Dachy domów z poddaszem: życie pod niebem (54 zdjęcia)

Dachy domów z poddaszem od dawna nie są nowością na rynku budowlanym, ale dziś są bardzo popularne. Co to jest poddasze? Ten pokój na poddaszu, odpowiedni do mieszkania, zwykle znajduje się pod dachem domu. Dach w takich domach jest również niezwykły, ma nazwę "mansard", a jego konstrukcja odbywa się według specjalnego projektu.

Dach domu z poddaszem i balkonem
Dach domu z poddaszem

Dach domu z poddaszem i sklepionym oknem

Biały strych

Dach z poddaszem i krawężnikiem

Dach z mansardą gontów

Trochę historii

Taki plan świetliki dachowe i lofty były używane przez długi czas, od około 17 wieku. Założyciele tej konstrukcji byli mistrzami z wielu krajów europejskich. W tamtych czasach miasta Europy rozwijały się w przyspieszonym tempie, żyły w dużych domach, a po prostu mieszkania były drogie i drogie dla wielu. Skłoniło to do stworzenia takich struktur przez Francois Mansara, na jego cześć nosi on swoje imię do dziś. Najczęściej takie mieszkanie było używane dla gości o niskich dochodach.

Dach prywatnego domu z poddaszem
Dach mansardowy domu

Dach z poddaszem czarnym

Dach z mansardą i wystrojem

Dach z mansardą drewnianą

Dach domu z poddaszem w stylu rustykalnym

1

Dach z mansardowym wzorem

W Rosji moda na budowę domów z poddaszem miała miejsce w XVIII wieku, podobna konstrukcja rozpoczęła się w Petersburgu. Przez długi czas tego typu mieszkania były wykorzystywane przez bohemy, biednych studentów, urzędników o małej randze.

Dach kryty dachówką z poddaszem

Dach domu z poddaszem

Dach dwupiętrowego domu z poddaszem

Dach dwuspadowy z poddaszem

Dach w kształcie poddasza

Dach z poddaszem w stylu gotyckim

Wnętrze dachu z poddaszem

Jak zaczyna się projekt?

Konstrukcja wysokiej jakości mansardowego dachu pozwala prawie całkowicie zastąpić konstrukcję dodatkowej podłogi, co znacząco wpływa na finansową stronę emisji. Na samym początku budowy ważne jest stworzenie odpowiedniego projektu dachu, który odzwierciedla wszystkie ważne kwestie.

Co należy wziąć pod uwagę? Przede wszystkim jest to ilość wykorzystanej przestrzeni. Tutaj wiele będzie zależeć od istniejących fundamentów i materiałów wykończeniowych. Ważne jest, aby obliczyć wszystko w najdrobniejszym szczególe. Weź również pod uwagę możliwe opady i obciążenie wiatrem.

Dom z poddaszem
Dom z poddaszem

Dach z mansardą i płytkami ceramicznymi

Dach z mansardowym brązem

Dach z poddaszem i dekoracją z kutego żelaza

Dach z poddaszem czerwonym

Dach z poddaszem na poddaszu

Dach z poddaszem mały

Dach z poddaszem i małymi oknami

Zalety domów z poddaszem

Tworząc kompetentny projekt dachu z poddaszem, możesz uzyskać dodatkową przestrzeń życiową w swoim domu. W zależności od życzenia, możesz
wykorzystać dodatkową przestrzeń na urządzenie pokoju zabaw dla dzieci, biblioteki, gabinetu lub sali sportowej. Projektowanie przyszłego założenia, a także jego cel, jest ważne, aby myśleć z wyprzedzeniem. Ponadto, w zależności od lokalizacji i oświetlenia, można utworzyć ogród zimowy lub szklarnię. Ponadto główne zalety domów prywatnych na poddaszu to:

  • Piękny wygląd wspólnego budynku.
  • Dodatkowa część dzienna.

Strych może być zbudowany w istniejącym domu, zwiększając tym samym jego powierzchnię.

