Jak vybrat rozkládací pohovku: typy, materiály, nuance (25 fotografií)

Třetina života člověka stráví ve snu, což znamená, že někdo musí někde spát. Ve velkém bytě je skvělá volba: můžete si dát postel, koupit futon, koupit gauč nebo gauč, ale v malé místnosti jsou možnosti mnohem menší. Ve skutečnosti, aby alespoň trochu místa, kompaktní rozkládací pohovka bude dělat to nejlepší.

Béžová rozkládací pohovka

Bílá rozkládací pohovka

Výhody a nevýhody

Rozkládací pohovky, jako každý jiný nábytek, mají své výhody:

 • kompaktnost - v rozloženém stavu pohovka zaujímá místa jako skutečné lůžko, ale je nutné pouze jej sklopit, aby se uvolnil celý tento prostor pro jiné potřeby;
 • variabilita - výsuvné sedačky jsou velké i malé, dvoulůžkové a jednolůžkové, měkké a tvrdé, takže si každý může vybrat nejvhodnější pro něj, jeho pokoj a záda možnost;
 • design - Správně zvolené rozkládací pohovky se mohou stát centrem místnosti a její skutečnou výzdobou;
 • spolehlivost - některé typy sedacích souprav jsou prostě nemožné se zlomit, takže jejich mechanismus a materiál výroby jsou tak spolehlivé;
 • náklady - je stejně variabilní jako ostatní parametry - každý si může najít samostatný odkládací pohovku bez ohledu na výši příjmu;
 • relevance - pravá pohovka se vejde do libovolné místnosti - i pro malý kuchyňský kout, můžete si vybrat rohovou pohovku s rozvinutým mechanismem.

Výkres bez područek

Černá a bílá rozkládací pohovka

Existují však samozřejmě i nevýhody:

 • nízká úroveň - v rozvinutém stavu je místo pro spaní často nízké, může být nepohodlné vystoupit z něj, zejména bez zvyku;
 • Rozdíly v úrovni - jelikož místo pro spaní sestává z několika skládacích bloků, což je nevyhnutelný výskyt nerovností na něm, což může zabránit tomu, aby citlivá osoba spala;
 • potřeba péče - je relevantní pro všechny sedací soupravy, a to nejen pro ty, kteří mají spálenou roli, protože čalounění by mělo být čas od času vyčištěno.

Rozkládací pohovka je navíc vždy kompaktní a pokud její konstrukce znamená skříň pro uložení prádla, tato krabice nebude velká.

Při výběru pohovky musíte nejprve porovnat výhody a nevýhody - v každém konkrétním případě převažuje jedna věc.

Rozkládací pohovka v klasickém stylu

1

Dětská rozkládací pohovka

Rozkládací pohovka ve vnitřku domu

Typy konstrukcí

Vyjímatelný mechanismus pohovky je vždy co nejspolehlivější, ale může se lišit v různých verzích. Pohodlí provozu závisí na těchto rozdílech.

Sofa-kniha

Nejjednodušší verze, která je již od dětství známá. Při konstrukci pouze dvou komponent - zadní a sedadlo. Chcete-li rozkládat pohovku, je nutné zvednout sedačku, spustit opěradlo a poté spouštět a opřít. Pod spodní části pohovky tohoto typu je krabice pod prádlem - díky svým konstrukčním prvkům lze považovat za největší možnou. Mechanismus je spolehlivý a může trvat roky, ale sotva vhodný pro lidi s problematickou páteří - pro zvýšení sedadla je třeba vyvinout značné úsilí.

Rozkládací pohovka v obývacím pokoji

Rozkládací pohovka v interiéru

Eurobook

Také jednoduchá možnost - pro spaní, potřebujete pouze fyzickou sílu. Sedadlo je nutné přetáhnout na sebe, dokud nedosáhne výrobní pozice. Poté musíte opěrku opřít a spustit do horizontální polohy. Není také vhodný pro lidi se zadními problémy.

