Dracaena we wnętrzu (51 zdjęć): piękne opcje zakwaterowania

Dracaena jest jednym z najpopularniejszych kwiatów w pomieszczeniach na świecie. Są one ozdobione domami, biurami, sklepami, placówkami medycznymi. Powszechnie stosowana ta roślina jest mistrzem Feng Shui. Dracena wygląda harmonijnie we wnętrzu dowolnego stylu i celu. Najbardziej delikatne i wykwintne odmiany uprawiane są w szklarniach i ogrodach zimowych.

Dracaena w jasnym wnętrzu

Dracaena na balkonie

Dracaena jest duża

Kwitnienie draceny

Dracena w dekoracji wnętrz

Smok, snake-tree, dragon-tree - ta nazwa jest również nazywana tym kwiatem. Według legendy ogromny smok przystąpił do walki z słoniem. W zaciętej walce ich krew mieszała i nawadniała ziemię. Na miejscu bitwy rosły wysokie drzewa, które nadawały imię Dracena.

Odmiany domowych draceny

W przyrodzie jest około 150 gatunków tej rośliny. Ale do ogrodnictwa pomieszczeń w domu używać tylko niektórych z nich:

 • Dracaena fringed (lub Marginata) jest najpospolitszym gatunkiem tej rośliny. Ma naga łodyga i długie, wąskie liście na koronie. Z wyglądu przypomina palmę. Wysokość dochodzi do trzech metrów. Dracaena Marginata doskonale wpisuje się w wnętrza biur i centrów handlowych. A w każdym apartamencie taka roślina będzie wyglądała imponująco.
 • Dracena Sander (Sanderica, bambus szczęścia) jest drugim najbardziej popularnym typem draceny. Oprócz zewnętrznych podobieństw nie ma nic wspólnego z bambusem. Szlifierka może dorastać do metra wysokości, a nawet wyżej. Wierzch tego rodzaju draceny często jest skręcony w spiralę. Ten niesamowity kwiat jest w stanie ozdobić każde pomieszczenie w domu. Jest często używany we wnętrzu wielbicieli feng shui.
 • Dracena fragrant (Fragrans) - roślina o pachnących kwiatach, szerokich i długich liściach. W zależności od odmiany kwiat ten może mieć inny kolor liści - jednolity, pstrokaty lub paskowany. Dracena Blossom w mieszkaniu jest niezwykle rzadka. Drzewo szczęścia jest również nazywane dracenia pachnące. Uważa się, że ten kwiat może czuć się dobrze tylko w atmosferze spokoju, ciszy i spokoju. A jeśli jest otoczony napiętą sytuacją, skandalami i konfliktami, zaczyna boleć i stopniowo umiera. Rodzaj, naturalny wskaźnik emocji w domu.
 • Dracena Derema - bezpretensjonalna roślina z trzema kolorowymi liśćmi. Długie liście draceny Dracama lekko zwijają się wokół krawędzi, co daje jej łaskę. Dracena Blossom w mieszkaniu jest bardzo rzadka, ale nie jest przerażająca. W końcu ciemnoczerwona na zewnątrz i biała w kwiatach tej rośliny mają obrzydliwy zapach.
 • Dracena Godsef (Surculosa) - bardzo różni się od innych dracen. Na cienkich, rozgałęziających się łodygach pojawiają się liście owalne, o niezwykłym kolorze dla tej rośliny - biało-kremowe lub bladozielone plamy i plamki. Kwiaty Surculozy mają przyjemny zapach, ale kwitnie wyjątkowo rzadko.
Dracaena z frędzlami

Dracena Sander
Dracena pachnąca

Dracena Dereemskaya

Drzewo draceny

Dracaena w domu

Dragonfly

Dracena pachnąca

1

Korzyści i szkody draceny

Używanie draceny we wnętrzu to nie tylko przyjemność estetyczna. Udowodnione i rzeczywiste korzyści tej rośliny dla innych:

 • Jako naturalny filtr, Dracaena absorbuje i przetwarza takie szkodliwe substancje, jak benzen, formaldehyd, trichloroetylen, ksylen, amoniak, tlenki węgla.
 • Stosowanie tej rośliny polega na absorpcji patogennych mikrocząstek i kurzu, a zamiast tego jonizuje powietrze w domu.
 • Dracaena harmonizuje stan psycho-emocjonalny, tworzy wokół siebie zdrowy i sprzyjający mikroklimat.
Wysokie dracaeny we wnętrzu

Dracaena dwukolorowa

Dracena Janet

Dracena w etnicznym wnętrzu

Dracena w glinianym garnku

Jak każda roślina, draceny mogą wyrządzać krzywdę tym, którzy ją otaczają:

 • Jeśli ludzie mają tendencję do reakcji alergicznych, draceny, jak każda inna roślina w domu, może je powodować.
 • Picie liści draceny może zaszkodzić, powodując zaburzenie układu pokarmowego. To jest mało toksyczna roślina.
Dracaens w wysokich doniczkach