Niezwykły kształt dachu z poddaszem
Wnętrze strychu

Dach z mansardą

Dach z mansardą na poddaszu

Dach z mansardowym żelazkiem

Dach z mansardą i oknami

Dach z mansardą i panelami

Uważa się, że poddasze jest najcieplejszym pomieszczeniem w domu (powietrze ma właściwości fizyczne do wspinania się), więc możesz umieścić tu pokój dziecięcy.

Ciepły pokój na poddaszu przyczynia się do zwiększenia współczynnika oszczędności ciepła w pomieszczeniach znajdujących się poniżej.

Najważniejszą zaletą są minimalne koszty, jeśli początkowo leżałeś w projekcie dachu i na poddaszu. Aby go stworzyć, nie potrzebujemy ścian nośnych, fundamentu, tylko belek ramy, a ponadto dobrze zaprojektowanego systemu izolacji.

Murowany dom z poddaszem
Dach chaty z poddaszem

Dach ze strychem jest szary

Dach z nowoczesną mansardą

Dach z urządzeniem poddasza

Istniejące gatunki

Od zwykłego dachu domu z poddaszem wyróżnia się obecność dodatkowych krokwi, wysoka izolacja, parowanie i uszczelnianie.

Jeden bieg

To najprostszy rodzaj pokrycia dachowego. W pokoju jest tylko jedna pełna ściana. Zaleca się wykonanie spadku o nachyleniu od 35 do 45 stopni. Jeśli kąt zostanie zmniejszony, mogą wystąpić problemy z opóźnieniem w śniegu, co będzie wymagać dodatkowej pracy w celu wzmocnienia podpór łożyskowych. Główne zalety tego typu dachu - stosunkowo niedrogi koszt i łatwość instalacji.

W praktyce rzadko buduje się domy z dachem dwuspadowym. Po zainstalowaniu dachu jednopokładowego możliwe jest zainstalowanie niewielkich strychów poddasza.

Dach dwuspadowy z poddaszem

Ten rodzaj dachu pozwala na stworzenie maksymalnej ilości użytej przestrzeni. Przy projektowaniu domów tego typu najczęściej używa się. Wygląda jak dwa płaszczki patrząc w przeciwnych kierunkach.

Dach mansardowy małego domu

Dach hip i pół-wysoki

Wszystko to można przypisać podgatunkom dwuspadowych dachów. Na zewnątrz ma dość zwycięski i piękny widok, więc w praktyce są często używane. Ta konstrukcja jest uważana za najtrudniejszą, ponieważ jej zastosowanie znacznie zwiększa powierzchnię mieszkalną.

Zerwana linia

Jest to dwuspadowy dach z podgatunku. Gatunek ten jest najczęściej używany w małych budynkach, natomiast do dyspozycji właścicieli pojawia się część mieszkalna nieco mniejsza niż na niższym piętrze. Poddasze ze złamanym dachem to jedna z popularnych opcji, ponieważ ta forma pozwala opanować duży obszar użytkowy. Kolejną zaletą tego typu jest niewielki ciężar konstrukcji.

Okno na dachu z poddaszem

Stożkowy, kopułowy i piramidalny dach

Najczęściej w przypadku konstrukcji zaokrąglonych konturów, strych w tych przypadkach jest budowany dość problematycznie.

Balkon na poddaszu

Potrzebujesz tego czy nie? Wiele osób zadaje to pytanie, ale odpowiedź na nie nie jest prosta. Oczywiście, z balkonu można otworzyć piękne widoki, które można zjeść w godzinach porannych i wieczornych z filiżanką herbaty, ale budowę balkonu na poddaszu - nie jest tanie przyjemności. I musisz o tym pomyśleć na etapie projektowania.

Powszechnie stosuje się wbudowane balkony, ale można również rozważyć opcję zawieszonego balkonu. Nowoczesny rynek oferuje różnorodne okna mansardowe, które pozwolą na zainstalowanie balkonu na dachu. Świetliki tego typu wykonane są z dwóch klap. Wyjście na balkon jest zapewnione, gdy są jednocześnie otwierane, a wentylacja jest możliwa w jednym położeniu.

