Lampki nocne do sypialni (57 zdjęć)

Oczywiście nie wszyscy możemy pochwalić się oddzielną sypialnią w mieszkaniu. Ale dzięki nowoczesnym, przestronnym układom pomieszczeń mieszkalnych, wraz z rozwojem indywidualnej konstrukcji własnej sypialni z dużym łóżkiem, nikt nie jest zaskoczony. W klasycznym wnętrzu sypialni znajdują się zarówno łóżko, jak i boczne stoliki po każdej stronie i oczywiście dobre oświetlenie. Oświetlenie sypialni jest bardzo ważnym punktem, ponieważ przed pójściem spać, leżeniem w łóżku, wielu ludzi lubi czytać, dokończyć niektóre czynności robocze na cały dzień.

Lampy w sypialni z imitacją zaćmienia

Lampka nocna z białym abażurem

Biała lampka nocna

Lampki nocne

Lampka nocna wykonana z brązu

Nocne światło obrotowe

Lampka nocna przezroczysta

Lampka nocna retro

Lampka nocna wyrzeźbiona

1

Lampka nocna jest przydatna i jeśli musisz wstać w nocy i gdzieś pójść. Nie trzeba wchodzić w ciemność do przełącznika, który najczęściej znajduje się przy drzwiach wejściowych do sypialni. W artykule przyjrzyjmy się zaletom, które dają nam lampki nocne do sypialni, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Lampy stołowe i oświetlenie ścienne w sypialni

Czarna lampka nocna

Lampka nocna przy łóżku

Lampka nocna w klasycznym stylu

Lampka nocna do drewna

Lampka nocna z obrazem

Nocna jasna szara

Lampka nocna z sercem

Lampka nocna niebieska

Zalety lampek nocnych

Dlaczego warto korzystać z dodatkowych zawieszonych lampek nocnych, mimo że jest już wystarczająco jasny i stylowy żyrandol sufitowy:

 • Lampka nocna nie zajmuje dużo miejsca, ale całkiem możliwe jest zapewnienie dodatkowej wygody.
 • Z ich pomocą wygodnie jest czytać, co pomoże utrzymać porządek w oczach. W przypadku czytania bardzo ważne może być zapewnienie dodatkowego oświetlenia. Ponadto, jeśli już nosisz okulary lub soczewki, w tym przypadku normalne oświetlenie jest koniecznym parametrem, który musi być koniecznie wyposażony w sypialnię.
 • Jeśli są lampki nocne, możesz mieć pewność, że w ciemnościach sypialni nie wstaniesz na żaden mebel i coś, czego nie upuścisz. Z każdym, prawdopodobnie, zdarzały się incydenty, kiedy w całkowitej ciemności wbijasz się do kuchni po wodę, aw ciemności natkniesz się na róg szafki nocnej lub śpiącego kota. W obu przypadkach mało się cieszy, a incydent ten z reguły bardzo utrudnia późniejsze zasypianie.
Obfitość różnego oświetlenia w sypialni

Lampka nocna z orzecha

Lampka nocna w ekologicznym stylu

Chromowana lampka nocna

Lampka nocna z kamieniem

Lampka nocna z drzewa

Lampka nocna ze szkła

Lampka nocna

Lampka nocna

Wymagania dotyczące lampki nocnej:

 • Oprawa musi koniecznie spełniać wszystkie przyjęte normy bezpieczeństwa. W tym, że są ognioodporne, nie uwalniają toksycznych substancji. Pożądane jest również używanie nie żarówek, które wkrótce staną się całkowicie przestarzałe, ale nowoczesne lampy LED lub światła LED. Służą znacznie dłużej i są bezpieczniejsze. Chociaż ich cena jest znacznie droższa niż lampy żarowe, jednak dzięki niezawodnej, nieprzerwanej obsłudze całkowicie rekompensują tę jednorazową inwestycję pieniężną.
 • Oprawy podwieszane przy łóżku, oczywiście, muszą sprawnie pasować do otaczającego wnętrza. Nie łączą się z niczym. Niepoprawnie dobrana lampa pozwala "zabić" najbardziej kompetentne wnętrze. I odwrotnie, jeśli wybierzesz odpowiednią opcję, możesz nadać jej przytulności i uczynić ją bardziej stylową i piękn
  ą.
 • Wysokość lampy powinna być optymalna: światło nie oślepia oczu, ale delikatnie się rozprasza.
 • Miękkie oświetlenie najlepiej nadaje się do sypialni. Nie używać w lampkach nocnych na niebiesko lub zielono. Dają śmiertelną bladość oświetleniu i wywołują uczucie chłodu, nie nadające się do czytania. Różowy sufit sprawi, że pomieszczenie będzie przytulne i ciepłe, ale ten kolor nie będzie pasował do każdego wnętrza. Przezroczysty plafon to uniwersalna opcja.
 • Nowoczesne elastyczne lampy nocne, w pierwszej kolejności, muszą niezawodnie i niezawodnie spełniać swój cel funkcjonalny. Oznacza to, że pulpit i jakakolwiek inna lampa powinna świecić, nie pękać i iść styl.
 • Oprawa, w tym LED, powinna sprawiać przyjemność oczom. Nie używaj rzeczy, bez względu na to, jak modne i drogie są, jeśli z jakiegoś powodu ich nie lubisz.
 • Lampka nocna nie może kosztować zbyt wiele, nawet jeśli pochodzi od słynnego projektanta. Nie jest to rzecz, na którą warto wydać dużo pieniędzy. Na przykład możesz wydać o wiele więcej pieniędzy na krawężnik. Jego celem jest czysto funkcjonalny mebel, więc musi być tylko niezawodny i dopasowany do stylu. To wszystko, w zasadzie, co jest od niego wymagane.
Lampki nocne w sypialni
Światło zawieszone w sypialni
Lampka nocna ścienna w kształcie sześcianu
Jasna i obszerna lampa wisząca w sypialni
Obrotowa lampa ścienna

