Jak wybrać styl zasłon do wnętrza (50 zdjęć)

Zasłony - ważna część wnętrza, dlatego ważne jest, aby były one w harmonii z innymi przedmiotami w pomieszczeniu. Do tej pory można znaleźć zasłony w różnych stylach - rzymskim, rosyjskim, afrykańskim, chińskim, francuskim, klasycznym, nowoczesnym itp. Główne style zasłon i zostaną opisane w tym artykule.

Klasyczne zasłony w sypialni
Gęste brązowe i białe przezroczyste zasłony w salonie
Zielone zasłony w salonie

Prostota i wygoda stylów wiejskich

Przytulny styl rustykalny, kojarzący się ze zgrabnymi wiejskimi domami i domkami, świeżo upieczonym chlebem i eleganckimi, wypełnionymi kwiatowymi wzorami Prowansja zyskuje popularność w rosyjskim stylu w ostatnich czasach. Zasłony w stylu rustykalnym, ich pastelowe kolory, naturalne tkaniny, bogactwo pięknych bibelotów, loków i koronek - wszystko to wprowadza do domu ciepłą, przyjemną atmosferę. Zasłony w stylu wiejskim będą doskonałym dodatkiem do wnętrza. Oni, jak dobrze, są zrobione z naturalnych materiałów. Bardzo popularne zasłony lniane. Jeśli chodzi o kolory, dominują tu ciepłe tony: różowy, beżowy, brzoskwiniowy itp.

Zasłony w stylu wiejskim w domu

Zasłony w stylu prowansalskim dają niewyrażalne wyrafinowanie. W tym kierunku w stylu francuskim częściej pojawia się mleczne lub kremowe tło, na którym różowe, purpurowe lub purpurowe kwiaty są soczystymi plamami. Współczesna luka w drewnianym komforcie zostanie wykonana z zasłonami w stylu loftu, imitującymi wnętrze chaty - atmosfera prowincjonalności łączy się z modernistycznymi trendami, tworząc nowy kierunek ekologiczny.

Zasłony w stylu Prowansji w salonie
Kwiat rolety w rustykalnym wnętrzu
Kwiat zasłony w kuchni w rustykalnym wnętrzu

Kwiat zasłony w kuchni w rustykalnym wnętrzu
Proste zasłony lniane w kuchni w stylu Prowansji

Luksusowy barok - poczuj się w pałacu

Barok i rokoko to chyba najbardziej pompatyczny styl w sztuce. Obfitość złota, dekoracyjne detale, gładkie łuki i loki tworzą poczucie prawdziwie królewskiego luksusu. Ciężkie, z lambrekinami, obfitującymi w złote i srebrne nici, zasłony w stylu barokowym pozwolą zamienić mieszkanie w prawdziwy pałac. Są szyte (często takie zasłony - ręcznie szyte) z jedwabiu, aksamitu i innych "statusowych" tkanin.

Zasłony w stylu barokowym
Zasłony w stylu barokowym w salonie
Gęste i przezroczyste barokowe zasłony

Nie mniej spektakularne będą zasłony w stylu rokoko - eleganckie złote ozdoby na ciężkich drogich materiałach będą wyglądały szykownie. Elementy takich stylów jak barok można zaobserwować w tak nowoczesnym kierunku jak art deco. Istnieje połączenie świetności i surowości, tworząc elitarne i kosztowne otoczenie, które mówi o wysokim statusie właściciela mieszkania. Zasłony w stylu art deco - to świetny kompromis pomiędzy wnętrzem w duchu retro i nowoczesnym.

Zasłony w stylu rokoko w sypialni
Zasłony w stylu rokoko w salonie z jadalnią

Nowoczesne style we wnętrzu - ucieleśnienie zwięzłości

Całkowite przeciwieństwo krzykliwego baroku i stylu retro jest na ogół nowoczesne. W tym nowoczesnym kierunku projektowania nie ma miejsca na wiele drobnych detali i wszystkich drobnomieszczańskich. Zasłony w stylu Art Nouveau wyróżniają się surową formą i harmonijną kombinacją kolorów. Bez urozmaiconych, kiczowatych wzorów i kwiatów, bez frędzli z ręcznie robionymi lambrekinami - tylko dyskretna elegancja. Tak piękny wygląd w niezbyt dużym salonie, ponieważ są w stanie wizualnie powiększyć pomieszczenie. Są to bardzo podobne zasłony w stylu minimalizmu - jest taka sama zwięzłość. Nic nadprzyrodzonego nie jest główną dewizą tych modnych trendów.

