Termopanele elewacyjne: główne typy (20 zdjęć)

Dekoracja zewnętrzna domu jest ważnym etapem budowy lub renowacji, nowoczesne materiały i technologie pozwalają na jednoczesne ocieplenie budynku. Powszechnie rozprowadzane elewacje wentylowane, ale stosowane w ich aranżacji do licowania oblicówki winylowej, granitu i różnych materiałów panelowych pasują nie wszystkim właścicielom nieruchomości.

Dekoracyjne termopanele elewacyjne
Termopanele elewacyjne do drewna

Szczególną monumentalnością każdego budynku jest wysokiej jakości okładzina z cegły lub tynk dekoracyjny z marmurowymi wiórami. Systemy dwuwarstwowe i trójwarstwowe z wykorzystaniem tych materiałów wyróżniają się złożonością instalacji i wysoką ceną, długimi terminami prac. Był to powód pojawienia się takich oryginalnych materiałów jak panele termoelektryczne do dekoracji zewnętrznych na bazie pianki poliuretanowej i styropianu.

Przednie termopanele do domu

Fasada domu

Panele termiczne z wykończeniem klinkierowym

W Europie Zachodniej cegła klinkierowa jest głównym materiałem na elewacje budynków. Domy mają ponad 200 lat i nie wymagają naprawy ze względu na doskonałą wydajność klinkieru. Ma wysoką wytrzymałość, odporność na zmiany temperatury i silne mrozy, nie pochłania wody ani oleju maszynowego. Jedynym negatywem dla krajowego konsumenta jest wysoka cena cegieł klinkierowych, które produkują specjalne rodzaje gliny i technologię wypalania w wysokiej temperaturze. Wspaniałą alternatywą dla tego materiału wykończeniowego były płytki klinkierowe z klinkieru. Ma bardziej przystępną cenę, ale nie różni się wyglądem od cegły.

Fasadowe panele termiczne do cegły
Termopanele elewacyjne

Jedynym problemem jest stosunkowo skomplikowana instalacja płytki - wymaga ona płaskiej podstawy, specjalnego kleju, wysoko wykwalifikowanego mistrza. Wszystkie te niuanse zostały wyeliminowane poprzez opracowanie przednich paneli dla cegieł na bazie płytek klinkierowych. Ich produkcja nie jest trudna: w specjalnych formach układanych płytek, powstałe szwy są pokryte piaskiem kwarcowym, a następnie wszystko jest wypełnione pianką poliuretanową. Ta izolacja ma niski współczynnik przewodzenia ciepła, więc jej grubość w panelu rzadko przekracza 40-60 mm.

Panele termiczne do cegły mają powierzchnię około 0,5 metra kwadratowego, ułatwia to montaż i transport materiału elewacyjnego. Przy produkcji wykorzystywana jest płytka klinkierowa wiodących niemieckich, polskich i krajowych producentów. Pozwala to wybrać materiał, który najlepiej spełnia wymagania projektantów i budżet na prace elewacyjne.

Płytki klinkierowe na fasadzie
Termopanele elewacyjne wykonane z kawałków marmuru

Czy ten materiał ma zalety i wady? Zalety termopanel fasadowych to:

  • prosta instalacja;
  • możliwość wykończenia domów drewnianych;
  • długi okres użytkowania;
  • minimalne wymagania dotyczące kwalifikacji budowniczych;
  • wysoka wytrzymałość i wytrzymałość twarzy;
  • niskie obciążenie na fundamentach budynku.

Zastosowanie tego materiału w rekonstrukcji budynków zmieni jego wygląd, sprawi, że będzie on szanowany i droższy.

Montaż termopaneli fasadowych
Wykończenie fasady za pomocą termopaneli

Wady wykończenia elewacji termicznych można przypisać wysokiemu kosztowi materiału. Z drugiej strony, porównując je z bocznymi lub plastikowymi panelami, tynk dekoracyjny jest po prostu nieetyczny! Konkurenci paneli elewacyjnych z płytkami klinkierowymi to cegły klinkierowe, kamień naturalny, wysokiej jakości ceramiczne cegły. Ich koszt jest znacznie wyższy, a do prowadzenia prac stojących konieczne jest zaproszenie mistrzów o wysokich kwalifikacjach. Koszt ich usług może kilkakrotnie przewyższać koszt pokrywania szyby termicznej.

