Fotel bujany (19 zdjęć): przytulne miejsce odpoczynku dla każdego

Ile przyjemnych skojarzeń ten bezczynny przedmiot wnętrza wzywa, ile pozytywnych emocji. A co najważniejsze, jak magicznie bujany fotel wpływa na ludzką psychikę, jej stan emocjonalny. Siedzenie w takim fotelu po długim dniu pracy natychmiast pogrąża się w wspomnieniach dzieciństwa, kolebki matki. Dzięki temu fotelowi możesz poczuć się jak dziecko bez popadania w dzieciństwo.

Drewniane krzesło bujane we wnętrzu

Fotel bujany - klasyk w czystej formie. Dogodna lokalizacja ciała i rytmiczne kołysanie zapewnia pełen relaks i melodię dla przyjemnych myśli.

Oprócz magicznego wpływu na zdrowie emocjonalne osoby, bujane krzesło może stać się dość jasnym i oryginalnym akcentem we wnętrzu. Będzie świetnie wyglądać, jak w sypialni, salonie, na werandzie lub na balkonie. Idealnie uzupełnia każdy projekt, wystarczy wybrać odpowiedni model.

Szarobrązowy fotel bujany we wnętrzu

Rodzaje fotela obrotowego

Poniżej znajdują się najpopularniejsze typy krzeseł bujanych:

 • Ażurowy, ręczny tkanie, zapach naturalnego drewna, niepowtarzalna atmosfera komfortu. To jest bujane krzesło wykonane z winorośli, pręty wierzby są jednym z najbardziej powszechnych materiałów. To w fotelach tego modelu starsze pokolenie woli siedzieć. Ten fotel bujany jest klasycznym w swoim rodzaju. Jednak takie krzesła są niestabilne dla wilgoci.
 • Fotel bujany wykonany z rattanu - elastyczna lamówka. Takie bujane krzesło to klasyk nowoczesnego wnętrza dacza wiejskiego. Taki materiał nie pozwala na stosowanie łączników na śrubach i gwoździach, tylko na styk kleju i na drutach. Dlatego fotel bujany wykonany z rattanu jest znacznie gorszy od klasycznej wersji winorośli. Liana jest jednak silniejsza niż krzew winny, dlatego lepiej zachować kształt. Wygodna opcja do użytku na zewnątrz domu, na werandzie lub balkonie.
 • Teraz tak zwane miękkie krzesło bujane stało się modne. Doskonała opcja dla tych, których praca wymaga dużo czasu, aby spędzić w pozycji siedzącej. Do tapicerki używaj różnorodnych materiałów. Naturalne pragnienie komfortu spowodowało, że ten model krzesła przesunął się do biur. Oczywiście w przypadku pomieszczeń biurowych stosuje się bardziej masywne modele. Większość z nich wybiera nowe trendy w modzie i odważne rozwiązania projektowe, ale niektórzy wolą pozostawić wszystko w już znanym stylu klasycznym. W stylu biurowym z reguły występują solidne skórzane obicie lub alternatywnie eko-skóra. Silne i stabilne modele. Aby stworzyć nowoczesne fotele, używaj różnorodnych materiałów, od naturalnego drewna po hybrydowe wersje z metalem i tworzywem sztucznym. Najbardziej powszechne meble pochodzą z Włoch z wykorzystaniem podpór łukowych. Rzadziej, ale wciąż tam, modele z okrągłą podstawą. Nowe rozwiązanie konstrukcyjne w projektowaniu foteli bujanych - dodatkowy podnóżek, zapewniający dodatkowy komfort.
 • Projektowana siedziba hybrydy ma teraz szczyt popularności, jest bardziej stabilna, z miękkimi tapicerkami i metalowymi prętami. Ciekawa i odważna opcja odświeżenia projektu domu. Meble tego modelu pozwalają zrelaksować się i zrelaksować w jak największym stopniu po ciężkim dniu. Jednak coraz częściej obserwuje się występowanie hybrydowych foteli bujanych w klasycznym stylu. Najczęściej spotykanym wariantem tapicerki w takich siedzeniach jest skóra lub eko-skóra, rzadziej tkanina.
Piękne krzesło bujane we wnętrzu

Początkowo wiklinowe krzesło bujakowe wykonano z drewna bukowego. Było to obowiązkowe i najpowszechniejsze meble w domach inteligencji i oczywiście w warsztatach twórczej elity.
Po połowie XX wieku projekt bujanych foteli zaczął podlegać znaczącym zmianom. Antonio Volpe był pierwszym, który zasugerował dodanie metalowych wkładek do znanego już bujanego fotela. A jego odważna decyzja dotycząca projektu szybko się zakorzeniła. A w naszych czasach wielu ludzi lubi takie modele.

