Bezproblemowa dachówka we wnętrzu: utwórz nowy samolot (23 zdjęcia)

Materiały kaflowe są poszukiwane na różnych etapach prac wykończeniowych i krajobrazowych. Do ich zalet należą kompaktowe wymiary, które pozwalają wykonać zadanie jednemu mistrzowi bez przyciągania niewykwalifikowanej siły roboczej. Płytki małego formatu układa się na powierzchni o złożonym kształcie i na podłodze w pomieszczeniach o nietypowym układzie tak łatwo, jak na prostych powierzchniach. Każdy zna tradycyjny wzór kafelkowej powierzchni, którego cechą jest obecność szwów. Jest tak popularny, że produkuje panele PCV pod płytkami dla łatwiejszego wykończenia powierzchni. Jednak istnieje wiele potencjalnych nabywców, którzy nie są zadowoleni z obecności szwu. Wykonaj powierzchnię monolitycznego bezszwowego kafla ceramicznego, kamionki porcelanowej, klinkieru, a nawet spienionego polistyrenu.

Beżowa bezszwowa płytka

Dachówka betonowa bez szwu

Czarna bezszwowa płytka

Dachówka bez szwu

Technologia bezszwowego układania płytek pozwala stworzyć solidną powierzchnię na podłodze, która będzie przypominać monolityczny kamień lub parkiet. W przeciwieństwie do klasycznych kolekcji ceramicznych, bezszwowe płytki podłogowe mają następujące zalety:

  • doskonałe właściwości estetyczne powierzchni;
  • Nie ma brudu ani gruzu, tradycyjnie gromadzącego się w szwach płytek na podłodze;
  • w szwach na podłodze w łazience nie gromadzi się woda, niszcząc zaprawę i stwarzając warunki do rozwoju mikroorganizmów;
  • doskonałe właściwości wytrzymałościowe;
  • szerokie możliwości dekoracyjne.

Idealna tekstura powierzchni - główna zaleta materiału, wśród minusów - złożoność układania, ograniczony zakres temperatur pracy i wysokie wymagania dotyczące jakości.

Najszerszy asortyment płytek bez szwu jest oferowany przez producentów porcelany kamionkowej. W swoim katalogu kolekcje, które idealnie imitują drogie drewno, kamień naturalny, rzadkie rodzaje skóry i powierzchnie metalowe. Granit bez szwu został nazwany rektymerem, technologia jego produkcji ma swoje własne niuanse, co sprawia, że ​​dachówka jest droższa.

Drewniana bezszwowa płytka

Bezszwowa płytka na fartuchu

Funkcje okładziny bez szwu

Ułóż ten materiał w najwyższej klasy specjalistów. Doświadczeni mistrzowie zawsze polegają na szwach podczas układania płytek, co umożliwia ukrycie wad w pracy. Szew minimalizuje różnice w wysokości płytek podłogowych, wyrównuje grubość nałożonego kleju i błędy podczas montażu. Ułożone bez szwu płytki ceramiczne, biorąc pod uwagę następujące cechy:

  • podstawa musi być idealnie pozioma;
  • podłoże musi być mocne i stabilne;
  • Aby ulepszyć dachówkę za pomocą specjalnych odrostów;
  • Potrzebujesz profesjonalnego narzędzia do przycinania granitu ceramicznego.

Pożądane jest użycie płytki wielkoformatowej, co prowadzi do dodatkowych kosztów.

1

Bezszwowe płytki z gipsu

Bezszwowe dachówka z płytek porcelanowych

Bezszwowa dachówka ze sztucznego kamienia

Gdzie jest wykorzystywana bezszwowa ceramika?

Płytki ceramiczne wielkoformatowe i małoformatowe bez szwu są używane do licowania zarówno powierzchni poziomych, jak i pionowych. Rektyfikowana porcelana jest popularną wykładziną podłogową dla restauracji, dużych centrów handlowych, wykwintnych butików i szanowanych biur. Znajduje zastosowanie w modnych hotelach i na końcowym etapie prac wykończeniowych w domkach i mieszkaniach miejskich. Bogata tekstura płytek, szeroka gama odcieni pozwala rozwiązywać najbardziej złożone zadania projektowe.