Dolphin

To je nejčastěji rohová pohovka s výsuvným mechanismem je velmi snadná. Chcete-li získat kotviště vytáhnout dost smyčky pod dnem, tahání skryté části sedadla, které díky speciálním mechanismem vzroste na stejné úrovni s ostatními pohovky. Síly jsou vyžadovány méně než u knih, ale velikost skladovací skříňky je malá.

Kované gauč z semišu

Klepnutí

Nejmodernější verze knihy, rozvinutí není způsobena fyzickou silou, ale díky mechanismu. Stačí, když lehce zvednete sedačku tak, aby záda sama klesla. Většina modelů je vybavena možností zajištění ve středních polohách.

Kreslená hnědá pohovka

Zásuvková skládací pohovka

Rozkládací pohovka

Tato odrůda se také snadno rozkládá - stačí vytáhnout smyčku pod dnem a spánek se rozkládá dopředu. Uživatel potřebuje jen snížit opěradlo do uvolněné dutiny. Jedinou nevýhodou takovéto pohovky (může to být rozkládací dvojitá pohovka nebo rohová pohovka s rozvinutým mechanismem v závislosti na vkusu uživatele) je relativní nespolehlivost mechanismu. Pokud je přidáváte a rozvíjíte každý den, rozvinutá část se může zlomit.

Kožená pohovka kreslená

Drawout červená pohovka

Rozkládací akordeonová pohovka

Pracuje na principu výsuvného gauč, ale ještě jednodušší - čerpat-out sofa akordeon stačí vytáhnout smyčku na dně, že všechny spací vůz jel kupředu, a ležel na zádech navržen její vlastní místo. Tento návrh je vhodný i pro dítě, neboť nevyžaduje použití výrazné fyzické síly.

Drawout zelená pohovka

Vejce (jsou také nazývány "píšťaly" kvůli principu rozvinutí)

V takovém případě je nutné rozšiřovat pohovku a postupně rozvinout postel, jak se papírová píšťalka rozkládá. Proces vyžaduje velkou opatrnost a dělá malou pohovku téměř nevhodnou pro každodenní použití - mechanismus je příliš křehký pro stálé zatížení.

Drawout malá pohovka

Rozkládací pohovka s policemi

Conrad

Jedna z nejmodernějších možností kombinuje rozkládací pohovku s harmonikou a delfín. Ve skutečnosti vše, co musíte udělat, je vytáhnout smyčku dolů. Spací prostor opouští, uživatel ji zvedne na jedné úrovni se zbytkem pohovky a tiše jde do postele. Zadní část nespadá.

Rozkládací pohovky (se zásuvkou na prádlo, s dřevěnými područky nebo bez područek) jsou velmi rozmanité. Výběr mechanismu by měl být v souladu s jejich fyzickými schopnostmi a potřebami.

Rozkládací žlutá pohovka se zásuvkou

Materiály

Mechanismus je důležitou součástí, ale existují i ​​další nuance, které stojí za to zvážit. Malé rozkládací pohovky mohou být uspořádány stejným způsobem, ale vzhledem k různým materiálům je to zcela jinak. Je třeba vzít v úvahu tři faktory - od toho, co je skelet vyroben, jaký potah je pokryt a jaká textilie je pokryta. Existuje mnoho možností.

Rozvinutá pruhovaná pohovka

Takže existují drátové rámy:

 • Ze dřeva. Dřevěný rám je drahý, ale spolehlivý a krásný. Je však velmi důležité, aby to bylo provedeno bez porušení technologie zpracování, jinak by se skřípalo a spát na ní nebude fungovat.
 • Z kovu. Čerpat-out sofa na kov je schopen trvat mnoho let, protože to je téměř nemožné najít materiál, který bude spolehlivější metal - no dřevěný rám nelze srovnávat s ním z hlediska spolehlivosti. Kov je ovšem drahé a při vysoké vlhkosti může začít hniřit.
 • Z dřevotřísky. Nejlevnější a nejspolehlivější možnost - dřevěný rám bude trvat mnohem déle. Dřevotříska je tenká, snadno prasklá a nevhodná. Je však lehké a pohovka pro dítě nebo dospělou osobu, jejíž rám je vyroben z ní, lze bez námahy skládat a rozvinout.

