Fortepian we wnętrzu: rzadkość i duma (21 zdjęć)

Domowa muzyka tworzona przez większość postrzegana jest dzisiaj jako anachronizm, coś z życia sprzed ostatniej. Ale modne gęste gadżety nie wyparły z życia prywatnego fortepianu ani fortepianu. Wręcz przeciwnie: właściciele narzędzia są z tego dumni, cenni i cenni. Jak zaaranżować fortepian we wnętrzu, stworzyć mu kondycję cieplarnianą, rozważyć w porządku.

Biały fortepian we wnętrzu
Czarny fortepian we wnętrzu

Wybierz pokój

Idealny - specjalna sala muzyczna, w której dla słuchaczy będzie tylko narzędzie na podium, krzesła lub krzesełka. Ale to rzadkość.

Fortepian w klasycznym wnętrzu

Salon jest coraz częściej wybierany - jest najbardziej przestronny, z najlepszą akustyką w domu. Tu gromadzi się rodzina i goście, nikt nie narusza prywatnych interesów. Jeśli fortepian lub fortepian jest jedynym mistrzem, instrument można umieścić w jego osobistym pokoju.

Wystrój na fortepianie

Miejsce w pokoju

W przypadku większości nowoczesnych apartamentów, dopuszczalna opcja wielkości - fortepian, umieszczony przy ścianie, w zabudowanej szafie, niszy lub wykuszu.

Fortepian we wnętrzu domu

Właściciele lokalu mogą sobie pozwolić na bardziej fortepian na fortepianie. Jego zwykłe zwichnięcie jest kątem. W środku, masywny instrument wizualnie zajmuje całą przestrzeń, zablokuje wejście, będzie musiał ciągle wpadać na niego. Podobna opcja jest możliwa tylko w przypadku dużego pokoju, apartamentu na poddaszu, mieszkania typu studio bez wewnętrznych przegród. W dwupiętrowej rezydencji najbardziej odpowiednie miejsce znajduje się pod schodami.

Fortepian w przyjaznym dla środowiska wnętrzu

Jeśli pokój jest mały i pożądany jest tylko fortepian, wybiera się model szafkowy z skrzydłem krótszym od koncertu.

Granie na instrumencie wymaga dobrego światła, więc jeśli to możliwe, umieść go przy oknie, aby światło padało w lewo, lub by było kilka źródeł światła: podłoga, lampy stołowe.

Fortepian w etnicznym wnętrzu

Kompatybilność wewnętrzna

W "związku" fortepianu i innych przedmiotów w pokoju możliwe są dwie opcje: akcentowanie i pisanie. W pierwszym pianinie we wnętrzu salonu - w centrum oddzielnej strefy, kontrastując kolorystycznie z ogólną sytuacją. Wzmocnij efekt, tworząc małą elewację lub umieszczając pianino na jasnym dywanie. W przypadku fortepianu specjalnie zaprojektowana ściana sąsiadująca: kontrastujący kolor, panele, obrazy, naklejki muzyczne. Pisanie sprawia, że ​​narzędzie jest częścią ogólnego projektu w kolorze i nie wymaga żadnych specjalnych sztuczek.

Błyszczący fortepian we wnętrzu

Fortepian w salonie

W obu przypadkach styl instrumentu i pomieszczenia musi być w harmonii. Jest to łatwe przy zakupie nowego fortepianu lub pianina: dziś oferujemy modele o dowolnej wydajności, od klasyki po high-tech.

Stary fortepian, jeśli nie jest postacią historyczną lub antyczną, można dostosować do stylu samego pokoju. Po pierwsze warstwa starej farby lub lakieru jest usuwana z szmergla. A potem, jak fantazja powie: technika decoupage, graffiti, szablon, naklejki, barwienie jednokolorowe. Final - lakierowanie i polerowanie powierzchni.

