Bar domowy we wnętrzu: kompaktowe wakacje (50 zdjęć)

Słowo "bar" przyszło do nas z Ameryki. To właśnie tam przedsiębiorczy właściciele niektórych zakładów gastronomicznych, wiedząc, że czas to pieniądz, pozbyli się stołów i krzeseł i przeszczepili swoich klientów na wysokie i niezbyt wygodne taborety. Taborety umieszczone przed drewnianym barem - bariera oddzielająca odwiedzających od półek z alkoholem. Pomysł był udany. Klienci podeszli do "bariery", zamówili drinka, a ponieważ nie było zbyt wygodnie siedzieć, nie pozostali długo. To zwiększyło możliwości instytucji, a wraz z nią zysk. Z biegiem czasu słowo "bariera" straciło swój koniec i pozostał tylko "bar".

Pasek domowy
Pasek domowy
Pasek domowy

Dziś bar jest już dobrze znaną definicją. Jest to nie tylko instytucja specjalizująca się w sprzedaży alkoholu i przekąsek, ale także wydzielona część domu, w której znajduje się kolekcja napojów alkoholowych, różne urządzenia do tworzenia koktajli i przybory do ich użytku.

Pasek domowy
Pasek domowy

Domowy bar jest wskaźnikiem materialnego dobrobytu właścicieli, jasnym indywidualnym detalem we wnętrzu.

Pasek domowy

Za pomocą tego kąta możesz sprawić, że Twój dom będzie bardziej żywy i przytulny, podkreśli jego obszary funkcjonalne, podkreśli design. Ponadto, domowy bar - miejsce spotkań z przyjaciółmi, przyjemna nieformalna komunikacja, miejsce zbawienia od bluesa i depresji.

Pasek domowy
Pasek domowy

Planując umieszczenie baru w domu, najpierw musisz określić, w której strefie będzie on zlokalizowany, jaką funkcję wykonać. Bardzo ważne jest, aby harmonijnie pasował do wnętrza całego pomieszczenia, zgodnie z jego projektem.

Pasek domowy
Pasek domowy

Bar domowy może być dwojakiego rodzaju - stacjonarny (posiadający własne stałe miejsce) i mobilny (mobilny).

Pasek domowy

Stacjonarny pasek

Pasek domowy

W przypadku częstych przyjacielskich przyjęć i spotkań firmowych z dużą liczbą osób można zorganizować cały bar w domu. Stylistycznie udekoruj ją oświetleniem, lustrami, plakatami, łupkiem, dekoracyjnymi półkami ze szkłami i akcesoriami do robienia koktajli. Ustaw w nim biurko, wysokie krzesełka, specjalne meble, w tym szafki - witryny z ulubionymi napojami, lodówką, zlewem. Ta wersja winiarni jest dobra w dużym wiejskim domu.

Pasek domowy
Pasek domowy

W przypadku apartamentu typu studio dobrym rozwiązaniem jest pionowy stojak (poręcz barowa) z urządzeniem do butelek i szklanek z blatem stołu.

Pasek domowy
Pasek domowy
Pasek domowy

Blat, w zależności od projektu kuchni, może być szklany, drewniany lub z dowolnego innego materiału i w różnych formach. Regał taki będzie wielofunkcyjny, ponieważ oprócz miejsca przygotowywania i konsumpcji koktajli, może służyć do serwowania deserów, szybkich śniadań i kolacji. Za pomocą pionowego paska możesz wizualnie oddzielić kuchnię od reszty pomieszczenia.

Pasek domowy
Pasek domowy

Naprawiono mini-bar

Pasek domowy

Jeśli nie ma możliwości przydzielenia do przechowywania alkoholu całego pokoju lub nawet jego części, zawsze możesz pozostać w opcji "mini-bar".

Pasek domowy
Pasek domowy
Pasek domowy

Najczęściej umieszcza się domowy mini-bar w salonie lub w kuchni - zwykłe miejsce do wypoczynku i do spotkań z gośćmi.

W tym celu można kupić specjalne gabloty i szafki na wina. Takie meble są wyposażone, oprócz specjalnych półek do przechowywania butelek pod określonym kątem, również w system wentylacyjny. System wentylacyjny jest w stanie utrzymać w szafce wina pewną temperaturę i wilgotność niezbędną do przechowywania różnych rodzajów alkoholu, ale w takich szafkach jest minus - bardzo wysoki koszt; więc najlepiej jest użyć mebli już dostępnych we wnętrzu mini-baru.

