Czerwony kolor we wnętrzu (50 zdjęć): piękne odcienie i udane kombinacje

Czerwony kolor symbolizuje nieugiętą wolę, pragnienie celu i pasji. Jego odcienie są bardzo lubiane przez wielu projektantów. Przy pomocy czerwonego akcentu łatwo można umieścić we wnętrzu. Psycholodzy mówią, że dostosowuje się do aktywności, podnosi ton.

Czerwony, niebieski, beżowy i brązowy we wnętrzu salonu

Czerwony kolor jest w stanie ożywić wnętrze, stworzyć nastrój. Ale musi być używany bardzo kompetentnie: jeden zły obrys - i będzie jasny dysonans, harmonia zniknie. Jak projektanci używają czerwieni we wnętrzu?

Kolory czerwony, biały i brązowy we wnętrzu nowoczesnej kuchni
Pokój dzienny z czerwoną ścianą i akcesoriami

Kolory czerwony, biały i czarny we wnętrzu salonu z kominkiem
Czerwone ściany na korytarzu
Czerwony i beżowy zestaw kuchenny

Czerwony apartament i krzesła w kuchni

Odcienie czerwieni we wnętrzu

Projektanci często używają nie koloru płomienia, ale jego odcieni, które mają zastosowanie w prawie każdym pomieszczeniu. Dla wnętrza jest kilka ulubionych odcieni czerwieni:

  • terakota;
  • cegła;
  • szlachetne wino;
  • szkarłat itp.

Żaden przedmiot i materiał, pomalowany na czerwono, nie wygląda dobrze we wnętrzu. Na przykład plastikowa błyszcząca powierzchnia w kolorze czerwonym ma ekscytującą aktywność. Ale cegła, glina lub tkanina wyglądają na dość powściągliwych.

Czerwony, beżowy i biały we wnętrzu salonu z kominkiem

Czerwony, beżowy i biały we wnętrzu salonu z kominkiem

Czerwony ma bardziej spokojne odcienie:

  • bordowy;
  • alizarynowy;
  • wino;
  • terakota;
  • stłumione odcienie koralowców.

Są mniej agresywne i zdolne do tonowania, w przeciwieństwie do jasnych odcieni czerwieni. Te odcienie są niezbędne do tworzenia bogatych, eleganckich wnętrz. W powściągliwych odcieniach czerwieni możesz stworzyć sypialnię, salon i gabinet.

Czerwony, szary, brązowy i biały we wnętrzu salonu

Prawidłowy wybór odcienia czerwieni jest warunkiem koniecznym z punktu widzenia oświetlenia pomieszczenia. Jeśli pomieszczenie jest ciemne i słabo nagrzane, wybierz ciepłe odcienie czerwieni, które stworzą poczucie ciepła. Fioletowe odcienie sprawią, że wnętrze dużego salonu stanie się uroczyste i bogate.

Wybierając odcień, należy wziąć pod uwagę styl i wymiary pomieszczenia. Ciemne kolory nie nadają się do małych pomieszczeń.

Czerwone nuty mogą być używane do stylizowanych wnętrz. Na przykład duch Indii pojawi się w sypialni, jeśli dodasz go z czerwonymi wzorami na poszewkach na poduszki, prześcieradłach i innych akcesoriach.

Kolory biały, szary i czerwony w salonie
Czerwone akcenty w salonie z kominkiem
Czarny i czerwony zestaw kuchenny
Szary blat i fartuch w czerwonej kuchni
Modułowa czerwona sofa w salonie
Warianty czerwonych sypialni
Czerwone ściany w salonie

Cechy czerwonych wnętrz

Nasycony kolor czerwony wizualnie zmniejsza przestrzeń, więc nie można go używać w małych pomieszczeniach.

Jeśli wybierzesz odcienie czerwieni w salonie, poczujesz moc i energię. Kiedy ten kolor zostanie połączony ze złotymi dodatkami, salon będzie arystokratyczny i pompatyczny.

