Amerykański styl we wnętrzu domów i mieszkań (25 zdjęć)

Amerykańskie wnętrza - przestronne i eklektyczne, mogą być ciekawym rozwiązaniem dla nowoczesnego mieszkania i domu. To inne meble, połączenie kultur - razem tworzące wrażenie jedności.

Amerykański styl we wnętrzu salonu
Projekt wnętrza sypialni amerykańskiej
Projekt amerykańskiego wnętrza kuchni

Funkcje:

 • Eklektyzm. Kultury Indian, pierwsi osadnicy, inne narodowości i różne kraje, ich różnorodne meble splecione w amerykańskim wnętrzu. To dzięki tej różnorodności klasyczne wzornictwo amerykańskich domów jest tak uniwersalne.
 • Niezwykle racjonalne wykorzystanie powierzchni domu. Amerykanie starają się być praktyczni, a jeśli mają wolną przestrzeń nad komodą lub w innym rogu domu - koniecznie używają tego z zyskiem. W domach niepotrzebne partycje są rzadko używane. Na przykład wspólna przestrzeń w kuchni i jadalni i salonie dla Amerykanów - często. W naszym kraju ta metoda powiększania pomieszczeń jest stopniowo wprowadzana do mas.
 • Scentralizowane rozmieszczenie mebli. Na przykład Amerykanie starają się umieścić stoły w salonie i jadalni, a także w kuchni, w środku pokoju, tworząc oryginalną wyspę - to amerykański klasyk. Łatwo jest podejść do tego stołu z dowolnej strony. Ale oczywiście, aby tak ustawić meble, potrzebujemy odpowiednich przestrzeni.
 • Niewielki wystrój. Amerykanie starają się być racjonalni, więc jest mało prawdopodobne, że zobaczysz loki w domu, dużo tkanin i niepotrzebnych bibelotów. Nawet wystrój sypialni jest prosty i lakoniczny.
 • Osobliwością amerykańskiego wnętrza i wystrojem pokoi są oryginalne koktajle z różnych gatunków i stylów. Meksyk przeplata się z Chinami, Skandynawią z Włochami. Wszystko jest harmonijne, wszystko wygląda niepowtarzalnie. Tego rodzaju wnętrze domu zapewnia ogromną przestrzeń dla kreatywności. Najwyższym akrobacją w tym kierunku był styl loftowy, popularny w dekorowaniu domów w nowojorskim stylu.
 • Wnętrze amerykańskich domów zawsze sprawia wrażenie wolności, przestronności i lekkości. Wrażenie spontaniczności, chociaż mogło być starannie przemyślane przez najlepszych projektantów.
 • Komfort jest najważniejszy. Żaden Amerykanin nie poświęci swojej przyjemności jakimś dekoracyjnym, choć pięknym, elementem.
 • Wnętrza apartamentów mają na celu to, że często będą widziane przez gości: przyjaciół, znajomych, krewnych. Dlatego, jeśli dom ma czyjeś nagrody, puchary, dyplomy, ogólnie rzecz biorąc, piękne rzeczy - upewnij się, że z pewnością znajdzie się w amerykańskim domu w widocznym miejscu. W przypadku sypialni te rzeczy nie są przeznaczone. Wokół nich należy pozostać i komplementować udaną rodzinę.
 • W każdym amerykańskim mieszkaniu nawet typowe muszą być małe rzeczy, odzwierciedlające indywidualność właścicieli. Amerykanie nie uznają żadnego autorytetu i nie będą głupio podążać za modą. Generalnie są bardzo pewni siebie, wielu z nich uważa się nie za najgorszych projektantów, niż najbardziej znanych w tej okolicy. Dlatego bardzo często Amerykanie sami wymyślają własne wnętrza. W każdym razie własnoręcznie wykonane lub wymyślone wzornictwo będzie źródłem szczególnej dumy dla właścicieli domu. Nawet gdyby on sam tylko zebrał meble.
 • Meble to zazwyczaj proste linie, zwięzły design. Mistrzynie nie lubią chodzić po domu przez cały dzień, wycierając kurz lokami i różnymi półkami. Preferowane meble to jasne kolory, szczególnie do sypialni i salonu.
 • Brak ostrych zakrętów. Nawet podstawki i narożniki mebli w amerykańskim domu najprawdopodobniej zostaną wygładzone.
 • Amerykanie uwielbiają antyki i zabytki, a często znajdują, wykopane na plewach pcheł i sprzedaży garażu, są dumnie dekorowane amerykańskimi salonami. Właściciele często je przywracają - a meble nabierają drugiego życia. Wszyscy będą zachwyceni możliwością uczynienia ze starej rzeczy nowej, pięknej i wyjątkowej.
Mały salon z jadalnią w klasycznym amerykańskim stylu
Amerykański klasyczny salon

