Ložnice ve stylu Provence: kované nebo dřevěné (26 fotek)

Unavený z hlučné metropole a snít o tom, že trávíte čas v prostředí co nejblíže k přírodě, jak je to možné? Pak se podívejte na Provence - styl francouzské vesnice. Zařízený pokoj v tomto stylu a správné vyzdvižení nábytku, najdete klid a harmonii ve svém domě!

Postel ve stylu Provence

Ložnice je místem, kde odpočíváme a obnovujeme naši sílu po náročných hodinách. Z jeho interiéru závisí pohodlí majitele, jeho spánek a nálada. Lůžko zaujímá ústřední místo v každé ložnici, takže je lepší začít s tím lépe stylovat.

Postel ve stylu Provence
Postel ve stylu Provence

Vlastnosti Provence

Především je třeba zjistit, jaké vlastnosti jsou typické pro styl francouzské vesnice:

  • Přítomnost pastelových tlumených barev.
  • Textilie (ložní prádlo, záclony) často obsahují květinové motivy.
  • Použití přírodních materiálů: dřevo, kámen. Také použité tkané a kované výrobky.
  • Starý nábytek.
  • Květinové kompozice. Žádný pokoj ve stylu francouzské Provence nemůže bez kytice květin.
Postel ve stylu Provence
Postel ve stylu Provence

Dřevěná postel ve stylu Provence

Nejoblíbenější lůžka ve stylu Provence jsou dřevěné. Obvykle se jedná o nenatřený nebo světlý model.

Pro Provence není typická přítomnost náročných detailů o nábytku, složitých vzorcích nebo ostrých výkresech. Pokud jsou přítomny výtisky, měly by být jemné a nenápadné.

Postel v Provence je hlavní v ložnici. Je masivní a často vypadá stará. Tento efekt návrháři záměrně dávají význam spánku.

Postel ve stylu Provence

Postel ve stylu Provence

Pokud jste se rozhodli změnit styl v místnosti a vaše stará postel neodpovídá standardům provence, nezlobte se. Může být překreslena nebo stárnuta pomocí brusného papíru, zařízení pro odstraňování dřeva, barvy, nábytkového vosku a kartáčů. Kromě toho, pokud je nábytek štěpený, opotřebovaný nebo popraskaný, nesnažte se je zbavit. Jsou také charakteristické pro Provence a nesou barvu a nepopsatelnou atmosféru.

Postel ve stylu Provence

Postel ve stylu Provence

Dvojité dřevěné lůžko vypadá velmi romanticky a je ideální pro novomanželky. Nohy mohou být vyzdobeny nádherným řezbářstvím a na zádech můžete dát klidný vzor v pastelových barvách.

U malých místností, kde je prostor velmi ceněný a není zde možnost koupit prostorné postele, si můžete zvolit výběr nábytku, jako je rozkládací pohovka ve stylu Provence. On není nijak podřadný, pokud jde o pohodlí, na plnohodnotné místo na spaní. V denní době slouží toto ergonomické zařízení jako pohodlná pohovka a večer se mění na útulné postele.

Postel ve stylu Provence

Výhoda takového nábytku je samozřejmostí: zaberá jen malý prostor a současně vykonává funkce několika objektů najednou. Mimochodem, tato pohovka může být umístěna nejen v ložnici, ale v jakékoliv jiné místnosti. A pokud si pořídíte rozkládací pohovku s zdvihacím mechanismem, pak můžete stále ukládat věci do ní.

Postel ve stylu Provence

Kované postele ve stylu Provence

V poslední době se stávají oblíbené modely kovaných postelí ve stylu Provence. Navzdory skutečnosti, že jsou vyrobeny ze železa, mosazi nebo bronzu, vypadají velmi elegantně a nezatíží obraz celé místnosti. Tyto výrobky jsou velmi trvanlivé a mají téměř neomezenou trvanlivost. Vzduch a beztížné kadeře vytvářejí atmosféru vesnického života ve francouzské provincii.

