styl we wnętrzu salonu z kominkiem

Styl rzymski

Styl rzymski łączy w sobie luksus, wyrafinowanie i wielkość. Dzięki rzymskiemu stylowi włoskie łuki i sufity w formie kopuły zakorzeniły się w aranżacji wnętrz. Rzymski styl podkreśla delikatny smak właścicieli domu.

Roman style w łazience wnętrza

Przy dekorowaniu apartamentu w stylu romańskim tapeta nie jest używana, ściany są pomalowane na jeden kolor. Wybierając farbę, wolą jasny lub ciepły kolor. Aby wizualnie zwiększyć przestrzeń w studio, użyj jasnego oświetlenia. Podłoga w stylu starożytnego Rzymu jest dekorowana na dowolny kamień.

Roman style we wnętrzu salonu

Do projektowania sali lub salonu w stylu rzymskim wybrać drogie włoskie meble. Rzeźbione nogi krzeseł, sofy z wikliny, rzadkie obrazy są niezbędne we wnętrzu szafy w stylu rzymskim. Meble w pokoju zdobione złoceniami, inkrustowane kamieniami półszlachetnymi, wstawkami z kości słoniowej.

Rzymski styl we wnętrzu

Styl romański

Styl romański wyróżnia się średniowiecznym romantyzmem. Domy prywatne w stylu romańskim przypominają majestatyczny europejski zamek. Ze względu na powagę, ten styl nie jest używany do dekoracji całego domu. Jednak elementy romańskiego wystroju z powodzeniem uzupełniają wnętrze korytarza w stylu klasycystycznym. Projekt pokoju w stylu romańskim wymaga dużo przestrzeni.

1
Styl romański w salonie

Cechy stylu romańskiego - przestronny hol, masywne drzwi, lekko szorstkie linie, ściany murowane, brak tapet, masywne schody. Pośladość tego stylu wnętrza rozmywa drzewo ciepłych tonów. Duże dywany i freski są używane jako akcesoria.

Styl romański w białej i brązowej sypialni

Styl gotycki

Ten wyjątkowy styl wnętrza znany jest z witraży, rzeźb w drewnie, ostrych wieżyczek. Charakterystyczną cechą architektury "gotyckiej" - wysokie sklepione sufity. Dlatego osiągnięcie maksymalnego podobieństwa do oryginalnego gotyckiego wnętrza w jednopokojowym mieszkaniu jest niemożliwe. Jest to możliwe tylko w dużym prywatnym domu.

Styl gotycki we wnętrzu przedpokoju

Materiały do ​​dekoracji ścian nie są jednolite. Najczęściej używają kamienia i drewna o ciemnych odcieniach. Tapeta jest wykluczona. Jasne witraże tworzą tajemnicze efekty świetlne na niejednorodnych powłokach i schodach.

Wyrzeźbione pozłacane nogi łóżka, haftowane gęste narzuty z kwiatowym ornamentem, masywne, płynne zasłony - kanoniczne elementy sypialni w stylu gotyckim. Sypialnia lub biuro w stylu gotyckim mówi o wyrafinowanym smaku właścicieli domu.

Styl gotycki we wnętrzu salonu z kominkiem< /div>

Renesans

Ten klasyczny styl charakteryzuje elegancja, spokój i miękkość. Kolory płynnie przechodzą z jednej skali do drugiej. Wszystkie elementy wystroju tworzą harmonijny styl wnętrza.

Uważnie przestudiuj projekt swojego domu przed dekorowaniem go w stylu renesansowym. Podobnie jak we wszystkich antycznych stylach wnętrza, głównym wymogiem dekoracyjnym są wysokie sufity. Do wykończenia ścian używaj kamienia, marmuru. Często ściany zdobione są malarstwem lub tkaniną. W ścianach studia tworzą nisze do przechowywania przedmiotów dekoracyjnych.

