Czerwone zasłony w domu – wybór namiętnych natur (24 zdjęcia)

Czerwony jest kolorem akcji i pasji. Ściany pomalowane na czerwono nadmiernie przeładowują psychikę: odczuwa się nadmiar ciepła i duszności. Z reguły projektanci nie biorą czerwonego koloru jako podstawy do planowania wnętrz lokali mieszkalnych, używa się ich jedynie jako akcentów kolorystycznych, plam, impregnacji. Akcenty można uznać za tapicerkę meblową, poduszki dekoracyjne i pufy, dywaniki, koce, narzuty, zasłony w kolorze czerwonym.

Czerwone zasłony z bando

Czerwone zasłony zaciemniające

Ciekawe odcienie czerwieni

Szkarłatny, liliowy, szkarłatny, cynobrowy, bordowy - działa w różnych odcieniach czerwieni. Wszystkie są konwencjonalnie podzielone na ciepło i zimno.

Ciepłe odcienie czerwieni:

  • bordowy;
  • szkarłat;
  • granat;
  • cynober;
  • zardzewiały.

Zimne odcienie czerwieni:

  • fuksja;
  • szkarłat;
  • kardynał;
  • alizarynowy.

Zasłony bluzkowe

Zasłony z czerwonymi kwiatami

Projekt czerwonych zasłon

Zasłony zaciemniające - zasłony przeciwsłoneczne i dźwiękoszczelne, przeznaczone do pomieszczeń sypialnych. Podstawa nici tkaniny zaciemniającej zawiera czarną nić, dzięki czemu materia pochłania do 90% promieni słonecznych.

Zasłony z lambrekinem to powszechny projekt czerwonych zasłon z dekoracyjną górną częścią. Współczesna moda nie przewiduje portieres. Lambrequin tworzy powagę i, jeśli to konieczne, ukrywa wady u góry okna. Zasłony z lambrekinem idealnie nadają się do sali.

1

Czerwone zasłony rzymskie - zasłony, które po ułożeniu warstwowe z poziomymi fałdami. Dobry wybór do sypialni. Z czerwonej palety wygląda dobrze, głębokie burgundowe odcienie rzymskich zasłon na tle pastelowych ścian.

Czerwony tiul to eleganckie połączenie szkarłatnego tiulu i jasnoszarego wnętrza salonu. Tiulowe odcienie cynobrowego lub alizaryńskiego nadają nastrój kuchni, która wychodzi na północ.

Czerwone aksamitne zasłony - jeden z elementów stylu barokowego. Delikatne odcienie czerwieni (szkarłat, cegła, cynober, koral) ożywią wielką salę, w której nie ma naturalnego światła.

Czerwone zasłony dzień-noc

Czerwone zasłony z geometrycznymi wzorami

Czerwone zasłony we wnętrzu

Przed zastosowaniem zasłon czerwonych odcieni należy wziąć pod uwagę, że czerwony kolor wizualnie ukrywa przestrzeń.

Pokój lub pokój

Ciężkie czerwone zasłony we wnętrzu salonu połączone są z tapetą w pastelowych kolorach. Im mniejszy pokój, tym bardziej przezroczyste i cieńsze powinny być zasłony. Czerwone zasłony we wnętrzu małego salonu można wybrać z przewiewnego tiulu. Zasłony z cegły, szkarłatu lub karmazynowych odcieni plus biały tiul - klasyczna, elegancka atmosfera sali.

Sypialnia

Czerwone haftowane złotymi zasłonami w sypialni - znak orientalnego stylu. Klasyczne połączenie sypialni to: ciężkie nocne zasłony w kolorze wina lub cegły i jasny tiul.

Różowe zasłony w salonie

Podwójne czerwone zasłony w kuchni

Czerwone zasłony z lambrekinem

Dzieci

Aby ozdobić pokój dziecięcy, nie zaleca się używania czerwonych zasłon lub czerwonego tiulu. Dozwolone czerwone zasłony, rozcieńczone obszernym, skomplikowanym ornamentem jasnych odcieni.

