Jak łatwo i szybko zmywać podłogę bez rozwiedzenia

string (10) "error stat"

Na pierwszy rzut oka, zmywanie podłogi nie jest łatwą sprawą. Wziąłem wiadro wody, szmatę i trzy z nich, dopóki nie było czyste. Jednak w tym przypadku nie wszystko jest takie proste. Po pierwsze, wykładziny podłogowe są różnego rodzaju i każdy z nich należy umyć w szczególny sposób. Po drugie, jeśli w domu jest pies lub kot, konieczne będą dodatkowe wysiłki w celu zmycia potu. Cóż, podłoga w kuchni jest zanieczyszczona najczęściej, więc trzeba ją często myć.

Mycie laminatu w salonie

Jak mogę zmywać podłogę, nie tracąc przy tym czasu? Jakie środki użyć? W tym artykule dowiesz się o tym.

Ogólne zasady mycia podłóg

Przed rozpoczęciem mycia podłogi zaleca się dokładne zamiatanie. Lepiej z miotłą. Kurz powinien być usuwany wszędzie, nawet z trudno dostępnych miejsc i narożników. Jeśli nie jest to wygodne z miotłą, możesz wziąć miotłę. Miotłę można lekko zwilżyć wodą.

Zaleca się rozpoczęcie czyszczenia podłogi od najdalszego kąta od drzwi i wykończenie przy drzwiach. Lub, aby przyspieszyć proces, możesz podzielić obszar pokoju na kilka sekcji. Aby wyczyścić każdą sekcję lepiej od ściany do środka pokoju. Następnie śmieci z każdej strony muszą być zebrane w jednym sterty.

Przed czyszczeniem pomieszczenia zaleca się usunięcie mebli, a także wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Oczywiście nie trzeba usuwać ściany ani szafy, ale należy przesunąć krzesła, taborety i lampy podłogowe. Pożądane jest również usunięcie kota lub psa z pokoju.

Po zakończeniu czyszczenia, aby usunąć wilgoć z podłogi, zaleca się wytrzeć ją suchą, czystą szmatką. W przeciwnym razie wilgoć może przyczynić się do pojawienia się odkształceń na powłoce.

Doskonałym środkiem do mokrego czyszczenia podłogi jest sól. Jeśli umyjesz podłogę roztworem wody i soli, wtedy dom będzie idealnie czysty. Jeśli kot lub pies mieszka w mieszkaniu, używanie soli do mycia podłóg pomoże usunąć zapach.

Najpierw musisz odkurzyć podłogę

Funkcje czyszczenia na mokro różnych wykładzin podłogowych

Każda podłoga wymaga specjalnego podejścia podczas czyszczenia. Na przykład pomalowaną podłogę należy regularnie myć, szczególnie w kuchni i na korytarzu, gdzie regularnie gromadzą się kurz i brud. Z drugiej strony taka podłoga nie wymaga dużego wysiłku podczas czyszczenia. Jeśli podłoga nie zostanie pomalowana, wystarczy jedno czyszczenie na tydzień. Jednak każde czyszczenie musi składać się z kilku etapów. Po pierwsze, podłogę należy umyć ciepłą wodą z mydłem. Najbrudniejsze miejsca można przetrzeć pędzlem. Następnie należy wyczyścić podłogę czystą wodą. Następnie należy go wytrzeć czystą suchą szmatką, aby podłoga była sucha.

Aby upewnić się, że linoleum jest czyste, wystarczy je wytrzeć wilgotną ściereczką. Jeśli używasz ciepłego roztworu mydła lub detergentów, będzie on generalnie idealnie czysty.

Podłogi parkietowe są przyjazne dla środowiska i przyjazne dla ludzi. Aby dbać o taką podłogę, należy ją myć co najmniej raz na pół roku zimną wodą. Używanie gorącej wody nie jest pożądane - możesz uszkodzić parkiet. W celu prawidłowej konserwacji parkietu, należy go przecierać wilgotną szmatką prawie codziennie.