Oryginalna konstrukcja dachu mansardowego
Dach łupkowy z poddaszem

Dach z mansardą i wzorem płytek

Dach z mansardą w stylu wiktoriańskim

Dach z poddaszem i werandą

W
ybór materiałów

Wybór materiałów w dużej mierze zależy od samego projektu, a także od rodzaju dachu. Eksperci uważają, że w przypadku zepsutego dachu najlepiej jest używać materiałów drewnianych, a wystrój wnętrza jest równie ważny, jak piękny wygląd. Tak więc sam projekt będzie bardziej lekki i jednocześnie niezawodny. Aby zamontować dach używał się nawiasów.

Jeszcze przed montażem konstrukcji, materiały muszą być zabezpieczone środkiem antyseptycznym, który będzie stanowił niezawodną ochronę przed wilgocią, wilgocią i zapewni trwałość dachu przez wiele lat. Dzięki wykończeniu wnętrza można użyć drewnianej podszewki, a nawet zwykłej sklejki.

Dwuspadowy dach dwuspadowy
Dach z poddaszem w nowoczesnym stylu

Izolacja termiczna konstrukcji

Zazwyczaj strych to nieogrzewany pokój w domu, ale tutaj najwyższa temperatura, z powodu tego, co zostało osiągnięte? Oczywiście, ze względu na to, że urządzenie dachu strychu jest prawidłowo wykonane i zaizolowane. Zwykle, jeśli w tym pomieszczeniu nie ma ogrzewania, używa się go głównie w ciepłym sezonie. W budynkach mieszkalnych system ogrzewania powinien być, jeśli planujesz zostać w zimowym sezonie zimowym.

Trzypiętrowy dom z dachem mansardowym

W Rosji do izolacji termicznej dachu domu należy użyć płytek mineralnych o grubości co najmniej 200 mm. Pomiędzy dachem a warstwą izolacyjną należy zostawić miejsce na naturalną wentylację. Ponadto, nawet na etapie projektu, przewiduje się obliczenia pary wodnej i wodoodporności.

Zaleca się wykonanie ocieplenia dachu rok po wybudowaniu strychu. Takie opóźnienie jest pożądane, ponieważ drewniane struktury wyschną, i w tym procesie uwolniona wilgoć może zostać zaabsorbowana w materiałach izolacyjnych. Kolejnym etapem jest instalacja okien strychowych. Muszą być zainstalowane przed rozpoczęciem prac wykończeniowych, ponieważ będzie to wymagało dostępu do świeżego powietrza.

Willa z dachem mansardowym

Wybór i posadzka dachu

W przypadku dachów prywatnych domów, prawie każdy materiał może być użyty jako powłoka. Wybór zależy od osobistych preferencji właścicieli domu, w oparciu o ogólny projekt budynku, a także finansową stronę emisji, która ma również niewielkie znaczenie. Tak więc w przypadku jednopiętrowych domów z poddaszem dach z szwem jest idealny. Dwupiętrowe domy będą wyglądały świetnie z metalu i profilowane. Naturalne (ceramiczne) lub polimerowo-piaskowe płytki staną się prawdziwą ozdobą każdego domu.

Mansardowy dach w wiejskim domu

W rzeczywistości, materiały do ​​pokrycia dachu jest dość dużo i wybór jest zawsze dla właściciela domu, specjalista może wyrazić tylko życzenia w postaci porady.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że taras na dachu można nawet tworzyć własne ręce, ale trudozatratnob i jeśli ktoś jest - przyszły właściciel domu - z dala od budynku, to lepiej zwrócić się do wyspecjalizowanej firmy, gdzie specjaliści są obliczane i zda sobie sprawę z minimalnym kosztem finansowym na wysokim jakość prac budowlanych. Dach dwuspadowy z poddaszem będzie nie tylko wspaniałą ozdobą domu, ale także zwiększyć jego użyteczną przestrzeń życiową.

"Зеленая" крыша дома с мансардой
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

51 − 42 =