Jak wykorzystać pozostałości tapety do wystroju wnętrza? (52 zdjęcia)

Nawet po zakończeniu naprawy właściciele nie spieszą się z wyrzucaniem resztek tapety, ponieważ mogą się przydać, jeśli trzeba coś przykleić. Ale nadmiar materiału może być używany inaczej! Powiemy Ci, co można zrobić z resztek tapety, aby udekorować wnętrze domu.

Abażur z tapety
Pozostałości tapety we wnętrzu

Wystrój klosza z resztek tapety

Ściana akcentująca resztki tapety

Pozostałości tapety z literami

Czarno-białe pozostałości tapety we wnętrzu

Pozostałości tapety z kwiatami we wnętrzu

Dekoracja wnętrz z resztkami tapety

Wystrój wnętrza z tapetą dla dzieci pozostaje

Dekoracja ścienna

Projektowanie z monofoniczną tapetą lub powtarzającym się wzorem często wygląda nudno i trywialnie. Zobaczmy, jak to naprawić.

1

Akcent jednej ściany

Często po naprawie są nie tylko kawałki, ale także kilka rolek. Aby ponownie wkleić pokój, tak wiele tapet nie wystarczy. Ale na jedną ścianę powinno wystarczyć.

Ściana akcentująca sprawia, że ​​wnętrze pokoju jest spektakularne i oryginalne. Różni się od innych kolorami, powierzchnia przyciąga uwagę. Możesz więc uwypuklić mebel lub odwrócić wzrok od czegoś nieatrakcyjnego. Za pomocą akcentu możesz rozdzielić przestrzeń.

Wystrój z resztek tapety w pokoju dziecinnym
Pozostałości tapety we wnętrzu

Wykorzystanie resztek tapety do domu dla lalek

Dekoracja drzwi z resztkami tapety

Pozostałości fototapet we wnętrzu

Pozostałości niebieskiej tapety we wnętrzu

Pozostałości tapety we wnętrzu salonu

Pozostałości tapety we wnętrzu

Obraz z resztek tapety

Patchwork

Jeśli istnieje kilka rodzajów tapet, spróbuj je połączyć. Pokrój je na kwadraty o tym samym rozmiarze. Mogą obejmować cały pokój lub tylko jedną ścianę. Ściana w postaci patchworku stanie się jasnym akcentem w pomieszczeniu lub podzieli pomieszczenie na kilka stref. Ten projekt jest idealny do sypialni dziecięcej, a także do pokoi w stylu vintage. Jedyne, co musisz zachować ostrożność, to wybór koloru. Postaraj się, aby główne odcienie nie były większe niż trzy.

Pozostałości tapety we wnętrzu
Pozostałości tapety we wnętrzu

Wystrój lampy z resztkami tapety

Wystrój schody ze szczątkami tapety

Pozostałości tapety w formowaniu

Wystrój szafki z resztkami tapety

Wklejanie ścian resztkami tapet

Fałszywe panele

Innym sposobem na szybką i niedrogą aktualizację wnętrza. Fałszywe panele są przyklejone na wierzchu głównego wykończenia na gładkiej tapecie lub pomalowanych ścianach. Ta opcja jest odpowiednia dla stylu klasycznego, więc możesz dodać salę uroczystości. Do symulacji paneli zaleca się użycie grubego płótna o neutralnych wzorach, dozwolone są motywy kwiatowe. Po wyschnięciu paneli tapety należy je przyciąć plastikowymi lub drewnianymi listwami. Ramki mogą być wykonane w kontrastowych kolorach lub barwione.

Na tle fałszywych paneli zwykle wiszą lustra, lampy, zegarki lub obrazy.

