Pohovka s osmanským (21 snímků): komfort a pohodlí v interiéru

Otoman je komfortní nábytek a účinný doplněk k modernímu interiéru, který se k nám dostal z východu. Čas, který výrazně ovlivnil vzhled tohoto atributu.

Bílá pohovka s pohovkou v obývacím pokoji

Zpočátku byla pohovka s pohovkou umístěna jako celkový nábytek východního formátu bez opěradla. Ve skutečnosti je to velká postel s gobelíny zdobená žakárem a dalšími klasickými atributy orientálního dekorace.

Pokud předtím, než byla pohovka s pohovkou považována za ústřední prvek v ložnici, je nyní tomuto nábytku dána sekundární role. Chcete-li nahradit bohaté textury z hedvábí, sametu a sametu, přišla lakovaná kožená čalounění.

Otoman je sám reprezentován kompaktním otomanem, který se v případě potřeby spojí s postelí, pohovkou nebo křeslem. Účinně doplňuje rohovou pohovku nebo gauč.

Stylový tyrkysově hnědý osmanský

Moderní koncept orientálního nábytku

Otoman byl nejčastější v Turecku. V dávných dobách to bylo opravdu luxusní postel na klasické nízké nohy, zdobené ozdobnými řezbami, doplněné o velké množství polštářů. Moderní návrháři navrhují použití pouf v interiéru ložnice nebo obývacího pokoje jako samostatný atribut a jako doplněk k pohovce, jehož rozměry z nějakého důvodu nevyhovují majitelům.

Malé moderní osmanské

Pohovka samotná může mít naprosto libovolný vzhled:

  • Přímé;
  • Roh;
  • Kolo.

Jedná se o modulární nebo zatahovací model, který vyplňuje většinu prostoru v místnosti nebo má miniaturní velikost.

Béžová pohovka s osmanským
Oranžová pohovka s pohovkou v obývacím pokoji

Modulární struktury

Otoman v kombinaci s modulárními pohovkami je skutečný návrhář. Pouze dvě detaily, ale lze je kombinovat mnoha různými způsoby, změnou prostoru, změnou kvality samotné místnosti a někdy i pojetím vnitřku ložnice nebo chodby.

Bílo-šedá modulární pohovka s pohovkou

Luxusní kožená pohovka může doplnit širokou opěrku dřeva simulující stůl. Otoman může být umístěn jak ve středu pohovky, tak doplnit povrch improvizovaného stolu. Některé konstrukční pojmy předpokládají přítomnost stolu v rohovém segmentu modulárního nábytku.

Béžová modulární pohovka s pohovkou

Další zajímavá kompozice pro prostornou ložnici nebo obývací pokoj je kombinace postele (nebo křesla nebo pohovky), otomanů a koz. Tato volba vám umožňuje měnit nábytek ve vzhledu a funkčních vlastnostech, přizpůsobit se konkrétní situaci. Modulární kompozice v bytech malých rozměrů s nestandardním plánováním jsou obzvláště aktuální.

Bílá modulární pohovka s pohovkou

Velikost: Je to jedno

Pohovky, postele a křesla jsou považovány za velký nábytek, který zabírá spoustu místa. Proto, při výběru dalšího atributu pohodlí domova, zpočátku věnujte pozornost přesně velikost a designovým prvkům. Točník nebude mít mnoho prostoru, ale stále výrazně ovlivňuje funkčnost nábytku a styl místnosti samotné.

Černá a oranžová pohovka s pohovkou v obývacím pokoji s krbem

To je věřil, že pouf by měl být již pohovka, židle nebo postel, obzvláště pokud nábytek zaujímá rohové místo v místnosti. Pro pohovky je také zvláštní pravidlo návrhu: atribut velkých rozměrů nesmí obsáhnout více než 2/3 celé délky hlavní stěny.

1
Černá a bílá pohovka s pohovkou v interiéru obývacího pokoje

Osmanský jako rohový nebo centrální stůl

Moderní designové pojmy předpokládají použití tradičního baftu jako originálního stolu. Nejčastěji nábytek tohoto formátu doplňuje modulární "návrháři".

Taková podoba konferenčního stolku účinně doplní obývací pokoj, chodbu a dokonce i ložnici. Otoman je mnohem menší než jakýkoli konferenční stolek. Designéři navrhují praktickou aplikaci kufru pomocí koženého čalounění. V ideálním případě je láhev umístěna v rohovém sektoru nebo v centru, tam se nacházejí časopisy, hračky, různé domácnosti a dokonce i misky s jídlem.

Šedý osmanský jako stůl v obývacím pokoji

Někdy návrhářské nápady šokují svou extravaganci. Například doplňte baflík s dřevěnými nohami a embosováním s texturou (samet, hedvábí, velur), zanedbáním praktičnosti a úctyhodnosti koženého čalounění. Takové modely budou vypadat luxusní v ložnici bohatého klasického stylu, rokoka nebo baroka.

Kulatá kožená pohovka jako stůl v obývacím pokoji

Otoman ve formě stolu se stane nenahraditelným atributem pro formování orientální barvy. Například v etickém japonském nebo tureckém stylu.

Bílé táta jako stoly v obývacím pokoji

Kompaktní poloha k sezení

Tradiční způsob používání pouf je sedák pro posezení (v rohu, v centru, kdekoliv v místnosti). Židle nemůže být vždy přemísťována, pohovka nemusí vždy zapadat do malých místností a postel je určena ke spánku, nikoli k posezení.

Černý otoman na posezení

Otoman je ideálním místem pro pohodlné posezení. Může být v rohu nebo jiném místě v ložnici, v obývacím pokoji nebo dokonce v kuchyni. Pokud mluvíme o kompaktním modelu, může to být zatahovací typ. Poof prostě "schovává" v designu pohovky, objevující se v případě potřeby.

Zelená moderní osmanská posezení

Přidání k křeslu nebo pohovce

Točník se dokonale vyrovná s funkcí gauče pro odpočinek nohou. Obvykle se jedná o koželužský, malý, protáhlý tvar. V případě potřeby lze nábytek použít jako konferenční stolek nebo tradiční posezení. Často existují modely posuvného typu.

Moderní křeslo s osmanským
Hnědá kožená pohovka s pohovkou
Černá a hnědá židle s osmanským
Krémová pohovka s osmanským

Designer's Hrust

Pro ty, kteří rádi maximálně využívají pracovní prostor v ložnici nebo obývacím pokoji, je vhodný osmanský hrudník. Navzdory miniaturní velikosti může být stylový kožený pufr velmi prostorný.

Poufky s odkládacími krabicemi

Pořád je schopen doplnit postel, křeslo nebo velkou pohovku a vykonávat své tajné funkce. Vysouvací pouf v minimalistickém stylu se vejde do jakéhokoliv interiéru.

Lze ukládat ložní prádlo do domácnosti, knihy a časopisy, hračky, konzoly a nabíječky, stejně jako další drobnosti. Otoman může vypadat jako skutečná truhlica s koženým čalouněním nebo doplněná zásuvkami. Žádná postel nebo židle se s touto misí nemohou vyrovnat, aniž by ztratily svou miniaturu a mobilitu.

Černá pouf s úložným prostorem
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 2 = 1