1
Czerwony, czarny i brązowy w salonie

Najlepszym wyborem do salonu są czerwone meble we wnętrzach, które wyglądają imponująco na tle białych ścian i sufitu. Czerwona sofa we wnętrzu salonu zgromadzi wszystkich członków rodziny, przyjaciół. Taka aktywność w recep
cji jest tylko mile widziana.

Jeśli chodzi o sypialnię, nie powinno się kłaść nacisku na czerwony, w przeciwnym razie trudno będzie zasnąć. Ale różowy lub blady burgund jest do przyjęcia dla sypialni: pomogą stworzyć romantyczną atmosferę i nie wpłyną na zdrowy sen. Nietuzinkowe wnętrze uzyskuje się z kombinacji stonowanej czerwieni z rozlanymi białymi odcieniami i ciemnego seksu.

Czerwony, szary i biały w salonie

Dużo czerwonego koloru w kuchni budzi apetyt. Najlepszym rozwiązaniem tego pokoju będzie połączenie czerwonych elementów z chromowanymi detalami i czarno-białymi wstawkami.

Czerwony kolor łazienki może wywołać niejednoznaczną reakcję. Ktoś będzie zachwycony, ale komuś nie spodoba się ta łazienka.

Generalnie wnętrza czerwonego koloru wybierają ludzie mobilni, celowi, dynamiczni. Wolą aktywnie odpoczywać w domu.

Czerwona i biała łazienka
Czerwony, niebieski, biały, czarny i brązowy we wnętrzu kuchni
Czerwona biblioteka w domu
Czerwone ściany i akcenty w tekstyliach w sypialni
Czerwony i szary zestaw kuchenny

Czerwony w połączeniu z innymi kolorami we wnętrzu

Za pomocą czerwonego koloru nudne pomieszczenie może stać się arcydziełem projektanta. Najważniejsze jest prawidłowe użycie jej odcieni i prawidłowe umieszczenie akcentów. Odcienie czerwieni będą dobrze wyglądać w salonie, łazience, toalecie, siłowni oraz w miejscach aktywnej rekreacji. Jest mnóstwo tonów, dzięki którym ten dynamiczny i jasny kolor dobrze się komponuje.

Czerwone i białe wnętrze

Biały jest integralnym towarzyszem czerwieni. Doskonale neutralizuje nadmierną aktywność czerwieni. Połączenie czerwieni i bieli we wnętrzu symbolizuje opiekę, sprawiedliwość i czystość, rozszerza przestrzeń. To wnętrze przyciąga ludzi i sprawia, że ​​jesteście zadowoleni ze świeżego kontrastu

Czerwone i białe wnętrze salonu

Czerwone i białe wnętrze to połączenie win-win. Ten duet nie wymaga dodatkowych akcentów, ale wielu rozcieńcza go kolorem czarnym, co nadaje dynamikę wnętrzu. Kolor czerwony jest zbliżony do koloru monochromatycznego, więc trzy kolory tych odcieni będą wyglądać dobrze.

Aby czerwono-biała kombinacja wyglądała naturalnie, projektanci stosują technikę wzorzystych i monochromatycznych obiektów. Główną zasadą jest tutaj stosowanie wzorców i monotonii w tej samej ilości. Jeśli chcesz zrobić pokój monochromatyczny, dodaj kilka obiektów ze wzorem lub, odwrotnie, we wzorowanym wnętrzu dodaj 1-2 monofoniczne akcenty. Na przykład w jadalni z monofoniczną tapetą można położyć dywan z wzorem, aw sypialni z wzorzystą tapetą monochromatyczne mogą być zasłony lub inne elementy dekoracyjne.

Główną techniką stosowaną w czerwonych i białych wnętrzach jest "czerwony na białym". Ale odwrotna technika "biały na czerwonym" najprawdopodobniej przyniesie negatywny efekt. Takie wnętrze wydaje się ostre i krzykliwe. Faktem jest, że biel jest neutralnym, równoważącym kolorem i nie może być akcentem.