Lampka nocna ceramiczna

Lampka nocna w stylu loftu

Lampka nocna metalowa

Lampka nocna ze złotem

Warianty lampek nocnych

Zastanów się, jakie są najpopularniejsze rodzaje oświetlenia nocnego:

 • Świetnie wyglądające i bardzo wygodne lampy wiszące, montowane bezpośrednio na oparciu łóżka. W takim przypadku ich wysokość i stopień podświetlenia można dopasować do indywidualnych życzeń. Oznacza to, że po jednej stronie łóżka lampa może być "regulowana" na swój sposób, a z drugiej strony - inaczej, w zależności od żądań właścicieli odpowiednich boków łóżka.
 • Lampy ze szkła metalowego są najbardziej popularną opcją. Są godne uwagi, że nadają się do każdego wnętrza. Zarówno szkło, jak i metal są w stanie przybierać różne formy, co czyni te materiały niemal uniwersalnymi. Z tych naturalnych materiałów doświadczeni projektanci tworzą prawdziwe dzieła sztuki. A jeśli nie huśtasz się i nie udajesz takich wysokości, to w najbliższym sklepie szybko znajdziesz piękną i wygodną wersję lampy do swojej sypialni.
 • Wybierz odcienie szkła. W takim przypadku światło będzie optymalnie rozproszone, co zapewni lepsze warunki do czytania. Aby dostosować jasność światła, można wybrać matowy lub przezroczysty sufit wiszący. Ponadto na powierzchni szkła wyglądają świetne wzory i rysunki, co pozwala wybrać lampę zgodnie z wnętrzem, w którym oprawiona jest sypialnia.
 • Drogie opcje opraw mogą być bardzo przyzwoite, ale nadają stylowi akcent każdemu wnętrzu i mogą sprawić, że stylowa i nowoczesna sypialnia będzie wyglądała jak w wyjątkowej sypialni. Plastikowe modele opraw nie dają jeszcze poczucia luksusu, który daje jakościowe szkło.
 • Ciekawa lampka nocna, udekorowana tkaninami. Jednak nie nadają się one do każdej sypialni. W nowoczesnych wnętrzach, na przykład w stylu high-tech, nie będą wyglądać. Są bardziej przytulne wnętrza w stylu drewnianym i wiejskim, w stylu Prowansji, Shebbi-chic, itp. Tam, gdzie jest wiele różnych tkanin. Bardzo ważne w tym przypadku jest przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych. Odcień tkaniny nie powinien być umieszczony zbyt blisko źródła światła. Pożądane jest, aby był on ogniotrwały. Można go umieścić na krawężniku obok łóżka.
 • Lampy wykonane z cienkiego papieru ryżowego wyglądają bardzo ładnie. Nadaje się do minimalistycznych wnętrz w stylu japońskim. To wnętrze świetnie nadaje się do sypialni, daje poczucie relaksu i błogości. Takie lampy są wygodne do czytania, a ich wysokość można regulować.
 • Światła podwieszane, obrobione cennymi gatunkami drewna, wyglądają dokładnie, elegancko i szanująco. Nadaje się do klasycznych wnętrz. Ponadto, odpowiednie przetwarzanie drewna może dostarczyć interesującego egzotycznego zapachu w sypialni, który stworzy olejki eteryczne, które wyróżnią się z drzewa po podgrzaniu. Drewniane lampy mogą stworzyć elegancki stylowy wygląd. Są uniwersalne i odpowiednio dobrane, podchodzą do wielu innych stylów.
Wbudowane uchwyty ścienne w sypialni
Wysokie lampki nocne w sypialni
Różne lampy i świece we wnętrzu sypialni