Brązowe i białe zasłony w stylu secesyjnym w sypialni
Zasłony w stylu secesyjnym w sypialni

Nie można nie wspomnieć o stylu high-tech. Ten nowoczesny styl wyróżnia się pociętymi kształtami, kanciastością i tym samym minimalizmem. Zasłony w stylu high-tech są lekkie, przewiewne - bez gabardyny i aksamitu. Jeśli chodzi o kolory, nacisk kładzie się na jednolitość, neutralne tony i modne kombinacje kolorów.

Kremowe zasłony w stylu high-tech w kuchni
Proste beżowe zasłony w nowoczesnym wnętrzu
Rolkowe niebieskie zasłony w nowoczesnym salonie

Elegancja wschodu w twojej sypialni

W ostatnich latach zauważalnie wzrosło zainteresowanie orientalnymi motywami we wnętrzu. Dotyczy to w szczególności Japonii, ponieważ kultura tego kraju wyróżnia się wyrafinowaniem, prostotą i ekologicznymi motywami. Zasłony w stylu japońskim stanowią szczyt łaski: przewiewne tkaniny, delikatne odcienie, kwiaty z delikatnymi płatkami dotykają serca nawet najbardziej wybrednego estety. Dobrym pomysłem jest powiesić takie zasłony w pokoju dziecinnym lub salonie, ponieważ stworzą atmosferę czułości i komfortu. Ze względu na łatwość, to wnętrze jest trochę jak pokój w kluczu francuskim.

Zasłony w stylu japońskim w salonie
Szaro-białe zasłony w stylu japońskim w salonie
Japońskie zasłony z wzorem
Japońskie drewniane żaluzje

Ale ta znajomość Wschodu nie kończy się tam, ponieważ często pod wschodniej wnętrza oznaczało brak wnętrze w sposób japońskiego lub chińskiego, ale coś w duchu z krajów arabskich, padishahskih majestatyczne pałace i piękne odalisek. Zasłony w orientalnym stylu są soczystymi kolorami, zawiłymi wzorami i szczególnym urokiem południa.

Brązowo-czerwone zasłony w orientalnym stylu
Pomarańczowe zasłony w orientalnym stylu
Brązowe zasłony w orientalnym stylu

Europejskie style we wnętrzu - wieczny klasyk

Być może najbardziej znanymi oczami będą style europejskiego modelu. Ponadto wnętrza domów miejskich, a nie wiejskich domków. Najbardziej klasyczną opcją jest Anglia - zasłony w stylu angielskim wyglądają nieco sztywno, ale jednocześnie bardzo elegancko. W tym - cała klasyka z jej surowością i wielkością. Bardziej żywy, bogaty kolor ma wnętrze w duchu dawnych Włoch, i nie jest to zaskakujące, bo radosna i energetyczna natura mieszkańców tego kraju stała się niemal legendą. Zasłony w stylu włoskim to niezmienne tkaniny płynące, kwieciste ornamenty i lniane tkaniny w ciepłych odcieniach. Ci, którzy doceniają przytulne retro, oddadzą hołd temu projektowi. Ale wnętrze w skandynawskim duchu, przeciwnie, jest bardziej powściągliwe, a także dziedzictwem kultury północy. Dominuje biały kolor i klasyczne formy - jak we wszystkich skandynawskich.

Zasłony w stylu angielskim w sypialni
Zasłony w stylu skandynawskim w salonie
Zasłony w stylu skandynawskim w pokoju dziecięcym
Rzymskie zasłony w skandynawskim stylu
Roman zasłony w skandynawskim stylu w kuchni

Mówiąc o klasyków, nie wspominając trendy starożytnych, rzymskich i greckich: zasłony w stylu greckim, z tym samym meandry są nadal punktem odniesienia powściągliwy wspaniałość. Kolor kości słoniowej i złota - to połączenie stało się legendą w takim obszarze, jak design. Rzymskie zasłony nie tolerują krzykliwych kolorów: tylko surowość i prostota.

