Sofa-otoman: praktický prvek moderních městských interiérů (24 fotek)

Tradiční nebo rohová pohovka - osmanská je velmi populární, univerzální typ čalouněného nábytku, který má hodnou kombinaci provozních a estetických charakteristik. Venku vypadá jako hluboký a poměrně nízký odpočinkový prostor bez područek, který má jednu dolní část zad.

Sofa-otoman ve starožitném stylu

Osmanské na balkoně

Klasické modely nejsou rozloženy, ale obvykle mají gauč, čímž se otevírá přístup k prostornému prostoru pro uložení polštářů, ložního prádla. To je hlavní rozdíl v osmanské od obvyklých postelí.

Béžová pohovka - osmanská

Bílá pohovka - osmanská

Široká nízká pohovka bez opěradla bude vhodná jak doma, tak v kanceláři. Odpoledne je místem pro odpočinek, ubytování hostů a hostů a v noci lze využít jako pohodlné postele.

Hlavní výhody osmanské před jiným nábytkem

Mini-pohovka nebo plnohodnotný dvojitý otecko spojují sílu tradičních pohovky a postele, takže lze rozlišit následující výhody:

 • ekonomika - rohová pohovka - pohovka bez područek kombinuje funkce dvou kusů nábytku (jedná se o pohovku pro každodenní zábavu a postel pro spaní);
 • možnost harmonického doplnění interiéru jakéhokoli stylu, ale obzvláště výhodná, takové modely vypadají v místnostech s orientálním designem;
 • ergonomie výrobku vzhledem k tomu, že má hladký povrch bez švů a kloubů, které se nemohou pochlubit obvyklými rohovými a jednolůžkovými pohovkami;
 • všestrannost použití - Úzká nebo široká pohovka bez opěradla lze úspěšně použít jak v ložnici, tak iv salonu, v dětském pokoji a v kuchyni;
 • praktičnost - nedostatek područek a masivní opěradlo přispívá k významnému úspoře užitečného prostoru.

Dubová kroucená dubová pohovka

Základní sestava

Osmanské s postelí a polštáři mohou mít následující odrůdy:

1
 • Skládací. Je vybaven trvanlivým pracovním mechanismem, pohodlnou volnočasovou oblastí a působivou zásuvkou pro uložení prádla. Otoman s zdvihacím mechanismem je funkční a praktický.
 • Kout. Tato různorodá osmanská osvobozuje užitečnou část místnosti a zabírá nefunkční rohy. Tento nábytek je obvykle vybaven pohodlnou zadní částí, která umožňuje pohodlnější používání a zabraňuje utírání stěny. Když se rozkládá, rohová pohovka - osmanská má impozantní velikost a může ubytovat dva lidi.
 • Válcování. Návrh obsahuje vyjímatelný mechanismus. Chcete-li uspořádat prostor pro spánek, stačí jen vysunout spánek venku. Jedná se o nejvíce odolný design. Hlavní věc - přítomnost měkkých válečků, které nebudou poškrábat povrch podlahy.
 • Dětská pohovka - osmanská. Takový nábytek může být vyroben ve formě velké hračky. To může způsobit potěšení dětem. Stojí však za to, že děti rostou rychle, takže brzy budete muset vážněji koupit model pro teenagery. Velká pozornost by měla být věnována výrobním materiálům, musí být bezpečné a neměly by způsobovat alergie.
 • Pro kuchyň. Velikost mnoha bytů neumožňuje přidělit každou roli do každé místnosti, proto je nutné vytvořit prostor multifunkční. V kuchyni je obyčejná lůžka nepohodlná, takže k záchraně přijde rozkládací pohovka s křeslem bez područek.
 • Z masivního dřeva. Pro výrobu takového nábytku můžete použít laminátovou dřevotřískovou desku s výzdobou javoru, buku nebo třešně, a pro varianty je dražší bříza nebo masivní kalejské borovice. Tato gauč příjemně voní ze dřeva a poskytuje zdravý spánek.

Otoman může být s nebo bez područek. Výška opěradla se liší v závislosti na velikosti nábytku. Klasické kompaktní pohovky se spací částí a polštáři jsou vybaveny malým malým zadním sedadlem. Moderní dvojité modely mají plnohodnotné čelní desky.

Otoman se zdvihacím mechanismem může trvat dlouho. Na rozdíl od nenákladné pružinové konstrukce může odolat těžkým nákladům. Plynový tlumič vám umožní odolat hmotnosti 70 kg. Výběr tlumiče nárazů je založen na hmotnosti matrace. Informace o možné maximální hmotnosti naleznete v pokynech.

Jednotlivé modely mohou mít dvě možnosti pro zvedání: horizontální a vertikální (boční). Dvojité vnitřní prvky se zvedají pouze vertikálně.

Sofa-otoman v klasickém stylu

Sofa pohovka v dětském pokoji

Společné rozměry

Klasická rohová pohovka - pohovka má délku až 2 m a šířku až 1,8 m. V závislosti na těchto parametrech se rozděluje na varianty:

 • jedno až 90 cm;
 • jeden a půl až 1,5 m;
 • manželská postel až 1,8 m.