Szary fotel bujany w salonie
Biały fotel bujany w salonie

Kupowanie bujanego fotela

Aby wybrać idealne krzesło bujane dla Ciebie, musisz najpierw zdecydować, do jakich celów będzie on używany i gdzie się znajdować. Aby odpocząć na ulicy, domek lub na podwórku zazwyczaj wybierają metal lub plastik, używając różnych rodzajów syntetyków. Takie modele są wystarczająco odporne na kaprysy pogody i nie wymagają szczególnej opieki. Jeśli do rekreacji na świeżym powietrzu nadal decydujesz się wybrać fotel bujany z drewna w stylu klasycznym, ważne jest, aby pamiętać, że takie modele boją się wilgoci. Chroń je przed deszczem i wilgocią. Ale do użytku domowego, są świetne, świetna opcja, aby rozcieńczyć sytuację w sypialni, salonie lub na balkonie. W każdej, najbardziej ukochanej strefie rekreacyjnej.

Bujane krzesło można podzielić na kilka grup w zależności od sposobu użytkowania. Fotele tego modelu w wersji klasycznej z reguły są bardziej opcją letniego zamieszkania. Mają stosunkowo małą wagę, nie mają skomplikowanych kształtów i są stosunkowo niedrogie.

Stylowy nowoczesny fotel bujany w salonie

Meble z wikliny powinny być chronione przed deszczem i nie powinny być trzymane zbyt często pod gołym niebem. Od bezpośredniego światła słonecznego, takie produkty zaczynają się kurczyć i pękać, a od wilgoci puchnąć i odkleić. Metalowe lub plastikowe fotele bujane są idealne na ulicę.

Jeśli krzesło jest przeznaczone do użytku domowego, możesz wybrać najbardziej różnorodne opcje w zależności od swoich preferencji. Różne modele nóg i tkanie. Dowolne opcje wykończenia od najdroższych opcji z litej skóry do syntetyków. Najbardziej popularnym rodzajem tapicerki jest skóra ekologiczna.

Przytulne krzesło bujane na tarasie

Istnieje również specjalny rodzaj foteli bujanych dla pracowników biurowych. Można je podzielić na dwa podgatunki. Pierwszy to nadzór. Masywne modele o imponującym wykończeniu: skóra ekologiczna lub skóra. Szeroki i masywny. Takie krzesła wyglądają reprezentacyjnie i nowocześnie. Drugi rodzaj to krzesło dla pracowników, pomieszczenia biurowe. Przeznaczony dla pracowników czasu wolnego
w obszarach niepracujących.
Istnieją również specjalne fotele bujane dla dzieci. Zazwyczaj ich konstrukcja jest czymś więcej niż grą. Różne zwierzęta, konie lub ptaki.

Często zdarza się, że bujany fotel zaczyna skrzypnąć niemal natychmiast po zakupie. Wynika to z faktu, że powłoka ochronna lakieru jest szybko usuwana z powierzchni krzesła. Jeśli krzesło mocno skrzypi lub skrzypi tylko w niektórych miejscach, oznacza to obecność małżeństwa. Nowe krzesło może jedynie skrzypić z powodu świeżego pokrycia lakierem. Przede wszystkim przy wyborze fotela trzeba upewnić się o jakości detali, a przede wszystkim o tkaniu. Powinieneś natychmiast dokładnie sprawdzić produkt. Niestety, bardzo często trudno jest dostrzec luki podczas pierwszej kontroli, ale zależy od tego życie zakupionego produktu. Dokładnie sprawdź produkt przed zakupem.