Dracaena Godsef

Dracaena Golden Coast

Dracaena w salonie

Dracena we wnętrzu

Używanie draceny jest nieporównywalnie większe od możliwej szkody, której ponadto można łatwo zapobiec. Do czego powinieneś przestrzegać tylko prostych zasad:

 • Nie dopuszczaj do gromadzenia się kurzu na liściach draceny, zetrzyj je na czas.
 • Nie umieszczaj dracena w sypialni na osobę skłonną do alergii.
 • Nie należy spożywać części rośliny i przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci i zwierząt.
Dracaena w doniczce we wnętrzu

Dracene Compact

Uprawa draceny

Dracena w Feng Shui

Feng Shui to sztuka kontrolowania niewidzialnych i dostrzegalnych przepływów, które wypełniają każdą przestrzeń, aby stworzyć harmonię energetyczną.

Dracena Sander (bambus szczęścia) według Feng Shui - symbol męskości, dobrobytu i sukcesu, nieelastyczności i woli. Obecność Sandery w domu zapewnia mieszkańcom szczęście, długowieczność, zdrowie, szczęście, bogactwo. Dracena w mieszkaniu jest źródłem pozytywnej energii.

Dracena we wnętrzu domu

Dracena the Red

Dracena w kuchni

Dracena Lemon Lime

Drazena odchodzi

Mistrzowie Feng Shui polecają:

 • Kompozycje z Sandery umieszczone są we wschodniej części domu - w celu zharmonizowania przestrzeni.
 • W południowo-wschodniej części domu - aby przyciągnąć do domu bogactwo i dobrobyt.
 • Slajdy z draceny w zachodniej części - potężna obrona przed negatywną energią.

Dla większego efektu, paczki Sandera są zabandażowane wstążkami w kolorze czerwonym lub złotym, maskotki są zawieszone na nich i umieszczone w szklanych naczyniach z wodą. Przy pomocy rur i drutu, Drazen Sander ma niezwykły wygląd i dziwaczny kształt. Dlaczego kompozycje z tej rośliny wyglądają bardzo interesująco i pięknie we wnętrzu.

Dwie draperie we wnętrzu w pobliżu gabinetu

Dracaena Madagascar

Dracaena Marginata

Dracena Massangiana

Dracaena z frędzlami

Według Feng Shui, liczba pędów w kompozycji ma niewielkie znaczenie:

 • Trzy ucieczki są talizmanem szczęścia, pokoju i dobrobytu.
 • Pięć ucieczek - stabilność finansowa i dobrobyt materialny.
 • Siedem pędów - zdrowie i długowieczność.
 • Dwadzieścia jeden ucieczek jest symbolem sukcesu i sukcesu. Talizman "wspólnego dobra".
 • Dwadzieścia pędów Sandry w kompozycji - "Wieża miłości" - symbol troski, miłości, współczucia.

Według Feng Shui, Sander jest dobrze umieszczony przy wejściu do domu. Potem spotka się z gośćmi, demonstrując szacunek gospodarzom przybywającym i obdarowując ich ładunkiem pozytywnej energii.

Dracena we wnętrzu salonu
Piękna dracaena

Najlepsze opatrunek z draceny

Najlepsze miejsce na draceny

Wykorzystanie draceny dla zdrowia otaczających ludzi, ich estetycznej satysfakcji i ogólnej harmonizacji przestrzeni jest teraz zrozumiałe. Pozostaje dowiedzieć się, gdzie lepiej zaopatrzyć fabrykę, aby zapewnić jej bardziej komfortowy pobyt w pomieszczeniu.

Dracaens w wnętrzu biura

Woda dracaena

Sadzenie draceny

Dracaena na korytarzu

Dracaena zauważyła

Dracena jest względnie bezpretensjonalna w pielęgniarstwie. Jest przeciwwskazany do bezpośredniego światła słonecznego, dlatego też doniczka z tą rośliną powinna być umieszczona w lekkim cieniu, metr lub dwa od okna. Najbardziej komfortowa temperatura pobytu draceny wynosi od +12 do +22 ° С. Roślina ta jest dobrze tolerowana pr
zez cieniowanie i sztuczne światło. To prawda, że ​​różnorodne gatunki mogą stracić jasność obrazu. Najlepiej, jeśli oświetlenie jest jasne i rozproszone.

Dracula należy podlewać umiarkowanie, ale nie dopuścić do wyschnięcia gleby. Spryskaj liście regularnie i często. W ciepłym sezonie wskazane jest, aby wziąć dracenu na świeże powietrze, z wyłączeniem bezpośredniego światła słonecznego.

Dracena w badaniu
Wysoka dracaena w pokoju
Mała dracaena w białym garnku

Draca Sanderiana

Dracaena w jadalni

Dbaj o draceny

Dracena w łazience

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

75 − 73 =