Pozostałości tapety we wnętrzu
Pozostałości tapety we wnętrzu

Pocztówki z resztek tapety

Panele z pozostałości tapety

Panel z resztek tapety

Dekoracyjne nisze ze szczątków tapet

Pozostałości tapety z papugami we wnętrzu

Głowice łóżka

Z pozostałej tapety możesz zrobić zagłówek, jeśli go tam nie ma. Zwykle dzieje się tak, gdy sypialnia jest mała, ponieważ łóżka z masywnymi zagłówkami są bardziej powszechne w przestronnych pokojach. Możesz po prostu wkleić część ściany za łóżkiem z tapetą w innym kolorze, możesz dać zagłówek w jakiejś formie. Wybór zależy od preferencji smakowych. Na tle monochromatycznej ściany tapeta z wzorem będzie wyglądać elegancko, szczególnie jeśli wybierzesz pościel z podobnymi wzorami.

Pozostałości tapety we wnętrzu
Pozostałości tapety we wnętrzu

Pozostałości tapety z nadrukiem we wnętrzu

Pozostałości tapety z obrazem we wnętrzu

Pozostałości jedwabnej tapety we wnętrzu

Wklejanie szafki ze szczątkami tapety

Tapeta wklejania pozostałości tapety

Liczby w przedszkolu

Aby udekorować pokój dziecięcy, możesz wyciąć różne postacie z resztek tapety.

Przykłady cyfr:

 • zwierzęta i ptaki;
 • litery, liczby, figury geometryczne;
 • rośliny;
 • mali ludzie;
 • samochody, pociągi, samoloty;
 • motyle, biedronki;
 • postaci z bajek.

Ta opcja jest dobra, ponieważ dzieci mogą robić tego rodzaju wystrój. Pozwól dziecku pokazać wyobraźnię i wybierz aplikację. Ta technika pomoże również zamaskować malowane lub poplamione sekcje ścian.

Pozostałości tapety we wnętrzu
Pozostałości tapety we wnętrzu

Pozostałości tapety z wzorem we wnętrzu

Pozostałości tapety z wzorem w łazience

Pozostałości tapety w japońskim stylu

Renowacja starych mebli

Jeśli masz już dość starych mebli, zdobądź tapetę, która pozostała po naprawie, i rozpocznij transformację. Papier może pokrywać tylne ściany otwartych szaf i regałów, elewacje szuflad i przednią stronę drzwi. Meble będą wyglądać spektakularnie, jeśli kolor tapety będzie w harmonii z odcieniem zasłon i dodatków. Możliwe jest podkreślenie świeżego wyglądu odnowionych mebli za pomocą nowoczesnych akcesoriów. W ten sposób każdy może ożywić przestrzeń. Najważniejsze, żeby nie spieszyć się z robieniem wszystkiego.

Pozostałości tapety we wnętrzu

Instrukcja krok po kroku do wklejania mebli:

 1. Starą powłokę należy najpierw wyczyścić: papier ścierny, aby usunąć łuszczącą się farbę.
 2. Zadrapania i pęknięcia należy szlifować za pomocą szpachli. Po wyschnięciu należy go przeszlifować.
 3. Zastosuj podkład i poczekaj, aż powierzchnia będzie całkowicie sucha.
 4. Zmierz powierzchnię i wyciśnij kawałki papieru o prawidłowym rozmiarze z papieru.
 5. Przyklej kawałki na przygotowaną powierzchnię, wygładź ją tak, aby nie pozostało powietrze. Lepiej jest użyć kleju do tapet lub rozcieńczonego PVA, więc będzie więcej czasu na usunięcie wszystkich wad. Możesz także użyć samoprzylepnych płócien.
 6. Na wklejoną tapetę cienką warstwą nałożyć warstwę ochronną. Ta folia wykonana jest z podkładu lub pozostałego kleju.
 7. Po wyschnięciu papier pokryty jest lakierem na bazie wody, aby chronić tapetę przed zabrudzeniem. Pożądane jest przeprowadzenie procesu lakierowania najpierw na zapasowym arkuszu.

Należy pamiętać, że po lakierowaniu arkusz papieru będzie ciemniejszy w kilku odcieniach.

