Dekoracja sufitu – piękno nad głową (23 zdjęcia)

Bez względu na czas, modę, znaczenie konkretnego projektu obudowy, charakter i dusza Twojego domu będą w stanie przekazać styl, który jest ci bliski.

Dekoracja sufitu z drewnianymi belkami

Jeśli osobiście wpiszesz swoje pomysły w projekt każdego pomieszczenia, dom stanie się kontynuacją ciebie, będzie miał unikalne cechy właściwe tylko dla niego. Za pomocą wystroju sufitu można zrealizować najbardziej nieoczekiwane pomysły. Pozbądźcie się szablonów i z radością wrócicie do domu, spędzając więcej czasu z rodziną.

Dekorowanie sufitu za pomocą drewna

Planowanie projektu zgodnie z warunkami i charakterystyką budownictwa mieszkaniowego

Jeśli zdecydujesz się ozdobić sufit własnymi rękami, powinieneś rozważyć wszystkie możliwe opcje i stworzyć w nich swoją własną literę - podkreślenie, które podkreśli twoją postać.

Ciemny sufit
Połączony sufit z witrażem

Podczas dokonywania napraw warto omówić z rodziną nie tylko styl i kolorystykę, ale także opcje zdobienia sufitu. Najlepszym sposobem jest kontynuowanie projektu pomieszczenia i warto zrezygnować z projektu, jeśli sufity nie odpowiadają wymaganym parametrom: na przykład wysokość nie jest wystarczająca do zaprojektowania pomieszczenia w stylu skandynawskim, gdzie konieczne jest użycie dużych części, odsłoniętych belek.

Pułap w kuchni

Pokoje z widokiem na zacienione obszary, lepiej nie ładować skomplikowanych struktur i ciemnych tonów, inaczej będą wydawać się ciężkie i nie jest całkiem wygodnie przebywać w takich pomieszczeniach.

Małe pokoje, kuchnie, gdzie sufit jest wystarczająco wysoki, aby stworzyć wrażenie studni, lepiej zmiękczyć przejście ścian do sufitu, kilka "wlać" - optycznie powiększa przestrzeń, sprawia, że ​​pomieszczenie jest przytulne.

Duże sale, pomieszczenia mieszkalne, kuchnie mogą być znacznie ciekawsze, bardziej teksturowane, jeśli wykorzystasz złożony projekt sufitu i ścian, otworów okiennych i drzwiowych. W obszernych pomieszczeniach niepożądane jest stosowanie zawiasowych lub rozciągniętych sufitów w ścisłej równoległości z podłogą, płaskich i monofonicznych powierzchni - stwarza to poczucie ścisłego biura i pozbawia wasz dom harmonii i przytulności.

Sufit w sypialni
Sufit w sypialni

Pokoje dziecięce - miejsce, w którym jakość i bezpieczeństwo użytych materiałów powinny znajdować się na wysokości i powinny mieć fundamentalne znaczenie przy wyborze konstrukcji sufitów, farb, elementów mocujących. Ponadto naprawa pokoju dziecięcego powinna być prosta, ponieważ będzie musiała często aktualizować projekt.

Dekoracyjny sufit

sufit napinany

Sufit w salonie i przedpokoju

Pokoje, w których rodzina spędza ogólny czas odpoczynku, przyjmuje gości, są wizytówką domu, a dekoracja sufitu w salonie to dość poważne wydarzenie.

Dzięki szerokiej gamie nowoczesnych stylów, na które dostępnych jest wystarczająco dużo materiałów, warto spojrzeć wstecz i zwrócić uwagę na klasykę, styl antyczny czy gotyk. W zależności od stylu, w jakim chcesz zaprojektować swój dom lub oddzielne pomieszczenie, nie zapomnij o suficie, pozwól mu wzmocnić projekt.

Główne metody dekoracji sufitów w salonach, począwszy od których można stworzyć swój własny niepowtarzalny design.

1
Dekoracja sufitu kesonów
Dekoracja sufitu na korytarzu

Wystrój sufitu z listwą stiukową

Wystrój sufitu za pomocą stiuku jest prostym ćwiczeniem, dostępnym dla wszystkich. Oprócz znanego gipsu, łatwy w użyciu poliuretan, z którego wykonane są listwy sztukatorskie, pozwoli na realizację nawet najśmielszych pomysłów.

Wykonanie listew sufitowych pomoże ukryć szwy między sufitem a ścianą, a tym samym uczyni pokój bardziej zaokrąglonym, eleganckim. Wyloty, w których można oprawić lampy i żyrandole, uzupełnią pokój w wyrafinowanym stylu barokowym. Kesony i gzymsy umożliwią ukrycie nierówności sufitu. Wyrafinowanie i harmonia tego wystroju dodaje estetyki i uroku dekoracji sufitu w holu, salonie i jadalni.

Dekoracyjna farba na suficie

Wystrój sufit z płyty gipsowo-kartonowej

Wystrój sufitu z płyty gipsowo-kartonowej - osiągnięcie nowoczesności, która pokaże jej talent i pomysłowość. Drywall to dość mobilny materiał, dzięki któremu można budować zupełnie nieoczekiwane projekty. Wystrój sufitu za pomocą minimum narzędzi i umiejętności. Asymetria lub ścisła geometryczność, okrągłe miękkie linie - wszystko to można zrealizować niezależnie.