Zasłony w stylu greckim

Tacy różni etniczni

Etniczne motywy są teraz widoczne wszędzie, od sposobu ubierania się do sytuacji w mieszkaniach i domach. Słowo "ethnics" łączy w sobie wiele różnych kierunków, od nut w rosyjskim narodowym kluczu kulturowym po egzotyki takie jak Indie. Dlatego nie można opisać cech, które zasłony mają w stylu etnicznym. Dość często wybierają wystrój sypialni w stylu chińskim, z bambusem, żurawiami i groźnymi smokami. Ale w afrykańskim duchu możesz preferować modne i oryginalne zasłony: to bardzo egzotyczne i jasne rozwiązanie, szczególnie dla miłośników ekologicznych motywów. Do etnicznych można przypisać i zasłony w stylu marynistycznym, ponieważ w ich niebieskawy blask śródziemnomorski styl z niebieskimi kolorami tkanin i wzorzystej ceramiki jest wyraźnie odgadnięty. Zasłony w afrykańskim stylu są bardziej przyciągane przez piasek i czerwone odcienie.

Zasłony w stylu etnicznym w salonie
Zasłony w stylu etnicznym z bambusa
Krótka kurtyna dekoracyjna w stylu boho
Zasłony w afrykańskim stylu
Kolorowe zasłony w stylu boho

Shebbi-chic - opcja dla tych księżniczek

Każda dziewczynka marzyłam jako dziecko sypialni „jak księżniczka”, gdzie wszystko jest w delikatnych kolorach niebieskim i różowym, mebli - Cute lalka i prawie wszędzie będzie koronki i miękką pościelą i parapety będą pstrokaty kwiaty w doniczkach. Wszystkie te dziewczęce sny łączą styl shebbi-chic. Wnętrze tego stylu jakby skopiowane z domku dla lalek, ale dlatego, że zasłony w stylu Shabby-chic powinny być lekkie, z delikatnym ornamentem dyskretny, często z lambrekinów. Nie trzeba dodawać, że takie zasłony idealnie pasują do pokoju dziecięcego dla dziewczyny. Tak, a niektórzy dorośli, ten projekt ucieszy.

1
Zasłony z kwiatowym wzorem w stylu shebbie-chic w sypialni
Pasiaste odcienie w stylu shebbie-chic
Białe zasłony w stylu cheby-chic
Zasłony z kwiatami w stylu shebbie-chic w sypialni
Zasłony z kwiatami w stylu shebbie-chic w jadalni

Różnorodne zasłony - jak wybrać odpowiednie

Z powyższego możesz zrozumieć, jak różnorodne są style zasłon. Tak więc, zasłony do kuchni w stylu Prowansji przynieść notatki na ciepły dom i przytulne, zasłony w stylu empire będzie doskonałym dodatkiem do eleganckiej sali bankietowej lub żyjących w duchu XVIII wieku, a minimalizm będzie wybawieniem dla fanów nowoczesnych trendów w projektowaniu. Amatorzy egzotyki będą zadowoleni z zasłon w afrykańskich lub chińskich żyłach i koneserów zwięzłości w skandynawskim. A zagubienie się w tej odmianie jest bardzo łatwe. Aby prawidłowo dobrać zasłony do wszystkich innych mebli we wnętrzu, należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły wystroju wnętrza pomieszczenia, a lepiej - skonsultować się z projektantem. Doświadczony specjalista może łatwo wybrać coś, co idealnie pasuje do sytuacji.

Zasłony w stylu Prowansji

Zaufanie do specjalisty będzie lepsze z kilku powodów:

  • Osoba, która jest daleka od projektu, może pomylić podobne style i nieprawidłowo odebrać ten lub inny szczegół.
  • Wybierając schemat kolorów, dobry projektant zapewnia wiele parametrów: wielkość pomieszczenia, dyskretność dźwięku, zgodność z danym stylem itp. Amator może pominąć coś z listy.
  • Projektant bierze pod uwagę nie tylko wygląd pomieszczenia, ale także wygodę użytkowania określonej części.

Oczywiście, usługi projektanta są dość drogie dla finansów, ale wynik będzie tego wart.

Nowoczesne brązowe zasłony w salonie
Gęste purpurowe zasłony we wnętrzu
Zielone zasłony w salonie
Niebieskie zasłony w sypialni
Szare zasłony w salonie
Gęste brązowe zasłony w salonie
Szarawo-miętowe zasłony w sypialni
Beżowe zasłony w klasycznym salonie
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

53 + = 63