Różne lampy i świece we wnętrzu sypialni
Oryginalne oświetlenie w sypialni
Lampy podłogowe do sypialni
Kinkiet w romantycznej sypialni

Lampka nocna dla dzieci

Lampka nocna w stylu Art Nouveau

Lampka nocna w marmurze

Wskazówki dotyczące wyboru

W jakich punktach należy skupić uwagę, wybierając lampy nocne do sypialni:

 • Weź pod uwagę styl i wielkość sypialni. Do małego pokoju i urządzeń nie potrzeba dużych rozmiarów. A jeśli twoja sypialnia jest utrzymana w klasycznym wnętrzu, wtedy lampki nocne powinny być odpowiednie. Ale teraz, z nowoczesną różnorodnością lamp, lamp i innych źródeł światła, nie jest to trudne: oprócz sklepów istnieje również Internet i inne sposoby znajdowania właściwych rzeczy.
 • Spróbuj stworzyć relaksującą atmosferę w sypialni. Oznacza to, że niepożądane jest stosowanie agresywnego jasnego oświetlenia. Lepsze jest spokojne, uspokajające światło, które sprzyja relaksacji i szybkiemu zasypianiu. Dlatego niepożądane jest wybieranie białego, zimnego światła do sypialni i lamp przyłóżkowych, lepiej zatrzymać się przy ciepłym, miękkim, "żywym", choć nie tak jasnym świetle.
 • Wybierz wiszące lampy nocne z zaokrąglonymi, zmiękczonymi kształtami. Nie jest pożądane stosowanie wariantów ostrego kąta, agresywnych, kątowych, ponieważ mogą one zakłócić ogólną harmonię i spokój wnętrza. Ponadto starożytna chińska nauka feng shui ostrzega przed użyciem ostrych zakrętów we wnętrzu w zasadzie. Ponieważ wierzy, że ostre kąty są szkodliwe dla koperty energetycznej osoby, niszcząc ją i wywołując lęk, agresję i inne negatywne skutki dla danej osoby. Wybierając stolik nocny i inne meble, rozważ także ten punkt.
 • Jeśli farba jest używana w projektowaniu lampki nocnej, ważne jest, aby nie zawierała ona toksycznych zanieczyszczeń. Ponieważ po podgrzaniu wszystkie takie zanieczyszczenia mają właściwość parowania, dostania się do powietrza i zatrucia nim. Upewnij się, że w sypialni dziecięcej nocne lampki nocne nie zawierają szkodliwych farb, sprawdź dokumentację produktu.
 • Najlepiej użyj przełączników przyciskowych lampki nocnej. Przestarzałe wyłączniki kablowe już należą do przeszłości. Znajdź krawężnik w ciemności, na nim światło nocne, przewód i przewód - przełącznik - nie jest to wygodne, przyciski mają zalety. Teraz także wprowadzić takie nightlights, funkcja włączania / wyłączania, w której opiera się na czujniku. Tę lampę można wyłączyć po prostu dotykając. Ich wysokość jest zwykle optymalna do czytania.
 • Należy zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość dostosowania jasności oświetlenia w świetle nocnym. Dzięki tej funkcji instrument staje się znacznie bardziej wygodny i funkcjonalny. Jeśli masz taką możliwość, zawsze możesz dostosować światło do własnych upodobań. Wieczorem, po dniu pracy, oczy nie mogą już nosić jasnego nienaturalnego światła. W takim przypadku pomocne będzie miękkie, rozproszone światło.
 • Ważne jest, aby przełącznik można było łatwo znaleźć w ciemności i wystarczy nacisnąć jedną ręką. Zasada "jednej ręki" - niezbędny warunek dla najnowszych i najbardziej zaawansowanych modeli. Zapewnia największą wygodę obsługi, dzięki czemu korzystanie z rzeczy jest wygodne i przyjemne. Zwróć uwagę na tę okoliczność, gdy kupisz sobie źródło światła do sypialni.

Nowoczesne możliwości projektowania oświetlenia pozwalają nam wybrać oświetlenie, które w pełni zaspokaja potrzeby wszystkich pod każdym względem.

Kinkiety i lampy stołowe w sypialni
Lampka nocna do pokoju dziecięcego
Lampki nocne przy łóżku
Lampki nocne przyścienne elastyczne w sypialni
Lampki nocne w białej sypialni
Kinkiet w stylu retro
Niezwykłe lampy z malowanego drewna

Naścienna lampka nocna

Lampka nocna w stylu neoklasycznym

Lampka nocna na stopie

Lampka nocna z tworzywa sztucznego

Szafka nocna wisi

1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

9 + 1 =