Sofa-canapé v moderním interiéru: elegance a pohodlí (24 fotek)

Pohovky se vyznačují malou velikostí, zvýšenou čelní deskou a povinnou přítomností područek a opěradla. Jeho domovinou je Francie, kde poprvé viděl světlo v osmnáctém století. Od té doby tento kus nábytku prošel mnoha změnami a nyní má jen málo podobných vlastností s historickým modelem.

Sofa akordeon
Sofa akordeon
Bílá pohovka canapé

Sofa-Canape Tyrkysová barva

Moderní formy

Moderní gaučové sedačky jsou vyrobeny ve dvou stylech: elitní a každodenní. První, která ztělesňuje eleganci minulých dob, má vysokou estetiku a je určena k výzdobě interiérů. Ale pro úplný odpočinek nelze tento nábytek použít.

Kožená pohovka
Pohovka-canapé v klasickém provedení

Sedačky z druhé skupiny se liší univerzálnost díky dodatečné povrchové skryté uvnitř konstrukce. V případě potřeby může být rozšířena tím, že zvyšuje plochu lože je mezi 100 a 140 cm. Tyto mini-pohovky, vhodné pro použití v průměrných bytů také vypadat elegantně a stylově.

Současné modely mají společné, je loketní opěrky, opěradlo střední tvrdosti a měkké sezení. V některých provedeních, existují dvě područky různých výškách ze dřeva. V jiných zemích, jejich role je splněna měkkými polštáři, které jsou upevněny k sedadlu se suchým zipem nebo vyřazené zavěšené zvýšit celkovou délku pohovky. Opěradla se liší podle typu a mohou být vyrobeny ze dřeva nebo dřevotřísky, a osazený s polštáři.

Pohovka-canapé s dřevěnými područkami
Dětská pohovka-gauč

Při vytváření lešení Rozkládací pohovka používá dřevo, kov nebo kombinaci těchto materiálů. Plnicí sedlo použít pružinové systém polyuretanové pěny a latexu, které se vyznačují vysokou odolností proti opotřebení a pružnosti, a pružných soustav s závislých nebo nezávislých pramenů.

Pohovka-canapé v dětském pokoji
Modrá pohovka canapé

Mechanismy transformace

Navzdory malému rozměru ve složené podobě mohou pohovky pohovky zcela nahradit postel. K získání kotviště se používají různé typy mechanismů, z nichž nejpopulárnější jsou:

  • "Francouzské véčko." Obsahuje pohodlí při instalaci, praktičnost a kompaktnost. Rozšiřuje "akordeon" ve třech stupních, tvořící povrch kolmý na zadní stranu.
  • Akordeon. Uspořádání se provádí zvednutím sedadla s charakteristickým klepnutím a tažením směrem dopředu, dokud nedojde k vytvoření širokého a rovného místa pro odpočinek.
  • Vyjímatelný. Mechanismus je nejdéle trvanlivý a spolehlivý v provozu, takže je optimálně vhodný pro každodenní použití. Roztáhne se posunutím sedadla dopředu, po kterém se zadní část spustí na prázdný prostor.
Pohovka v obývacím pokoji
Kontroverzní pohovka-kanape
Kované rozkládací pohovky

Všechny typy transformačních mechanismů se pohybují vpřed. Proto při instalaci nábytku je třeba dbát na dostatečný volný prostor.

Kožená pohovka-kanape
Červená gaučová pohovka

Použijte v dětském pokoji

Při výběru pohovka v dětském pokoji je třeba zvážit několik věcí, které zajistí bezpečnost a pohodlí dítěte.

Pohovka-canapé v secesním stylu
Pohovka-canapé v minimalistickém interiéru

Dětské pohovky jsou vyrobeny z materiálů, které nezpůsobují alergické reakce. Tkanina čalounění by měla být silná, hygienická a měkká, plnící sedlo - odolné proti opotřebení a zachování tvaru. Také není žádoucí, aby pohovka byla
opatřena tvrdými povrchy nebo vyčnívajícími částmi, které by mohly způsobit zranění.

Pohovka ve stylu sofa ve stylu rococo
Sedací křeslo s područkami
Šedá gaučová pohovka

Mechanismus přeměny musí mít měkký úder, takže dítě se sám rozkládá. Aby se předešlo nehodám, je lepší zvolit válečky, jejichž konstrukce nezajistí přítomnost padajících částí.

Sofa-canape fialová
Rohová sedací souprava

Díky kompaktním rozměrům a lakonickému designu jsou pohovky v pohovkách úspěšně použity i v malých rozměrech. Mohou vyzdobit libovolný interiér, plnit úlohu pohodlného odpočinku během dne a pohodlné postele v noci.

Zelená pohovka canapé
Yellow Sofa Sofa
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 5 = 2