Gotycki styl we wnętrzu pokoi (20 zdjęć)

W porównaniu z innymi, styl gotycki we wnętrzu wyróżnia się wyjątkowością i atrakcyjną aurą tajemniczości i magii. Najczęściej pokój w tym stylu, lub dokonać w historycznej wersji tajemniczego średniowiecza, lub odnoszące się do czasów królowej Wiktorii, z jego romanticizing się czarnej magii i podkreślone ponury urok.

Salon w nowoczesnym stylu gotyckim

Jeśli powstaje projekt gotycki, główne zasady wykonania można nazwać dziwacznymi formami, ostrością sylwetek, wyrazistością akcentów właściwych w minionych stuleciach.

Piękne schody w salonie w stylu gotyckim
Efektowny styl gotycki we wnętrzu

Cechy wnętrza "Gothic"

Dokładna realizacja scenerii zamku i wiktoriańskich rezydencji we współczesnym wnętrzu wiąże się z wystarczającą liczbą trudności, ponieważ "przeszłość" jest często kosztowną przyjemnością. Częściej gry z gotykiem pracują w przestronnych wysokich pokojach. Ale dzięki kreatywnemu podejściu do wykańczania, aranżacji akcentów kolorystycznych, dodatków, gotycki wystrój mieszkania lub pokoju jest w stanie zadziwiać "w małych pomieszczeniach".

Jadalnia w stylu gotyckim

Elementy tworzące atmosferę gotycką, niezbędne do użycia:

  • kute części, wąskie spiralne schody;
  • urządzenie sklepionego sufitu, struktury belek, "ciężkie" wiktoriańskie stiuki;
  • meble i podłoga z naturalnego drzewa lub zręczna imitacja;
  • antyki - komody, fotele znoszone skórzane czarne skórzane królowej Wiktorii, w wieku metalowe elementy mebli dekoracje, świeczniki z brązu, akcesoria, kutego żelaza uchwyty proste, lub odwrotnie, fantazyjne linie;
  • rzeźbione ozdoby, kolorowe witraże.
Duży nowoczesny salon w stylu gotyckim
Jasny salon w stylu gotyckim

Okna, drzwi i łuki

Okna, łuki, portale drzwiowe odgrywają ważną rolę, jeśli stworzysz styl gotycki we wnętrzu pokoju. Głównym celem nie jest kosztowna konwersja całego mieszkania w zamek, ale maksymalne podejście do średniowiecznego lub angielskiego neogotyckiego kierunku. Jest to całkiem możliwe, jeśli umiejętnie wykorzystujesz nowoczesne materiały.

Gotycki efekt średniowiecza uzyskuje się poprzez oprawienie portalów drzwi i okien za pomocą "żywego" kamienia.

Łuki w stylu gotyckim we wnętrzu

Bardzo harmonijnie wkomponowane w "zamkowe" łuki o różnych kształtach, ozdobione drewnianymi rzeźbionymi panelami lub znowu - kamieniem. Projekt przewiduje obecność "spiczastych" wąskich okien z witrażem bez zasłon.

Niezwykle i fascynująco wyglądają okna w witrażach wykonanych z kolorowego szkła wypukłego obramowanego taśmą ołowiową, jak to miało miejsce w dawnych czasach. Światło, przedzierając się przez nie, tworzy bajeczny blask, wypełniając przestrzeń wiecznym poczuciem radości, nawet jeśli pokoje są urządzone w kolorze czarnym, charakterystycznym dla neogotyku Anglii.

Inaczej wygląda wystrój, jeśli pokój jest urządzony z myślą o atmosferze „ciemnej wiktoriański romans” i magii - na długości okna łukowe rynkowe za pomocą siatki, tzw Tudor, układ i Zasłony wykonane z ciężkich drogich tkanin z bujną wykwintne tkaniny, frędzle, frędzle lub plecionki .

Witraże i kopulasty sufit w stylu gotyckim

Salon z kominkiem w stylu gotyckim

Ściany i sufity

Nowoczesny design na dawne czasy przewiduje instalację sufitów z otwartymi krokwiami, jeśli pozwala na to wysokość pomieszczenia, lub belki wykonane z drewna, które podoba się nawet w niskich pomieszczeniach.

Dekoracyjne malowidła na suficie są możliwe w obu wersjach gotyckiego projektu. Wypukłe sztukaterie, detale odlewu - typowy wystrój wersji Gothic Revival.