Piankowe termopanele z tworzywa piankowego

Termopary z kawałkami marmuru

Cegła jest klasycznym materiałem wykończeniowym do fasad budynków o różnym przeznaczeniu. Ma nie tylko wielbicieli, ale także przeciwników - niektórzy marzą o wypolerowaniu domu za pomocą dekoracyjnego tynku pod kamieniem lub drewnem, inni za pomocą marmuru lub trawertynu. Praca z tymi materiałami jest trudna, wymaga starannego przygotowania powierzchni, umiejętności zawodowych i dużego doświadczenia. Kompromis może służyć jako termopanele fasadowe z marmurowymi chipami na bazie spienionego polistyrenu.

Termopanele elewacyjne z płytkami klinkierowymi
Termopanele elewacyjne do malowania

Ten materiał elewacyjny jest podstawą sztywnej izolacji, na której przedniej stronie są malowane marmurowe wióry. Może mieć dowolną teksturę, np. Termopanele pod drzewem są bardzo popularne.

Panele są połączone z zamkiem, dzięki czemu nie ma mostów zimnych. Powierzchnia jest chroniona polimerycznymi kompozycjami przed zrzucaniem, wypalaniem i negatywnymi
czynnikami klimatycznymi.

Do ścian domu panele są przymocowane niedrogimi kompozycjami klejowymi, praca ta nie wymaga wysokich kwalifikacji mistrzów. Na zewnątrz domu z pomocą tego materiału trwa 2-3 dni. Wśród innych zalet termopaneli z kawałkami marmuru jest:

1
  • szeroka gama kolorów;
  • wysoka izolacyjność cieplna i akustyczna;
  • minimalne obciążenie fundamentu budynku i ścian nośnych;
  • zmniejszenie wydatków na izolację i wykończenie domu.

Stosować panele termoizolacyjne do ścian licowanych z cegły, betonu komórkowego, pianobetonu, drewna, paneli betonowych. Mają przystępny koszt, nie wymagają dużych kosztów transportu i przechowywania.

Piaskowy piasek polimerowy z fasad
Termopanele elewacyjne z poliuretanu

Zakres stosowania termopaneli

Wszystkie rodzaje paneli termo są stosowane do wysokiej jakości wykończenia elewacji. Obecność dodatkowych elementów narożnych pozwala skutecznie realizować projekty o dowolnej złożoności. Gdzie są fasady na tynk lub cegłę? Mogą to być prywatne domki letniskowe, domki letniskowe, kamienicowe i miejskie wieżowce. Pokryte termopanelami, będą wyróżniać się na tle ogólnym nie tylko swoim wyglądem, ale również cechami termicznymi, a co za tym idzie, wysokim komfortem.

Ocieplenie domu bocznicą
Termopanele elewacyjne do tynkowania

Wysoka jakość powłoki i trwałość sprawiają, że termopanele są optymalnym materiałem do wykończenia elewacji sklepów, centrów handlowych, kompleksów sportowych, centrów biznesowych, budynków administracyjnych i biurowych. Przyjazność dla środowiska tego produktu pozwala na wykorzystanie go w budownictwie podmiejskim: w budownictwie domów wakacyjnych, placówek medycznych i przedszkolnych. Nieruchomości komercyjne, wykończone termopanelami, przyciągną uwagę potencjalnych klientów. Materiał elewacyjny zapewni niezbędną godność i solidność, którą docenią partnerzy biznesowi.

Światło termopan elewacyjne
Izolacja termiczna domu z panelami elewacyjnymi

Podczas prac na boazerii z panelami termicznymi nie stosuje się profili metalowych - liczba elementów złącznych jest minimalna. Pozwala to pozbyć się mostów zimna, co sprawia, że ​​materiał jest najlepszym wyborem do realizacji projektów izolacji starych budynków. W projektowaniu samych paneli nie ma również metalu, który zmniejsza ich wagę i poprawia współczynnik przewodności cieplnej.

Ocieplenie fasady za pomocą paneli

Termopanele elewacyjne - praktyczny, estetycznie atrakcyjny i trwały materiał. Może być stosowany do okładzin i izolacji budynków mieszkalnych i komercyjnych nieruchomości.

Panele termiczne charakteryzują się prostą instalacją, niskimi kosztami eksploatacji i niską wagą. Materiał ten w pełni zaspokaja oczekiwania klientów, co jest przyczyną wzrostu jego popularności w naszym kraju.

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

84 − 77 =