Kované plot pro dům – otevřené práce na webu (54 fotek)

Kované ploty jsou zdaleka nejlepší volbou pro oplocení. Můžete si vybrat perfektní produkt pro soukromý dům, venkovskou chatu nebo vilu dle vašeho vkusu. Takový oplocení nejen chrání území domu, je to originální možnost pro ty, kteří chtějí, aby se jejich dům stal zvláštním.

Krásný bílý kovaný plot

Bílý kovaný plot

Kované plot s betonovými sloupy

Kované ploty mají obrovské výhody i u jiných typů plotů, ale při výběru plotu pro dům je třeba začít především z osobních preferencí, neboť někdo preferuje kamenné ploty a pro někoho je limit snů dřevěné ploty. Takže pojďme zvážit hlavní výhody, které učinily mezi ostatními ploty:

  • Bezpečnost je jedním z nejdůležitějších kritérií při výběru plotů. Kované ploty vypadají pevně a masově, psychologicky nastavují nepozvané hosty, že takové ploty skrývají ještě působivější ochranu uvnitř. Například ostraha kamery nebo strážní psi. Takový psychologický trik výrazně ochrání váš domov.
  • Kované plot bude trvat mnoho let. Kov je velmi stabilní materiál, je schopen odolat jak mechanickému poškození, tak náladám počasí. To je jedna z jeho hlavních výhod. Je mnohem spolehlivější než dřevěný nebo vinylový plot.
  • Moderní kované ploty se snadno udržují, nevyžadují časté opravy a zvláštní péči. Pokud jsou na plotu nějaké vady, jsou velmi snadno a rychle vyloučeny i bez změny části.
  • Každý z nás by chtěl chránit své soukromí před zvědavými očima a kované ploty se s tím vyrovnávají. Pokud se zeptáte výrobce, jak nejlépe udělat beznadějnou verzi, bude pravděpodobně nabízena polykarbonátová nebo kamenná základna s kované dekorativní povrchovou úpravou.
  • Moderní trh oplocených oplocení, bran, branek a různých kovaných dekorů je velmi velký. Díky zdravé konkurenci každý rok se stále více a více originálních variant kovaných ploty, pro každý vkus, splňující všechny požadavky.
  • A samozřejmě je nemožné říci, že kování je vždy originální a velmi krásné, vynikající výrobky. Kované brány, branky - tyto dekorativní prvky vždy vypadají luxusní a stylové.
Původní kované ohrazení
Vysoký kovaný plot

Kované plot s kamenem

Černý kovaný plot

Litinový kovaný plot

Klasický kovaný plot

Kované plot s dekorací

1

Dekorativní kování

Kované výrobky vypadají velmi jasně. Jedinečné dekorativní prvky, příležitost být originální, vytváření vlastního, jedinečného a nádherného designu plotu činí tyto výrobky velmi atraktivní, přestože se cena těchto plotů liší ve velkém směru.

Kovové kování je vyrobeno na speciální skici, vytvořené se všemi požadavky zákazníka. Díky tomu jsou možná veškerá nestandardní a odvážná rozhodnutí.

Neobvyklý kovaný plot

Kované plot s obrazem stromu

Kované konstrukce plotu

Kované plot na dvoře

Obrázek kované plotu

Cena těchto výrobků závisí na počtu dekorativních prvků a složitosti díla.

Nejjednodušší možností je kované ohrazení, vyrobené pomocí šablony. Tento přístup usnadňuje práci velitelů, snižuje dobu provádění a cenu produktu.

Kované plot u chaty
Černý a zlatý kovaný plot

Geometrický kovaný plot

Hluchý kovaný plot

Ohýbání plotů

Umělecký kovaný plot

Kované železné brány

Výroba kovaných plotů

V závislosti na výrobních prvcích lze kované ploty rozdělit do několika typů:

  • Svařované konstrukce. Nejjednodušší, a proto levnější verze produktů tohoto typu.
  • Toto kování. Nejvíce originální provedení plotu. Nicméně takové ploty nejsou kvůli složitosti práce příliš oblíbené. Vytváření takových plotů trvá dlouhou dobu.
  • Výrobky kované svařované. Jeden z nejoblíbenějších typů plotů. Při jejich výrobě se používají již používané prvky, což značně šetří čas.
Hluchý kovaný plot

Kované ohrazení s integrovanými dveřmi

Kované plot s cihly

Malovaný kované plot

Kovový oplocený plot

Existuje mnoho různých typů oplocení pro každou chuť. Ať už je to chata, soukromá chata nebo zámek, moderní trh nabízí spoustu možností pro kované ploty. Potřebujete určit cenu, najít vhodného mistra, který může kvalitě vytvořit bránu nebo bránu, tým mistrů k instalaci svého oplocení a také pochopit, jaký typ oplocení je nejbližší k vám.