1
Postel ve stylu Provence

V prodejně lze zakoupit kované železné lůžko a lze je objednat. Ohromující kované prvky, vyrobené v podobě květinových uspořádání nebo obrysů rostlin, se dokonale spojují s provensálským stylem celé ložnice.

Kované postele ve stylu Provence mohou být nejen obvyklé obdélníkové, ale i kulaté nebo oválné. Obvykle se v prodejně nábytku nenachází v prodeji, ale po objednání od profesionálů obdržíte jedinečný produkt, který bude odrážet vaši osobnost.

Nejčastěji se zadní část čelní strany takového kovaného lůžka dostává do popředí, protože je mnohem vyšší než noha.

Postel ve stylu Provence
Postel ve stylu Provence
Postel ve stylu Provence

Velkým přírůstkem bude baldachýn zavěšený nad postelí. Vyrobeno z bavlny, lnu nebo organzy, přidá romantismus a přináší nový dojem na obraz celé ložnice.

Kované rozkládací pohovky se dokonale hodí do ložnice ve stylu Provence. Výběr takového zařízení je lepší pomocí zdvihacího mechanismu. Přístroj s zdvihacím mechanismem umožňuje rychlé a snadné otočení pohovky do lůžka a naopak.

V tomto stylu jsou také smíšené postele: dřevěné postele s kovanými vložkami, například na čelní desce nebo s měkkými nebo dřevěnými prvky.

Postel ve stylu Provence

Dětské postele ve stylu Provence

Provence styl je také ideální pro dětský pokoj, protože styl je založen na jemných pastelových barvách, které mohou být uklidňující pro dítě.

Postel ve stylu Provence

Pro dítě je možné si vybrat kované nebo dřevěné lůžko malé velikosti. Dospívající dívky budou určitě ochutnávat postel s kované čelní desky, protože jsou spojeny s interiéry klasických románů, tak milovaných v tomto věku.

Postel ve stylu Provence

Zvláště oblíbené při uspořádání dětských pokojů ve stylu Provence používají rozkládací pohovky se zdvihacím mechanismem. Ve dne, kdy se k dítěti přicházejí přátelé, je vhodné je použít jako pohovku pro shromáždění a pro noc, aby se rozložil v plném spánku.

Postel ve stylu Provence

Mnozí rodiče se ptají, zda je možné zdobit postel ve stylu Provence. To platí zejména pro ty, kteří mají dvě nebo více dětí. Odpověď je jednoduchá a zřejmá: samozřejmě můžete.

Postel ve stylu Provence

Tyto postele jsou vyrobeny z přírodního dřeva s použitím vyřezávaných prvků. Patrová postel ve stylu Provence také šetří místo a zanechává více prostoru pro hry a aktivity, což je zvláště důležité v malém bytě.

Postel ve stylu Provence

Ložní prádlo pro postel ve stylu Provence

Bed ve stylu Provence nikdy nevytvoří přesný obraz francouzské provincie bez vhodného ložního prádla. Polštáře, lůžkoviny, přehozy by měly být vyrobeny z přírodních materiálů, bavlny, lnu, satén budou perfektní. Je nutné vybrat pastelové barvy: růžové, krémové, béžové, mléčné - vyberte barvu, která se vám líbí.

Postel ve stylu Provence
Postel ve stylu Provence

Pro provence jsou charakteristické rukávy, flounces, šněrování, rámování okrajů postele. Vytváří prostor vzdušný a útulný. Je žádoucí, aby závěsy s pokrývkou byly vyrobeny z jednoho materiálu a jednoho barevného schématu.

Postel ve stylu Provence
Postel ve stylu Provence

Pokud jste si vybrali rozkládací pohovku s zdvihacím mechanismem, čalounění takového modelu může být i tkanina: z plátna, mikrovlákna, žakáru nebo bavlny. Provence-styl čalounění vyžaduje použití květinové a rostlinné motivy, můžete siluety zvířat, jako jsou koně nebo psi.

Postel ve stylu Provence

Postel, vyrobená ve stylu Provence, uklidňuje a přizpůsobuje se klidné náladě. Při pohledu na takové místo na spaní chci zavřít oči a vrhnout se do chladu přírodních tkanin.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

1 + 7 =