Dekorowanie sufitu szmatką

Ozdabianie sufitu szmatką nie jest nowym trendem w tworzeniu romantycznego stylu w domu. Jeśli masz mały salon i chcesz, aby był jak najbardziej przytulny, ciepły, przekazuj atmosferę życzliwości, wtedy draperia sufitu jest opcją, której potrzebujesz. W trakcie można przejść jako ciężkie tkaniny (welur, aksamit) i światło (jedwab, organza, przezroczysty welon).

Draperia może być równie gładka i mieć zwisające, miękkie fałdy, wspaniałe przechwyty
- wszystko zależy tylko od twojej wyobraźni. Jeśli chcesz pokój dzienny z tekstylnym sufitem, dekoracja sufitu w mieszkaniu, jako kontynuacja salonu, powinna nieco odpowiadać temu obrazowi, w przeciwnym razie będzie różnica w stylach.

Wystrój sufitu z listwą stiukową
Tapeta Dekoracja sufitu

Rozciągliwa dekoracja sufitu

Wystrój sufity napinane - teraz to nie tylko okazja, by ukryć nierówności, oszczędzając na droższych materiałach. Sufity napinane stały się osobnym przedmiotem dumy właścicieli. Drukowana grafika, ręcznie malowana na wiszących i napinających strukturach, poprawi styl.

Pomysły na projekt sufitu w salonie, jadalni, jadalni powinny być podporządkowane tylko Twojemu gustowi i pasować do ogólnego otoczenia pokoju, więc rozważ wszystkie dostępne opcje.

Panele sufitowe

Pułap w sypialni i pokoju dziecięcym

Dekoracja sufitu w sypialni jest osobnym tematem do dyskusji, ponieważ jakość snu, przyjemny odpoczynek i zdrowie emocjonalne zależą od harmonii pomieszczenia, w którym śpisz. Pomiędzy innymi wasze pomysły są ważne, których realizacja sprawi, że poczujecie się twórcą scenerii dla waszego życia.

Udekorowanie sufitu własnymi rękami w sypialni i pokoju dziecięcym jest możliwe i dostępne dzięki materiałom oferowanym przez masę producentów, ale przy wyborze należy przestrzegać podstawowych warunków:

  • Ekologiczna kompatybilność. Sen trwa 1/3 czasu, a lepiej jest w tym miejscu w pomieszczeniu, w którym sufit nie emituje szkodliwych substancji, szczególnie przy zmianie temperatury.
  • Lekkość. Złożone i ciężkie konstrukcje będą zbędne w sypialni i pokoju dziecięcym, a ponadto dekoracja sufitu w pokoju dziecinnym powinna podlegać wszelkim warunkom bezpieczeństwa. Formowanie stiuków i ozdobne projekty płyt gipsowo-kartonowych sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej surowe, nawet przy najbardziej eleganckim wykonaniu.
  • Skala kolorów. Jednokolorowe lub pastelowe sufity są najczęściej wykonane na zawiasach lub wykonane za pomocą obrusów. Zastosowanie farb na bazie wody, tapety sufitowe do malowania, szablony do wystroju pozwalają na zmianę pomieszczenia tak często, jak chcesz. Jest to bardzo ważne przy planowaniu pokoju dziecinnego.

Jeśli chcesz nadać sypialni wyjątkowego szyku lub wprowadzić w niego atmosferę burżuazji, możliwe jest użycie stiuku z lekkich materiałów. Przykłady projektowania takich sypialni są zawsze ściśle uzależnione od jakości materiałów, a tym samym, i zwiększenia ceny naprawy.

Dekoracyjny sufit sufitowy

Nie zapominaj, że pokój dziecięcy to miejsce, w którym twoje dziecko uczy się widzieć świat, marzenia, a warto zwrócić szczególną uwagę na sufit. Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz, zawsze możesz uciekać się do szablonów, a wraz z dzieckiem ozdobisz sufit motylami, kulkami lub obrazem rozgwieżdżonego nieba. Z kulek o różnych rozmiarach łatwo można odtworzyć paradę planet.

Tynk dekoracyjny na suficie

Sufit w kuchni i łazience

Dekoracja sufitu w kuchni jest jeszcze jedną rzeczą, która pojawia się podczas napraw, ponieważ oprócz piękna i elegancji, kuchnia powinna pozostać czysta i uporządkowana. Nawet jeśli używasz kaptura, sufit w kuchni cierpi najbardziej - pozostawia całe parowanie, które zawiera oleje, a po wysuszeniu zmienia wygląd sufitu.

Dekoracja sufitu za pomocą płyty gipsowo-kartonowej jest jedną z doskonałych opcji w kuchni. Używając farby na bazie wody, zawsze możesz odświeżyć sufit, a nawet zmienić kolorystykę kuchni. Za pomocą struktur płyt gipsowo-kartonowych można podzielić kuchnię na strefy, wygasić oświetlenie punktowe, przynieść część łaski do pokoju i kontynuować styl mebli.