Wiklinowy fotel bujany we wnętrzu

Zanim kupisz trochę, aby ograniczyć się do zewnętrznego egzaminu. Konieczne jest sprawdzenie, czy łatwo jest zamachnąć i jak stabilnie. Również ten model krzesła nie powinien przechylać się podczas kołysania i nie odchylać się na boki. Dlatego przed zakupem należy usiąść na krześle i wstrząsnąć tak, jak powinien, więc tylko Ty możesz upewnić się, że nie ma żadnych wad produktu. Sprawdź tapicerkę, czy jest to skóra ekologiczna lub skóra, dokładnie sprawdź produkt pod kątem zadrapań lub zapięć.

Więc podsumujmy, co powinno być bujanym fotelem, co rozważyć przed zakupem produktu:

1
 • W klasycznym fotelu z wikliny potrzebujesz złotego środka. To nie powinno być trudne ani zbyt miękkie.
 • Krzesło nie powinno upaść podczas kołysania, nie powinno odchylać się na boki.
 • Krzesło powinno być w pełni wygodne, jego główną funkcją jest relaks. Siedząc, szyja nie powinna się obciążać, ręce powinny wygodnie leżeć na podłokietnikach. Ciało nie powinno być ograniczone.
 • Dokładnie sprawdź wygląd produktu. Sprawdź połączenia, upewnij się, że nie ma przerw.
Modne bujane krzesło w salonie

Aby wybrać najwygodniejszy fotel bujany dla dzieci, który przez długi czas sprawi Tobie i dzieciom przyjemność, należy wziąć pod uwagę niektóre niuanse:

 • Dla dzieci, które już wiedzą, jak siedzieć, wybierz fotel, w którym możesz ustawić pozycję. Sprawdź wagę wybranego krzesła.
 • Wybierz krzesło, w którym znajdują się pasy bezpieczeństwa.
 • Wybierz krzesło ze stalową obudową i dość szeroką podstawą.
 • Aby krzesło stało się jak najbardziej komfortowe dla dziecka, należy je postawić na krześle przed zakupem. Opierając się na jego reakcji, warto już zdecydować, czy to krzesło jest odpowiednie dla ciebie.

Ważne! Nie możesz przesuwać szezlongu, gdy dziecko jest w nim. Zanim się przeprowadzisz, weź dziecko w jego ramiona. Dlatego wybierz mobilność szezlongu, który jest dla Ciebie wygodny.

Projektant bujany fotel w salonie

Materiał na krzesła bujane

Najważniejszą rzeczą w fotelu bujanym jest materiał, z którego jest wykonany, z naturalnego masywu drewna lub metalu. Wszystko to należy wziąć pod uwagę przy wyborze produktu. Rodzaj drewna, z którego wykonane jest krzesło, wpływa na jego cenę. Najdroższe są fotele wykonane z rzadkich gatunków drzew. Plecy takich krzeseł z reguły pokryte są naturalną skórą, czasem z alternatywną opcją - eko skóra, rzadziej tkanina.

W wersjach krzeseł z wikliny, w wersji klasycznej stosuje się najczęściej używane drewno iglaste. Takie jak ratan lub wierzba. Cena takiego produktu jest dość wysoka, ponieważ tkanie odbywa się ręcznie. Zwykle ci, których stać na takie nabycie domu, wybierają zwykły ratan. Takie krzesła wyglądają wystarczająco elegancko i mogą wytrzymać każdy ciężar.

Jasne krzesło bujane w salonie

Metal, z reguły, składa się tylko z ramy produktu. Do siedzenia wolą wybrać materiał naturalny.

W przypadku foteli wykonanych z drewna często wybierane są miękkie materace lub podkładki. Dzięki nim projekt pomieszczenia staje się jaśniejszy, pomagają umieścić niezbędne akcenty.

Za najdroższe uważa się produkty z egzotycznych gatunków drewna, np. Elastyczne hevea.

Drewniane krzesło bujane na tarasie

Opieka nad produktem

Najważniejszą zasadą jest używanie krzesła tylko do tego celu. Następnie produkt będzie nadal bardzo długo, proszę.

Krzesła, które nie są przeznaczone do ogrodu, w żadnym przypadku nie powinny być wyjmowane z domu, nie są przewidziane na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ale nie ma na nich specjalnej powłoki ochronnej. Nawet te meble, które są przeznaczone do użytku na zewnątrz, przy złej pogodzie, lepiej jest wprowadzić do domu lub ukryć pod filmem. Pomoże to nie uszkodzić produktu z wyprzedzeniem i zachowa swój wygląd przez długi czas.

