Brązowa tapeta we wnętrzu: uniwersalne połączenie (26 zdjęć)

Brązowa tapeta będzie doskonałym rozwiązaniem do pomieszczeń, wykonywanych w różnych stylach. Jest to klasyczny, naturalny i ciepły kolor, który wypełni twój pokój komfortem i wygodą. Brązowy kolor kojarzy się z kory drzewa, jesiennych liści, słodkiej czekolady. Daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa w pokoju. Z jego pomocą pokój wypełniony jest spokojem i spokojem.

Brown tapeta z abstrakcyjnym wzorem
Brązowa tapeta z zwierzęcym nadrukiem

Wnętrze, wykonane w tym kolorze, musi podejmować prawidłowe i ważone decyzje. Jeśli wybierzesz brązową tapetę do swojego wnętrza, nie zaleca się, aby pomieszczenie było wykonane tylko w tym kolorze. Jeśli pomieszczenie jest tylko brązowe, okaże się nadmiernie artystyczne lub ponure. Rozcieńczając brązowy kolor jasną paletą, wypełnisz przestrzeń światłem i przytulnością.

Brązowa tapeta w klasycznym wnętrzu

Brown tapeta z kwiecistym wzorem

Jeśli umiejętnie połączyć brązową tapetę z meblami i innymi akcesoriami, możesz stworzyć wygodne i przytulne wnętrze. Jeśli pomieszczenie jest zbyt zimne, zaleca się użycie brązowego koloru ścian w połączeniu z odcieniem żółtym, pomarańczowym, brzoskwiniowym. Po słonecznej stronie możesz wybrać zwycięską kombinację brązowej tapety i światła, beżu, zieleni, bordo, czerwieni.

Brązowa tapeta we wnętrzu domu
Brązowa tapeta z geometrycznym wzorem

Brązowa tapeta wygląda szlachetnie i powściągliwie. Mają niesamowitą zdolność jednoczesnego wykonywania kilku funkcji we wnętrzu. Dzięki właściwemu doborowi tonów można je zaakcentować, lub odwrotnie, rozjaśnić lub przyciemnić pomieszczenie.

Brązowa tapeta na rdzę
Brązowa tapeta ze srebrnym wzorem

Podczas korzystania z brązowej tapety musisz wziąć pod uwagę pewne niuanse. Jeśli w pomieszczeniu jest dużo ciemnego koloru, może to negatywnie wpłynąć na nastrój osoby. Jednak dzięki właściwemu połączeniu brązowego koloru można osiągnąć w pomieszczeniu o doskonałym komforcie.

Brązowa tapeta w salonie
Brązowa tapeta we wnętrzu salonu

Zasady korzystania z brązowej tapety we wnętrzu

Brown ma inne nasycenie. W związku z tym istnieje wiele możliwości korzystania z niego. Tapeta tego koloru jest odpowiednia dla każdego pomieszczenia od korytarza do kuchni. Podczas korzystania z brązowej tapety musisz wziąć pod uwagę wiele ważnych aspektów:

 • Jeśli używasz tapety we wnętrzu brązowego koloru, musisz zadbać o wystarczającą ilość światła. Wynika to z faktu, że bez światła ta paleta, szczególnie nasycona, wygląda ponuro.
 • Trwałość i wygląd ściany zależy od jakości użytej tapety. Na ciemnej tapecie widoczne są zadrapania. Wskazane jest, aby wybrać modele, które mają trwałą farbę. Ponadto przy częstym czyszczeniu powierzchni ścian odporna farba nie pęka.
 • Aby brązowe tapety we wnętrzu wyglądały dynamicznie, chwytliwie, nie zapomnij połączyć ich z jasnymi, kolorowymi kolorami. Jako jasne akcenty możesz użyć kombinacji brązowej tapety z innymi kolorami ścian, użyć jasnych mebli, tkanin i różnych akcesoriów we wnętrzu.
 • Brązowa tapeta jest zalecana tylko w dużych pomieszczeniach. Jeśli pokój jest mały, lepiej jest dać lżejszą paletę w skali brązowej.
 • Duże wzory na monochromatycznej, brązowej tapecie nie powinny znajdować się na obwodzie pomieszczenia. Spowoduje to przeciążenie przestrzeni. Duży wzór na ciemnym tle lepiej narysować tylko jedną ścianę. Resztę można wykonać w kolorze szaro-różowym, zielonym lub innym.
 • Aby uzyskać brązową tapetę, zaleca się kompetentny dobór mebli. Dzięki temu kolorowi meble wykonane w kolorze beżowym, biało-kremowym wyglądają spektakularnie.
Brązowa tapeta we wnętrzu
Brown tapeta w biurze
Brązowa tapeta w mieszkaniu

Korzystanie z brązowej tapety w różnych pokojach

Kuchnia w odcieniach czekolady wygląda wytwornie, szlachetnie i stylowo. Jest to klasyczne rozwiązanie dla tego pokoju, które nigdy się nie znudzi. Niezwykle ważne jest, aby materiał na ściany miał doskonałe właściwości zabezpieczające przed wilgocią. W tym przypadku będzie on służył przez długi czas. W obszarze roboczym materiał z winylu na bazie włókniny jest idealny.

Brązowa tapeta z liśćmi

Do kuchni, doskonała tapeta winylowa. Wyglądają luksusowo i wywołują apetyt. Ciemne
kolory można sprytnie ułożyć za pomocą lekkich wstawek z mebli lub różnych przyborów kuchennych.