Kreslená šedá pohovka

Ivory skládací gauč

Nejpozoruhodnější rozvinutá ortopedická pohovka a nejkvalitnější kostra nezpůsobí správný dojem, pokud jsou pokryty špatným pokrytím. Stává se to:

 • holofayber - moderní verze, velmi pružná, nezpůsobuje alergie, neabsorbuje pachy, dobře snáší očistu;
 • pěnová guma - nejlevnější volba, která je nabitá přímými pohovkami, rychle klouže, snadno pohlcuje pachy a jen pár let mimo pořádek;
 • polyuretan - příbuzný z pěnové pryže, ale modernější, proto se nerozbírá, neabsorbuje vůni a slouží delší dobu;
 • pružinová jednotka - rozkládací dvojité pohovky s takovou výplní jsou dobře udržované držení těla, ale rychle selhávají a začnou posypat pružinami;
 • přírodní plnidla - jsou zakázané, jako kožený potah, ale nezpůsobují alergie a poskytují dobrou ortopedickou podporu zádům.

Výkres v ložnici

Rozkládací pohovka na textil

Kromě plniva je také důležité pokrýt - kožená rozkládací pohovka s polštáři se bude velmi lišit od stejné pohovky, ale s textilním povrchem. Kůže se stává:

 • textilní, jednoduchá tkanina - krásná, příjemná na dotek, ale krátkodobá a bude mít aktivní život pouze pět až šest let;
 • kůže - velmi odolná, prakticky nevyčerpatelná, ale ne každý je příjemný na dotyk, zejména v horkém létě nebo ve velmi chladné zimě;
 • koženka - pohovka, na kterou se vztahuje, nevypadá horší než kůže, je o něco levnější, ale nebude to dlouho;
 • hejno - nejlevnější volba, která je snadno elektrifikována, přitahuje prach a vlnu a během několika málo let selže;
 • velur - velice hezké na dotykový sametový materiál, který se nosí téměř tak rychle jako hejno, spoléhat se;
 • tapiserie - syntetická tkanina, speciálně vyrobená co nejvíce odolná proti opotřebení (slouží téměř tak dlouho jako kožená verze);
 • bavlna - přírodní, nezpůsobuje alergie, ale jako většina přírodních tkání se rychle zhoršuje.

Kovový transformátor

Rozkládací rohová pohovka

Další tipy

Kromě formy a materiálů je třeba vzít v úvahu také:

 • Další funkce - někdy výsuvné gauč s box na oblečení v době naléhavé stejný gauč, ale bez zásuvek a pohovkou bez područek okamžitě ztratí stejný, ale s područkami. Někdo má rád pohovky na nohou, někdo upřednostňuje lehátka s ohnutým zády - stojí za to ochutnat, jak se seznámil se všemi možnostmi.
 • Barva a styl. Výsuvné akordeon postel by měla mít dobrou kondici - výsuvné kuchyňská sedací souprava, kůže, která je velmi drahá a má bohaté černé barvy bude vypadat hloupě v kuchyni v jasných barvách. Stejně jako rozvíjející se pohovka-harmonika v moderním stylu, je to jen nechutně fit do obývacího pokoje ve stylu Provence.
 • Rozměry. Rohová pohovka s válečkovým mechanismem - nebo akordeonovou pohovkou - by se měla hodit do velikosti. Mělo by být vhodné rozložit, nemělo by se držet na zeď a vypadá příliš velké. Než půjdete na nákup, měli byste měřit rozměry a jít s nimi.

Koupit si pohovku svých snů - rohová pohovka s mechanismem zavádění, pohovka, harmoniková pohovka - to není tak těžké. Hlavní věc je přesně vědět velikost, tvar, styl a materiály, ve kterých by měl být proveden.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

− 6 = 1