Zwyczajny dom

W przeciętnym amerykańskim domu będą koniecznie takie pokoje:

Kuchnia

Centrum domu, miejsce spotkań w godzinach porannych i wieczornych całej rodziny. Największą radość przeciętnej amerykańskiej gospodyni spowoduje duża kuchnia. Bliska kuchnia najwyraźniej nie jest dla Amerykanów.

Kuchnia amerykańska to wiele drewnianych powierzchni. Oprócz mebli, drewno jest mile widziane w projektowaniu ścian, podłóg, sufitów. Im więcej i bardziej naturalnie, tym lepiej. W przypadku salonu ten wzór jest również istotny.

Amerykański styl we wnętrzu często polega na połączeniu stołu kuchennego z ladą barową, do której przymocowane są kilka wysokich krzeseł. Tam wygodnie jest siedzieć i rozmawiać z kochanką domu, podczas gdy ona przygotowuje jedzenie.

Amerykański styl we wnętrzu kuchni
Amerykański styl w jasnej kuchni
Amerykański design w przytulnej kuchni

Pokój dzienny

Goście są tu mile widziani, nie ma zwyczaju robienia butów ulicznych. Miejsce w salonie jest wspólne, przeznaczone dla wszystkich. Tutaj najlepiej widać najlepsze meble. Zwykle duże i wygodne pokoje znajdują się zawsze na pierwszym piętrze domu i są przeznaczone na spotkania z przyjaciółmi, przyjęcie gości.

Nieznajomi ludzie rzadko przechodzą przez amerykański dom za frontowymi pokojami.

Funkcje:

 • Wszystko, z czego rodzina jest dumna, z pewnością zostanie umieszczone w salonie. Przyjmuje się, że goście są zachwyceni i pochwaleni.
 • Konstrukcja zapewnia koniecznie dużą miękką sofę i fotele.
 • Telewizja - nieodzowna część każdego amerykańskiego mieszkania, jest umieszczana w salonie. To jest centrum wszechświata dla rodziny. W sypialniach dla dzieci telewizor czasem nie jest w ogóle gotowy, słu
  sznie wierząc, że ma dość wspólnego.
 • Najczęściej mieszkania w amerykańskich mieszkaniach nie są zaprojektowane w tym samym stylu. Eklektyzm w ich dekoracji jest bardzo wyraźny. Na początku może wydawać się nieco kolorowy i pozbawiony smaku, ale wtedy oko przyzwyczaja się i zdajesz sobie sprawę, jak przyjemnie i komfortowo czujesz się w tak zrelaksowanym wnętrzu w domu.
Amerykański design w salonie
Amerykański design w jasnym salonie
Amerykański styl w klasycznym salonie
Amerykański styl we wnętrzu salonu

Jadalnia

Amerykański styl we wnętrzu implikuje jego połączenie z kuchnią.

Jadalnia w stylu amerykańskim

Co najmniej 2 sypialnie

Często te pokoje znajdują się na drugim piętrze, gdzie prowadzą schody. Projekt sypialni jest zwykle lekki i delikatny.

Amerykanie zwykle mają jeden z największych pokoi w domu, który dają sypialniom właścicieli. Zazwyczaj towarzyszy mu oddzielna łazienka i garderoba. Pokoje dziecięce - w mniejszych pomieszczeniach, często z osobnymi łazienkami lub prysznicami.

