Osvětlení v ložnici (17 fotografií): dobré příklady umístění lamp a reflektorů

Spálna je místnost, která není určena pro zvědavé oči. Hosté zde nepřicházejí, je zde útulná a klidná atmosféra. A stejně jako vnitřní pokoj by měl odpočívat, osvětlení v ložnici by mělo vykonávat určité funkce: klid a odpočinek večer a ráno - oživení a probuzení.

Moderní svítidla v ložnici

Možnosti osvětlení ložnice mohou být velmi rozmanité. Pokud je pro malou podkrovní ložnici s nízkým stropem dostatek jedné stropní nebo nástěnné lampy v horní části postele, pak velké, prostorné ložnice vyžadují zcela odlišný přístup k jejich osvětlení.

Neobvyklý lustr v ložnici

Přírodní osvětlení

Nezáleží na tom, jak světlý nebo tmavý interiér ložnice je, nechte svou ložnici dokonce úplně bílou, nejlépe by měla mít velká okna. Ale, aby se setkal nový den v dobré náladě, oživení by mělo být postupné. Umístění okna za postelí nebo v boční stěně vzhledem k posteli zabrání tomu, aby jasné denní světlo zkazilo příjemný odchod z nočního odpočinku.

Okna v podkrovní ložnici

Pokud prostor ložnice nedovolí umístit lůžko pryč od okna, doporučujeme ji přes noc zavěsit tmavými těžkými závěsy a pokud je ložnice malá, můžete ji instalovat na okno žaluzie.

Totéž platí pro okna v ložnici umístěná v podkroví. Je lepší položit postel tak, aby okna v šikmých rovinách stropu nebyly přímo nad lůžkem. Pokud nejste fanouškem rychlého probuzení a dopolední světlo zaměřené na člověka vás neovlivní negativně.

Mnoho oken a dveří v ložnici

Umělé osvětlení

Pokud jste se rozhodli pro interiér, nezapomeňte přemýšlet o osvětlení v ložnici. Správné osvětlení ve spánkové místnosti ve formě měkkého rozptýleného světla zpříjemní jeho interiér a podle toho, kde jsou světelné zdroje a které světla budou vybrány, bude ložnice vždy vypadat jinak.

Zde jsou příklady různých typů osvětlení a způsobu, jakým návrh ložnice závisí na umístění umělých zdrojů světla.

Noční lampičky v ložnici

Stropní osvětlení

Umístění hlavní a zpravidla jediný zdroj světla na strop - standardní osvětlení design ložnice malého městského bytu. Ve většině případů jde o lustr uprostřed malé ložnice, visící přímo nad postelí.

Ve svém domě, bez ohledu na to, jak malá ložnice, můžete přemýšlet o návrhu svého osvětlení tak, aby ložnice z malého a blízkého se vizuálně změnila v pokoj s dobrou plochou a výškou.

Různé stropní osvětlení v ložnici

Instalace malého lustru není vyloučena, ale nelze jej umístit do středu nebo nad lůžkem, ale například nad zásuvkou nebo na toaletním stolku.

Osvětlení stropu v ložnici může doplnit reflektory umístěné na jedné z úrovní dvoustranného stropu, přičemž lustr zůstává jedním ze světelných zdrojů.

1

Osvětlení ložnice bez lustru je také možné. Navíc lustr dobře zapadá do interiéru mimořádně velké ložnice, ale není vůbec malá. Objem malé ložnice je zaručena vyplněním světla požadované intenzity svítidel umístěných na stěnách. A samozřejmě je lepší udělat malou ložnici bílou - to také zvětší vizuálně.

Neobvyklý lustr v ložnici

Wall Lighting

Svícny různých tvarů, různých barev, které jsou navrženy v různých stylech - to jsou přístroje, které se nejčastěji používají pro osvětlení stěn.

Interiér ložnice velmi zřídka naznačuje osvětlení zeď. Někdy lampy visící nad postelí zcela nahrazují lustr a další zdroje stropního osvětlení.

Stěny v ložnici

K dispozici jsou také zajímavé možnosti pro ložnice pro osvětlení v obývacím pokoji, kde jsou instalovány speciální výklenky nebo falešné police, reflektory nebo noční osvětlení.

Osvětlení zeď pomocí nočních světel a svícnů se harmonicky vejde do návrhu ložnice s nízkým stropem. Bodový světlomet umístěný v podkroví ložnice, umístěný v podkroví, zaplní nedostatek světla ze zdi, pokud vůbec nějaké. Kromě toho, pokud jste fanouškem prostoru a svobody, pak malováním podkrovního ložního stropu s bílou barvou přidáte do místnosti světlo a vizuálně zvýšíte výšku ložnice, pokud bude podkroví v podkroví snížen.

Jasné nástěnné lampy v ložnici

Noční osvětlení

Noční osvětlení poskytuje:

  • stolní lampy instalované na nočních stolcích, truhly, police;
  • podlahové lampy, které jsou umístěny přímo vedle lůžka, na jedné nebo na obou stranách;
  • noční osvětlení nebo reflektory v malém výklenku nad nočními stolky.
Noční lampička na náměstí
Jasné noční lampičky v ložnici bílého lila

Kombinované osvětlení

Osvětlení ložnice ve většině případů je to v kombinaci, jak je pro pohodlný pobyt v ložnici, a ne, jak se dostat až vypnout stropní světlo ve chvíli, kdy spánek zvítězí, bude příslušný odborník vyvinout designu ložnice osvětlení se všemi možnými situacemi.

Lustr nebo reflektory na stropě, lampa u toaletního stolku, stolní lampičky u postele nebo noční lampičky nad postelí - to je úplná sada toho, co nejvíce vidíme v ložnicích.

Kombinované osvětlení v moderní ložnici

Existují však kreativní lidé s nestandardním myšlením, kteří používají nečekané osvětlení pro osvětlení ložnice. Zdrojem světla mohou být LED trubice a dokonce i slavnostní girlandy. Konstrukce bílé ložnice, která není uznávána, mění LED osvětlení nainstalované ve falešných stropních rámečcích nebo za falešnou oddíl.

LED osvětlení je zajímavé v ložnici mladého páru, mladé dívky nebo dospívající dívky, když se zdá, že to není obyčejná postel v ložnici se standardním nízkým stropem, ale budoár ve vysoké palácově síni.

Někdy takový malý detail stačí k tomu, aby se interiér bílé, nenápadné ložnice stal nezvyklým, téměř báječným. V ložnicích, jejichž stěny jsou pokryté tapetami s barevnými ozdobami, bude toto rozhodnutí vypadat neklidně. Chcete-li tuto myšlenku využít, nechte ložnici bílou.

Různé lampy v ložnici

Palace chic lze dosáhnout instalací na stropě ložnice křišťálového lustru a ručně vybíraného ve stejném, klasickém stylu, stolních nočních lampách. Jedinou podmínkou je, že celý interiér ložnice by měl také odpovídat klasickému stylu a samotná ložnice by neměla být malá, ale působivá ve velikosti a nebyla umístěna v podkroví s nízkým stropem. V opačném případě se zdá, že vše kolem vás tlačí. Jaký plný odpočinek pak bude?

Lustr, nástěnné lampy a reflektory v bílo-červené ložnici
Měkké osvětlení v ložnici
Klasická ložnice s lustry a noční lampičky
Stěnové a stolní lampy v béžově-hnědé ložnici
1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*

+ 25 = 32