Fiołek bujanym fotelu w salonie

Meble wenge

Bujane fotele zaprojektowane są tak, aby stworzyć przytulność i zapewnić spokój właścicielom. Dlatego ich konstrukcja jest tak różnorodna. W końcu ilu ludzi, tyle opinii. I choć wielu z nich uważa, że ​​bujane fotele są odpowiednie tylko w retro-wnętrzach, idealnie pasują do ultranowoczesności.

Kupowanie bujanego fotela to nie tylko dobry dodatek do wnętrza domu, ale także dbanie o swoje zdrowie. Lekarze uważają, że fotele bujane mają korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Oto kilka faktów do udowodnienia:

 • Podczas nieznacznego kołysania się w fotelu bujanym zwiększa się aktywność mózgu i powstaje rodzaj hipnotycznego, kojącego działania.
 • Jeśli jesteś zirytowany i nie możesz poradzić sobie z gniewem w jakikolwiek sposób, wstrząs wymiarowy pomoże ci przywrócić równowagę wewnętrzną.
 • Przywraca mięsień do mięśni nóg i pleców.
 • Częstość akcji serca wraca do normy, a elastyczność naczyń poprawia się.
 • W schorzeniach układu mięśniowo-szkieletowego bardzo przydatne jest odpoczynek w bujanym fotelu.
Fotel bujany wykonany z drewna w salonie

Projektanci p
olecają w tym roku dodać meble Wenge do wnętrza domu. Każde drzewo w domu może zrobić ten odcień, ale w klasycznej wersji, według ekspertów, najlepsze meble będą Wenge. Ten szlachetny kolor ma tak wiele odcieni. Można to jednak nazwać jedynie meblami z litego drewna, w których struktura drewna jest wyraźnie widoczna. Jeśli zdecydujesz się wykonać wenge na ścianie, ta opcja będzie interesująca do obejrzenia balkonu lub werandy. W pozostałych pomieszczeniach wnętrze będzie zbyt ponure, ponieważ główną cechą tego stylu są ciemne, głębokie kolory, nieistotne w innych obszarach. Meble wykonane z drewna były zawsze symbolem dobrobytu. Jednak w tym wnętrzu należy uważać, aby twój dom nie okazał się zbyt ponury. Należy pamiętać, że ten kolor najlepiej nadaje się do nowoczesnego wnętrza, którego podstawą jest kontrast.

Meble wykonane z litego drewna o wyrazistej strukturze tworzą poczucie spokoju. Wenge nie nadaje się do wnętrza przedszkola. Ale będzie dobrze wyglądać w salonie, w sypialni, a nawet w łazience, jeśli wnętrze jest zdominowane przez jasne kolory w pobliżu.

Niebieski nowoczesny fotel bujany w salonie

Fotel bujany i prowansalski styl

Bujane krzesło wygląda świetnie w prawie każdym wnętrzu domu. Musisz tylko znaleźć odpowiedni model. Na przykład klasyczny fotel bujany idealnie pasuje do wnętrza domu w stylu Prowansji.

Z czym kojarzy się krzesło bujanego fotela, a nie z komfortem. Prostota i wygoda to praktycznie synonim francuskiego stylu Prowansji, co oznacza prowincję.

Miękkie nowoczesne krzesło bujane w salonie

Meble w stylu Prowansji mają ogromne znaczenie dekoracyjne. Stylowe kredensy, krzesła z uroczymi rzeźbami. Meble z odrobiną czasu - to podstawa wnętrza w tym stylu. Stara komoda z babcią, herbaciany serwis rodzinny, wiklinowe krzesło bujane - klasyczny w stylu Prowansji. Na takich rzeczach zawsze główny akcent wnętrza.

Staroświecki fotel wykonany z drewna, ozdobiony tkactwem, może stać się jasnym akcentem we wnętrzu pokoju w tak romantycznym stylu. Różnorodne rodzinne pamiątki, dużo świeżych kwiatów i urocze, urocze figurki to cała Prowansja. Mówią, że stworzenie takiego wnętrza wymaga pokoleń. Ale dlaczego nie spróbować? Przecież Prowansja jest sposobem na życie.

Piękny wiklinowy fotel bujany w salonie z kominkiem
Czarny skórzany fotel bujany w salonie z kominkiem
Brązowo-niebieski fotel bujany w salonie
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

35 + = 39