Jeśli pracujesz z gęstą tapetą winylową, możesz pominąć dwa ostatnie przedmioty, ponieważ są łatwe w czyszczeniu.

Pozostałości tapety we wnętrzu

Aby zaktualizować magazyn lub pulpit, nawet klej nie jest potrzebny. Wystarczy wyciąć kawałek tapety wielkości blatu stołu. A następnie za pomocą odpowiedniej szklanki zamocuj papier. Więc możesz zmienić tapetę w dowolnym momencie lub całkowicie je usunąć.

Pozostałości tapety we wnętrzu

Wystrój wnętrza

Jeśli nie chcesz eksperymentować na ścianach lub meblach, ale konieczne są zmiany we wnętrzu, możesz wykorzystać pomysły na dekorowanie akcesoriów domowych.

Odcień lampy

Przy pomocy pozostałej tapety możesz dodać atrakcję do starej lampy. Skrawek papieru dobiera się w zależności od wielkości klosza, tapetę należy mierzyć z marginesem kilku centymetrów. Materiał jest przyklejony do wnętrza klosza, dzięki czemu krawędzie wyglądają lepiej. Jeśli wcześniej wycinałeś wzory na papierze, odbijają się one na ścianach, gdy lampa jest włączona. Można również ozdobić lampę wstążkami, koronkami itp., W zależności od stylu wnętrza.

Pozostałości tapety we wnętrzu
Pozostałości tapety we wnętrzu

Banki i skrzynki

Zbiorniki do przechowywania wszelkiego rodzaju drobiazgów mogą również wyglądać atrakcyjnie. Puszki można łatwo wkleić tapetą. Aby dobrze ułożyć papier, należy go nawilżyć dużą ilością kleju. Na życzenie, po wyschnięciu słoiki można ozdobić sznurkami, zrobić metki z napisami itp. Również zapakowane do przechowywania ubrań, butów, kosmetyków. Po dekoracji nie będą już musiały być ukryte w szafie, stojąc na półkach, dodadzą tylko miejsca oryginalności.

Pozostałości tapety we wnętrzu

Doniczki, wazony

Ciekawie będzie szukać doniczek, pokrytych tapetą. Zazwyczaj standardowe garnki sprzedawane są w nudnych monochromatycznych kolorach, a jeśli znajdziesz coś, co wygląda imponująco, cena będzie nieuzasadniona. Możesz uniknąć wydawania dużych pieniędzy, samemu tworząc jasną pulę. Małe kawałki tapety są obficie zwilżone klejem i nałożone na powierzchnię. Po wyschnięciu kleju garnek pokryty jest warstwą lakieru.

Wazy o nieskomplikowanej formie można ozdobić nawet z teksturą tapety. Taki oryginalny produkt zdobi każdy dom, więc możesz zostawić go sobie lub komuś dać.

Pozostałości tapety we wnętrzu

Jeśli spodobał Ci się pomysł z akcentowaną ścianą, ale nie ma już zbyt wielu tapet, by go całkowicie zakryć, możesz ozdobić monofoniczną powierzchnię kompozycją z ramek. W ramce do zdjęć włóż fragmenty pozostałej tapety po naprawie. Możesz eksperymentować z rozmiarem i kształtem klatek, a także kolorami i wzorami tapety, ale nie zapomnij o funkcjach stylu.

Pozostałości tapety we wnętrzu

Panel

Stylowym rozwiązaniem będzie obraz pozostałości tapety. Produkty o dużym wzorze na papierze wyglądają szczególnie dobrze. Możesz powiesić jeden duży panel lub kilka małych, ciekawą opcją jest modułowe zdjęcie.

Z resztek tapety, pokazując wyobraźnię, możesz robić niesamowite rzeczy własnymi rękami. Poświęć trochę czasu, a wnętrze Twojego domu stanie się bardziej przytulne i wyjątkowe!

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

6 + 3 =