Utrzymuj podłogi laminowane w czystości i proste. Jeśli regularnie wycierasz laminat wilgotną szmatką, będzie czysta. Dopiero po tym należy wytrzeć podłogę do sucha, inaczej wilgoć może zostać wchłonięta przez powłokę, co może doprowadzić do odkształcenia i pęcznienia laminatu.

1

Jeśli masz podłogę pokrytą dachówką, masz szczęście. Dachówka jest najbardziej bezpretensjonalna w zbieraniu ze wszystkich powierzchni. Umyj płytkę wodą z mydłem i detergentami. Do czyszczenia na mokro można również użyć amoniaku. Płytka jest ponadto odporna na wilgoć. Nie spowoduje również uszkodzenia kotów i psów.

Tak więc, dla każdej powłoki istnieje metoda czyszczenia na mokro, więc przed przystąpieniem do mycia podłogi należy ustalić, która metoda czyszczenia jest odpowiednia dla danego pokrycia.

Floor Mop Wash

Jak szybko umyć podłogi

Często zdarza się, że goście niespodziewanie przychodzą do ciebie, ale dom nie jest sprzątany lub nie ma wystarczająco dużo czasu na pełne sprzątanie. Ponadto, spędzając pół dnia na uporządkowaniu mieszkania - to wciąż przyjemność! Czy możesz dobrze myć podłogi, nie tracąc czasu i wysiłku? Okazuje się, że możesz.

Przed rozpoczęciem czyszczenia na mokro, podłogę należy dokładnie odkurzyć. Zależy to od jakości wszystkich późniejszych czynności czyszczenia. Jeśli to możliwe, z pomieszczenia, w którym odbywa się czyszczenie, musisz wyjąć wszystkie dodatkowe rzeczy lub położyć je na łóżku lub kanapie. Pożądane jest również usunięcie psa lub kota z pokoju.

Następnie należy dobrze przetrzeć podłogę za pomocą trzepaczki, zwracając szczególną uwagę na listwy przypodłogowe. Gdy ubijak jest brudny, można go wyczyścić odkurzaczem. Jeśli po odkurzeniu nadal wystarcza kurz, to zamiast gałki lepiej jest użyć szmatki z mikrofibry. W takim przypadku powierzchnię należy najpierw przetrzeć wilgotną szmatką, a następnie wysuszyć.

Miejsca na podłodze można usunąć ręcznie

Następnie można przystąpić do czyszczenia na mokro. Aby to zrobić, potrzebujesz następujących "narzędzi":

  • wiadro;
  • detergent;
  • mop;
  • szczotki;
  • szmaty seksualne.

Detergent, zgodnie z zalecaną proporcją w instrukcji, mieszaj wiadro z wodą. Woda powinna być ciepła, ale nie gorąca. Następnie zwilżamy szmatkę w wodzie, wyciskamy ją lekko i owija wokół mopa. Podczas czyszczenia nie zapomnij wytrzeć pod sofami i łóżkami. Mop jest pożądany, aby wytrzeć podłogę, przesuwając się wzdłuż, a nie poprzez deski (jeśli masz parkiet lub laminat). Ściereczkę można okresowo czyścić za pomocą pędzla.

Po tym, przemytą podłogę należy dobrze przetrzeć suchą szmatką, aby uniknąć rozwodu. Jeśli podłoga jest parkietowa, to pożądane jest, aby wytrzeć ją ponownie miękką suchą szmatką. Ta szmata może być szczotkowana. Po tym możesz być pewien - mieszkanie będzie czyste.

Mycie podłogi w kuchni

Niż do mycia podłogi po malowaniu

Więc zacząłeś naprawę, która polega na pomalowaniu podłogi. Podłoga po tym zajmuje zupełnie inny wygląd. Jak to umyć po malowaniu? Ta praca nie jest łatwa.

Przede wszystkim po malowaniu należy odczekać pewien czas (około jednego dnia), aby podłoga była sucha. Następnie należy dwukrotnie przemyć podłogę ciepłym roztworem octu, używając mięk
kiej szmatki. Następnie, w ciągu następnego tygodnia, należy wykonać mokre czyszczenie podłogi w celu usunięcia plam olejowych. Nie myć podłogi roztworem mydła. Wpłynie to negatywnie na kolor farby.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

73 − 72 =