Model antyczny jest dostosowywany w miarę możliwości. Najprostszym wyjściem jest stworzenie specjalnej strefy z kandelabrami, ręcznie robionym dywanem, komodą babci i podobnymi starymi atrybutami.

1
Fortepian w sali muzycznej w domu
Brązowy fortepian we wnętrzu
Fortepian we wnętrzu mieszkania

Obiekt sztuki muzycznej

Większość modeli fortepianowych, a zwłaszcza pianina, jest bardzo estetycznych. Nie powinny być ukryte, ale raczej wykorzystane jako piękny mebel.

Fortepian we wnętrzu może stać się podstawą do zdjęć, dekoracyjnych drobiazgów, wazonów z kwiatami. Najważniejsze, żeby nie przesadzić. Jeśli w pokoju jest wystarczająco dużo takich rzeczy, instrument pozostaje "czysty". Wyjątkiem jest kandelabr lub świecznik o odpowiednim stylu.

Antyczne i "antyczne" fortepiany z nieprzejrzystymi powierzchniami harmonijnie wyglądają we wnętrzach:

  • klasyka;
  • Gotycki;
  • barokowy;
  • Provence;
  • kraj;
  • Skandynawski styl.
Fortepian w minimalistycznym wnętrzu
Fortepian w stylu Art Nouveau

Od fortepianu błyszczące błyszczące nowoczesne modele są odpowiednie:

  • minimalizm;
  • dekadencja;
  • Art Nouveau;
  • hi-tech.

Narzędzie, które nie jest używane zgodnie z przeznaczeniem, może zostać przekształcone w komodę lub komodę.

Fortepian w niszy
Fortepian we wnętrzu penthouse

Akcesoria

Na fortepianie lub fortepianie grają na siedząco, co oznacza, że ​​potrzebujesz krzesła lub bankietu. Istnieje kilka wymagań dla nich: zgodność z wnętrzem, wygoda, regulacja wysokości. Ta ostatnia jest szczególnie ważna, ponieważ kilku członków rodziny lub gości może odtwarzać muzykę. Zwłaszcza, gdy instrument jest kupiony dla dziecka - będzie rósł, oznacza to, że siedzenie również musi rosnąć.

Fortepian w skandynawskim wnętrzu

Jeśli jest to pomieszczenie muzyczne, można udekorować wnętrze w tym samym duchu: naklejek lub tapet z nutami muzycznymi, stojakami muzycznymi. Bodziec może stać się wysublimowanym podium - na nim dziecko poczuje się jak prawdziwy muzyk na tym etapie.

Fortepian we wnętrzu salonu

Szczególnym przypadkiem jest studio muzyczne. Osobowości twórcze zazwyczaj nie interesują się niczym innym niż muzyką, więc akceptuje się ascetyczny wystrój w neutralnym świetle, całkowity brak mebli, dobre oświetlenie.

Pianina w nowoczesnym wnętrzu domu

Weź notatkę

Delikatna konstrukcja jest równie szkodliwa dla wysokiej i niskiej wilgotności, ciepła (powyżej 25 ° C). Aby instrument brzmiał dobrze i nie wysychał, nie można go umieścić w pobliżu urządzeń grzewczych, systemu ogrzewania, przeciągów. Musi być chroniony przed bezpośrednim słońcem i wilgocią. Wyświetlane jest regularne wietrzenie, a jeśli nie jest to możliwe, należy umieścić nawilżacz powietrza.

Starożytny fortepian we wnętrzu

Należy unikać sąsiedztwa biblioteki lub biblioteczki z fortepianem - akustyka pogorszy się, a pył książki zostanie zatkany wewnątrz.

Fortepian w rogu

Pomieszczenia z narzędziem wymagają pełnej izolacji akustycznej. Dla podłogi jest to suchy jastrych oparty na keramzycie, na ścianach i suficie - płyta gipsowo-kartonowa lub inne materiały.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

58 − 54 =