Czerwone i białe wnętrze kuchni
Czerwona i biała przestronna kuchnia
Czerwona i biała modna łazienka
Czerwona i biała łazienka
Czerwony i biały salon w stylu Art Nouveau
Czerwona dachówka w białej łazience
Czerwone i białe wnętrze łazienki
Czerwony i biały niezwykły salon
Czerwono-biała szafka

Czerwony i żółty (pomarańczowy)

Najcieplejsze odcienie zawsze tworzą letni, radosny nastrój. Czerwono-żółta kombinacja nadaje się do pokoi dziecięcych, kuchni, centrów fitness. Ale przed wybraniem danych tonowych należy wziąć pod uwagę komfort takiej kombinacji dla mieszkańców. Zobacz, po której stronie jest pokój. Jeśli słońce, to warto przekierować swoją uwagę na inny zakres kolorów, ponieważ efekt zwiększonego ogrzewania może powodować dyskomfort.

Czerwony i żółty akcent w salonie

Również w przypadku dzieci nadpobudliwych nie trzeba wybierać odcieni czerwono-żółto-pomarańczowych: w takim pomieszczeniu trudno będzie im skoncentrować się na czymkolwiek. Zmniejszenie aktywnego wpływu ciepłych kolorów może być spowodowane białymi i beżowymi kolorami.

Połączenie czerwieni i złota da zupełnie inną atmosferę. Ta pompatyczna kombinacja jest odpowiednia w luksusowych hotelach, galeriach sztuki, restauracjach. Bardzo szlachetny wygląda sojusz bordowy i złoto. W wnętrzach w kolorze czerwono-złotym często dodaje się czarny kolor, dzięki czemu pomieszczenie wygląda szacunkowo.

Czerwony i żółty akcent w pokoju dziecinnym
Czerwone i żółte akcenty w salonie

Czerwony i beżowy

Beżowy odcień ogranicza aktywność czerwieni, więc wnętrze wygląda miękko i spokojnie. Ten związek nie potrzebuje trzeciego koloru. Tutaj ważne jest tylko, który kolor zostanie liderem. Jeśli jest beżowy, atmosfera w pomieszczeniu będzie przytulna i jednorazowa. Plama we wnętrzu wzoru lub cegły zapewni żywotność.

W przypadku nasyconych odcieni czerwieni, odcienie piasku, słomy i ziemi będą odpowiednie. Dla neutralnego beżu odpowiednie są wszystkie odcienie czerwieni, nawet szkarłat, wino lub gęsta czerwień. Dzięki połączeniu jasnych odcieni beżu i czerwieni wygodnie jest stworzyć w pokoju styl retro, ponieważ taki tandem pojawił się bardzo dawno temu. Tak, aw nowoczesnych wnętrzach ten związek jest dobrze ugruntowany.

Sypialnia czerwona i beżowa

Przy okazji, nie używaj tylko jednego odcienia beżu w tym duecie: to wnętrze stanie się monotonne i nudne. Lepiej jest tworzyć płynne przejścia kolorów z różnych odcieni beżowego koloru. W przypadku wybrania koloru beżu jako odcienia tła, wykonaj jeden duży czerwony akcent lub kilka małych akcentów, aby czerwony kolor nie został utracony. Przykładem mogą być czerwone zasłony we wnętrzu oprócz poduszek na kanapie. Fototapety z dużymi jasnoczerwonymi kolorami na beżowym tle z powodzeniem ozdobią wnętrze salonu. Jeśli we wnętrzu przykleisz czerwoną tapetę, powinny one zajmować tylko jedną ścianę, w przeciwnym razie wnętrze stanie się ponure, a nawet agresywne.

Beżowy i czerwony korytarz
Zestaw z czerwonymi akcentami w beżowej kuchni
Beżowy czerwony salon
Beżowa czerwona sypialnia

Czerwony i niebieski (turkusowy)

Ta kombinacja jest niezwykle rzadka we wnętrzach. Te kolory mają charakter antagonistyczny. Niebieski to lód, a czerwony to płomień. Ponadto oba te kolory mają różny wpływ na temperaturę. Ale dzięki kompetentnej kombinacji mogą uzyskać bardzo przytulną atmosferę. Ważne jest tutaj, jaki kolor będzie wiodący, a który będzie komplementarny, od którego zależeć będzie ogólna temperatura pomieszczenia. Chcesz, aby było ciepłe, nabiera bladoczerwonego koloru jako tła, a niebieski tylko uzupełnia obraz. Aby stworzyć fajne wnętrze, niebieski powinien dominować, a czerwony jest używany jako akcent.