Bezszwowa płytka dzika

Bezszwowa kamienna płytka

Bezszwowe dachówka w stylu loft

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się układanie bezszwowych płytek na pionowych powierzchniach. Specjalnym przedmiotem dla tego materiału są fartuchy kuchenne nad obszarami roboczymi. Używane bez szwu płytki do okładzin ściennych w kuchni, łazience i łazience. Niektórzy projektanci ćwiczą fragmentaryczne układanie na ścianie w salonie, szafce lub sypialni.

Specjalnym rodzajem bezszwowej ceramiki jest płytka klinkierowa, charakteryzująca się wysoką wytrzymałością i odpornością na agresywne chemikalia, oleje mineralne, paliwo silnikowe. Ze względu na swoją wszechstronność materiał ten znajduje się przed ceramicznym granitem, niewiele gorzej pod względem walorów estetycznych. Klinkier idealnie zastępuje dachówkę, może być stosowany do wykończenia wnętrz i na zewnątrz, również w garażach.

Bezszwowa mozaika płytka

Bezszwowe płytki marmurowe

Bezszwowe płytki podłogowe

Wybierając obiekt do układania płytek z bezszwowych płytek, warto pamiętać o rozszerzeniu temperatury. Szew odgrywa ważną rolę kompensacyjną i nie jest konieczne umieszczanie tego materiału na ulicy lub na ogrzewanych podłogach. W przypadku ścieżek i obszarów na ulicy znajduje się płyta chodnikowa, która nie wykazuje silnej ekspansji temperaturowej. Jednak nie jest to warte ryzyka i lepiej jest dać pierwszeństwo klasycznemu brukowi.

Bezszwowe płytki ścienne

Dachówka z piaskowca bez szwu

Bezszwowe płytki marmurowe

Dachówka bez szwu

Lekkie, bezszwowe płytki sufitowe są idealnym materiałem do dekoracyjnych wykończeń. Wykonany jest ze spienionego polistyrenu lub polichlorku winylu, posiada wygodny format do instalacji. Szybko wypiera pracowników budowlanych z plastikowych paneli, które mają wyższy koszt. Dostępna bezszwowa płytka na suficie jest nie tylko biała: w asortymencie producentów kolekcji w odcieniach beżu, różu, szarości, stali i niebieskiego. Jeśli producenci ceramiki oferują produkty, których powierzchnia imituje drewno lub kamień naturalny, gama producentów płytek sufitowych jest bardziej zróżnicowana.

Bezszwowe płytki podłogowe

Prostokątna bezszwowa płytka

Tafla bez szwu tłoczona

Nowoczesna bezszwowa płytka sufitowa odtwarza złożoną teksturę formowanych sufitów pałaców i zamków, sufity z papieru-mache, które były wykorzystywane do dekoracji wielu słynnych budynków. Symuluje materiał i drewno oraz drogie odmiany marmuru, co umożliwia wykorzystanie go w projektach o dowolnej złożoności. Montaż odbywa się za pomocą specjalnego kleju do płytek, a do pracy potrzebne są idealnie gładkie powierzchnie.

Bezszwowe wzorzyste płytki

Jednolite szare płytki

Bezszwowa łazienka płytka

Wybór na rzecz bezszwowych płytek jest wyjaśniony niezwykle spektakularnym wynikiem końcowym. Producenci oferują szeroką gamę produktów do wnętrz w różnych stylach. Przed zakupem materiału należy uważnie przeczytać, jak prawidłowo i dokładnie układać płytki. Może się zdarzyć, że pojawią się problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych mistrzów. Jeśli istnieją eksperci z doświadczeniem w tego typu materiałach, to bez wahania możesz zdecydować się na skuteczną bezszwową dachówkę wykonaną z ceramiki, płytek porcelanowych lub nowoczesnych materiałów polimerowych.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

45 − = 40