Před nákupem se musíte rozhodnout: jeden nebo dva lidé budou na čalouněném nábytku, pohovka, která bude umístěna. Optimální volbou pro malý pokoj je gauč o šířce 1,2 metru. Je vhodný pro jedny i dva lidi. Obrovskou výhodou této velikosti je kompaktnost a možnost volby mezi dvěma zdvihacími mechanismy.

Rozkládací místnost v domě

Sofa-otoman v futuristickém designu

Co může být základna a čalounění?

Pohodlný spánek není možný bez kvalitního založení osmanské. Je lepší upřednostňovat zakřivené lamely z dýhované bukové dýhy. Jsou pohyblivě připevněny k rámu pomocí polymeru nebo gumy.

Pohovka v obývacím pokoji

Hnědý pohovka - osmanská

Velikost lamel je optimální pro parametry 53 mm až 8 mm. Dvoumetrový osman by měl mít mezi sebou 20 lamel a vzdálenost mezi nimi je 5 cm. Hlavní výhodou takového základu je, že je schopen aktivně ventilovat a zabraňovat tvorbě plísní.

Při výběru
gauče je třeba věnovat pozornost materiálu čalounění. Dokáže vytvořit pohodlné podmínky nebo je zbavit. Kvalita materiálu a šití ovlivňují trvanlivost. Je třeba pečlivě zkontrolovat všechny švy, všechny by měly být rovnoměrně prošité bez propíchnutí a jiných vad. Pro časté použití je vhodná hustá a vybledlá tkanina. Luxusní vzhled vytvoří vysoce kvalitní hedvábnou nebo odolnou kůži.

Péče o čalounění může přinést mnoho potíží, vyhnout se této pomoci odnímatelnému krytu. Díky tomu nebude osudový materiál trpět a povrch může být vždy snadno vyčištěn.

Kožená pohovka - osmanská

Kulatá pohovka - osmanská

Výběr ortopedického matrace

Chcete-li vytvořit pohodlné podmínky pro použití osmanské, můžete si vybrat ortopedický matraci. Existují dvě možnosti výběru: koupit hotový model nebo objednat. Objednání matrace podle individuálních vlastností a preferencí je mnohem praktičtější.

Pohovka-pohovka z masivního dřeva

Rozkládací rohová pohovka - pohovka ve velikosti a charakteristikách povrchu je podobná posteli, to znamená, že zde jsou vhodné všechny typy matrací. Maximální komfort přinese pružinový model, schopný přizpůsobit se všem funkcím těla. Před zakoupením výrobku je třeba zvážit následující vlastnosti budoucích majitelů nábytku:

 • hmotnost;
 • věk;
 • zdraví;
 • fyziologické parametry.

Všechno výše uvedené pomůže určit optimální stupeň tuhosti. Pro děti a dospívající je při vytváření kostry vhodná ortopedická pohovka s tvrdým matracím. Starší lidé budou pohodlnější a užitečnější spát na měkkém produktu. Pacienti se skoliózou by si měli zvolit maximální stupeň tuhosti.

Při nákupu matrace odděleně od osmanské, pozornost by měla být věnována výběru vhodné velikosti pro základnu. Je lepší upřednostňovat polyuretanovou základnu ortopedické matrace. Dnes je to nejoblíbenější. Hlavním ukazatelem tohoto materiálu je jeho hustota. Čím vyšší je, tím dražší a kvalitnější bude rozkládací pohovka.

Pohovka-gauč z textilu

Sofa pohovka neo-klasický styl

Provence Sofa Sofa

Nejdražším a nejpohodlnějším materiálem pro matrace je přírodní latex. Má řadu pozitivních vlastností:

 • hypoalergenicita;
 • odpudivý zápach a vlhkost;
 • krásné ortopedické vlastnosti.

Ortopedická matrace z latexu se stane zástavou klidného odpočinku a nerušeného spánku.

Pro milovníky tvrdých povrchů nebo nemocí chrbta je vhodný produkt s plnidly z kokosového kokosu.

Pohovka-otoman v růžové barvě

Šedá pohovka - osmanská

Diwan-otoman ve skandinávském stylu

Tipy pro výběr osmanské

Upřednostněte modely s nízkými nohami. Zvyšují úložný prostor pro prádlo.

Pohovka-gauč v ložnici

Rohová pohovka - osmanská

Vyberte si podle návrhu interiéru tak, aby pohovka s polštářky a spací částí nevypadala v interiéru nevhodně. Vyberte si možnosti, ve kterých je rám a rám vyroben z kvalitního dřeva o tloušťce větší než 60 cm. Tento výrobek snadno odolává kritickému zatížení. Volumetrický ornament, duplikovaný na polštářích, vizuálně chrání čalounění před roztažením, což přispívá k dlouhému zachování původního vzhledu.

Zelená pohovka - osmanská

Nakonec přímo v obchodě potřebujete komplexně posoudit vnější stav, všechny operační mechanismy a pohodlí. Dávejte pozor na malé detaily. Nepřesné šití, asymetrické prvky a další vady přímo naznačují křehkost pohovky.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 60 = 70