Styl renesansu we wnętrzu sypialni

Stół z rzeźbionymi nogami, miękkimi krzesłami, masywnym dywanem, grubymi zasłonami - harmonijnie wpasuje się w wnętrze sali lub salonu w stylu "renesansu". Pozłocie stosuje się we wszystkich rodzajach mebli w dowolnym kolorze. Drogie włoskie meble to najlepsze rozwiązanie.

Styl renesansu we wnętrzu kuchni

Barokowy

Oryginalny styl "pałacowy". Charakteryzuje się pompatycznością, wyrafinowaniem i luksusem. Architektura tego stylu jest dość skomplikowana: gładkie linie, ozdobne dekoracje, stiuk. Uzupełnij projekt o łuki i kolumny.

Sypialnia w stylu barokowym

Barok to heterogeniczna, ale elegancka dekoracja. Podczas ozdabiania ścian użyj tapety teksturowanej, drewnianych paneli kolorowych, złoconych stiuków. Sufit jest kopułą. Podłogę zdobią płytki ceramiczne z kwiatowymi ornamentami.

Komody, witryny, eleganckie lakierowane meble z okrągłymi nogami dopełniają wnętrze biura lub salonu. Okrągłe drewniane schody będą główną atrakcją barokowego korytarza. Do dekoracji okien w salach używaj zasłon wykonanych z gęstej tkaniny z lambrekinem.

Jadalnia w stylu barokowym

Rokoko

Złożone linie, wzory mitologiczne, obfitość sztukaterii i złota - podstawa stylu rokoko. Rokoko charakteryzuje się pastelową kolorystyką. Takie wnętrze najlepiej jest tworzyć w osobnych pomieszczeniach.

Salon w stylu rokoko

Podczas dekoracji ścian musi być złożona sztukateria. W rokokowym stropie jest kontynuacją ścian, powtarza ich wzory i fakturę. Podłoga może być drewniana lub ceramiczna.

Meble tego stylu powinny być bardzo eleganckie i drogie. Ogólny projekt mebli wypełniają motywy kwiatowe, wszelkiego rodzaju loki i rzeźby. Żyrandole, duże żyrandole, stare zestawy, zegarki z wahadłem - wykwintne elementy stylu rokoko.

Klasycyzm

Wróć do starożytnej epoki - główny opis klasycyzmu. Ponownie, istnieją wyraźne wzory geometryczne, ścisłe przestrzeganie proporcji. Szczególnym miejscem w dekoracji jest jasna kolorystyka.

Klasycyzm we wnętrzu salonu z kominkiem

Ściany zdobią elementy z naturalnego drewna w jasnych kolorach. Często używane rzeźbione panele w tonie tapety. Półki są tak proste, jak to możliwe, z pięknym zawieszonym żyrandolem. Podłogi w stylu klasycyzmu - parkiet.

W tym stylu włoskie meble wykonane są z mahoniu, który pokryty jest przepięknym gęstym materiałem. Dodatkowe przedmioty dekoracyjne w stylu klasycyzmu powinny być drogie, ale powściągliwe. Pokoje są ozdobione freskami, rzeźbami.

Salon w stylu klasycyzmu

Nowoczesny

Ten nowoczesny styl podlega tylko twojej wyobraźni. Eleganckie formy, gładkie linie, asymetria, brak wyraźnych granic - główne cechy nowoczesności. Wzory roślinne, naturalne materiały, ciepłe kolory - wszystkie harmonijnie połączone w nowoczesnym modernistycznym stylu.

Schody w stylu Art Nouveau

Każdy projekt prywatnego domu lub apartamentu jednopokojowego pozwala w pełni odkryć wszystkie cechy nowoczesności. Do dekoracji ścian nadaje się dowolny materiał monofoniczny. Jeśli pokrycie ścienne jest spokojnym tłem, sufit powinien przyciągać uwagę. Projektanci powinni wybrać kontrastowy kolor do malowania sufitu.

Schody drewniane, ekskluzywne obrazy, tkaniny z ornamentami roślinnymi są niezbędnymi atrybutami secesji. Meble gabinetowe wykonane z naturalnego drewna z oryginalną okładką staną się centrum przestronnego studia.

Sypialnia w stylu Art Nouveau

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 2 = 3