Pasek domowy
Pasek domowy
Pasek domowy

Minibar w szafie to najczęstsza opcja. Aby to zrobić, para wolnych półek może być pomalowana w kontrastowym kolorze, lustrzanym panelu tylnym i oświetleniu LED, a następnie umieszczona na półkach na półkach z napojami alkoholowymi, naczyniami i akcesoriami.

1
Pasek domowy
Pasek domowy
Pasek domowy

Mini-bar wbudowany w miękkie meble jest również powszechną opcją. Aby zainstalować taki mini-bar należy użyć podłokietników, oparć mebli tapicerowanych, specjalnie zbudowanych nisz.

Pasek domowy
Pasek domowy

Aby umieścić domowy mini-bar, możesz wybrać inne, czasem najbardziej nieoczekiwane, wolne miejsce w domu:

 • nieużywaną niszę w ścianie;
 • wolna przestrzeń pod schodami;
 • pusty otwór;
 • umieścić pod skosami dachu;
 • balkon lub loggia.
Pasek domowy

Każde z tych miejsc można wyposażyć w regał lub półkę, aby pomieścić butelki wina, udekorować obszar, naśladując wystrój baru - lustra, oświetlenie, stylizowane obrazy, tabliczkę - w końcu otrzymasz prawdziwy mini-bar.

Pasek domowy
Pasek domowy

Mobilny minibar

Mobilny (mobilny) pasek - najlepsza opcja dla mini-baru w domu z brakiem wolnego miejsca w pokoju. Może być na przykład w postaci szafki ze składaną ścianą zewnętrzną. Taka szafka może w razie potrzeby łatwo przejść do dowolnego miejsca w domu, a ścianka składana w stanie obniżonym może symulować wieszak prętowy.

Pasek domowy
Pasek domowy

Kolejną wersją mobilnego mini-baru jest wielostopniowy stół na kółkach. Taki mini-bat ma niezaprzeczalną przewagę nad stacjonarnym barem - nie jest związany z konkretnym miejscem w domu. Taki pręt na kółkach można przemieszczać po domu, a nie tylko do transportu, ale także do przechowywania butelek z napojami alkoholowymi. Jeśli wybierzesz stół o nietypowym designie i odpowiednio udekorujesz jego "parking" (oświetlenie, elementy stylistyki instytucji barowych), może stać się jasnym akcentem we wnętrzu pokoju. Zwłaszcza jeśli jest to najbardziej elegancka wersja - kula mini-bar.

Pasek domowy

Mini-bar własnymi rękami

Pasek domowy
Pasek domowy

Najbardziej odważni, niezwykli ludzie, ludzie z kreatywnym myśleniem mogą spróbować odświeżyć swój dom i własnoręcznie stworzyć domowy bar. W tym przypadku istnieje wiele nietypowych pomysłów na domowy bar z całego świata:

 • Antyczna szafa będzie doskonałą bazą do szlachetnego mini-baru.
 • Szklana szafka na leki to wariant baru w mieszkaniu o nowoczesnym stylu.
 • Stara walizka - co nie jest mobilnym minibarem?
 • Beczka, której wewnętrzna przestrzeń może być wyposażona w półki, a górna powinna być ustawiona.
 • Starą lodówkę można przekształcić w brasserie.
 • Pianoforte. Ten, który służył swojemu instrumentowi, może zostać własnoręcznie przekształcony w bar domowy.
Pasek domowy
Pasek domowy

Jak wypełnić pasek?

Aby stworzyć koktajl, nie trzeba młotkować mini-baru z dużą ilością napojów alkoholowych. Wystarczy wybrać najbardziej popularne opcje.

Pasek domowy

Konieczne jest również posiadanie w magazynie kilku rodzajów soku, coca-coli, syropu truskawkowego i limonkowego.

Pasek domowy

 

Pasek domowy

Potrzebujesz również specjalnych akcesoriów do robienia koktajli:

 • shaker - główne narzędzie do przygotowywania koktajli;
 • jigger - spawany ze sobą, dwie miarki;
 • Steyner - sitko do wyciskania koktajlu w celu usunięcia kawałków lodu i jagód;
 • madler - szkodnik do mielenia jagód;
 • łyżka barowa - łyżka o wydłużonym kształcie;
 • korkociąg.
Pasek domowy
Pasek domowy

Nie ma potrzeby korzystania z dużego asortymentu zlewek do napojów w minibarze. Istnieją trzy rodzaje:

 • roks - szklanki do whisky i mocnych koktajli;
 • Highball - wysoka szklanka do tropikalnych koktajli;
 • szklanka do czystych mocnych napojów.
Pasek domowy
Pasek domowy
Pasek domowy
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 24 = 33