Belki na suficie w sypialni w stylu gotyckim

Strefa piwniczna ścian, strefa kominka często zdobiona jest kamieniem imitującym szorstką fakturę wapienia, szlachetną gładkość granitu lub fantastyczną naturę dzikiego kamienia.

1

Pomyślna recepcja to gra kontrastująca z fakturami, gdy część ściany otwiera stary kamienny mur lub jest dekorowana dywanem gobelinowym z tradycyjnymi scenami średniowiecznego życia. Do dekorowania ścian w wersji gotyckiej "zamku" używa się zazwyczaj naturalnej szarobrązowo-beżowej palety z wszystkimi odcieniami drewna, ziemi i piasku, kamienia i terakoty.

Design z czarnymi ścianami - szczególna specyfika pomieszczenia w stylu neogotyckim. W połączeniu z perłowym białym sufitem, czarnymi ciężkimi meblami, ta opcja daje magiczne wrażenie.

Dekoracja tapet, drapanie ścian tkaninami jest nieodzownym elementem wiktoriańskiej sztuki gotyckiej. Nałóż szmatkę o wyrazistej teksturze, wyraźnym wzorze, aksamitnej powierzchni. Czarne i grafitowe tło o jasnoszarym wzorze tworzy prawdziwy gotycki kolor. Poza czernią dozwolone jest stosowanie głębokich tonów wiśni i burgunda, tajemniczej purpury, zielonej butelki, stonowanego błękitu i krwistej czerwieni.

Urządzenie podłoga w pokoju „w starożytnym zamku” wiąże się z wykorzystaniem tablicy tablic (lub imitacji), kamionki, kafle, i oczywiście - deska podłogowa dla wiktoriańskich wnętrzach. We wszystkich przypadkach (i średniowiecznych i wiktoriańskich) luksusowych dywanów tylko podkreślają oryginalność stylu gotyckim.

Czarne ściany w sypialni w stylu gotyckim
Sypialnia z witrażami w stylu gotyckim

Meble

Fascynujący i bardzo zauważalny detal apartamentu, udekorowany w stylu gotyckim dowolnej epoki - kominek ozdobiony półkami, na których umieszczone są naczynia z miedzi i brązu, przybory kuchenne. Lub, jeśli "tworzą" projekt w stylu wiktoriańskim, umieszczają zakręcane luksusowe kandelabry, zegar kominkowy, porcelanowe figurki.

Harmonia i uczciwość będą panować w przestrzeni, jeśli zwrócisz szczególną uwagę na dobór mebli. W gotycki wyróżnia się przede wszystkim swoją masywnością. Jeśli mieszkanie "buduje zamek", kontury mebli mogą być proste, a wystrój jest niegrzeczny. Lub, wręcz przeciwnie, kiedy preferuje się wiktoriański gotyk, projekt jest zwykle kapryśny, złożony i ma znakomite detale. Tutaj odpowiednie są wyrzeźbione wysokie szafy, dwuskrzydłowe panele, luksusowe zagłówki łóżek, wysokie oparcia krzeseł.

Krzesło i wystrój w stylu gotyckim
Jadalnia z dużym lustrem w stylu gotyckim
Salon z elementami stylu gotyckiego

Akcesoria

Nowoczesny styl gotycki przekształci każdą przestrzeń, jeśli projekt mieszkania zawiera witrażowe wstawki z tradycyjnymi dla średniowiecza lub neogotyckimi kolorami i wzorami. Z powodzeniem stosowane są nie tylko w oknach, ale również na zamkniętych ścianach, przy użyciu oświetlenia wnętrz, w projektowaniu szaf i drzwi.

Wiktoriańskim gotycka wiąże się mnóstwo akcesoriów, przedmioty ozdobne jak „dawnych czasach” z metalu i drewna, rzeźbione kratek kominkowych, figurki w postaci okropnych gargulce i magiczne akcesoriów w postaci kryształowych kul, lampy ozdobne dać pokój uroku.

Organiczne są małe i ogromne lustra w luksusowych ramach, jak obrazy, kamienne popielniczki, ozdoby z brązu i srebra, cudowne szkatułki, chrupki.

Jasny salon z białymi ścianami w stylu gotyckim
Salon z kominkiem i lustrem w stylu gotyckim
Kontrastowe wnętrze z nutą stylu gotyckiego
Niezwykłe wnętrze z obfitością drewna w stylu gotyckim
Szafka w stylu gotyckim
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 2 = 5