Kuchnia i jadalnia

Zasłony kuchenne w kolorze czerwonym mogą dopingować i zwiększyć apetyt.

Wolą delikatną angielską klatkę, jeśli naturalne oświetlenie jadalni pozostawia wiele do życzenia. Czerwone zasłony w kuchni są odpowiednie w przypadku ciemnych powierzchni roboczych lub przy użyciu ciemnego drewna we wnętrzu. Precyzyjne zasłony do kuchni w kolorze malinowym na tle białego pokoju stworzą wrażenie przytulnej wiejskiej rezydencji.

Czerwone zasłony z lnu

Czerwone zasłony w stylu Art Nouveau

Czerwone zasłony muślinu

Zasłony o modnych kolorach, w połączeniu z kolorem czerwonym

Szare zasłony

Połączenie szarych i czerwonych odcieni kontrastujących i energetycznych, nadaje się do dekoracji sali lub pokoju gościnnego w stylu secesyjnym.

Czerwone i złote zasłony

Połączenie czerwonych zasłon w aksamitnych i złotych lambrekinach to uroczy i pompatyczny klasyk, odpowiedni do dużych sal. W salonie, wykonanym w pastelowych kolorach, można wypróbować kombinację zewnętrznych żakardowych zasłon z jasno-złotego klosza i wewnętrznych bordowych zasłon, uszytych z satyny.

Czerwone jednokolorowe zasłony

Czerwone zasłony z podbierakami

Czerwone zasłony we wnętrzu sypialni

Malinowe zielone zasłony

Wygląda na ciekawą kombinację tricolor: malinową / pistacjową / białą. Do kompozycji można użyć tiulu i gęsty lambrekin.

Czerwone i białe zasłony

Szkarłatne lub koralowe zasłony z białymi ornamentami lub kwiatami są idealne na słabo oświetloną sypialnię. Delikatne szkarłatne zasłony
w stylu romantycznym ozdobią nawet najprostszą oprawę.

Ciemnoczerwone zasłony ze złotem

Zasłony zaciemniają wykwintne wino lub bordowe odcienie ze złotymi ornamentami - klasyczny w stylu buduaru.

Czerwone zasłony z nadrukiem

Czerwone zasłony w stylu Prowansji

Czerwone proste zasłony

Czerwone zasłony z czarnymi ornamentami

Połączenie czerwieni i czerni wygląda kontrastowo i agresywnie. Niemniej jednak na czerwonym tle czarno-białe wstawki wyglądają dobrze.

Czerwone zasłony i biała klatka

Tkanina w kratkę powoduje uczucie komfortu i domu. W krajach starej Europy klasyczne kraciaste zasłony są niezmienną cechą wiejskiego domu. W latach sześćdziesiątych XX wieku pojawiła się angielska klatka dwóch kolorów: czerwono-biała i czerwono-niebieska. Klasyczne zasłony w kratkę szyte z szerokiej gamy materiałów. W zależności od ogólnej orientacji wnętrza może to być len, brokat, jedwab lub ciasny tiul.

Czerwone zasłony rzymskie

Zasłony z czerwonym wzorem

Czerwone rolety

Współcześni projektanci używają zasłon czerwonego koloru we wszystkich stylizowanych wnętrzach: od klasyki po awangardę. Nasycone odcienie czerwonych, gęstych zasłon z tkaniny, lambrekiny - z klasycznymi zasłonami w pokojach gościnnych.

Angielska klatka (połączenie bieli i czerwieni) ustawia atmosferę w kuchni. W sypialni i przedszkolu należy bardzo ostrożnie podejść do wyboru czerwonych zasłon. W pokojach wypoczynkowych nic nie powinno irytować psychiki człowieka, niezależnie od stanu zdrowia i wieku.

Czerwone zasłony w sypialni

Czerwone zasłony z wzorem

Czerwone zasłony w łazience

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 1