Do zaprojektowania przedpokoju, brązowy kolor ciemnej skali, paleta kawy z mlekiem, piwno-szaro-różowy odcień są idealne. Te kolory tapety na korytarzu charakteryzują się wysokim poziomem odporności na różne zanieczyszczenia. Bardzo przytulna i ciepła, brązowa tapeta w holu, dopasowana do drzewa. Używając różnych odcieni brązu, możesz odtworzyć spektakularne i płynne przejście.

Brązowa secesyjna tapeta

Wybór odcieni brązu do salonu jest nieograniczony. Brązowa tapeta w salonie będzie idealnie pasować do każdej decyzji w stylu. Dziś styl ekologiczny jest bardzo popularny. Można go łatwo uzupełnić powłokami naśladującymi naturalne drzewo. Styl Prowansji lub klasyków można z powodzeniem uzupełnić tapetą w przedpokoju o nasyconej brązowej barwie lub beżowej palecie.

Tapeta brązowa Shebbie-chic
Brązowa tapeta w sypialni

Wzory tematyczne na brązowym tle wygrywają w stylu art deco. Brązowe tapety w salonie w dawnych czasach pięknie łączą się z listwami i ramkami. Wyglądają korzystnie w połączeniu ze złoceniem lub szaroniebieską, srebrzystą gamma. W luksusowych wnętrzach można je bezpiecznie łączyć z wysokiej jakości meblami z naturalnego drewna.

Solidna brązowa tapeta
Pasiasta brązowa tapeta

W sypialni jest pokój, który pomaga się zrelaksować i nastroić. Pod tym względem sytuacja powinna być przytulna. W tym pomieszczeniu nie zaleca się stosowania zbyt ponurej brązowej tapety. Najlepszą opcją do zastosowania takiej opcji jak brązowa tapeta w sypialni jest ich połączenie z beżową skalą. Ta paleta optycznie zwiększa przestrzeń we wnętrzu sypialni, dzięki czemu jest przytulna. Jeśli prawidłowo połączysz ściany w odcieniach brązu, możesz nadać wnętrzu romantyczną i ciepłą atmosferę.

1
Brązowa tapeta o ciemnym odcieniu ze wzorem

Jasnobrązowa tapeta pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. Pokój dziecięcy z tapetą tego koloru będzie sprzyjał kreatywnemu rozwojowi, łagodzi napięcie nerwowo-mięśniowe, dostosowuje się do snu.

Brązowe paski tapety
Brązowa tapeta z dużym wzorem we wnętrzu

Podstawowe zalecenia dotyczące połączenia brązu

Jeśli wybrałeś brązową tapetę do dekoracji ścian, musisz nauczyć się łączyć ją z inną skalą, ponieważ w ten sposób możesz stworzyć prawdziwie harmonijne wnętrze. Rozważ najbardziej popularne kombinacje we wnętrzu o brązowym kolorze:

 • Połączenie brązu i bieli. Ta wersja kombinacji jest klasyczna i ma duże zapotrzebowanie. Pożądane jest rozcieńczenie brązowo-białej skali z innym kolorem. Lepiej, jeśli jest to żółta, różowa, pomarańczowa, zielona tapeta.
 • Połączenie brązowej tapety i różowej skali. Ta różowo-brązowa paleta będzie doskonałym rozwiązaniem dla każdego pomieszczenia. Zwłaszcza taka brązowa tapeta w salonie z szaro-różowymi ornamentami, jak romantyczne natury.
 • Połączenie brązowej i zielonej tapety. Zielona tapeta z brązowym wzorem (lub odwrotnie) wypełnia pokój przytulnością i harmonią. Zieloną tapetę lub brąz zaleca się również rozcieńczyć beżową, piaskową, żółtą paletą.
 • Ciemnobrązowa tapeta i turkus. Ta kombinacja kolorów przypomina morze, słońce i odświeża pomieszczenie. Taki skuteczny harmonijny kontrast można uzupełnić, jeśli dodatkowo we wnętrzu użyjesz beżowej, białej, zielonej tapety.
 • Połączenie brązowych i fioletowych kwiatów. Ta opcja pomaga stworzyć żywą, zabawną lub romantyczną atmosferę w pokoju i wygląda dobrze z kwiatowymi wzorami. Ta kombinacja może być uzupełniona kolorem żółtym lub białym.
 • Brązowa i pomarańczowa skala na ścianach. To rozwiązanie pomaga rozweselić i jest często stosowane w orientalnych motywach. Jeśli chcesz dodać trochę świeżości do tej palety, możesz polecić oprócz użycia zielonej tapety lub ścian pomalowanych na czerwono, jasnozielony, złoty kolor. Żółto-brązowa tapeta w połączeniu z szarozielonymi tonami wygląda żywiołowo.
Brązowa tapeta z wytłoczonym wzorem
Brązowa tapeta z wzorem

Jeśli wybierzesz dodatkowy odcień do brązowego, musisz wziąć pod uwagę jego nasycenie. Dodatkowa skala powinna być zbliżona do głównego koloru przez nasycenie. Dzięki temu możesz stworzyć prawdziwie harmonijny wystrój wnętrza z brązową tapetą. Brązowa tapeta na ścianę - klasyczna opcja, zawsze będzie modna.

Brązowa tapeta w łazience
Brązowa tapeta ze złotym wzorem
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

5 + 4 =