Funkcje:

1
 • Na podłodze - dywan, dopasowany do stylu sypialni.
 • Łóżko w stylu klasycznym jest koniecznie pokryte, na górze - wiele różnych klocków.
 • Meble są jasne i przyjemne dla oka.
 • Duże łóżko jest centralnym elementem amerykańskiej sypialni. Przy ich dogodności i wielkości nie oszczędzają, jeśli obszar pozwala na mieszkanie. Materace uzyskają najlepsze - nowoczesne modele ortopedyczne.
 • Sypialnie są rzadko malowane w różnych kolorach, raczej będą używane tylko dwa podstawowe odcienie spokoju. Na przykład modny wzór: połączenie beżu i czekolady lub mięty i cytryny.
 • Kinkiet nad łóżkiem, lampy na nocnych stolikach.
Sypialnia w amerykańskim stylu
Sypialnia w odcieniach szarości w amerykańskim stylu
Amerykański styl w sypialni

Wanna

W łazienkach Amerykanie nigdy nie wkładają pralki, nawet jeśli obszar pozwala im umieścić co najmniej pięć sztuk. Do takich czysto funkcjonalnych urządzeń gospodarstwa domowego jest przedział w domu, a celem łazienki jest relaks i odpoczynek.

 • Większość łazienek jest w jasnych kolorach.
 • Podłoga jest częściej układana z marmuru, rzadziej - z płytek lub płytek.

Powierzchnia takiego mieszkania będzie dość przyzwoita według naszych standardów, pomimo faktu, że rozmiar amerykański jest dość mały.

Amerykański styl w łazience
Łazienka w amerykańskim stylu
Amerykańska łazienka

Funkcje wystroju

 • Amerykańskie gospodynie uwielbiają wazony, zwłaszcza duże deski podłogowe. W zimie można je wypełnić szklanymi kulkami i innymi dekoracyjnymi bibelotami - ten wzór jest oryginalny i wygląda świetnie.
 • Magnesy na lodówce - niezaprzeczalny znak tego amerykańskiego domu. Jeśli rodzina często podróżuje, nie można nawet wątpić - zewsząd, z każdego miasta i wioski przyniesie magnes.
 • Obrazy. Są wybierane według ich gustu. Nawet jeśli styl obrazu nie pasuje do wnętrza mieszkania lub pokoju, Amerykanin i tak go kupi, jeśli chcesz. I najczęściej spotykają się w specjalny sposób - dokładnie cztery sztuki, zrównując rozmiar.
 • Na krzesłach w jadalni i salonie zwykle kładziono podkładki z haftem. Ten projekt nadaje pomieszczeniu przytulną atmosferę.
 • Amerykańskie wnętrza oznaczają koniecznie nagrody, pamiątki, pamiątki. Zdjęcia rodziny w pięknej oprawie z pewnością będą wyświetlane w widocznym miejscu w salonie. To święte.
 • Na suficie są rzadko spotykane. Częściej są fani. I lampy - na ścianach, podłodze, stolikach nocnych. Ale w salonach nad dużym stołem wciąż stoi piękny żyrandol.

Ogólnie rzecz biorąc, aby zrealizować wnętrze amerykańskich mieszkań w życiu jest dość proste, nie wymaga dużych sum i drogich mebli. Prostota i funkcjonalność, praktyczność i eklektyzm to główne cechy. Projekt domu wita również jaskrawymi kontrastami, szczególnie w salonie. Nie bój się jasnych kolorów i nietypowych rozwiązań. Najczęściej są bardzo udane, nadając indywidualności salonowi i swojemu urokowi.

Jasny salon w amerykańskim stylu
Strefa światła do czytania w lakonicznym stylu amerykańskim
Jasny salon w klasycznym amerykańskim stylu
Mieszanie stylów w amerykańskim wnętrzu
Nowoczesne amerykańskie wnętrze
Jasne wnętrze amerykańskiego salonu
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 18 = 27