Rozmieszczenie sufitów napinanych w kuchni i łazience to dobry pomysł, ale pod warunkiem, że wybierzesz wysokiej jakości sufity. Dbanie o sufity napinane w warunkach wilgoci i pary jest dość trudne, ale ich trwałość i higiena są często najważniejsze przy wyborze. Jakościowe materiały od sprawdzonych firm sprawią, że łazienka stanie się dziełem sztuki.

Montaż takiego sufitu w łazience jest najprostszą opcją, a możliwość dekoracji sufitu we właściwym stylu sprawi, że łazienka nie będzie zwyczajna.

Dekorowanie sufitu szmatką

Strop w prywatnym domu, domek

Jeśli projekt sufitu w mieszkaniu jest podyktowany standardowymi parametrami, wówczas projekt sufitu w drewnianym domu nie ma granic. Tutaj możesz użyć dowolnej stylistyki ze względu na możliwość zrobienia wymiarów pomieszczenia dla twojego projektu.

W domach prywatnych najczęściej ucieleśniają styl zbliżony do naturalnych, wiejskich zastosowań naturalnych materiałów, zakres kolorów zbliżony do naturalnych.

Obejmując wszystkie możliwości naprawy w prywatnym domu, po oszacowaniu jego właściwości, można wziąć pod uwagę rodzaje wystroju sufitu.

Dekoracyjny wzór na drewnianym suficie

Naturalne drewno

Naturalne drewno w projektowaniu pokoi, salonu, sypialni. Jeśli zdecydujesz się użyć naturalnych materiałów, lepiej, jeśli cały dom jest wykonany w tym samym stylu. Rodzaje drewna i jego faktura - Twój indywidualny wybór, a tu wszystko zależy od pomysłu i budżetu. Jedyną rzeczą, o której powinieneś pomyśleć przy dekorowaniu kuchennego sufitu naturalnym drewnem, jest jego obróbka, ponieważ parowanie jest łatwo wchłaniane przez drzewo. To samo dotyczy łazienki: wilgoć i zmiana temperatury to coś, z czego należy chronić naturalne materiały.

Witraż sufit

Dekorowanie sufitu szmatką

Dekoracji sufitu za pomocą szmatki w drewnianym domu nie należy pozostawiać tylko w sypialniach, ponieważ kombinacja tkanin z drewnem jest idealna. Naturalne kolory, ciekawa faktura tkaniny stworzą kompletny i harmonijny obraz Twojego domu. Modne teraz skandynawskie, rosyjskie, wiejskie style są dosłownie stworzone do użytku z tekstyliami. W dużych salonach drewniane sufity, częściowo udrapowane szorstką fakturą, dzielą przestrzeń na strefy. W pokoju
dziecięcym lub sypialni w połączeniu z kulkami z naturalnych materiałów, zasłona sufitowa będzie postrzegana jako dzieło sztuki.

Wystrój sufit z płyty gipsowo-kartonowej

Stropować tapetę

Dokonywanie tapety na suficie - Standardowy opcję prywatnym domu, ale trzeba myśleć o tekstury tapety, szczególnie jeśli sufit nie jest doskonały i nie można wyrównać jego. Nie jest konieczne stosowanie listew ozdobnych z tego samego powodu, ponieważ jasno nakreślić zupełnie brakuje.

Podwieszane sufity

Sufity będzie rozwiązać wiele problemów, włącznie ze skórą nieprawidłowości. Płyty gipsowo-kartonowe - materiał przyjazny dla środowiska, z których można tworzyć skomplikowane geometryczne wzory na suficie lub do wdrożenia pomysłów podświetlane. Ponadto, GCR malogoryuch, a ten - jeden z najważniejszych warunków dla prywatnego domu.

Sufity w pokojach dziecięcych lepiej jest wybrać co będzie dziecko lub ozdobić swoje rysunki przy użyciu szablonu. Sufit z motyli lub korony drzewa rosnące z beczki namalowany na ścianie będzie twoja duma.

Dekoracja sufitu z bambusa

Sufity napinane w pokoju dla dzieci w sypialni, salonu jest lepiej wybierać najwyższej jakości, i zdecydować, czas na zmiany temperatury, jakby drewniany dom to domek, gdzie idą na weekend, i to nie jest wyposażona w stałą ogrzewania i mrozu może spowodować znaczne szkody dla dekoracji.

Wybierając ten lub inny wystrój sufitu w prywatnym domu, nie zapominaj, że powinien on być utrzymany we wspólnym motywie. Im więcej będzie miał twoje pomysły i ucieleśnione inspiracje, tym bardziej będzie dla ciebie.

Płytki marmurowe

Przy prawidłowej dekoracji sufitu, można osiągnąć maksymalny efekt w pokojach przeniesienie stylu, da swoją wizję idealnego domu i oczywiście jak najwięcej opóźni następny naprawy. Ze względu na zwykle sam, będziesz żyć z podniesionymi głowami.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

21 − = 19