Jak namalovat výrobky z pěny: způsoby a tipy

Dnes, když zdobení místností, často používá takový pohodlný, snadný a levný materiál, jako je pěna. Z toho jsou vyrobeny římsy, různé prvky, bagety, rámy, sokly, segmenty stropních dlaždic, různé dekorativní detaily, např. Velké vnitřní písmena. Vzhledem k tomu, že přirozená barva pěny je bílá, je často nutné jej zbarvit. V článku se dozvíme, jak malovat pěnu samotnou doma.

Jak namalovat výrobky z pěny: způsoby a tipy

Proč malovat pěnu

Vzhledem k tomu, že přirozená barva pěny je bílá, ve své obvyklé podobě se může hodit do velmi omezených interiérů. Pravděpodobně jen v těch, které jsou zdobené v městském ultramoderním stylu. Vzhledem k tomu, že pěna je materiál, který má z důvodu své pohodlí, snadnosti a praktičnosti významné výhody, není nutné ji zbavit jiných směrů vnitřku. Ve většině případů je nutné, aby byl materiál natřený - a tak se nejlépe hodí do designu místnosti.

Navíc samotná pěna není velmi silný materiál. Aby byla odolnější vůči vnějším podmínkám, včetně zvýšené vlhkosti, je nejlepší namalovat. Vrstva laku slouží jako ochrana pro křehké dlaždice, římsy nebo bagety a chrání je před vnějšími nepříznivými účinky.

Malování soklu z pěny

Často nechráněný, "holý" polystyren může zbarvit žlutou barvu a má strach z vlhkých prostor, takže malování stropních dlaždic z pěny, stejně jako další detaily interiéru tohoto materiálu - nejlepší řešení ve většině případů. Takže materiál bude trvat mnohem déle.

U pěnových plastových lišt, nicméně, jako v případě, že jsou vyrobeny ze dřeva, barvení je někdy jediný způsob, jak získat solidní vzhled. Často po instalaci se vytvářejí šikmé spoje. Mohou být odstraněny pouze tmelem a následným lakováním po obvodu.

Požadavky na kvalitu

Pěnoplast je nádherný materiál, který je široce používán pro stavbu a dokončování budov. Také prvky: písmena z polystyrenu, detaily dlaždice, římsy - se používají v dekoraci interiéru. Je to levný a praktický materiál, snadný a pohodlný na zpracování. Často vyrobené z pěnových plastových stropních desek, které po instalaci jsou schopné potěšit oko a bezchybně sloužit po dlouhou dobu.

Pěna dokončuje v krátké době čistý a estetický vzhled místnosti. A tato ozdoba je levná a práce lze provést sama: namalovat stropní strop z pěny, nemusíte pozvat najatého odborníka na finišer.

Na jaké vlastnosti musí pěna odpovídat, abyste ji mohli bezpečně natřít.

Pěnové sokly, dlaždice, písmena, římsa nebo bageta musí být nutně vyrobeny z materiálu s vysokou odolností proti vlhkosti. V opačném případě nebudou pěnový polystyren vydržet zbarvení.

Písmena z pěnového plastu

Nejlepší pro malování je vhodná hustá pěna, která není tak snadná. Volný, porézní materiál pro tento účel není vhodný.

1

Pěnoplasty by měly být odolné vůči chemikáliím a neměly by se bát mechanického poškození. Někdy, pokud chcete malovat sokl nebo strop, musíte použít barvu obsahující agresivní součásti. Je nezbytné, aby materiál odolal.

Výběr barvy

Na jaké barevné složení se zastavíme - tuto důležitou otázku budeme zvažovat.

Vynikajícím řešením pro zpracování pěnových plastových dílů je výběr barvy na bázi vody nebo akrylu. Jsou bez zápachu, odolné, dokonale "chová" v provozu, mají velkou a krásnou paletu odstínů. Zvažme podrobněji jejich výhody a nevýhody.

Barva na bázi vody

Nemá vůně, což znamená, že může být použita i v zimě s uzavřenými okny. Kompozice na bázi barvy na vodní bázi má vynikající propustnost pro páru, což znamená, že pěnový sokl nebo obrubník nebudou zasahovat do normální výměny vlhkosti v místnosti. Barva je jednoduchá v práci a má nízkou cenu.

Barva na bázi vody pro lakování pěnového plastu

Co se týče nedostatků, za účelem manipulace s touto barvou z polystyrenové pěny by měla být tato polystyrenová pěna velmi nepromokavá a hustá. Jinak nebude odolat vlivu kompozice na vodní bázi, ale pokud uvažujete o tom, jak namalovat stropní lištu, je vhodná vodní barva.

Akryl

Tato volba je vhodná, protože akrylová barva může být použita za jakýchkoliv vnějších podmínek - dokonce i v prašném, mokrém nebo chladném prostředí. Akrylová barva se takových podmínek nebojí, zachovává všechny technické a dekorativní vlastnosti. Může pokrýt jak segmenty stropních obkladů, tak i elegantní dekorativní bagetu.

Barva je snadno použitelná, nemá vůni, má obrovskou škálu odstínů. Také je příležitost s pomocí barev vytvořit barvy, dosažení potřebného výsledku.

Akrylová barva

Nevýhodou akrylové barvicí kompozice lze připsat poměrně drahou cenu, ne příliš vysokou trvanlivost a trvanlivost.

Tipy

Chcete-li namalovat dekorativní malý pěnový polystyren, pak nejlepší umělecký kvaš a stejné střapce z papírenského obchodu jsou nejlepší pro tento účel.

Chcete-li malovat sokly nebo římsy, je lepší použít vodní barvu. Pro venkovní práce s polystyrenem jsou nejlépe akrylové sloučeniny.

Sokl z pěnového plastu

Jak malovat

Některé užitečné doporučení pro aplikaci barvy na pěnové prvky.

První úkolem je vyčistit povrch prachu, nečistot a jiných nečistot. Udělejte to pouze suchým hadříkem, nepoužívejte mokré čištění.

Malovat lak pečlivě a přivést ho do homogenního stavu - v tomto případě nebude mít hotový výrobek barvy a rozvodové přechody.

Výrobky z pěnového plastu

V případě potřeby můžete použít speciální rozpouštědlo vhodné pro tento typ barvy. Buďte opatrní - ne každá pěna může odolat agresivním účinkům rozpouštědel. Pěnoplasty nemohou být zbarveny těmi sloučeninami, které obsahují organická rozpouštědla: aceton, acetát, toluen.

V procesu vyfarbování je nutné řídit kartáčem v jednom směru - na pěnu tedy nebude žádná skvrna. Naneste b
arvu na pěnový plast shora dolů - zabráníte tak vzniku škaredých skvrn.

Pokud jsou díly velké a velké plochy, například písmena z polystyrenu - je lepší je namazat z pistole. Je vhodné použít toto zařízení i v případě, kdy pěnový prvek z dlaždice, dopisů nebo bagety má spoustu dekorů, kudrlin a některých dalších komplikovaných prvků, které jsou nepohodlné k malování běžným štětcem.

Chcete-li dosáhnout jasné a hluboké barvy, pak po vysušení první vrstvy můžete namalovat další jeden nebo vícekrát.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

9 + 1 =