Krásné kované brány
Černý kovaný plot

Kované plot v secesním stylu

Malý kovaný plot

Kované ohrazení

Kované ohrazení

Původní kované ohrazení

Výběr plotu

Navzdory všem výhodám tohoto typu oplocení je třeba především vzít v úvahu vlastní chutě, protože kvalitní plot je po dlouhou dobu. Rozhodněte se, co chcete vidět na konci, vyberte návrh a rozhodněte, jaké funkce má plot vykonávat.

Kované ohrazení z kovu a polykarbonátu

Kované plot na kamenném podkladu

Tvár v zahradě

Šedý kovaný plot

Pokud si vyberete oplocení pro soukromý dům, možná budete chtít získat spolehlivou, ale elegantní kombinovanou možnost. V tomto případě je lepší použít beznadějný design pro celý plot, přičemž zůstává pouze jedna část plotu - brána s brankou. Také bude zajímavé hledat kované prvky po obvodu celého plotu. Kování vypadá velmi originálně při návrhu vchodových dveří.

Elegantní kované plot

Pokud si vyberete plot pro dacha, nejspíš budete chtít větší prostor a vzdušnost. Ochranné kované ploty, i když velmi spolehlivé, ale mají mezery. Navíc je tento plot snadněji kombinován s kováním dveří. Celý dům tak bude vypadat jako jedna kompletní kompozice. Tato možnost je vhodná pro soukromý domov, pokud nepožadujete soukromí.

Stylový kovaný plot

Historie kování

Kování patří k jedné z nejstarších metod zpracování kovů. Kované výtvory zdobily bránu hradů a domů z dávných dob. To byl charakteristický znak šlechty. Některé, obzvláště důležité osobnosti si mohly dovolit zdobit svými kováním i vlastní vstupní dveře.

Toto řemeslo bylo zvládnuto již v 6. století před naším letopočtem. e. Samozřejmě, že v té době takové výrobky nepodobaly umění a stěží mohly úspěšně doplnit návrh bytu. Čas však uplynul, technologie se nezastavila, stejně jako dovednost kovářů. Již v 18. století si kováři řemeslníci začali potešovat své zákazníky se zakřivenými detaily a hloubkou prostoru. Dekorativní prvky se staly stále více různorodé a myšlenky kovářů jsou odvážnější a zajímavější. Kovové konstrukce začaly zdobit nejen brány nebo branky, kované dekorativní prvky se začaly aktivně používat v každodenním životě.

Kované železné brány

Starý kovaný plot

Kované ocelové oplocení

Starověké kované plotu

Trubkový plot

Návrh dekorativních kovaných výrobků se lišil v závislosti na epochách. Například v renesanci byla populární přísné, ostré kování, měkké, hladké, lehké linie ornamentálních monogramů a složitost vzorů se objevila během barokního období. Kovové květiny, krajina a různé slo
žité ozdoby - to se stalo kováním, což je skutečné umění.

Kované plot na místě

Kované brány

Dekorace kované plotu

Kované ohrazení venkovského domu

Zelené kované brány

Moderní kování

Současné kovové kované výrobky se staly funkčnějšími a design jejich bytů se stal samozřejmostí. Je obtížné si představit moderní soukromou chalupu nebo vilu bez kované brány a dacha bez okouzlujících kované železné brány. Dokonce i dveře ve výškových budovách mají často kované konstrukce, jako jsou například vstupní dveře.

Kov - velmi trvanlivý materiál, a pokud je to kované plot, pak už jsou přidány a estetické vlastnosti. Je opravdu potěšením obdivovat padělený plot nebo jeho prvek na jeho místě. Kované brány nebo branky se vždy vejdou dobře do prostoru, dodávají vzdušnost a půvab designu domu. Vysoká nebo nízká, velká nebo malá, jakákoliv velikost a vzory ploty se nacházejí v exteriéru venkovského domu.

Kované plot v blízkosti domu

Železné kované ohrazení

Kované výrobky již dávno přestaly být monochromní, díky neustále se zlepšující technologii můžeme nyní mít kované výrobky různých barev. Chcete-li změnit barvu hlavního krytu, je hotový výrobek speciálním nátěrem - patina.

Jednoduchý kovaný plot

Při výběru barevného výrobku je třeba dbát na to, aby byla použita pouze vysoce kvalitní barva. To určuje frekvenci barevného tónování po zakoupení.

Správně natřený povrch má krásný, šlechtický vzhled. Toho je dosaženo pomocí spodní vrstvy nanesené vrstvy nátěru. Vždy se zeptat kapitána, kterou paletu barev nabízí, protože správně vybraná barva patiny závisí na vzhledu produktu. Oceňujte, zda se může harmonicky vejít do celkového návrhu domu.

Malovaný kované plot
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

8 + 1 =