Chiński styl we wnętrzu – równowaga natury (26 zdjęć)

Funkcjonalność każdego domu jest niezaprzeczalna - nie jest to tylko dekoracja lub naśladowanie określonego stylu, ale sposób na osiągnięcie komfortu i przytulności. Wielu osiąga to poprzez zastosowanie chińskiego stylu w swoich mieszkaniach - opiera się na prostocie, naturze i energii.

Chiński styl
Chiński styl

Chińczycy maksymalnie wykorzystują wewnętrzną przestrzeń mieszkania, tworząc nisze do przechowywania przedmiotów dekoracyjnych. Bogate wyposażenie kuchni, wnętrze sypialni i każde inne pomieszczenie są wspaniale wykończone stołami lakierniczymi i ozdobione stojakami na rzeźby na wazony i ozdoby.

Chiński styl
Chiński styl

Chiński styl we wnętrzu

Wiedza o tym, jak dom powinien być, cechy jego estetyki i funkcjonalności narodziły się wiele lat temu; Do naszych czasów poprawiły się dzięki postępowi technologicznemu. W związku z tym, że kultura chińska widzi we wszystkim tylko kontemplację, dom musi symbolizować tę jakość. Chińskie wnętrze jest bardzo skomplikowane, ale jednocześnie praktyczne.

Chiński styl
Chiński styl

Konstrukcja wykorzystuje niskie meble, wszystkie przedmioty i produkty wykonane są z naturalnych materiałów (głównie drewno), korzystne są oświetlenia słonecznego, rolety są zwolnione z (w rzadkich przypadkach, zastosowanie rolety bambusowe), sztuczne oświetlenie jest słabe.

Chiński styl
Chiński styl

Charakterystyczne cechy chińskiego stylu

Chiński styl we wnętrzu nie ma ostrych narożników, nie ma uciążliwych elementów meblowych. Podstawowym materiałem do projektowania wnętrz jest wytrzymały i elastyczny bambus.

Chiński styl
Chiński styl

Wykonując meble mistrz wykorzystuje jako element wystroju skomplikowaną technikę lakierowania wielowarstwowego, rzeźbienia lakierem - to skuteczna metoda dekoracji na dzień dzisiejszy. Meble mieszkania w stylu chińskim harmonijnie łączą się z otaczającymi przedmiotami, uzupełnione o dekoracyjne stoły lakiernicze, służące jako stojak na wazony i dekoracje pokoi.

Główne elementy wnętrza kuchni - stół i krzesła - zostały wykonane z naturalnych materiałów (zazwyczaj bambusowych) i miały kształt prostokątny.

Głównym meblem do sypialni w stylu chińskim były prostokątne leżaki i krzesła. Główną cechą wyróżniającą chiński styl w projektowaniu, zachowanym w naszych czasach jest brak zasłon w oknach.

Chiński styl
Chiński styl

Tradycyjne chińskie wnętrze to harmonia, lakonizm, estetyka, wszystko, co przyczynia się do stworzenia przytulnej i relaksującej atmosfery. Ten styl mieszkania lub pokoje - to splot charakterystyczne akcenty, a więc wnętrze nie tylko ujawniają indywidualnych możliwości, preferencji i gustów właściciela mieszkania, ale także, aby dać pewną atmosferę, mają wpływ na każdego odwiedzającego.

Chiński styl
Chiński styl

Kolory dla Chińczyków odgrywają ważną rolę i nie są ostatnim miejscem w tworzeniu stylu. Zazwyczaj używa się czerwonego (kolor ognistego smoka), czarnego, niebieskiego, zielonego i żółtego.

Chiński styl
Chiński styl

Używanie latarń w stylu chińskim

Nawet jeśli uważasz, że powstałe wnętrze jest idealne, bez tego najważniejszego elementu, wszystkie elementy pozostaną tylko zestawem mebli. Głównym elementem jest oświetlenie, które Chińczycy przywiązują największą wagę. Dodatnia energia każdego pomieszczenia zależy od położenia lampy lub lampy, kierunku ich światła.

1

Podstawową zasadą tworzenia tradycyjnego chińskiego stylu jest naturalność. Aby osiągnąć ten cel może pomóc kilka sztuczek: można umieścić lampę na jasnym ekranie lub lepiej zainstalować kilka małych lamp, tak aby naśladował „Torch Relay”. W tym przypadku tradycyjne latarnie będą lekko otwierać zaciszne kąty i uzupełnią wnętrze zarówno kuchni, jak i sypialni.

Chiński styl
Chiński styl

Filozofia i charakter wnętrza

Nie można stworzyć chińskiego stylu we wnętrzu, jeśli nie masz wiedzy o kulturze i tradycjach tego kraju. Znając tylko kulturę, pojęcie codziennego życia w Chinach, można znaleźć poczucie proporcji i poczuć wagę każdego szczegółu we wnętrzu. W przeciwnym razie możesz zamienić swoją obudowę w pomieszczenie udekorowane bezsmakiem, a źle przemyślana kolorystyka może sprawić, że wnętrze będzie zachwycone.

Chiński styl
Chiński styl

Główne cechy wprowadzone do chińskiego stylu - plastyczność, gładkość, lekkość, miękkość, elegancja. Wydawałoby się, że w warunkach standardowych mieszkań nie jest możliwe przestrzeganie tych zasad, jednak dobre rozwiązania można znaleźć przy użyciu technik projektowania, opracować rozmieszczenie mebli, korzystanie z akcesoriów dekoracyjnych.

Chiński styl
Chiński styl

Funkcje, które musisz znać podczas składania aplikacji w chińskim stylu:

  • Najczęstsze kolory: czerwony z czarnym, złotym, żółtym - luksusowy.
  • Ściany są otynkowane lub pomalowane, ale często korzysta się z tapety. W końcu tapeta, z której korzystaliśmy, została oryginalnie wyprodukowana w Chinach. Dobrze na ścianach jest ornament wykonany w orientalnym stylu, tajemnicze hieroglify lub chińskie klasyczne wzory pasujące do wnętrza.
  • Seks, często ciemny, może mieć czerwone przelewy. Do aranżacji idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie cienkiego dywanu lub bambusowego parkietu.
  • Aby poprawić wnętrze przy wyborze mebli należy kierować się praktycznością i prostotą. Przedmioty mebli powinny być małe, lekkie, a najważniejszym warunkiem jest brak ostrych narożników. Kwadratowe kontury w tym stylu są rzadkością. Charakterystyczną cechą mebli w chińskim stylu są polakierowane powierzchnie. Rzeźba w drewnie jest piękną ozdobą wszystkich mebli.
  • Kiedy chiński styl jest ucieleśniony w swoich projektach, projektanci intensywnie wykorzystują dekoracyjne i drogie cechy.
  • Źródłami światła są okrągłe żyrandole.
Chiński styl
Chiński styl

Chiński styl jest tworzony przez akcenty. Najprostszym sposobem jego zastosowania jest uzupełnienie pokoju o akcesoria, w których Chiny są zgadywane.

Chiński styl
Chiński styl
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 1 = 1