Czerwono-niebieska jadalnia

Czerwone i niebieskie wnętrze będzie dobrze wyglądać w pokoju dziecięcym, jeśli podstawa zostanie zabarwiona na jasnoniebiesko. Tutaj temat morski będzie bardzo przydatny.

W przypadku sypialni lepiej jest wybrać jasnoniebieskie tło, a czerwone tylko po to, aby podkreślić szacunek i wyrafinowanie.

Pamiętaj: różne odcienie czerwieni są odpowiednie dla niebieskiego i lepiej wybrać bogatą czerwień dla niebieskiego.

Jeśli chcesz zrobić nietypowe wnętrze, podłącz czerwony i turkusowy. Taki sojusz zapewni dobry nastrój i stworzy poczucie komfortu i dobrobytu.

Czerwony i niebieski akcent we wnętrzu salonu

Czerwony i zielony

Zielony uzupełnia czerwony kolor, więc obok siebie będą jeszcze bardziej intensywne. To bardzo skuteczny związek, więc to wnętrze ekscytuje oko, emocje i nie może być trwałe.

Dla powściągliwości tych kolorów należy stosować dyskretne odcienie czerwieni i zieleni. Ponadto warto je rozcieńczyć na kolor biały lub beżowy.

Czerwony i brązowy

Ciemnobrązowe odcienie zawierają częściowo czerwony kolor, więc można je nazwać po części. Brązowy kolor jest powściągliwy i przyziemny, kolor stabilności i pracowitości. Cieniowanie na czerwono sprawia, że ​​cały pokój wygląda solidnie.

W ciemnobrązowych i bordowych odcieniach możesz stworzyć angielski styl, a dodając złote odcienie, możesz odtworzyć pompatyczny wiktoriański styl.

Czerwono-brązowa kuchnia

Czerwony i różowy

Moda na połączenie czerwieni, pomarańczy i róż pochodzi ze wschodu, gdzie lubią mieszać słodkie smaki i zapachy, a także nasycone ciepłe kolory. Tak więc związek różu i czerwieni można nazwać egzotycznym wschodem. Użyj tej kombinacji z rozwagą, ponieważ nasze oko służy do moderowania kombinacji kolorów.

Czerwony i różowy salon

Czerwony i szary (szaro-niebieski)

Szary i
szary-niebieski harmonijnie łączą się z jasnymi odcieniami czerwieni. Jednak do tego tandemu lepiej dodać biały, beżowy, złoty lub ciemnobrązowy odcień. W takiej potrójnej kombinacji możesz sporządzić dowolne pomieszczenie w domu.

Czerwony i szary salon
Czerwona i szara kuchnia
Czerwono-szara jadalnia

Czerwony i fioletowy

Jasne połączenie czerwieni i fioletu będzie miało znaczenie dla kuchni. Wybierając odcienie, pamiętaj, że powinny być harmonijnie połączone pod względem ciepła i jasności. Projektanci kategorycznie nie zalecają rozcieńczania tego duetu neutralnym kolorem - białym lub beżowym.

Czerwona i fioletowa sypialnia

Jeśli obawiasz się, że czerwony kolor może z czasem zniszczyć mieszkańców domu, użyj go w wystroju, tkaninie lub drobnych detalach.

Może to być czerwona pościel, koce lub lampka nocna w cieniu płomienia.

Zaprojektowałeś swoje wnętrze w neutralnym zakresie i już wydaje ci się monotonnym i nudnym? Kup kilka czerwonych krzeseł, a pokój natychmiast zagra w nowy sposób.

Kolory czerwony, szary i biały we wnętrzu kuchni narożnej
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

81 − 75 =